Комплексне очищення пральної машини

Пральні машини автомат економлять сили домогосподарки та її час. Справно стирають і чистять білизну, але слід пам'ятати, що самі вони також потребують чищення. Найбільш практичні, ефективні та невитратні методи, як почистити пральну машину наведені в цій статті.

як почистити пральну машину

Способи очищення пральної машинки

Від накипу

Якщо від неї не очищати своєчасно ТЕН, машина спочатку стане довше прати завантажені в її барабан брудні речі, потім і зовсім остаточно може зламатися. Найпростіший спосіб чищення ТЕНу від шарів накипу – додати триосновну карбонову або лимонну кислоту у відсік, що призначається для порошку, а потім увімкнути будь-який високотемпературний режим прання. Кислота при нагріванні роз'їсть не тільки наліт накипу, але й вапняний камінь, що вже затвердів, затвердів. Очиститься і барабан.

як почистити пральну машину від накипу

Скільки саме додавати кошти залежить від ступеня забруднення, розміру машинки, яка кислота використовується. Зокрема, на кілограм білизни, що завантажується в барабан, припадає близько 30 грамів лимонної кислоти.

як почистити пральну машину оцтом

Важливо. Не слід поєднувати прання з очищенням машини. Тканина може пошкодитись настільки, що навіть на благодійність вийняту білизну потім не віддаси.

Часто очищення Тена від накипу використовують столовий оцет. Потрібно залити в кювету для прийому миючих засобів 1 або 2 склянки 9% розчину оцтової кислоти, потім встановити прання з високою температурою і включити машину.

чищення від накипу

Рідше для чищення від накипу використовується харчова сода. Її потрібно розвести водою в пропорції 1 до 1 і пастою, що утворилася, обробити внутрішню частину машини (манжету люка, барабан, лоток). Приблизно через годину увімкнути короткий цикл прання. Можна використовувати господарську та кальциновану соду. Ці речовини набагато агресивніші за харчову, тому працюйте в рукавичках, окулярах і захисній масці.

як почистити пральну машину содою

Від бруду

Сам барабан після позбавлення від накипу спеціальної чистки від бруду не потребуватиме. Інша справа лоток для миючих засобів та відсік для нього. Лоток необхідно вийняти повністю. Як саме залежить від моделі пральної машини, в інструкції до неї має бути вказано. Для чищення можна скористатися народними засобами, спеціалізованими чи побутовою хімією.

чищення барабана пральної машини

Достатньо покрити контейнер для прийому порошку вибраною речовиною на 30-45 хв. Потім губкою (у важкодоступних місцях зубною щіткою) прочистити його. Після цього його потрібно протерти досуха і вставити назад, коли очистіть відсік для контейнера.

як почистити барабан пральної машини

Ось із ним доведеться повозитися. По-перше, дуже багато виступаючих деталей, поглиблень та важкодоступних місць. По-друге, при протирі дуже легко пошкодити патрубок. Найправильнішим буде обприскати нутро відсіку засобом для чищення з пульверизатора і залишити на кілька годин, потім акуратно зубною щіткою все витерти.

барабан пральної машини

В кінці процесу очищення пральної машини протріть вологою ганчірочкою з миючим засобом (або без нього, якщо не дуже брудно) кнопки, дверцята зсередини і зовні, що виступають, верхню і бічні панелі.

Від неприємного запаху

Однією з найпоширеніших причин «ароматів», що виходять від пральної машини, є частинки миючого засобу, що застрягли всередині. Позбутися їх, значить позбутися і запаху.

чищення пральної машини від запаху

Іншою частою причиною є забруднення зливного фільтра. Він уловлює, що спускається з машинки в каналізацію всіляке сміття: волосся, частинки ґрунту, пір'я і т. п. Якщо довго не прибирати, згодом це все почне розкладатися і гнити. Для ліквідації запаху фільтр слід прочистити, не забути і про шланг, що йде до нього. Спочатку їх треба зняти.

як почистити фільтр у пральній машині

Важливо! Перед від'єднанням шлангу обов'язково відключіть пральну машину від електромережі та перекрийте подачу води.

Процедура зазвичай не складна і складається з наступних етапів:

 1. Зняття панелі захисту. У більшості пральних машин вона знаходиться в одному із нижніх кутів.
 2. Злив води з машини. Покладіть під стікаючу рідину якусь ємність або суху ганчірку.
 3. Виймання фільтру з машини. Відгвинчування йде проти годинникової стрілки.

фільтр пральної машини

Промийте фільтр під струменем проточної води та вставте на місце.

Як знімати шланг залежить від конкретної моделі. Після зняття прочистіть його тросом з йоржиком на кінці.

До інших частих причин неприємного запаху від пральної машини відносяться накип на ТЕНі та забруднення лотка для миючих засобів. Як їх чистити, розказано вище.

накип на тені пральної машини

Промислові засоби чищення

Серед них є універсальні, які чистять пральні машини від бруду, накипу тощо. Є і вузькоспеціалізовані.

 • «Dr. Beckmann». Засіб для чищення пральної машини від німецького виробника. Крім того, що воно позбавляє накипу, бруду та інших різноманітних відкладень, спеціалізовані добавки захищають металеві деталі від передчасного зносу.
 • “Magic Power”. Теж від німецької компанії. Ефективно допомагає проти накипу. До складу входить кислота, тому при використанні потрібно неухильно дотримуватися інструкції.
 • “Topperr”. Ще один німець, цього разу виробником є відома в нашій країні німецька компанія «Bosch». Видаляє з машини не тільки накип, а й бруд та сольові відкладення.
 • “Kristall-fix”. Росія. У складі засобу лимонна кислота та водорозчинний полімер. Починає ефективно діяти навіть за температури води 60 градусів.
 • “Доктор ТЕН”. Росія. Швидко видаляє накип із будь-якої побутової техніки, пральних машин у тому числі.
 • “Sandokkaebi”. Кореї. Відносно дешевий засіб середньої ефективності проти накипу.
 • “Antikalk for Washing Machines від Sano”. Ізраїль. Гель для видалення накипу.

Dr. Beckmann

Magic Power

Topperr

Kristall fix

Якщо хочете заощадити, то знайдеться чим можна почистити пральну машину простими, народними засобами.

Народні методи очищення

Добре від вапняного нальоту очистять оцет та харчова сода. Підлогу склянки соди змішайте з такою ж кількістю води. Пасту, що вийшла, відправте в ємність для прального порошку. У барабан потрібно влити 9% оцет. Після цього запустіть машинку у високотемпературному режимі прання.

сода та оцет

Ще один спосіб. Візьміть столову ложку соди та 150 г лимонної кислоти. Ретельно перемішайте ці два порошки та помістіть у контейнер для миючих засобів. Барабан не треба нічим заповнювати, він залишається пустим. Температуру прання ставлять на максимум. Програма має забезпечити проходження всіх її етапів, у т.ч. полоскання.

лимонна кислота

Як очистити манжету та інші гумки в пральній машині

Ущільнювальні гумки – улюблений притулок плісняви, бруд туди теж постійно набивається. Для чищення використовують соду, Пемолюкс, Каченя, Доместос, Комет або інше подібне засіб. Нанесіть його на вологу ганчірку (губку). Потягніть резинку на себе, акуратно протріть металевий корпус за нею, а потім гумову манжету. На заключному етапі слід протерти чистою вологою ганчірочкою.

чищення манжети пральної машини

Важливо. Будьте обережні із застосуванням хлорвмісних засобів від накопичення накипу в пральних машинах. Гума при частому їх використанні твердне і тріскається.

чищення манжети пральної машини фото

Профілактика та правила догляду за пральною машиною

Деякі з них здадуться вам очевидними, але саме вони з лінощів, недогляду або інших причин найчастіше не дотримуються, створюють умови для виникнення більшості поломок.

 • Порошок, відбілювач та кондиціонер слід засипати в машину рівно стільки, скільки належить за інструкцією. Більша їх кількість не покращить прання, а лише осяде у різних частинах машини.
 • Відкрита пральна машина виглядає не особливо привабливо, зате пліснява не заведеться всередині або її буде значно менше.
 • Чистіть пральну машину щонайменше раз на 3-4 місяці.
 • Не забувайте перевіряти кишені, перш ніж покласти речі в барабан. Все, що в них залишилося, може забити фільтр зливу.
 • Якщо там, де ви живете, вода жорстка, на порошок потрібно обов'язково додавати пом'якшувальні засоби.
 • Не використовуйте пральну машину як шафу для зберігання брудних речей. Поклали їх, постарайтеся якнайшвидше випрати і вийняти.

як продовжити життя пральної машинки

як очистити пральну машину

миття пральної машини

почистити пральну машину

Як ясно зі сказаного вище, ефективне чищення пральної машини можливе і в домашніх умовах можливе, але до сильних забруднень краще не доводити. Все треба робити своєчасно.

догляд за пральною машиною

ВІДЕО: Як легко почистити пральну машинку.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар