Навіщо потрібна конвекція та її види

Швидше за все, більшості господарок знайома ситуація: виймаємо пиріг із духовки, а він наполовину сирий, або, навпаки, наполовину пригорілий. З чим це пов'язано? І чи можна якось вирішити цю проблему?

Швидше за все, більшості господарок знайома ситуація: виймаємо пиріг із духовки, а він наполовину сирий, або, навпаки, наполовину пригорілий.

Опис процесу

Багато й слова такого не чули, а виявляється, проблема нерівномірного прогрівання продуктів у духовці пов'язана саме з ним. Що таке конвекція та в чому вона полягає? Конвекція буквально з латинського перекладається як «перенесення». Тобто це вид теплообміну, при якому переміщення енергії здійснюється за допомогою струменів і потоків.

Конвекція буквально з латинського перекладається як «перенесення».

А в духовці може мати місце конвекція двох видів: природна і примусова. Природний процес – коли з моменту включення нагрівального елемента тепле повітря піднімається вгору, а холодний – опускається. Потім поступово теплі та холодні повітряні маси змішуються і в результаті в духовці встановлюється однакова температура.

А в духовці може мати місце конвекція двох видів: природна і примусова.

А що таке конвекція у духовці примусового типу? Розглянемо докладніше.

Примусова конвекція

Щоб досягти рівномірного пропікання страви, багато хто використовують старий і перевірений спосіб: переставляють лист з одного рівня на інший. Інші загортають страву у фольгу, або ставлять ємність із водою.

Інші загортають страву у фольгу, або ставлять ємність із водою.

Зазвичай такі маніпуляції проводяться у простих газових плитах старого зразка (без грилю та режиму розморожування), у яких є лише нижній нагрівальний елемент. Однак, як показує досвід, проблему підгоряння та нерівномірного прогрівання не вирішує і встановлення верхнього нагрівального приладу. Спробуймо розібратися, чому таке відбувається.

Щоб досягти рівномірного пропікання страви, багато хто використовують старий і перевірений спосіб: переставляють лист з одного рівня на інший.

Слід зазначити, що природна конвекція в духовці – процес досить повільний. Поки потоки теплого та холодного повітря переміщаються, страва встигає підгоріти через точкову дію. Крім цього, на рівномірність впливає ще ряд факторів: ступінь герметичності духовки та ширина листа.

Слід зазначити, що природна конвекція в духовці – процес досить повільний.

Зрештою, не останню роль відіграють і розміри страви, поміщеної в духовку. Так, великі шматки м'яса або птах цілком не встигають прогрітися всередині, а зверху підгоряють, оскільки розташовані близько до нагрівальних елементів.

Зрештою, не останню роль відіграють і розміри страви, поміщеної в духовку.

Проблему можна вирішити за допомогою примусової конвекції. Налагодити процес досить просто: в духовку поміщають конвектор (або вентилятор), який допомагає повітряним масам різної температури змішуватись швидше.

Проблему можна вирішити за допомогою примусової конвекції.

Постійне рух потоків повітря як забезпечує рівномірну температуру, а й знижує точковий вплив нагрівача. Отже, і всередині, і зовні страва прогрівається рівномірно.

Налагодити процес досить просто: в духовку поміщають конвектор (або вентилятор), який допомагає повітряним масам різної температури змішуватись швидше.

Ще одна перевага примусової конвекції в тому, що завдяки ній з'являється можливість готувати кілька страв одночасно на різних рівнях, не боячись, що вони підгорять або, навпаки, залишаться непропеченими.

Ще одна перевага примусової конвекції в тому, що завдяки ній з'являється можливість готувати кілька страв одночасно на різних рівнях, не побоюючись

Види конвекції

Сучасні технології дозволяють не просто встановити конвектор у духовку, а й самостійно вибрати вид конвекції.

  • Вентилятор. Найпростіший варіант. “Проганяє” повітряні маси всередині духовки, забезпечуючи рівномірне прогрівання.
  • Вентилятор із кільцевим нагрівачем. Такий пристрій гарантує швидке прогрівання та скорочення часу на приготування страв.
  • Посилений конвектор. Ідеальний варіант для тих, хто любить страви з скоринкою. Створює стрімкі потоки повітря всередині духової шафи, швидко «схоплюючи» поверхню страви.
  • Подвійна конвекція. У деяких духовках встановлюється одразу два конвектори на різних рівнях, що гарантує окреме «опрацювання» кожного дека.
  • Волога конвекція. Такий процес допоможе приготувати корисні страви, оскільки вони не смажаться, а гаситиметься. Режим ідеальний для випікання, а також для приготування здорової їжі з мінімумом солі та жиру.

Навіщо потрібна конвекція та її види

Навіщо потрібна конвекція та її види

Навіщо потрібна конвекція та її види

Навіщо потрібна конвекція та її види

Навіщо потрібна конвекція та її види

Відео: Духовка Режим конвекції як правильно використовувати духовку

Важливо! Вибираючи духовку з режимом конвекції, пам'ятайте, що час приготування страв скоротиться приблизно на третину. Зважайте на цей момент, вибираючи температуру і час приготування.

Користь конвекції в будь-якій духовці очевидна. Завдяки їй ви зможете не лише приготувати корисні та смачні страви, а й заощадити час та енергію.

WowCracy
Додати коментар