Не змиває унітаз – причини проблеми та що робити у такій ситуації

Засор в туалеті – неприємність, про яку багато хто говорить з небажанням, а нерідко і зі зніяковілістю. Тим не менш, якщо проблеми є, з ними доведеться мати справу, незалежно від того, наскільки незручно це обговорювати з іншими людьми.

погано змиває унітаз

У багатьох випадках причини проблем та їх вирішення зможе визначити досвідчений сантехнік. Однак перш ніж звертатися за допомогою (нерідко недешевою) варто спробувати розібратися в тому, що відбувається самостійно.

погано змиває унітаз причини

Сучасний унітаз: будову та принцип роботи

У випадку принципова схема унітазу і двох частин: фекальної чаші і зливного (накопичувального) бачка. Найбільша ефективність змиву (зливу) досягається при роздільному компонуванні, коли бачок розташовується високо над чашею. Однак у сучасних квартирах таке рішення практично не зустрічається через великий шум. В основному відмінності стосуються запірної автоматики та способу зливу.

конструкція унітазу

конструкція унітазу фото

схема унітазу

типи унітазів

Існує два найбільш популярні варіанти пуску води:

 1. Розподілений (капілярний). Витікання відбувається по всьому периметру чаші. Однак задня стінка може недостатньо інтенсивно омиватися через те, що основна маса води подається під обід. У деяких випадках це може бути причиною, чому унітаз погано змиває кал.
 2. Прямоточний (центральний). Змив здійснюється з горловини, розташованої біля задньої стінки, ближче до бачка. В силу конструктивних особливостей охоплення боків і, особливо, передньої частини буде суттєво слабшим.

зливна система унітазу

Додаткова інформація! Іноді слабкий злив може виявлятися через помилки в конструкції випускного каналу або невдалий дизайн чаші.

чому погано змиває унітаз

Що робити, якщо не змиває унітаз: причини проблем та їх вирішення

Погане функціонування сантехніки в туалеті може бути викликано різними причинами. Причому деякі з них неможливо визначити інакше, окрім як шляхом спроб та помилок. Тим не менш, основна маса неполадок досить легко розпізнається і не вимагає особливих витрат для їх усунення.

чому погано змиває унітаз

Серед найпоширеніших випадків можна назвати таке:

 • Засори. Найчастіше поганий змив виникає з цієї причини.
 • Мала кількість води, що подається. Тут корінь проблеми може ховатися як у поганій роботі автоматики, так і конструктивних особливостях самого бачка.
 • Сторонні предмети у зливальній горловині або її засмічення.
 • Пошкодження покриття внутрішньої поверхні чаші.
 • Помилки під час проектування каналізації. Нерідко саме це є причиною того, чому погано змиває унітаз у приватному будинку.

засмічення

подача води

прочищення від засмічення

проектування каналізації

Таким чином, якісь особливі складнощі можуть виникати лише в окремих випадках, які вимагають або ремонтних робіт, або (найгірший варіант) перебудови всієї каналізаційної системи.

ремонт зливної системи унітазу

Шляхи виходу, залежно від ситуації

Усунення перебоїв у роботі туалетної сантехніки визначається характером виявлених проблем. Це може бути як просте рішення на кшталт «клацнув і полагодив», так і цілий комплекс різних заходів.

ремонт унітазу

Неповний бачок

Найчастіше даний тип неполадок викликається поломками в роботі запірної арматури або просто її поганим регулюванням. Насамперед слід перевірити роботу поплавця та кнопки зливу. Якщо вони гаразд, потрібно дослідити стан ущільнювальної груші, яка утримує воду. Трапляється, що причини, з яких погано змиває унітаз, полягають у зносі матеріалу ущільнення і вода повільно йде з бачка, без спрацьовування впускного клапана. Звичайно, при цьому зменшується і її обсяг.

неповний бачок

Засори

Розрізняють два типи засоров: пробка в каналі самого унітазу (і сифон) або непрохідність каналізаційних труб. У першому випадку можна прочистити застій, просто заливаючи окріп (потрібно бути обережним, щоб не допустити розколювання корпусу чаші) або засобом для прочищення труб. В іншому випадку доведеться вдатися до механічних процедур: використовувати вантуз або спеціальний трос. Іноді потрібно чистити горловину – для цього існують спеціальні таблетки, які додаються у воду.

засмічення в унітазі

Поганий або відсутній приплив води у бачку

Навіть повільне заповнення накопичувального бачка призводить до неможливості нормальної роботи унітазу. Якщо ж вода зовсім перестає надходити – джерело проблем слід шукати в роботі клапана, що відсікає. Також причиною того, чому погано змиває унітаз у квартирі, може бути поплавок, що прохудився, або ж у воді, що подається, міститься пісок і глинисті суспензії, які швидко забивають вихідний отвір. У цьому випадку все обходиться елементарним чищенням.

чищення зливу унітазу

Пошкодження покриття

Ця причина для багатьох є неочевидною, проте вона також може призводити до повільного догляду води. Відкладення солей, наліт іржі та тріщини в емалі істотно впливають на швидкість потоку і, зрештою, призводять до поганого змивання. Вирішити цю проблему можна або повною заміною унітазу, або реставрацією покриття.

тріщина в унітазі

Важливо! Навіть успішне відновлення емалі в домашніх умовах не здатне забезпечити тривалий термін нормальної експлуатації (максимум, рік-два). Така процедура має сенс лише за неможливості швидкої заміни сантехніки.

тріщина в унітазі фото

Профілактика несправностей

Найкращий спосіб вирішувати проблеми – не допускати їхньої появи. Тому щоб не довелося часто дорікати, чому погано змиває унітаз, варто привчити себе періодично проводити його профілактику:

 • Прочищати зливні канали щотижня за допомогою спеціальних засобів.
 • Періодично проводити інспекцію внутрішньої частини бачка та арматури. Додавати у воду таблетки, що чистять.
 • Не кидати в унітаз сторонні предмети та туалетний папір (навіть якщо на ньому написано, що це можна робити).
 • Регулярно чистити поверхню чаші миючими та дезінфікуючими засобами.

чищення унітазу

погано змиває унітаз прочищення

туалетний папір

прочищення унітазу

Можна стверджувати, що здебільшого левова частка несправностей із сантехнікою не представляють якихось надскладних проблем. З ясним розумінням що робити, якщо не змиває унітаз: причини проблем та їх вирішення можуть стати лише незначною відстрочкою у цьому «лоскітливому» питанні, поки все знову не стане на свої місця.

змив в унітазі

Відео: погано змиває бачок унітазу – вирішення проблеми

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар