Губки для миття посуду

Якість здоров'я залежить від дотримання всіх санітарно-гігієнічних норм. Так, зрештою, неприємно пити чай із чашки, у якої на стінках залишилися сліди від попереднього напою.

Миюча губка

Відмити забруднення за допомогою гарного гелю або порошку для миття посуду – мало, ще потрібно озброїтися гарним інструментом у цій щоденній боротьбі.

Технологія виготовлення губки для посуду

На перший погляд немає нічого простішого, ніж зробити губку з поролону. Але насправді це тривалий процес зі своїми етапами виробництва.

Губка для миття посуду

 1. Використовують спеціальний верстат, на нього надягають рулон фібри, заправлений у розмотувачі.
 2. Перпендикулярно до руху фібри наноситься спеціальний клей-розплав.
 3. Вищеописаний вид спрямовується з еластичним пінополіуретаном.
 4. Далі подача під роликовий прес. Процес закінчують відрізання частини фібри зі стикувальною смугою.
 5. Після преса з валиками листи з поролону та фібри потрапляють під наступний прес – пневматичний.
 6. Завершують усі полімеризацією. Тривалість процесу дорівнює 24 годин.

губка

Якість отриманої на виході губки залежить від двох компонентів: клею та обладнання, щоб у момент попадання вологи, губка не розшаровувалася.

З чого роблять губку для посуду

Виробництва по виготовленню губок пропонують великий вибір. Їх роблять із:

 • поліуретанової піни або поролону;
 • целюлози;
 • екологічних матеріалів;
 • мікрофібри (поліефірні волокна)
 • бамбука.

Матеріал виготовлення губки

Кожен із видів має своє призначення, свій термін служби та умови зберігання та використання.

Які бувають розміри та форми губок

Творці примудряються випускати різні види губок: круглі, овальні, прямокутні. Найбільшу популярність здобули мочалки з формою прямокутника. Вони є найзручнішими у роботі. Зручність використання залежить від того, як матеріал міститься в руці.

розмір губки

якість губки

вид губки

форма губки

Якщо він менший за розмір долоні, ним буде незручно користуватися, але його вартість буде значно нижчою. Якщо губка більша, ніж долоня, процес буде проходити приємніше і швидше. Та й вартість зростає у такому разі.

Губка на пластиковій ручці

Деякі виробники створили губки на пластиковій ручці. Такий пристрій оцінять усі, особливо в миття вузьких і важкодоступних предметів: пляшки, чашки.

Різновиди губок по матеріалу

Виробництво налічує велику кількість різних матеріалів для миття посуду та кухонних поверхонь. Кожен із матеріалів хороший, але варто враховувати особливості, щоб не нашкодити.

 • Губка із абразиву. Жорсткі або абразивні губки добре справляються із очищенням забруднень, з якими чистий поролон не впорається. Вони мають одну частину поролонову, а іншу абразивну. Або виконані повністю з жорсткого матеріалу, прикладом тому стають металеві матеріали.
 • Поролонова губка. Найпоширеніший варіант використання. Він має великий мінус у тому, що швидко зношується та має властивість у собі накопичувати шкідливі бактерії. Тому не варто лінуватися та замінювати раз на тиждень.
 • Пластикова. Варіант більш щадний, ніж металева губка. Їй зручно мити чашки та кухлі. Незручність полягає в тому, якщо нанести на неї миючий гель, він може проникнути через великі отвори, що є між пластиковими волокнами.
 • Металевий. Вигляд не підходить для миття всіх видів посуду. Її доречно використовувати лише на предметах із товстими металевими стінками. Застосування на тефлонових покриттях призведе до їх псування.
 • Губка із мікроволокна. Основою виробництва таких губок стали поліефірні волокна. Їм властиві: гігроскопічність та великий термін служби. Добре справляються з брудом і піддаються пранню.

вид губок

Кожен склад призначений певних дій. Неправильно обрана губка або не впорається зі своїм завданням або сильно пошкодить покриттю.

Як правильно підібрати губку для посуду

Кожна господарка підбирає губку під себе. Але варто враховувати, що мочалки із твердими матеріалами категорично протипоказані для тефлонових та делікатних покриттів. Це загрожує створенням дрібних тріщин та подряпин, що незабаром заповняться бактеріями.

різних губок

Занадто м'які матеріали не зможуть впоратися із жорсткими забрудненнями. Доречно буде вибирати або комбінований тип губки (з одного боку абразивне покриття, з другого поролон), або запасатися кількома видами губок. Повний набір необхідних ганчірочок, губок та іншого значно зручніше, ніж намагатися відмити жир на казанці, що налип, за допомогою поролону.

Целюлозні губки

До речі, варто відзначити ще такий різновид, як бамбукові губки. Так як алергія – це неприємне захворювання, що може виникати практично на все. Алергікам потрібно підбирати всі предмети, що не можуть викликати у них неприємних відчуттів. До того ж бамбукові губки можна використовувати для очищення дитячого посуду.

Що таке спеціальна губка

Губка, призначена для дій спеціального вигляду, є професійною. Існує кілька різновидів:

 • Металева
 • Меламінова
 • Для делікатної поверхні

Металеві губки

На емальованому посуді не рекомендовано застосовувати металеву губку. Покриття буде пошкоджене. Подібний матеріал чудово підійде для чищення металевих поверхонь: каченята, духовки, казанків і так далі. Переваги матеріалу: тривалий термін служби та стерильність. Очищення губки проводиться гарячим окропом, який уб'є усі бактерії на ній.

Вибираючи губку

Гелі та порошки для миття посуду мають хімічний склад. Дбайливі господині намагаються вибирати безпечні засоби для здоров'я або мінімізувати їхнє використання. До того ж, не зайве вдаватися до додаткового полоскання.

вибір губки

Чищення без використання гелів та порошків для миття посуду передбачає використання меламінової губки. В основі матеріалу лежить меламінова смола. При взаємодії з водою утворюється достатньо піни, яка видаляє жир.

Зверніть увагу! Таким виглядом губки не можна мити посуд, лише зовнішній бік каструль.

поролонова губка

З делікатною поверхнею впораються тверді предмети, загорнуті у м'який пластик чи синтетичну тканину. Термін користування подібними губками не потішить тривалістю, але гідно впорається зі своїм головним завданням – не залишити подряпин.

Як зберігати губку

Прання, виварювання, замочування в хлорці або оцті – зайві дії у випадку губок. Рекомендовано проводити їхню заміну хоча б раз на 7 днів, якщо склад губки – поролон.

пристосування

Екологічні матеріали негаразд активно накопичують у собі бактерії. Заміна проводиться раз на 30-60 днів. Щоб не викидати нешкідливий матеріал його можна закопати в землю. Джутові губки обдають окропом, раз на 7 днів. Якщо вони втрачають естетичний вигляд або розтягуються – замочують в содовому розчині.

Мочалки

З однієї мочалки із джуту можна отримати масу користі. Коли вона вже перестане служити матеріалом для миття – зарийте її в горщик із рослиною. Вона може ще бути дренажем. Матеріали для миття посуду зіпсують естетичність кімнати, якщо стоятимуть на самому видному місці. До того ж, залишені губки на мийці з часом втрачають свій вигляд і можуть набути неприємного запаху.

Губки потрібно зберігати

Якщо у вас є можливість зберігати у тумбі під мийкою – зберігайте там. Важливо пам'ятати, що в шафку вона повинна лягати трохи вологою, для цього її попередньо вичавлюють. Порожнє миття – це красиво. Якщо вид порожнього предмета вам не до душі або практично не діставати губку, немає тумби. Тоді варто пройтися по магазинах з аксесуарами для кухні.

для губки

для губки ррезервуар

для губки місце

Там можна знайти різні пристрої для зберігання губок:

 • Красиві підставки під миючі аксесуари. Аби вписувалася в інтер'єр. Не забувайте її періодично промивати.
 • Навісні органайзери чи сушарки для тумб. Можуть висіти на дверцятах. Можна визначити у вигляді чашок, куди зручно складатиме губки та інші миючі приладдя.
 • Підвісні органайзери. Легкий матеріал, з якого вони виготовлені, розміщується на крані, і в кишеньку легко будуть поміщені всі предмети. Подібні деталі можна розмістити над мийкою. Найчастіше має дрібні отвори для стікання води.
 • Стаціонарні предмети. Вони легко поміститися як миючий засіб, а й приладдя до нього.
 • Ємності із присосками. Їх можна закріпити всередині раковини та наповнити необхідними предметами. Незважаючи на те, що раковина не найсухіша поверхня, присоски тримаються добре.
 • Підставки, які можна прикріпити біля крана. Предмет залишається видимим, але зайва рідина стікатиме прямо в раковину.

Вітоші з утримувачем

Вибір виробів на будь-який смак та інтер'єр. Головним залишається одне: забезпечення зберігання губок і ганчірочок, щоб вони могли просушитися в них і провітритися.

Як зробити губку своїми руками

Немає нічого простішого, ніж зробити губку самостійно. Складається вона з поролону, отже, до цього матеріалу потрібно звертатися. Так як на даний момент існує велика екологічна проблема, а предмет з поролону розкладатиметься близько 200 років, можна розглядати альтернативні варіанти.

зробити губку

Серед альтернативних методів створення є мочалки:

 • З джуту;
 • із сітки для овочів;
 • З фатину

Це основні варіанти рукоділля. Усі вони відрізняються неймовірно низькою вартістю.
Для в'язання джутом потрібні: джут, гачок та ножиці. Зробити можна легко, якщо пам'ятаєте уроки праці зі школи з темою гачком. Виконуємо: 5 повітряних петель, закільцюємо. Продовжуємо в'язати по колу, не забувати про стовпчики з накидом, додавайте повітряні петлі.

робите губку

Щільно затягувати не потрібно, можна навіть потрібно залишити просвіти. Подібна техніка дозволить отримати губку, що швидко сохне. Мета: коло більше за долоню. Можна додати свої візерунки за бажанням. У воді, мочалка сідає. Не забудьте закріпити петельку, на якій зберігатимете мочалку біля раковини. Догляд за таким видом губки передбачає знезараження раз на 7 днів за допомогою окропу. Про додаткові варіанти використання після закінчення терміну служби можна ознайомитись у статті вище.

Силіконову губку

Після того як купили картоплю, сітку можна не викидати. Відріжте верхню частину і не чіпайте боки. Складайте сітку в 4 шари. І по периметру квадрата, що утворився, обв'яжіть гачком, щоб закріпити шари сітки і надати їй красиву прикрасу. Фатин представляється на нареченій, але не в процесі миття посуду.

Губки з різних матеріалів

Якщо у вас залишилася ця тканина, складіть її у довгий прямокутник. Наріжте невеликі смужки, вздовж прямокутника. Усі зроблені смужки потрібно з'єднати між собою. Просто зв'яжіть руками. Озброюйтесь гачком і в'яжіть із створених смуг кругляш. Використовуйте принцип в'язання, як у роботі з джутом.

Чим мити посуд замість губки

Замінити поролон можна будь-яким із запропонованих саморобних варіантів. Замовлена або зроблена самостійна мочалка з джуту, порадує якістю відмивання забруднень з тарілок.

вид посуду

Після зміни поролону на такий вид матеріалу, будете здивовані тим, що миючі засоби не піняться так, як на губках. До того ж, у господарських магазинах є великий вибір ганчірочок для миття посуду. Вони справляються із завданням не гірше за поролон, та й сохнуть краще.

мочалка стала кришитися

Універсального варіанта немає. Було б добре, щоб одна губка справлялася з великою кількістю різних забруднень, не сильно пінилася, була екологічною та не вимагала великої кількості миючого засобу. Зверніть увагу при покупці губок на умови їх зберігання та термін служби. Дотримуючись цих простих правил, ви дбаєте про своє здоров'я та здоров'я домочадців.

Відео: як вибрати губку для миття посуду

WowCracy
Додати коментар