Грецькі штори в інтер'єрі.

Грецькі штори унікальні у своїй простоті та елегантності. Інтер'єр відразу набуває родзинок, стає напрочуд комфортним і практичним. Чим відрізняються грецькі фіранки від решти своїх «побратимів»? як з їхньою допомогою оформити інтер'єри різних кімнат?

простота грецьких штор

Особливості грецького стилю

Універсальність та простота середземноморського стилю багатьом припадає до душі. Тим більше, що більшість портьєрів можна виготовити самостійно.

Основні відмінні властивості грецьких штор:

 • Фіранки розташовуються симетрично.
 • Є характерний грецький орнамент.
 • Складки розташовуються рівномірно.
 • Наявність чітких геометричних форм.
 • Натуральні матеріали
 • Драпірування не є спонтанним, його ретельно формують і розташовують точно за ескізами. Часто для того щоб складки були надійно зафіксовані, використовують шторну стрічку.
 • Немає плавних переходів від кольору до кольору.
 • Карнизне кріплення може бути різноманітним.
 • Використання легкого, але водночас щільного матеріалу для надійного захисту від сонця.
 • Полотно повітропроникне.

симетричні штори

грецький орнамент на шторах

штори з легкого матеріалу

фіксація складок на шторах

Чому грецькі фіранки такі затребувані? Приваблює простота моделей, можливість за бажання використовувати декоративні елементи, наприклад, шнури з пензлями. Крім цього, такі штори цінують за простоту догляду та можливість ефектно доповнити практично будь-який дизайн інтер'єру. Багата палітра кольорів – це ще один аргумент на користь середземноморських фіранок. Зрештою, використання натуральних тканин дозволяє наповнити приміщення легкістю та свіжістю.

декор грецьких штор

Матеріал

Одна з головних рис грецького стилю – приємна для очей палітра. Загалом середземноморський інтер'єр – це гармонія у всьому. Кожен елемент доповнює решту. І штори не є винятком. Важливо поєднання за кольором та фактурою. Ідеальний варіант для портьєр – це двоколірна або однотонна тканина.

Колірна палітра може бути наступна: блакитний у всіх його відтінках, бежевий, колір глини, оливковий, білий та чорний. Багатоцвіття – це не про грецькі штори. Якщо використовуються два кольори, то має бути очевидним контраст.

кольорова гама грецьких штор

Окрім певної колірної гами, середземноморський стиль відрізняється характерними орнаментами. Найчастіше використовуються:

 1. Критська хвиля. Це плавні лінії, з раппортом, що повторюється.
 2. Пальметти – стилізовані зображення пальм у всіх проявах.
 3. Рослинні орнаменти;
 4. Не обійшлося і без грецької міфології, зображення богів Олімпу також у тренді.
 5. Античні колони та грецькі вази всіляких розмірів та форм.
 6. Меандр – характерна ламана лінія, яка використовується і як основний орнамент, і для обробки по периметру полотен.

меандр на шторах

квітковий Орнамент на шторах

грецький орнамент на шторах

геометрична форма штор

Важливо: для кожної кімнати слід вибирати свій колір та орнамент, який доповнюватиме загальну дизайнерську концепцію.

Різновиди моделей

Грецькі штори – це назва цілого напряму, всередині якого є чітка градація.

Класичні

У класичному прояві, грецька штора є полотном з характерним грецьким орнаментом, розташованим по вертикалі або по горизонталі. Найкращий варіант кріплення – люверси. Такі фіранки чудово виглядають і в самоті і в поєднанні з легким тюлем.

штори з грецьким малюнком

Якщо на шторі є малюнок, то тюль краще вибирати без зображень і орнаментів.

Такі фіранки ефектно доповнюються контрастними підхватами або шнурами з кистями та навіть ламбрекенами. Можуть бути розсувними чи односторонніми.

класичні грецькі штори

Важливо: якщо полотно малюнком, слід стежити, щоб хвилі не порушували цілісність малюнка.

Карнизи, люверси та підхвати теж можуть бути декоровані характерним принтом.

Римські

Це «прабатько» сучасних рулонних штор. Римські штори є прямокутними полотнами, які в піднятому стані утворюють м'які об'ємні складки, що злегка перекривають один одного.

римські штори у спальні

Греко-римські

Полотна кріпляться на карнизі, а регулювання здійснюється за допомогою шнура, розміщеного збоку. На відміну від римських, вони не піднімаються вгору, а зрушуються убік.

Рулонні

Сучасна та дуже затребувана модель. Цінується за практичність та функціональність. Є прямокутним полотном, яке намотується на вал, розташований у верхній частині вікна. Для оформлення вікон у середземноморському стилі використовуються однотонні пастельні полотна або фіранки з характерним грецьким орнаментом.

рулонні штори у грецькому стилі

Жалюзі

Жалюзі для грецьких інтер'єрів виготовляються лише із натуральних матеріалів. Зокрема, це бамбук, дерево чи рогожка. Такі штори відрізняються ефектним зовнішнім виглядом, простотою догляду, міцністю та стійкістю до дії сонячних променів.

Порт'єри

Щільні штори для грецьких інтер'єрів шиють із важких тканин, прикрашають складними драпіруваннями та доповнюють ефектними підхватами. Такі фіранки можуть мати різне кріплення, головне, щоб воно було зручним для вас. Порт'єри скручуються від центру до боків і там фіксуються.

грецькі портьєри

Грецькі штори для різних інтер'єрів

Залежно від призначення кімнати варіанти оформлення вікон у середземноморському стилі можуть змінюватися.

Вітальня

Для створення портьєр найчастіше використовується сукно та вовна, а в деяких випадках – мішковина. Традиційно великі віконні отвори зали оформляються симетричними полотнами з акуратно закладеними складками. Для фіксації використовують пластикові елементи чи смужки тканини.

грецькі штори зі складками

«Вишенькою на торті» стає ламбрекен, що надає закінченого вигляду всієї конструкції. Сам ламбрекен часто створюється із перекидів легкого полотна. Завдяки цьому навіть багатошарова конструкція не виглядає занадто об'ємною і важкою, а приміщення наповнюється легкістю. Також для віталень часто використовують рулонні штори або жалюзі із бамбука.

грецькі штори у вітальні

Кухня

Це багатофункціональний простір, тому не дивно, що тут вважають за краще використовувати греко-римські фіранки, іноді вдаються до допомоги рулонних штор. У пріоритеті світла палітра: пастель, беж, піщані відтінки. Кухня, мабуть, єдине приміщення, яке «змириться» з відсутністю геометрії у грецьких фіранках, також допускаються рослинні орнаменти.

рулонні штори на кухню

При бажанні, ламбрекен та шнури або підхвати можна використовувати і на кухонних шторах. У деяких випадках доречно виглядають класичні грецькі фіранки. Особливо в ситуації, коли обідня група розташована біля вікна.

грецькі штори на кухні

Спальня

Головне завдання штор у спальні – забезпечити повноцінний відпочинок, надійно захищаючи від надмірного сонячного світла та іншого освітлення, а також сторонніх поглядів. З іншого боку, у кімнаті відпочинку має бути хороша циркуляція повітря. Актуальні щільні натуральні тканини (наприклад, льон або бавовна). Тут більше підійде полегшена конструкція, без зайвого декору та багатошаровості.

грецькі штори у спальні

Від ламбрекену краще виявитися. А ось класичні штори, що розсуваються в сторони, будуть дуже доречними. Гідним варіантом для спальні стануть двосторонні штори контрастних кольорів. Наприклад, один колір чорний, другий – золотий, а вибираючи консструцію, придивіться до греко-римських фіранок. Головна перевага двосторонніх портьєрів – 100% захист від світла.

Дитяча

Оскільки безпека – це головне, на що звертається увага при оформленні дитячої кімнати, грецькі фіранки вважаються ідеальним варіантом, тому що виготовляються із натуральних матеріалів. Найчастіше перевага надається рулонним конструкціям із флористичними візерунками. Такі моделі надійно захищають від світла, а також ефектно виглядають та гармонійно доповнюють загальний дизайн приміщення.

Інші приміщення

Грецькі фіранки використовуються для оформлення не тільки житлових будинків. Вони потрібні в ресторанах, кафе, магазинах і готелях (особливо приморських).

Рекомендації

Найчастіше грецькі фіранки шиють із бавовни. Якщо у вас є бажання виготовити такі штори самостійно, зверніться до цієї тканини. Тільки якщо кольори категорично не підходять, шукайте інші варіанти.

матеріал для грецьких штор

Пам'ятайте, грецьке оформлення віконного отвору – це все-таки літній варіант. Буде краще, якщо для зими ви виберете інші портьєри. При цьому, можливо, доведеться поміняти кріплення на карнизі, так як середземноморський стиль відрізняється легкими полотнами, а на зиму буде потрібна більш фактурна тканина.

Зверніть увагу на просочення тканини. В ідеалі вона має відштовхувати воду та бруд. Якщо такого просочення немає, то фіранки доведеться часто прати.

тканина з просоченням для штор

Ширина полотна повинна перевищувати ширину віконного отвору на 20-40 см. Незважаючи на простоту, виготовлення фіранок рекомендується почати з макета. І в жодному разі не використовуйте синтетику, вона надто явно покаже, що у ваших фіранок та середземноморського стилю немає нічого спільного.

Як кріплення використовують кільця, люверси та великі петлі. Використання дуже легкої тканини неприпустимо. Звичайно, штора має виглядати легкою, але лише зовні. Надійний захист від сонячних променів залишається пріоритетним.

грецькі штори на люверсах

Важливий нюанс: грецькі штори не є домінантою в інтер'єрі, їм відведено другорядну, але дуже практичну роль.

Грецькі штори своїми руками

Як згадувалося, зробити грецькі фіранки своїми руками зовсім не так складно, як це може здатися на перший погляд. Ось приклад виготовлення рулонних штор.

 1. Починаємо із вимірів. Рулонні штори повинні бути на 3-4 см ширші від віконного отвору, і на 9-10 см довші за нього. Не забудьте зробити добавки на шви.
 2. За отриманими мірками вирізаємо два полотна.
 3. Обидві частини зшиваємо із трьох сторін, одну сторону залишаємо для того, щоб вивернути штору. Після цього зшиваємо все полотно і залишаємо маленьку кишеньку у верхній частині на виворітному боці – це потрібно для кріплення.
 4. У верхню кишеньку вкручуємо кільця шурупів.
 5. Для рулонних штор виготовляємо (придбаємо) шнури: один – у 3 рази більше за довжиною, другий – у 3,5 раза.
 6. Шнури кріплять до вкручених кільців. Той, що довший, пропускають до першого кільця. Далі шнури проводять по виворітному боці полотна. Для фіксації конструкції внизу вкручують ще одне кільце.

рулонні штори своїми руками

Якщо ви не зможете пошити штори самостійно, а готові варіанти в магазинах вас не влаштовують, зверніться до ательє.

Хоча фіранки з грецьким орнаментом є невід'ємною частиною середземноморського стилю, це зовсім не означає, що використовувати їх для оформлення кімнат в інших регіонах не можна. Простота в експлуатації, тривалий термін служби, ефектний зовнішній вигляд та функціональність – ось лише кілька аргументів на користь того, щоб придбати або замовити грецькі штори для різних кімнат.

Відео: штори в грецькому стилі

Варіанти використання штор у середземноморському інтер'єрі

грецькі штори коричневі

грецькі штори сині у спальні

грецькі штори римські світлі

грецькі штори у залі

грецькі штори на кухні

грецькі штори довгі

грецькі штори з малюнком

грецькі штори з фотодизайном

грецькі штори сірі

грецькі штори короткі

грецькі штори з листям

грецькі штори бежеві

грецькі штори короткі бежеві

грецькі штори смугасті

грецькі штори рулонні з портьєрами

грецькі штори червоні

грецькі штори довгі всіті

грецькі штори австрійські

грецькі штори римські бежеві

грецькі штори рулонні бежеві

грецькі штори в смужку римські

грецькі штори рожеві

грецькі штори з жалюзі

грецькі штори оливкові

грецькі штори жовті

грецькі штори світлі римські

грецькі штори жовті з коричневим

грецькі штори сірі римські

грецькі штори зелені

грецькі штори жовті римські

грецькі штори коричневі римські

грецькі шториримські в смужку

грецькі штори сірі рулонні

грецькі штори рулонні оливкові

грецькі штори сині рулонні

грецькі штори на кухню римські

грецькі штори в рулонні спальні

грецькі штори темні рулонні

грецькі штори рулонні бежеві

грецькі штори бузкові

грецькі штори легені

грецькі штори кисейні

грецькі штори в лофті

грецькі штори довгі бежеві

грецькі штори тюль

грецькі штори бордові

грецькі штори сірі з малюнком

грецькі штори римські з малюнком

грецькі штори рожеві австрійські

грецькі штори смугасті з малюнком

WowCracy
Додати коментар