Гілочка бузку з серветок

Сучасні вироби хенд-мейд відрізняються високою різноманітністю як за стилем, так і за технікою виконання. Досить поширене використання паперових серветок, з яких створюються цікаві композиції і панно.

панно з серветок з бузком

Різні аплікації бузку з серветок

Зробити аплікацію із серветок можна у різних техніках:

Декупаж

Для виготовлення такої роботи потрібні серветки з малюнком бузку, звичайні або спеціальні декупажні.

серветки для декупажу з бузком

Крім цього, стануть у нагоді акрилові грунт, лак і фарба, а також спеціальний клей-лак. Зображення може бути нанесене на папір, хоча найчастіше техніку застосовують для декорування меблів та аксесуарів.

покриття декупажу

Торцювання

Це досить популярний спосіб виготовлення об'ємних аплікацій. Для нього використовуються не тільки серветки, а й креповий або гофрований папір. Робота досить копітка, але не складна, а тому може бути виконана разом із дитиною.

торцювання бузку

Зверніть увагу! Для торцювання слід вибирати досить щільні серветки, щоб уникнути проривання.

серветки для торцювання

Пейп-арт

Це відносно молода техніка, суть якої полягає у декоруванні предметів паперовими серветками, скрученими в нитку. З її допомогою можна як імітувати більш дорогі техніки на зразок карбування та філіграні, так і створювати привабливі аплікації.

техніка пейп-арт

Скачування серветок

Це найпростіший варіант виконання, придатний для дітей. У випадку з бузком він підходить оптимально, тому що кожен окремий катишок відповідає окремій квітці.

скачування серветок

Підготовка матеріалів та інструментів для виготовлення

Гілка бузку буде виконана одразу у двох техніках – торцювання для квітів та пейп-арт для листя. Для роботи потрібно:

 • щільні паперові серветки зеленого, білого, рожевого та різних відтінків бузкового кольору;
 • клей олівець;
 • картон (шматок для вирізування плюс фонова підкладка);
 • ножиці;
 • лінійка;
 • дерев'яна шпажка чи стрижень від ручки;
 • Звичайний олівець.

бузкові серветки

набір для аплікації

Зверніть увагу! Для склеювання слід застосовувати сухий клей-олівець, оскільки ПВА або силікатний клей зайво намочать тонкі серветки, зробивши їх непридатними для використання.

Виготовлення бузку із серветок

Створення основи

Як основу можна використовувати щільну картонну підкладку з кольоровим лицьовим боком або будь-який інший міцний матеріал. Застосування паперу не рекомендується, оскільки через свою тонкість вона не зможе витримати ваги виробу і робота втратить презентабельний вигляд.

основа для аплікації

На звороті основи можна наклеїти кілька шматочків двостороннього скотчу, щоб надалі повісити роботу. Слід вибирати надійну стрічку, щоб аплікація не впала через свою вагу. Оптимально використовувати спінений двосторонній скотч для внутрішніх робіт.

двосторонній скотч

На лицьову сторону підкладки слід нанести контури майбутньої гілочки. Грона суцвіть можна позначити асиметричними еліпсами, один кінець яких трохи тупіший за інший. Листя також можна зобразити схематично. Потім ці елементи слід скопіювати на робочий шматок картону, з якого їх потрібно вирізати.

Робимо суцвіття бузку

Суцвіття виконуються за такою схемою:

 1. Нарізати білі, рожеві та бузкові серветки на квадрати зі стороною 1,5 см. Зручніше нарізати смуги, а потім розділити їх на квадрати.
 2. Помістити тупий кінець шпажки у центр одного із квадратів. Шпажка використовується як основа, навколо якої злегка зминається і накручується серветка. Потрібно робити це обережно, щоб не порвати заготовки.
 3. Нанести трохи клею на картонний еліпс, що вирізає, і приклеїти квадрат серветки торцем вниз. Шпажка при цьому не виймається та використовується для кращого скріплення.
 4. Повторювати процедуру до заповнення всіх картонних еліпсів.

вирізування квадратів

скручування смужок з паперу

нанизування на шпажку

приклеювання бузку

Зверніть увагу! Кожну нову деталь необхідно розміщувати максимально близько до попередньої, щоб між ними не було просвітів порожніх місць.

Додаємо зелені

Листя, що обрамляє суцвіття, виконуються з паперових джгутів. Процес їх виготовлення має такий вигляд:

 1. Скласти зелену серветку навпіл і нарізати смуги шириною 1,5 див.
 2. Злегка змочити смужки водою і скрутити тугі джгути. Ця маніпуляція має здійснюватися дуже обережно, щоб максимально зберегти цілісність заготовок. Готові джгути залишити до повного висихання.
 3. Приклеїти висохлі джгути на шматочки картону, що відповідають за листя. Робити це слід поступово, рухаючись від країв до центру. Нові елементи додаються після фіксації попередніх. Спершу викладаються найбільші жилки, потім простір, що залишився, послідовно заповнюється. Через війну листя може мати форму сердечок чи пік, залежно від концепції.

зелений папір

листя із джгутів

Зверніть увагу! Щоб якісно зафіксувати паперові джгути, можна замінити клей-олівець на рідкий швидковисихаючий аналог.

Скріплюємо всі частини

На картонну основу потрібно прикріпити усі частини аплікації. Почати варто з листя, яке може бути частково закрите суцвіттями.

приклеювання листя

Кожен наступний фрагмент слід наклеювати після фіксації попереднього.

приклеювання аплікації

Краще скористатися клеєм-олівцем, щоб не викликати деформації підкладки. Після наклеювання всіх деталей можна додатково заповнити пробіли новими суцвіттями.

клей олівець

Готова робота може бути вміщена в рамку або приклеєна на стіну за допомогою двостороннього скотчу. Її не слід розміщувати під прямим сонячним промінням, тому що через їх вплив серветки можуть потьмяніти.

аплікація бузку

бузок на круглій тарілці

об'ємна аплікація бузку

бузок у кошику об'ємний

бузок з днем перемоги

Перед тим, як зробити гілку бузку із серветок своїми руками, потрібно визначитися з призначенням виробу та бажаною технікою. Робота може виконуватися разом із дітьми, що сприятливо позначається розвитку дрібної моторики. Готовий виріб стане привабливою окрасою житла.

Відео: як зробити аплікацію бузку із серветок

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар