Методи боротьби з бліхами у будинку

Безліч різних видів комах може так чи інакше завдавати шкоди людині. Певні види “поселяються” у будинку та стають їх повноправними жителями. У цій статті ви знайдете відповідь на наступне запитання: «Звідки з'являються блохи в будинку і як їх позбутися?».

блохи в будинку

Опис блохи

Тіло блохи варіюється від 1 до 5 мм, самки деяких видів у розмірах можуть досягати до 1 см в період інтенсивного харчування. Запліднена самка довжиною 1,5 сантиметра.

блоха

Тіло бліхи вкрите хітиновим покривом, через що її складно роздавити, має маленьку голову і черевце, тулуб має сплющену форму, така будова дозволяє ховатися і легко переміщатися в шерсті, пір'ї господаря та складках одягу.

Колір блохи може бути як жовтим, рудуватим, темно-коричневим, так і чорним.

комаха блоха

Блохи не вміють літати, тільки стрибати, долаючи великі відстані для комахи.

Наявність на тілі та на голові різних шипів, щетинок, зубчастих гребінців захищають блоху, вона щільно чіпляється за шерсть і її неможливо зняти, роздавити лише за допомогою нігтьової пластини.

як виглядає блоха

На голові у комахи розташовані очі та «усики», за допомогою них самці утримують бліх самок під час спарювання, коли спарювання не відбувається, «усики» втягуються.

Комаха прокушує шкіру колюче-смоктальним ротовим апаратом, слина яку вона випускає не дозволяє крові згортатися, блоха, пробираючись до кровоносної судини, починає смоктати кров, по ходу чого її черевце може розширюватися.

зображення блохи

Унікальною особливістю вважається те, що блоха має сенсорний апарат, що реагує на всі зміни в навколишньому середовищі, це попереджає комаху про небезпеку.

Що стосується репродуктивних органів: самки мають яйцеводи, яєчники та сім'яприймачі, а самці – статеву клешню.

Види бліх

Комаха відрізняється за видами, кожен з яких має свою характеристику та назву:

 1. Блоха людська. Найпоширеніший вид коричневого тіла завдовжки 1,6-3,2 міліметрів. Здійснює стрибки у висоту до 30 сантиметрів, а в довжину до 50. На відміну від інших видів бліх вона не має головних та грудних зубців. Може оселитися як у тварини, так і у людини, є переносником таких захворювань, як чума та пулікоз.
 2. Блоха котяча. Мешкає не лише на тілі кішок, а й ще на тілі собак, гризунів та людини. Переносить чуму та бруцельоз. Розміри котячої блохи можуть змінюватись від 0,75 до 5 міліметрів.
 3. Блоха собача такий самий поширений вид, може оселитися там де людська і котяча. Переносить плоских черв'яків, чуму, паличку прокази, марсельську лихоманку та інших збудників та паразитів.
 4. Блоха щурина південна, крім чуми може переносити мишачий і щуряний ціп'як. Мешкає в країнах із теплим кліматом. Довжина самки може досягати від 1,8 до 2,7 мм, а самця від 1,4 до 2 мм. Забарвлення – світло-коричневий, або темно-коричневий.
 5. Алакурт або блоха тянь-шаньська. Заплідні самки, на відміну інших видів бліх, розширюються над ширину, а довжину. Забарвлення – чорне, під час «поселення» на тілі тварини змінюють свій колір на білий. Активну життєдіяльність ведуть взимку, нападаючи на худобу, яка рясно була вкрита алакуртом взимку не доживе і до весни.
 6. Блоха піщана. Даний вид поширений у Гаїті, Бразилії, Гвіани, Африці, Індії, Пакистані. Тіло бліхи всього лише 1 мм, незапліднена самка червоно-бурого кольору з білою цяткою посередині, запліднена самка змінює свій колір на білий і роздмухується в діаметрі до 1 сантиметра. Вони прокушують шкіру ніг тварин, а людині пробираються під нігті на пальцях ніг та рук. Є збудниками правця, укус може спричинити гангрену, що доведе до ампутації, а також призводить до саркопсілезу.
 7. Блоха Glaciopsyllus antarcticus. Мешкає лише в Антарктиді. Довжина тіла самок досягає 4 міліметрів, а самців 3. Паразитують на антарктичних птахах, а живуть у гніздах.
 8. Malacopsylla grossiventris. Мешкає в Південній Америці на таких ссавців як броненосці, гризуни та багато інших. Від інших видів бліх відрізняються тим, що цей вид відкладає найбільше яйця.

людська блоха

щура блоха

блоха алакурт

блохи у собак та котів

Причини появи бліх у будинку

Блохи в квартирі звідки і як позбутися. Вони можуть з'явитися в будинку з різних причин і одна з найпоширеніших – це тварини. Також можна виділити такі:

 • Людина. Комаха легко чіпляється за одяг або волосся, пересувається містом і таким чином потрапляє до квартири;
 • Самостійно. Здатність блохи долати великі відстані, дозволяє їй швидко досягти мети та знайти собі нового господаря, найчастіше блохи потрапляють у ті приміщення, які знаходяться на перших поверхах, адже у підвалі будівлі багато різних гризунів, які можуть бути їх переносниками;

відкрите вікно

У квартирі вибирають собі найкомфортніше середовище для життєдіяльності, зокрема поселяються в підстилках, будиночках для домашніх улюбленців, у ворсі килима, у волосяному покриві тварини і людини. Також мешкають у плінтусах, тріщинах стін, підвіконнях до тих пір, поки не знайдуть для себе господаря, як тільки поруч виявиться тварина або людина, комаха одним стрибком дістанеться до неї.

