Несправності пральних машин Електролюкс

Пральна машинка – незамінна помічниця для кожної господині. Серед величезної різноманітності виробників даної техніки більшість російських жінок віддають перевагу компанії Electrolux. Машинки цього виробника зарекомендували себе з найкращого боку. Вони компактні, довговічні, прості у використанні та мають прийнятну ціну.

пральна машина electrolux

Однак, як і будь-який інший агрегат, машинка електролюкс може вийти з ладу. У цьому випадку є два варіанти дій: одразу ж звернутися до майстра, постаратися виправити проблему самостійно. Якщо є бажання заощадити і усунути несправність своїми силами, необхідно знати про найпоширеніші помилки машинки, способи їх вирішення. Про все це докладніше ми розповімо у цій статті.

electrolux пральна машина

Коди помилок пральних машин Електролюкс (опис кодів)

Компанія Електролюкс випускає широкий модельний ряд пральних машин. Кожна модель має свої особливості, з якими власник техніки обов'язково має ознайомитись перед здійсненням ремонту. У цьому допоможе інструкція, яка видається споживачеві при покупці.

пральна машина electrolux фото

Зануссі, LG, Electrolux – будь-яка з цих популярних машин має свої слабкі сторони. Подібні технічні слабкості призводять до типових поломок. Як визначити в чому полягає проблема?

пральна машина zanussi

Практично всі сучасні моделі електролюкс оснащені цифровим дисплеєм. Власникам такої техніки виявити поломку набагато простіше. Устаткування самостійно проводить діагностику своїх вузлів, виводить на екран результат – код помилки.

пральна машина electrolux дисплей

Знаючи коди помилок пральних машин електролюкс, можна швидко визначити слабке місце та ліквідувати проблему. Код має вигляд: Е11, Е13, Е24, Е94 тощо. За кожним із них ховається певна інформація. Кодів помилок багато. У цій статті будуть розглянуті найпоширеніші.

коди помилок пральних машин

коди помилок пральних машин електролюкс

коди помилок пральних машин е50

коди помилок пральних машин поширені

Важливо! Якщо модель машини не оснащена дисплеєм, то виробник передбачив інший спосіб сигналізації про проблеми – спеціальні індикатори.

Е20

Найпоширеніша несправність – поломка зливної системи. На дисплеї вона з'явиться як «Е20». Цей код виникає, коли техніка не зливає воду. У поодиноких випадках він з'являється через несправність електронного модуля. На модуль просто не доходить сигнал про порожній бак. Причиною Е20 може бути: поломка датчика рівня, несправність зливного насоса, засмічення.

помилка е20

Е10

Код Е10 може з'явитись на табло на початку прання. Він сигналізує про повільну подачу води або зовсім про її відсутність. Причини можуть бути різні: від найбанальніших до серйозних. До перших варто віднести відсутність води в крані, затискання заливного шланга. Іноді користувачі просто забувають відкрити запірний вентиль. Більш серйозні причини помилки Е10: засмічення фільтра, неправильне встановлення обладнання, збій модуля управління.

помилка Е10

Е40

Помилка е40 пральні машини електролюкс видають рідше. Вона свідчить про поломку блокування дверцят. Уточнити причину несправності досить легко. Потрібно зайти в діагностичний режим (як це можна подивитися в інструкції). Тоді агрегат уточнить проблему. На дисплеї з'явиться один з кодів: Е41 (негерметично закриті дверцята), Е42 (пристрій блокування зламано), Е43 (зламаний симістор), Е44 (зламаний датчик дверцят), Е45 (непридатність прийшов електричний ланцюг).

помилка Е40

Інші помилки

До інших поширених помилок можна віднести:

  • Е13 – порушення герметичності всієї системи агрегату;
  • Е35 – надто багато води у барабані;
  • Е3А – зламано захисне реле нагрівача.

помилка е53

Як зрозуміти яка несправність без дисплея

Якщо немає дисплея на пральній машині, електролюкс про несправність сигналізуватимуть індикатори. Потрібно враховувати кількість, вид та спосіб їх моргань. Розшифрувати інформацію, про яку повідомляють індикатори, можна за допомогою інструкції з експлуатації. Якщо ж інструкцію було втрачено, можна звернутися безпосередньо до сервісного центру, пошукати інструкцію за назвою моделі в інтернеті.

пральна машина вдома

Зверніть увагу! Індикатори можуть сигналізувати про помилку без причини. Це відбувається через одиничний збій модуля управління. Допомогти виправити цю проблему може перезапуск машинки.

індикатори

Що потрібно робити при помилках

Якщо на дисплеї з'явився код помилки, потрібно розшифрувати його і негайно знеструмити машину.

помилка фото

Потім потрібно діяти, виходячи з виду несправності:

  • Е20: від'єднуємо зливальний шланг, зливаємо воду. Якщо злив утруднений, його потрібно прочистити. Після прочищення помилка може зникнути. Також може бути забруднений фільтр. Його слід перевірити. Забитися може й помпа. Її чистку краще довірити професіоналові, якщо немає впевненості у своїх силах;
  • Е10: Спочатку потрібно перевірити напір води з крана. Найчастіше причина полягає у найпростішому. Потім потрібно оглянути заливний шланг на цілісність, відсутність затиску. Якщо проблема не в цьому, краще звернутися до професіонала. Самостійно якісно прочистити фільтр або відремонтувати модуль керування проблематично;
  • Е40: Якщо діагностика показала, що несправний замок дверцят, його ремонт можна здійснити заміною на новий. Для цього слід зняти хомут, викрутити болти, зняти замок, від'єднати всі проводки, встановити новий. Якщо проблема полягає в несправності електричного ланцюга, потрібно перевірити всі проводки, продзвонивши їх мультиметром;
  • Е13: Найчастіше причиною даної поломки є знос одного зі шлангів. Потрібно ретельно перевірити обладнання щодо протікання води;
  • Машинка не забирає порошок. Цю несправність техніка виявити неспроможна. Знайти невикористаний гель чи порошок може лише сам користувач. Найчастіше причиною цієї несправності є засмічення дозатора. У цьому випадку машину потрібно від'єднати від електроживлення, повністю дістати лоток, промити під проточною водою.

злив води

заливний шланг

дверцята пральної машини

лоток пральної машини

Коли краще викликати майстра

Ремонт побутової техніки – завдання не з простих. Займатися ним, не маючи жодного досвіду, знань та навичок не варто. Іноді це може бути не просто марним заняттям, а й небезпечним.

ремонт

Що стосується ремонту пралень Електролюкс, то самостійно можна ремонтувати лише елементарні несправності. Наприклад, прочистити зливальний шланг, перевірити фільтр, поміняти замок на дверцятах. Більш серйозні поломки краще довірити професіоналам.

Зокрема, не варто самостійно займатися ремонтом двигуна. Якщо машина не крутить барабан, то, швидше за все, причина саме в ньому.

ремонт прання

Часто двигун просто згорає. Винне в цьому можливе коротке замикання в мережі. Так чи інакше, розкривати, діагностувати та ремонтувати двигун самостійно не варто. Цю роботу слід довірити професіоналу.

Зверніть увагу! Неправильна робота двигуна призводить до зношування інших вузлів. При виявленні найменших проблем слід припиняти використання машини.

ремонт прання фото

Якщо машина перестала нагрівати воду, її теж слід показати майстру. Причина полягає в поломці тену, термостата, стабілізатора напруги. Перевірити, чи гріє агрегат просто – потрібно почекати двадцять хвилин від початку прання та прикласти руку до люка. Якщо скло тепле, то техніка справна. Ремонт термостату, ТЕНу не витратний і займе мало часу.

заміна тену в пральній машині

Важливо! При виявленні тих чи інших несправностей повторно запускати машину Електролюкс не можна. Це може призвести до значної поломки.

Також виклик майстра необхідний, якщо під час умивання пралки вибиває автоматичну коробку. Це означає, що проблема знаходиться в електромережі. У цьому випадку самостійне втручання заборонено, адже воно може бути небезпечним не тільки для техніки, а й самої людини. Тільки електрик зможе безпечно знайти проблему та швидко її виправити.

ремонт пральних машин

Відео: коди помилок у пральних машинах

WowCracy
Додати коментар