Інструкція з ремонту пральних машин

Будь-яка домогосподарка не з чуток знайома з важким процесом прання білизни вручну і при першій же нагоді намагається придбати собі, мабуть, найнеобхіднішого помічника із сімейства побутової домашньої техніки – пральну машину. Але як бути, якщо раптом вірний помічник вийшов із ладу? Вдатися до послуг фахівців з ремонту або постаратися виключити несправність самостійно, заощадивши час і гроші?

ремонт пральної машини

Постараємося скласти чітку покрокову інструкцію з ремонту пральних машин, але перш за все проведемо навчальний “лікнеп” і з'ясуємо, які види та типи цього побутового приладу на сьогоднішній день пропонують виробники, чим вони відрізняються і які найпоширеніші види поломок.

несправність пральної машини

Види та типи пральних машин

Умовний поділ приладів автоматизації ручного прання привело людство до двох видів:

 1. активаторному – прання в якому ведеться за рахунок т.зв. крильчатки (диска внизу вертикальної ємності);
 2. барабанному – прання ведеться в барабані машинки, що обертається.

ремонт пральної машини фото

У свою чергу, два види пристрою пральних машин поділяється на три основні типи:

 • Напівавтоматичні – представник активаторного типу прання, який має у своєму арсеналі лише таймер відліку часу, невелику вагу та, як правило, не вимагає підключення до водопроводу та каналізаційного зливу. Прання в такій машині потребує постійної людської участі, за рахунок чого цей тип практично не популярний серед споживачів;

пральна машина напівавтомат

 • Ультразвукові – міні пристрої для прання білизни за рахунок ультразвуку, що генерується, які не сприймаються багатьма всерйоз, т.к. не здатні відпрати навіть найменші забруднення, і, як наслідок, найменша популярність серед усіх трьох типів;

ультразвуковий пральний пристрій

 • Автоматичні – найдосконаліший серед усіх, має безліч функцій та програмне управління. Представник барабанного виду прання, автомат може автоматично розрахувати необхідний об'єм води, побудувати температуру, швидкість віджиму білизни і навіть засипати точну дозу прального порошку. До переваг відносять економічну витрату води та миючого засобу, дбайливий вплив на будь-який вид тканини, два види завантаження білизни – вертикальний та фронтальний. Це модель, що найчастіше купується і використовується і про обслуговування і ремонт автоматичної пральної машини ми і поговоримо. Зверніть увагу: пральна машина з вертикальним способом завантаження білизни на 20-30% дорожча машинки з фронтальним способом, а відповідно, і ремонт її обійдеться дорожче.

пральна машина автомат

То як же зробити ремонт пральних машин своїми руками? Для цього, перш за все, потрібно вивчити будову та принцип роботи пристрою.

пристрій пральної машини

Основними вузлами даного побутового приладу можна вважати:

 • двигун;
 • електронагрівач (тен);
 • насос для зливу;
 • бак для води;
 • барабан для завантаження білизни;
 • електронна панель керування;
 • клапан набору води;
 • корпус машини.

пристрій пральної машини фото

Прання в автоматичній пральній машині складається з кількох етапів. На першому етапі відбувається набір води через клапан барабан і нагрівання її до заданої програмою прання температури, контрольованої таймером і датчиком. Тут же подаються в барабан та миючі засоби. Залежно від вибраного режиму прання відбувається кілька етапів зливання води. На останньому етапі передбачений віджим білизни на сильних оборотах барабана при повній потужності.

як працює пральна машина

Найчастіші несправності

Зламалася пральна машинка? Не будучи професіоналом з ремонту побутової техніки, тим не менш, існують найпоширеніші ознаки, що вказують на причину несправності і дозволяють точно провести діагностику поломки.

зламалася пральна машина

 • Не зливає воду – дуже часто після закінчення повного процесу прання та відкриття дверцят можна виявити залишки води в барабані. Це означає, що у вашої пральної машини забився фільтр або зламався насос. У першому випадку прочистіть фільтр і перевірте наявність залишків води в барабані, а в другому відремонтувати або замінити на новий.

не зливається вода

 • Не віджимає – якщо ви самостійно не відключили функцію віджиму при попередньому пранні, то можлива поломка таходатчика (деталь, що контролює кількість обертань барабана і при перевантаженні автоматичної пральної машини може вийти з ладу) або розбовтався гвинт, що фіксує таходатчик. Також можливе зношування щіток двигуна або вихід з ладу модуля управління.

пральна машина не віджимає

 • Не набирає воду – якщо при запуску першого етапу прання, вода не набирається в барабан і програматор видає інформацію про її відсутність у системі, то швидше за все, забився шланг, що подав, вийшов з ладу впускний фільтр або стався збій в системній програмі при подачі води. З цією несправністю можна спробувати впоратися самостійно, для чого потрібно розібрати машинку, прочистити та промити кожну деталь у системі подачі води та запустити процес прання. При несприятливому результаті цієї процедури, доведеться приступити до ремонту системи або змінити деталі на нові.

не набирається вода

 • Не нагріває воду – ця несправність може бути довгий час прихована від очей, тому що всі функції машинка виконує справно, і ви навіть не підозрюєте, що процес прання відбувається в холодній воді. Найпростіший спосіб перевірки – це доторкнутися до скла у дверцятах машини, при пранні гарячою водою воно має нагріватися. Причин тут може бути кілька: прийшов у несправність тен (через перепади у напрузі, заводського шлюбу або стрибка напруги), вийшов з ладу термостат або програматор. У перших двох випадках тен і датчик температур однозначно підлягають заміні на нові, а якщо при оновленні програматора ситуація не змінюється, то і його доведеться замінити.

накип на ТЕНі

 • Працюючи машинка видає сильний стукіт і трясеться – імпортні машини працюють дуже тихо. Насамперед перевірте правильну установку пральної машини (пральна машина повинна стояти міцно, точно горизонтально лінії підлоги), наявність дрібних деталей, які при пранні могли потрапити в проміжок між барабаном і баком для нагрівання води, вихід з ладу підшипників (у цьому випадку машинка буде рипіти і їх доведеться замінити), вихід з ладу амортизаторів, які усувають коливання барабана при обертанні (якщо один зламався, то весь прилад “ходитиме ходуном”). Важливо: завжди завантажуйте пральну білизну не менше тієї ваги, яка вказана для даної моделі і контролюйте її рівномірно розподіл всередині барабана).

пральна машина стукає

 • Під пральною машиною натікає вода – найчастіше буває наслідком пориву манжети люка, пориву патрубка або поривом прокладки на шлангу, що підводить. Ці робочі деталі частіше за інших зношуються і потребують заміни, тим більше, вартість їх не така велика.

пральна машина протікає

 • Машинка не включається – ця поломка набагато серйозніша за всі попередні і полагодити пральну машину при згоранні блоку живлення або пошкодженні блоку системного програмування самостійно навряд чи вдасться, ремонтувати доведеться в спеціальних сервісних центрах. Але може справа в несправності розетки або поломці клямки на дверцятах, внаслідок чого дверцята не щільно прилягає до барабана, і машина не може запустити програму – ці речі ви можете відремонтувати самі.

пральна машина не вмикається

 • Нерухомість барабана – якщо між барабаном і баком застряг сторонній предмет, спробуйте витягти його самостійно. Діагностику пральної машини проведіть при відключенні енергоживлення з розетки, покрутіть барабан рукою самостійно, у разі відсутності обертання міг порватися приводний ремінь, зламатися двигун або стався збій у програматорі. Усі три причини несправності вимагають розбирання приладу та серйозного ремонту.

пральна машина не крутить барабан

Ремонт пральних машин своїми руками

Озброївшись необхідним багажем знань і причин несправностей вашої автоматичної пральної машини, що найчастіше зустрічаються, спробуємо визначити, які з них ви в змозі відремонтувати своїми руками, а де є необхідність вдатися до допомоги фахівців.

ремонт пральної машини своїми руками

Пам'ятайте, що цей агрегат складається з безлічі вузлів та дрібних деталей, тому, якщо ви приступаєте до цієї процедури вперше, перед будь-яким розбором сфотографуйте на телефон усі зображення або відеокартинки з'єднань та стиків, щоб по закінченні робіт повернути прилад у початковий стан.

ремонт пральної машини покроково

Ще один важливий чинник, це правильне зливання води з бака, т.к. поломка, в основі своїй, трапляється при працюючому приладі, і цю процедуру потрібно провести в першу чергу.

ремонт прання

З перерахованого вище виділимо область робіт з ремонту пральних машин з фото, як правило, це заміна на нові наступні деталі:

 • прочищення або заміна фільтра;
 • заміна зношеного чи розірваного приводного ременя;
 • заміна насоса автоматичної пральної машини;
 • термодатчика;
 • ремонт програматора;
 • заміна Тена;
 • встановлення нових амортизаторів

ремонт пральних машин

Для самостійного ремонту знадобляться такі інструменти:

 • плоска викрутка;
 • фігурна викрутка;
 • пасатижі;
 • кілька плоских гайкових ключів;
 • плоскогубці;
 • індикатор-фазовказівник;
 • світлодіодний ліхтарик;
 • кліщі;
 • паяльник;
 • сервісний гачок;
 • молоток;
 • довгогубці.

інструменти

Нижче наведемо відео заміни барабана або програматора, складніших і потребують граничної концентрації та уваги процедур.

заміна барабана

Інструкція з ремонту пральних машин, викладена вище, показує, що особливих труднощів у цьому немає. Потрібне лише бажання, знання принципу будови та дії агрегату та чітка діагностика. Але пам'ятайте, що будь-якій поломці легше запобігти, тому не забувайте про заходи профілактики та дбайливого відношення.

ремонт пральних машин фото

ВІДЕО: Заміна підшипника у пральній машині.

ВІДЕО: Влаштування командоапарату пральних машин.

WowCracy
Додати коментар