Малогабаритні пральні машини

Компактні пральні машини мають попит у власників малогабаритних квартир, де складно помістити повноцінну техніку у ванній або на кухні. І садівників, коли необхідне постійне прання одягу, місця в маленькому будиночку недостатньо.

маленькі пральні машини

Що таке міні пральна машина

Виробники пропонують три типи пральних машинок: автомат, напівавтомат з центрифугою для віджиму і «малютка», яка не обтяжена додатковими функціями, і без участі господині білизну випрати неможливо.

компактна пральна машина

Малогабаритна техніка має низку переваг, але є й недоліки, які потрібно врахувати при покупці.

Розміри компактних моделей: висота 65-70 см, ширина 40-50 см і глибина 34-46 см. Маленька модель прання поміститься під раковиною, стільницею та у невелику шафку на кухні. Існують моделі із кріпленням до стіни. Вони зручні у використанні, споживають менше води та електроенергії, але завантаження 3-5 кг не підійде великій родині з дітьми, доведеться прати білизну у два-три етапи.

маленькі пральні машини фото

Як правильно вибрати дану техніку

Вибираючи компактну модель, необхідно визначитися із приміщенням та місцем встановлення. Машинка автомат по функціональності не поступається великогабаритної техніки, відмінність тільки в розмірах і місткості. Напівавтомати встановлюються у приватних будинках та на дачах, де немає централізованого водопостачання. Такі моделі вимагають більшої участі людини, але справляються з пранням не гірше за автомати.

маленька пральна машина

Переносні моделі типу «малютка» зручні при частих переїздах, при вазі 8-10 кг не важко довезти її до дачі або іншого місця проживання і встановити для прання в будь-якому зручному місці.

міні пральна машинка

Критерії вибору пральної машинки:

 • Режим керування. Автомат підключається до центрального водопроводу і процес прання відбувається без участі людини, достатньо вибрати режим і час роботи агрегату. Напівавтомати потребують ручного управління процесами та перевантаження білизни з основного відділення в центрифугу для віджиму.
 • Тип завантаження білизни. Фронтальна встановлюється в обмежений простір і не має обмежень під час відкриття дверцят. Вертикальна передбачає верхнє завантаження, до неї зручно додавати одяг під час прання, але відкриття дверцят не дозволить встановити її під раковину або стільницю.
 • Оберти при віджимі. Для максимального завантаження 5 кг білизни при віджиму достатньо 600-800 оборотів за хвилину. Значення більше 800 збільшує вібрацію при роботі, це може вивести машину з ладу та порушити цілісність покриття для підлоги.
 • Матеріал виготовлення. При покупці краще віддати перевагу металу в машинках-автоматах та композитам у напівавтоматичних пралях. Ці матеріали більш міцні та довговічні.
 • Клас енергоспоживання. Маленька пральна машина споживає води 20-40 літрів на прання та електроенергії 200-800 Вт/год, це вдвічі менше за великі моделі.

маленькі пральні машини ідеї

маленькі пральні машини ідеї фото

маленькі пральні машини фото ідеї

маленькі пральні машини вбудовані

При виборі необхідно ґрунтуватися на складі сім'ї та разовому завантаженню білизни для прання, якщо достатньо об'єму 3-5 кг, то варто звернути увагу на компактну модель, яка добре випрає білизну та заощадить місце в будинку.

компактна пральна машина фото

Пральна машина активаторного типу

Конструктори при розробці даного виду техніки врахували не лише габарити, а й можливість підключення до водопроводу, злив та віджимання білизни.

Напівавтомати частіше встановлюються в будинках приватного сектора та на дачах, де немає центрального водопостачання та каналізації для зливу води.

маленька пральна машина напівавтомат

Прання білизни відбувається шляхом механічного на воду при обертанні лопатей активатора. Проста конструкція машинки дозволяє встановити її у будь-якому приміщенні з можливістю виведення шланга для зливу води.

Машинки оснащуються основним відсіком, де проводиться прання та полоскання та центрифугою для віджиму. Управління механічне: тумблерами регулюється режим прання, час полоскання та віджиму. На деяких моделях передбачено підключення до водопостачання та насос для автоматичного зливу води з бака.

пральна машина напівавтомат

Бак і корпус машини виготовляється з пластику або композиту – це зменшує вагу апарату, але робить його більш крихким у порівнянні з металом.

Переваги активаторної машинки:

 • Проста конструкція дозволяє встановити та підключити стиралку до зливу самостійно.
 • Не має складної електроніки та не схильна до поломок, при необхідному ремонті недорога зміна деталей.
 • Низька ціна в порівнянні з автоматами.
 • Економне споживання електрики, бак призначений для прання за 30-60 градусів.
 • Несприйнятлива до жорсткості води та складу пральних засобів, можна використовувати порошок, гель та господарське мило.

маленька пральна машина активаторного типу

Недоліки активаторного типу:

 • Процес прання без участі людини неможливий: необхідно нагрівати та заливати воду в бак та перекладати білизну у центрифугу для віджиму. За винятком апаратів з підключенням до водопроводу та нагрівальними елементами у корпусі.
 • Обертання активатора порушує структуру та зношує тканину, але часто в машинках передбачений делікатний режим, який використовується для прання одягу з вовни та шовку.
 • Для зливу води потрібні ємності або виведення шланга надвір.

Сучасні моделі оснащуються бульбашковими імпелерами та тенами для підігріву води, що робить процес прання більш делікатним і менш трудомістким.

маленька пральна машина активаторного типу

Автоматичні міні пральні машини

Моделі візьмуть на себе повний цикл прання, полоскання, віджимання та сушіння білизни. Достатньо вибрати на панелі керування потрібну програму, залежно від тканини та температури нагрівання води.

маленька пральна машина автомат

Переваги автоматів:

 • Повна автоматизація, не потрібно стежити за процесом. У деяких моделях передбачено таймер відстрочки старту, щоб прання відбувалося без господарів.
 • Велика кількість функцій дозволяє прати будь-які тканини без шкоди для структури та кольору.
 • Компактність машинок з фронтальним завантаженням дозволяють вбудувати модель у шафку і закрити дверцятами.
 • Різноманітний колір корпусу можна підібрати до загального дизайну ванної кімнати.

маленька пральна машина автомат фото

Недоліки автоматичних машинок:

 • У маленькому баку немає можливості якісно випрати об'ємні речі.
 • Складний ремонт та дорогі запчастини при заміні, що передбачає виклик майстра додому.

Автомати звільняють господарку від втрати часу під час прання. Виробники пропонують моделі, які визначають вагу білизни, тип тканини та необхідний обсяг прального засобу.

маленька пральна машина навісна

Найменша автоматична пральна машина

Виробник Candy пропонує найкомпактніші моделі, оснащені всіма функціями. При висоті 65-70 см, ширині 51 см і найменшій глибині 34-40 см може випрати 3,5-5 кг білизни. Габарити дозволять встановити цю модель у найвужчий простір у будинку.

пральна машина Candy

Машинка Candy економічна в енергоспоживання і має 15 програм, включаючи кип'ятіння, замочування, швидке та ручне прання. Віджимання 1000 об/хв. Є програми для делікатних та щільних тканин із різними температурними режимами.

пральна машина Candy

Правила догляду за пральною машиною

Вся техніка потребує догляду. Перед використанням уважно прочитайте інструкцію з експлуатації, а підключення довіряйте лише фахівцям сервісного центру, що збереже гарантію на агрегат.

невеликі пральні машини

Для тривалого використання машини без поломок і дорогого ремонту потрібно дотримуватися простих правил:

 1. Дотримуйтесь режимів прання: не можна без необхідності зупиняти автомати в процесі прання, електроніка може вийти з ладу.
 2. Купуйте засоби для прання, рекомендовані виробником і використовуйте пом'якшувачі води, це запобігає утворенню накипу на нагрівальному елементі. Винятком є напівавтомати активаторного типу.
 3. Не перевантажуйте бак одягом: при заявлених 5 кг білизни краще обмежитися завантаженням на 4 кг. Процес прання буде якіснішим, а машинка працювати не на повну потужність.
 4. Вимкніть попадання сторонніх предметів у барабан: перевіряйте кишені одягу перед пранням.
 5. Утримуйте у чистоті всі поверхні, особливо сенсорні панелі, які при забруднення погано функціонують.

мініатюрні пральні машини фото

мініатюрні пральні машини

мініатюрні пральні машини фото ідеї

мініатюрні пральні машини ідеї

Виробники щороку випускають нові моделі, зменшуючи габарити та збільшуючи функціональність. Вибрати модель, яка необхідна, не важко.

невелика пральна машина

ВІДЕО: Дуже компактна пральна машина Candy

WowCracy
Додати коментар