лежанка собак

Харчуються блохи кров'ю людини або домашньої тварини.

Місце відкладення яєць може відрізнятися від приналежності блохи до певного виду, якщо йдеться про блоху котячої і собачої, то в підстилках і вовни господаря, якщо про щур південний, то в гніздах щурів і піщанок, а блоха Glaciopsyllus antarcticus.

блохи у собак

Як позбавитися від бліх у квартирі

Як позбутися бліх у будинку швидко? Це питання турбує всіх тих, кого спіткала ця доля. Методів та засобів багато, але не всі є ефективними та дієвими. Важливо пам'ятати, що ймовірність того, що ви позбавитеся паразита за один раз – невисока. Можливо, нижчеперелічені засоби та методи доведеться застосовувати з певною періодичністю, поєднуючи їх.

знищення бліх

Традиційні методи

Найтрадиційнішим методом буде проведення генерального прибирання в будинку та обробка інсектицидами. Дві основні умови: витерти весь пил, включаючи важкодоступний, і вимити підлогу нашатирним спиртом, його запах досить специфічний для комахи.

вимити підлогу

Різноманітні спреї, які можна придбати у будь-якому господарському магазині, допоможуть також вивести бліх із квартири, але застосовувати їх необхідно акуратно, відповідно до вимог, що заявлені на упаковці.

спрей від бліх

Об'єднати ці два методи можна отримати добрий результат:

 • прибрати тварин із квартири;
 • продукти харчування та посуд щільно накрити або сховати;
 • весь текстиль випрати за високих температур і сховати, а підстилки для тварин, якщо вони дуже забруднені, краще викинути;
 • відсунути меблі від стін;
 • закрити усі вікна;
 • подумати про ЗІЗ (засоби-індивідуального захисту), це знадобиться під час використання хімічних спреїв;
 • провести ретельне прибирання;
 • обробити приміщення інсектицидами

дезінсекція будинку

Народні методи та засоби

Щоб позбутися бліх застосовують і народні методи, адже така проблема була завжди, а поява на ринку інсектицидів – нещодавня подія.

спрей від бліх

Як же в народі позбавлялися бліх у квартирі, приміщеннях самостійно?

Найпростіший і не вимагає особливих зусиль спосіб знищення шкідників – температурний вплив. Взимку приміщення необхідно провітрювати добу, а влітку винести весь текстиль і м'які меблі на дві доби під сонце.

провітрювання

Ефективними можуть бути такі методи:

 • розвести в склянці води сіль із водою і розпорошувати на меблі, такий розчин роз'їдатиме тіло блохи, але ніяк не нашкодить ні дорослій, ні дитині;
 • часник і пивні дріжджі змішати, приготовлену кашку розкласти по будинку, мінусом буде те, що запах неприємний і для людини;
 • соснова тирса – їх потрібно покласти на підстилку для тварин і періодично міняти;
 • цитруси мають приємний аромат для людей, але зовсім не сподобаються комахам, використовуйте ефірні олії;
 • миття підлоги з хлоркою або оцтом, не забувайте про рукавички, інакше є ймовірність пошкодження шкіри;
 • запах блакитного полину також специфічний для комахи і відлякає її.

сіль із водою

пивні дріжджі з часником

соснова тирса

блакитний полин

Чи небезпечні укуси бліх для людини

Як уже говорилося вище, комаха є досить небезпечним шкідником, оскільки є переносником різноманітних захворювань та паразитів. Укус блохи для людини є надзвичайно небезпечним і призведе до неприємних наслідків, наприклад, ампутації кінцівки, якщо укусом було викликано гниття.

укуси бліх

Блохи переносять:

 • чуму;
 • сибірку;
 • туляремію;
 • дерматологічні та алергічні захворювання;
 • глисти;
 • енцефаліт;
 • гепатит, С.

Людина може заразитися висипним тифом, лихоманкою та багатьма іншими захворюваннями.

укуси бліх

Тому слідкуйте за висипаннями на шкірі, особливо якщо є ймовірність того, що вас вкусила бліха. Реакція на укус може бути різною, від простого почервоніння та сверблячки, до прояву алергічних реакцій, виразок у роті та симптомів захворювань, які переносять комахи.

Способи запобігання появі бліх у будинку

Імовірність запобігання бліх у квартирі все ж таки існує, але для цього необхідно дотримуватися певних вимог і правил:

 1. Необхідно простежити чи немає в будинку щурів, мишей та інших паразитів, інакше блохи повернутися, якщо їх вже позбулися, або можливо скоро з'являться;
 2. Дотримуватись контролю за дітьми, адже вони можуть контактувати з вуличними тваринами, після прогулянки слід викупати дитину та ретельно випрати її одяг при високих температурах;
 3. Стежити за домашніми улюбленцями, для них краще придбати спеціальний нашийник для бліх або краплі.
 4. Важливою буде підтримка в будинку чистоти: своєчасне прибирання та регулярне провітрювання приміщення.

нашийник від бліх

Таким чином, вичерпна відповідь на запитання «Блохи у квартирі — звідки і як позбутися?» було дано. Але завжди потрібно бути настороже: не забувати про прості запобіжні заходи та звертати увагу на поведінку домашніх тварин, швидко реагуючи на будь-які зміни, адже завжди простіше позбутися проблеми на стадії її «формування».

ВІДЕО: Як ефективно боротися з бліхами у квартирі.

WowCracy
Додати коментар