Кип'ятіння білизни для відбілювання

Кип'ятіння як функція є майже в кожній пральній машині. До такого методу без використання техніки зверталися мами та бабусі. У ньому свої переваги перед простим пранням, але і є негативні сторони по відношенню до деяких видів тканини. Дізнатися докладніше можна у статті.

Зробити білі речі

Естетичний момент у будь-якому пранні важливий. Навіть якщо тканина буде продезінфікована, але залишиться жовтою або сірою – це не принесе задоволення жодній господині та членам сім'ї. У бабусь сучасних пральних машинок не було, але білизна була білою. Особливо тема важлива, якщо в сім'ї є дитина. Дитячі плями відпираються довше і складніше за інші.

виварювання

Зі шкільної лави відомо, що кипіння води відбувається при 90-100 градусах за Цельсієм. При такому температурному режимі бактерії не мають жодного шансу вижити. Це одна з причин, щоб скористатися подібним методом прання.

хімічні засоби

Актуальним приводом стала алергія на порошки. Навіть якщо на пачці порошку зазначено, що він гіпоалергенний – це не означає, що не може виникнути на нього реакції. На дитячі порошки у деякого відсотка дорослих та дітей алергія. При виварюванні, що виробляється безпечними засобами, алергія виключена.

Призначення методу для того, щоб була:

 • Дезінфекція;
 • гіпоалергенність;
 • Білизна білизни;
 • Зламана пральна машинка або відсутність функції виварювання.

випрати білизну

На запитання «навіщо кип'ятити білизну?» можна відповісти будь-яким із пунктів або всіма відразу. Вибір способу, як це зробити залежить від вас.

Зверніть увагу, чи немає на бирці, що на одязі значка про те, що прання в окропі заборонено! До такого обмеження слід поставитись відповідально, інакше річ буде зіпсована.

Що можна використовувати для кип'ятіння

Гіпоалергенність препарату – гучна заява від виробника порошків. Однак, що може бути безпечним для алергіка в домашніх умовах:

 • Господарське мило;
 • Кухонна сіль;
 • Пральний порошок та дитячий пральний порошок;
 • Білизна;
 • Марганцівка;
 • Масло обліпихи;
 • Розчин соди.

Дешево та легко у приготуванні та використанні. Головне, правильно все поєднувати, оскільки рецепти різні. Вигадувати поєднання самостійно – не найкраща ідея.

сіль

Кип'ятіння білизни для відбілювання

лимон

сода

Кінцевий результат залежатиме не тільки від того, який рецепт буде застосовуватися, але й від того, в чому і чим це робитиметься. Відбілювання кип'ятінням рекомендовано проводити в емальованому посуді. Це може бути: велике відро, таз, каструля, велика миска.

каструлі для кип'ятіння

Чи можна кип'ятити білизну в оцинкованому відрі? Однозначно – так. До таких же матеріалів відносяться відра: емальовані, алюмінієві та металеві. Важливо, щоб вони не використовувалися для їжі. Якщо не зважити на пораду, є шанс замість білого кольору білизни отримати рудий.

спеціальні щипці

Важливо у разі кип'ятіння подбати про свою безпеку. Оскільки робота проходитиме з окропом хоч і з безпечними речовинами, але при такому градусі для людини – це становить ризик отримання опіку. Найкращий предмет для помішування білизни – дерев'яні щипці. Але якщо таких немає, можна використовувати дерев'яну палицю без фарби. Застосовуємо всі предмети, що не завдають шкоди зовнішньому вигляду білизни за її взаємодії.

Чи можна прокип'ятити білизну в домашніх умовах?

Однозначна відповідь – так. Це можуть бути особисті зусилля або робота машинки-автомату. У будь-якому з вибраних варіантів, важливо дотримуватись правил кип'ятіння. У них входять багато пунктів: і облік кольору одягу, і температурного режиму, і предметів, якими користуватиметеся.

Кип'ятити речі

Що стосується роботи з технікою, трудомісткість завдання зменшується, але ці впливає весь контроль процесу.

Правила кип'ятіння

Правила кип'ятіння починаються з підбору інвентарю. Для кип'ятіння потрібні:

 • висока ємність, що не забарвить білизну при нагріванні у ній води. Зверніть увагу, щоб бортики ємності були високі, і гаряча вода не виливалася з неї при помішуванні.
 • інвентар для прання. Дерев'яні щипці, паличка або інший подібний пристрій для помішування.
 • вибраний рецепт.

Дотримуємося тих самих правил, що і при пранні в пральній машині. Кольоровий одяг не стираємо з білою білизною. Верхні предмети гардеробу не стираємо з нижньою білизною.

Білизна

Враховуємо, що дитячий одяг потребує більшої безпеки застосування засобу для кип'ятіння. І звичайно, буде доречним її прати окремо від дорослої.

Кип'ятіння різними засобами: як і чим краще

Кип'ятіння в будь-якому випадку виявиться результативним, якщо дотримуватись правил, рецепту виварювання та безпеки. За дійсними рецептами не зайве звернутися до бабусі. Народні засоби – це те, що є під рукою майже завжди і не шкодить ні людині, ні предметам прання.

Сода та господарське мило

Найдешевший миючий препарат, що завжди є під рукою – сода та господарське мило. Рецептура для кип'ятіння проста: з'єднайте соду та господарське мило.

соду

Сода повинна бути в кількості 20-25 г на літр води. У разі сильного забруднення одягу можна подвоїти кількість інгредієнта. Мило бруском відправляти до соди не потрібно, воно не розчиниться. Попередньо натріть його на тертці і змішайте стружку із содою. Рецепт підходить для всіх видів тканин.

Перекис водню та нашатирний спирт

Застосовуючи дані препарати, важливо дотримуватися послідовності та кількості. У протилежному випадку результат може засмутити: залишаться розлучення на ділянках одягу, що не була занурена у воду. Наслідки неправильно проведених маніпуляцій цими засобами не можна виправити пранням.

Перекис водню

Прання з перекисом та аміаком не доводиться до закипання. Вода лише підігрівається. У ємність із 5-ю літрами води додається 1 столова ложка нашатирю та 2 ложки перекису. Спочатку рідина підігрівається, потім додаємо туди речі, помішуємо, обполіскуємо у чистій, холодній воді.

нашатирний спирт

Рекомендована тривалість варіння: 40 хвилин. При правильному проведенні маніпуляцій одяг набуде більш насиченого кольору.

Масло

Самі по собі масляні плями на одязі не дуже добре відмиваються, але кип'ятіння за їх допомогою досить ефективне.

масло

Рецепт: на 5-літрову ємність додати 2,5 ложки олії (рослинна або обліпихова), пральний порошок у кількості півсклянки та одну ложку сухого відбілювача. Підігріваємо, опускаємо всередину річ, варимо і обполіскуємо в холодній воді. Це виварювання зарекомендувало себе як найкраще для прання рушників.

Кухонна сіль

Має прекрасні властивості в пранні білизни, вона здатна видалити плями від вина, крові, поту, допомагає білизні швидше висохнути і зберегти білий колір одягу.

Сіль

Для ефективного кип'ятіння сіль краще застосовувати у поєднанні із содою. Рецепт на 8 літрів води: сода та кухонна сіль по 120 грам та пральний порошок – 150 гр. Не забувайте про ополіскування після всього процесу.

Марганцівка

Даний препарат є не тільки помічником у господарстві, а й чудовим дезінфікуючим засобом. Спосіб можна застосовувати для прання в умовах нагрівання та без нагрівання. При кип'ятінні у воду потрібно додати 200 грам порошку для прання та кристали марганцю.

марганцівка

Рідина набуде яскраво малинового кольору. Варіння відбувається протягом 40 хвилин. Важливо звернути увагу, щоб усі кристали розчинилися.

Прання різних видів одягу

Універсального засобу для прання всього – немає. Тим більше, якщо йдеться про кип'ятіння. До того ж, варто враховувати факти линяння кольору, факти відмінностей дорослого та дитячого одягу та звертати увагу на тип тканини.

Дитячий одяг

Речі малюка, особливо новонародженого потребують особливого догляду та уваги до прання. Рецепт вибираємо максимально гіпоалергенний, без різких запахів та господарське мило, як і порошок, замінюємо на дитяче.

Дитячі речі

Тюль

Випадок прання у гарячій воді підходить для тюля, виготовленого з бавовни. Відмовтеся від рецепту з пральним порошком, вибирайте мильну стружку. Це зумовлено тим, що тюль пошитий з тонкої тканини, що вимагає дбайливого догляду.

Тюль

Постільна білизна

Метод кип'ятіння для відбілювання та знезараження застосовується в даному випадку найчастіше. Результат на ньому буде видно максимально швидко, якщо ліжко білого кольору. Рецептура тут застосовується така ж, як і в білому та кольоровому одязі з бавовни або льону – щадна.

Біла постільна білизна

Білий одяг

Якщо предмети мають натуральну тканину, то результат не забариться. Вибирайте рецептуру з відбілювачем. Якщо у складі є синтетика – можлива поява жовтизни.

Процес кип'ятіння

Кольоровий одяг

Правила кип'ятіння такі самі, як і правила прання. При підвищеній частоті, а тим більше кип'ятінні кольорові речі втрачають свій колір, стають бляклішими. Тому спосіб не варто застосовувати часто.

Важливо пам'ятати, що не потрібно змішувати кольоровий одяг із білим і не вдаватися до використання хлорки.

Нижня білизна

Синтетику – не кип'ятимо, мережива дбайливо стираємо руками в теплій воді, ні в якому разі не в окропі. Коли натільний одяг виготовлено з натуральних тканин, тоді можна проводити кип'ятіння з рецептом: порошок для прання (півсклянки) та сода (5 ложок) у розрахунку на п'ять літрів води.

Підсумок кип'ятіння

Трудомісткий метод може дати як бездоганний результат, так і велике прикрість.

відбілити бавовняні вироби

Якщо господиня вирішила застосувати цю техніку варто уважно дотримуватись кожної умови:

 • Вірне застосування техніки (тільки для натуральних тканин);
 • Правильне застосування засобів (для дітей уникати використання різких запахів, пральних порошків та мила для дорослих);
 • використання правильних предметів (емальоване відро, дерев'яні щипці без фарби);
 • Безпечно проведена процедура (зберігайте техніку безпеки при роботі з високою температурою, відро або тазик потрібно вибирати з високими бортами, щоб під час нагрівання води вона на вас не бризкала);
 • Вірне завершення прання (ополіскування, віджимання).

При правильному застосуванні постільна білизна білого кольору засяє білосніжністю, кольоровий одяг збереже колір і позбудеться плям, дитячий одяг буде чистим і продезінфікованим.

Кип'ятити білі речі

Стирання буде легшим у випадку, якщо є пральна машина, яка зможе прополоскати білизну та віджати. За відсутності чи несправності ці процеси потрібно буде робити самостійно.

До кип'ятіння

Підбираємо інвентар, рецепт, засипаємо пральні речовини у воду та доводимо до кипіння. У киплячу воду додаємо одяг, варимо. Після цього зливаємо воду з пральними речовинами, набираємо чисту воду, доводимо до кипіння з білизною або одягом. Загальний час маніпуляцій найчастіше становить 30-40 хвилин.

виварюють білі речі

Процес можна проводити в 1 етап варіння без заміни води на чисту.

Після кип'ятіння

По закінченню маніпуляції з кип'ятінням на плиті, білизна дістається дерев'яними щипцями (палицею) та ополіскується у чистій воді. Зручно буде зробити у ванній кімнаті.

прання речей

Якщо пральна машинка є, але виварювання робили на плиті, тоді вона прийде на допомогу. Результатом кип'ятіння буде перекладання одягу в барабан прання. Вибираємо режим промивання, при 40 градусах нагрівання води. Для кращого вимивання миючих засобів можна виконати цю процедуру двічі. Потім вибираємо режим віджиму і відправляємо на сушіння.

Кип'ятіння в сучасних умовах життя

Якщо не хочете вдаватися до цього методу, використовуйте домашній та сучасний. Температурний режим прання повинен бути не нижче 90 градусів, до резервуару для порошку можна додати білизну, соду, господарське мило (стружку) або сіль і провести прання. Обов'язково добре прополоскати і в програмі машини вказати режим віджиму.

Як правило, вся робота займає 2-3 години, але при цьому ви не втомитеся. Важливо враховувати ті ж аспекти, що і при кип'ятінні в ручну, щодо мережива, синтетики, дитячого одягу та кольорового одягу.

засоби для білих речей

У результаті, з усього вищесказаного можна зробити простий висновок: безпека понад усе. Вона повинна дотримуватися як щодо господині, що проводить процес прання, так і стосовно речей, що будуть далі у використанні. Справжній рецепт може вийти навіть із підручних засобів. Трудомісткий процес виправдовує витрачені сили, дивлячись результат. Тепер поломка прання або його не якісне виконання функції – не страшні.

Відео: як відбілити білизну кип'ятінням

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар