Міксер або блендер: що потрібно знати перед покупкою

Різноманітність і доступність дрібної кухонної техніки нерідко призводить до того, що замість реальної допомоги сучасна домогосподарка отримує вантаж додаткових проблем і марно витрачений час. В даному випадку це може статися через нерозуміння того, чим відрізняється блендер від міксера. Незважаючи на подібність у функціональності, що здається, – це зовсім різні прилади, призначені для вирішення своїх конкретних завдань.

чим відрізняється блендер від міксера

Міксер проти блендера: у чому різниця

Слід чітко розрізняти сфери застосування цих пристроїв. Міксер створювався для розмішування інгредієнтів, які вже перебувають у стані дрібної фракції (сипкі або рідкі), та відрізняється як конструкцією, так і своїми можливостями. Тоді як блендер – це подрібнювач. Його головне призначення – різати, кришити та перемелювати. При цьому дуже суттєвою відмінністю є швидкість обертання, тут вона в рази вища.

чим відрізняється блендер від міксера фото

Звичайно, кухня – не завод, із чітко встановленим технологічним процесом. Багато страв можна приготувати з однаковою ефективністю за допомогою будь-яких пристроїв. Наприклад, не важливо, чим краще збивати білки міксером або блендером, результат завжди буде одним і тим же. Існує цілий модельний ряд, у якому з рівним успіхом виявляються функціональні особливості обох приладів. Це звані механізми з подвійним призначенням.

чим відрізняється блендер від міксера

Що краще використовувати

Знову ж таки, питання вибору лежить у галузі технології приготування. У той час як міксер легко справиться з виготовленням крему або майонезу, блендер буде незамінний для отримання фаршу або помелу кавових зерен. При цьому, один, що інший пристрій може виявитися однаково ефективним, наприклад, при змішуванні коктейлів або підготовці тесту для млинців.

блендер та міксер

З іншого боку, не виключено ситуації, коли для приготування страви доведеться скористатися якимось одним певним приладом. Так, хороше тісто для пельменів неможливо одержати без стаціонарного міксера. Власне, подібні моменти визначають те, чим відрізняється блендер від міксера, стосовно кожного конкретного випадку. Тому хороша господиня повинна вміти раціонально використовувати обидва ці пристрої.

блендер та міксер відмінності

Правила роботи: особливості та рекомендації

Якість складних кулінарних страв (що вимагають участі кухонної техніки) залежить не тільки від самого пристрою, але і від того, як воно використовується в процесі приготування. На це можуть вплинути такі фактори, як:

 1. Характеристики приладу
 2. Тип та особливості використовуваних продуктів.
 3. Об'єм та кількість продукту на виході.

чим відрізняється блендер від міксера на кухні

блендер занурювальний

як користуватися блендером

кухонний блендер

Зрозуміло, що ручним блендером з дрібною насадкою не варто розмелювати десять кілограмів м'яса за раз, так само як і пробувати замішати круте тісто міксером з віником. Виходить, що на кінцевому результаті дається взнаки не тільки розуміння фізики процесу, наприклад, чим краще збивати білки міксером або блендером, але і те, як це відбувається з точки зору технології та здорового глузду.

блендер і міксер фото

Правильне використання міксера

Залежно від моделі пристрою, доцільність застосування визначається як ефективністю, так і обсягом витрачених зусиль. Наприклад, змішування інгредієнтів має відбуватися швидко та просто. Для цього потрібно правильно підібрати віночок та встановити відповідний режим роботи. Все обладнання слід утримувати у чистоті та не встановлювати пошкоджені насадки.

міксер

Необхідно враховувати, що надто велика потужність або посуд недостатнього об'єму може призвести до розбризкування вмісту – добре, якщо міксер комплектується кришкою з отвором для завантаження компонентів. Зазвичай рекомендується вибирати ємність на 200-500 мл. більше ніж обсяг вихідного продукту.

міксер фото

Правильне використання блендера

Загальні правила користування є справедливими для всієї побутової техніки. Відмінності можуть бути тільки в специфіці застосування: горіхи і лід збільшують зношування пластикових чаш, для подрібнення льоду слід вибирати пристрої потужніші, а для отримання картопляного пюре потрібно встановлювати спеціальну пластикову насадку. Якщо ж розмішувати картоплю ножем, на виході вийде неапетитний і неприємний на вигляд субстрат, що ще раз показує, чим відрізняється блендер від міксера.

блендер

Важливо! Під час роботи з будь-якою побутовою технікою слід пам'ятати про дотримання правил техніки безпеки!

Що пропонує ринок? Коротко про різновиди моделей

Існує три найбільш поширені види побутових міксерів:

 • Ручний чи переносний. Відрізняється невеликою вагою, можливістю роботи на значній відстані від джерела живлення та середніми показниками швидкості. Поставляється зі спіраллю для замішування тіста та дротяним віником для суфле. Як правило, їм збивають рідке тісто, коктейлі, яйця на омлет.
 • Стаціонарний спіральний. Головною особливістю цих моделей є чаша, що рухається. Тобто при розмішуванні відбувається не тільки обертання лопаток, але і самої чаші (навколо своєї осі), що покращує консистенцію суміші. Стаціонарні міксери значно потужніші, комплектуються численними пристроями і забезпечені розширеним управлінням.
 • Стаціонарний планетарний. Найбільш продуктивний з усіх. Такі пристрої відносяться швидше до промислових установок і призначаються для приготування великих обсягів продуктових сумішей. Зазвичай приготування тесту – їхня основна робота.

міксер дизайн

міксер дизайн фото

міксер фото дизайн

міксер кухонний

Сімейство кухонних блендерів налічує лише два види:

 • Портативний або занурювальний. Конструктивно є мотор-рукоять зі змінними насадками. Забезпечує більше свободи під час готування. Наприклад, може працювати в каструлі з киплячим супом. Розрізняються за швидкістю, кількістю насадок, і режимом роботи.
 • Стаціонарний на підставці. Більш потужний, але й обмеженіший у можливостях прилад. Якщо попередній тип моделей допускав неоднозначність у питанні, що краще збиває білки міксер або блендер, подібні пристрої для цього однозначно не годяться. В основному використовується для приготування коктейлів та смузі. Старші моделі можуть комплектуватися чашею-суповаркою.

блендер фото

Міксер чи блендер? Вибирати потрібно з розумом

Критерієм придбання будь-якого кухонного приладу має стати розуміння сфери його використання. Так, за потреби часто готувати омлети чи замішувати тісто – краще придивитися до міксеру. Якщо ж вдома знаходиться маленька дитина, то вибір має схилятися у бік блендера.

блендер на кухні

Важливим залишається питання вартості. Якщо бажано мати обидва пристрої, але немає можливості купити їх відразу, є сенс розглянути варіант чогось одного, але з розширеним функціоналом.

кухонний комбайн

Також при покупці слід звертати увагу на:

 • Модель.
 • Матеріал.
 • Комплектація.
 • Потужність.
 • Функціональність.
 • Зручність експлуатації.
 • Популярність бренду.

чим відрізняється блендер від міксера у роботі

що вибрати міксер чи блендер

вибираємо міксер для кухні

ручний міксер

Таким чином, при оцінці того чи іншого пристрою, потрібно чітко усвідомлювати, де воно буде використовуватися і для яких цілей купується (у тому числі і для тих, які можуть з'явитися з часом). Ясне розуміння того, чим відрізняється блендер від міксера, дозволить звузити коло вибору до декількох моделей та прийняти правильне рішення.

блендери

Відео: як правильно вибрати міксер та блендер

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар