Конструкція та особливості вуличної сушарки для білизни

Найчастіше сушити білизну будинку незручно. Процес сушіння тривалий, підвищує вологість повітря у приміщенні та відбирає більшу частину простору у квартирі. Особливо коли ванна кімната маленька.

сушка білизни будинку

Набагато зручніше виносити білизну сохнути надвір. Тоді матеріал, що сохне, особливо приємно пахне свіжістю і чистотою.

сушіння білизни на вулиці

Необхідність сушарок для білизни

Акуратно розвішана мокра білизна полегшує господарям надалі прасування праскою та зберігання у шафі. Якщо волога тканина в процесі сушіння буде зім'ятою і зім'ятою, це утворює глибокі заломи, яких потім важко позбудеться навіть за допомогою праски.

розвішує білизну

У конструкції сушарки важливо, на якій висоті та місці сохне тканина, як сильно натягнуті струни, наскільки вони міцні та еластичні.

сушіння білизни на вулиці

Переваги сушіння на вулиці очевидні:

 • білизна приємно пахне;
 • ванна завжди вільна від висохлої білизни;
 • можна розтягнути на мотузці для білизни великогабаритні простирадла і підковдри;
 • ви займаєте будь-який простір і сушите одночасно велику кількість білизни;
 • вуличні сушарки стійкі до перекидання.

переваги сушіння на вулиці

Які бувають конструкції

Вулична сушарка має бути масивна та міцна. Розвішана білизна при поривчастому вітрі утворює ефект вітрила і може злетіти зі шнура. Для вулиці використовують настінні та стельові моделі стаціонарних сушарок, а також саморобні екземпляри.

масивна сушарка

Кріпіть на рейках тканину за допомогою дерев'яних або пластмасових прищіпок. Вони не залишають слідів навіть на світлому матеріалі.

закріплення вуличного сушіння

Саморобні

Знайти вихід можна із будь-якого становища. Навіть якщо необхідність розвісити вологі речі застала вас далеко від дому, саморобне сушіння білизни прийде на допомогу. Базові моделі створюються із підручних засобів, труб, дерев'яних рейок і навіть бобін із щільного картону. Особливо зручно якщо вже є вмонтовані в землю стовпи або палі:

 1. будь-яка вбита в землю конструкція у вигляді літери «П» перетворюється на відмінного помічника для сушіння речей;
 2. між Т-подібними траверсами достатньо натягнути кілька міцних шнурів, щоб можна було висушити будь-який мокрий одяг.

стаціонарна сушарка для білизни

сушка для білизни саморобна

Готові конструкції

Готові конструкції поділяються на стаціонарні та мобільні. Перші відрізняються масивністю, витримують сильний вітер та будь-яку негоду. Другі можна прибрати або скласти через непотрібність. Мобільні моделі, що трансформуються, зроблені з міцних, але легких матеріалів, які очищаються від пилу і бруду.

саморобне сушіння п-подібне

конструкції сушарок

Як підібрати місце для сушіння білизни

Варіантів вибору місця для висихання одягу безліч. Насамперед, потрібно відштовхуватися від наявності на ділянці вільного простору, де не гратимуть діти, розпалюватиметься багаття чи готуватиметься їжа. І це не має бути вулиця з автомобільними вихлопними газами.

місце для сушіння білизни

Сушіння має бути добре провітрювана. В ідеалі уникайте відкритих сонячних променів, щоб фарби на одязі не вигоряли під час сушіння. Прохолодне, тіньове, чудове місце буде ідеальним вибором для розвішування випраного одягу.

безпека сушіння білизни

Прикиньте заздалегідь, який вільний простір знадобиться для білизни, що сохне, якщо подує сильний вітер. Краї тканини не повинні битися при негоді про паркан, дерева, стіну або інші сторонні предмети.

місце для сушарки для білизни

Як зробити сушарку своїми руками

Будиночок для сушіння

Для такого варіанту підійде будь-який вуличний навіс чи пергола. Під дахом натягніть мотузки або закріпіть гачки для кількох вішалок. «Будиночок» хороший тим, що сушити білизну можна під час дощу або снігу. Він обдувається з усіх боків, білизна має постійний доступ до свіжого повітря і прихована від сонячного проміння. А вішалка не дозволить одягу прим'ятися.

будиночок для сушіння білизни

Сушарка парасолька

Сушарка-парасолька компактна. Для скромної площі вона «приймає» на себе велику кількість білизни. Перед встановленням конструкції подбайте про хороший фундамент або гвинтову палю.

сушарка-парасолька компактна

Це забезпечить стійкість сушарки та гарантує, що білизна не впаде на землю. Пристосування складається, коли потрібно, і займає мало місця дільниці.

сушарка-парасолька

Складна дерев'яна сушарка

Таку сушарку можна купити у будь-якому магазині, а можна створити власноруч. Модель може бути безліч. Знайдіть однакові по довжині та діаметру дерев'яні рейки, закріпіть їх у схрещеному між собою положенні та зафіксуйте додатковими перегородками. Залишилося лише натягнути шнури і можна розвішувати білизну. Підійде також міцна мотузка.

складна дерев'яна сушарка

Можна зробити ще простіше: з рейок створити аналог звичайних драбин, тільки невисоких, з тонкими і довгими перекладинами, на яких буде сохнути одяг після прання.

Сушарка-драбинка з труб ПВХ

Якщо уважно пошукати, після ремонту квартири чи дачі залишається багато обрізків труб ПВХ. Це відмінний матеріал для створення корисних у побуті речей, наприклад для сушильної конструкції. Вона вийде одночасно легка, надійна та мобільна. Спорудження з труб можна переставити в інше місце будь-якої миті без особливих зусиль.

сушарка з труб

ПВХ-сушарку легко мити, деталі швидко кріпляться між собою. Модель споруди вибирайте на власний смак. Система може бути у формі сходів, кубів або паралелепіпедів з перекладинами.

сушарка із труб пвх

Настінна вулична сушарка

Складна настінна вулична сушарка для речей займає мінімум місця і є окрасою садової ділянки. Зробити її самостійно не складе труднощів. Для цього знадобиться:

 1. візьміть 4 дерев'яні рейки, з яких зберіть дерев'яну раму;
 2. у 2-х бічних рейках рами просвердліть отвори паралельно один одному;
 3. вставте в отвори лозини з дерева або іншого міцного матеріалу;
 4. підготуйте фанерну основу, яка має за розмірами бути більшою за сушарку мінімум на 10 см;
 5. прикріпіть раму до фанери за допомогою меблевих петель та фіксуючих замків, які контролюють положення сушарки у складеному та розкладеному станах;
 6. прикріпіть готову конструкцію до будь-якої стійкої вертикальної поверхні.

складна настінна сушарка

Сушарка-гамак

Сушарка-гамак виготовляється з дерев'яних палиць, картонних рулонів від фольги для запікання та інших підручних засобів:

 1. проробіть у двох рейках кілька паралельних отворів один одному;
 2. через ці отвори протягніть рівні відрізки міцних мотузок і зафіксуйте великими вузлами;
 3. з чотирьох ниток шпагату потрібної довжини зв'яжіть по краях рейок сушильну конструкцію і підвісте в місці, що добре провітрюється;
 4. мобільна сушарка на вулиці своїми руками готова.

сушарка-гамак

Способи сушіння білизни без сушарки

Є безліч способів висушити білизну без стаціонарної або мобільної сушарки.

 1. Купуйте пральну машину відразу із сушильною функцією. Це позбавить вас необхідності шукати вільний простір для розвішування білизни.
 2. У магазинах продаються спеціальні кріплення на батарею із міцними рейками, на яких можна розвісити дрібні речі. Це пристосування для сушіння білизни зручне для невеликих приміщень та тих, хто мешкає один.
 3. Можна придбати окрему сушарку, в яку можна помістити одразу багато одягу після прання та не один габаритний постільний комплект.
 4. Якщо потреба сушіння застала вас далеко від будинку, використовуйте для цього будь-яку тверду, плоску поверхню, наприклад стіл. Розкладіть речі так, щоб розправилися всі складки та деталі. Такий вид сушіння актуальний для в'язаних та інших виробів, які легко деформуються та втрачають форму.

пральна машина із сушаркою

кріплення до батареї для сушіння

сушарка для білизни

Сушити речі просто, якщо заздалегідь продумати деталі. Вибирайте непиле місце, що обдувається, якщо процес відбувається на вулиці.

місце для сушарки, що продувається

З підручних засобів можна зробити сушарку будь-якої конфігурації. Головне — перевірити її на стійкість і опір поривам вітру.

Відео: вулична сушарка для білизни

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар