Характеристики та правильний вибір парової праски

У процесі прасування речей із деяких тканин можуть виникати труднощі. Тонкий трикотаж, атлас, шовк, кашемір або одяг з великою кількістю бантів, складок, рюшів, палеток практично неможливо розгладити простою праскою. На допомогу прийде парова праска для вертикального прасування, використання якої дозволить розгладити проблемні ділянки парою.

відпарювач для одягу фото

Що таке парова праска для вертикального прасування

Такий пристрій, як парова праска для виконання вертикального прасування (або відпарювач одягу), суттєво полегшує життя господарок. Основна особливість девайсу: він впливає на тканину пором, навіть не торкаючись до неї.

ручний Відпарювач

Конструкція складається з:

 • міцного термостійкого пластику;
 • підошви зі спеціальним покриттям;
 • ємності для рідини;
 • електричний бойлер.

У комплект можуть входити додаткові елементи: рукавичка, затискачі. Використовувати парову праску можна вертикально, а вплив гарячої пари під тиском розгладжує навіть м'яті ділянки тканини. Достатньо повісити річ на вішалку і провести струменем пари: у вас ідеально випрасуваний одяг!

відпарювач Kitfort

вертикальний відпарювач Scarlett

вертикальна праска Euroflex

Відпарювач для одягу Kitfort

Принцип роботи парової праски для домашнього використання

Алгоритм роботи парової праски простий: на волокна тканини впливає гаряча пара, яка ідеально вирівнює м'яті ділянки та розгладжує складки. Процес відбувається у вертикальному положенні, немає необхідності купувати звичну прасувальну дошку.

відпарювач для прасування

Розберемо використання пристрою за пунктами:

 • У резервуар наливається рідина, залежно від типу праски. Наприклад, дистильована або водопровідна вода;
 • Виконується підключення до електромережі, натискання кнопки “старт”;
 • Виставляється потрібний режим подачі пари;
 • Генератор формує струмінь пари, який і гладить одяг.

відпарювач та парогенератор для одягу

Нагрівання води здійснюється теном за 2 – 3 хвилини, діапазон температур: 90 – 100 градусів. Рідина нагрівається під впливом електричної енергії, перетворюючись на пару. Через підошву пристрою пар виходить назовні та проникає у волокна текстилю, вирівнюючи м'яті ділянки.

Відпарювач для одягу

Як правильно користуватися вертикальним відпарювачем

Розберемося, як правильно користуватися праскою з парою на практиці. І підлогові та ручні моделі можуть використовуватися для прасування у вертикальному положенні, у підвішеному вигляді. Річ розвішується на плічках, відпарюється з обох боків, праска при цьому проводиться зверху вниз.

відпарювач для дому

Важливо! Рідина всередині повинна прогрітися до потрібної температури, щоб пара надходила під потрібним тиском.

Дотримуйтесь таких заходів безпеки:

 • праска застосовується лише за призначенням;
 • не допускайте прасування на тілі – можливий опік;
 • не спрямовуйте струмінь пари кудись – крім тканин;
 • не розбирайте прилад у увімкненому стані;
 • у процесі роботи використовуйте спеціальну захисну рукавицю.

парова праска

Після закінчення роботи протирайте поверхню підошви м'якою тканиною після повного остигання. Покрокова інструкція використання парової праски виглядає так:

 1. Підготуйте агрегат: зберіть конструкцію, вставте і щільно зафіксуйте телескопічну стійку, праска кріпиться в потрібному положенні, приєднується паровий шланг.
 2. Заповніть бойлер дистильованою холодною водою. Можна брати відфільтровану.
 3. Увімкніть праску в розетку, попередньо встановивши резервуар у корпус. Повинен загорітися індикатор, що сигналізує, що можна використовувати праску.
 4. Сам процес прасування робиться так: плавно ведіть по поверхні тканини, зверху вниз, по вертикалі.

парогенератор для прасування

Після включення варто акуратно перевірити подачу пари, направивши пристрій від себе та натиснувши кнопку включення. Щоб додатково запрасувати або очистити, використовуються спеціальні щітки з насадками або фіксаторами. Змінювати насадки можна лише після вимкнення конструкції.

ручний Відпарювач

Важливо! Складання може відрізнятися, залежно від типу приладу.

Після вимкнення прасування, варто дочекатися його охолодження, потім приступити до розбирання. Місткість для води варто періодично очищати від нальоту вапна. Якщо на поверхні виступає накип, це призводить до розбризкування крапель і слідів на речах.

як вибрати відпарювач для дому

Як вибрати таку праску

При виборі пристрою варто орієнтуватись на цілі подальшого застосування. Якщо доведеться регулярно гладити щільні речі: пуховики, пальта, купуйте праску із потужними тенами. Для прасування матеріалів середньої товщини (пледи та рушники), досить простої праски з невеликою ємністю для рідини. Праска побутового класу вибрати простіше: визначтеся з типом підошви та показниками потужності. Навіть із щільними тканинами такий агрегат впорається, варто лише докласти трохи більше зусиль.

як вибрати відпарювач

Важливо! Вовняні, драпові речі добре відпарять праску з додатковим генератором пари.

З якою підошвою

Виробник пропонує два варіанти виконання підошви: кераміка чи метал. Металева зустрічається у недорогих моделях, виготовляється з алюмінію. Вона відрізняється надійністю та стійкістю до подряпин, проте є нюанс: невелике відхилення градуса від норми та на одязі залишиться слід від перегріву. Нержавіюча сталь – найбільш підходящий та міцний матеріал, який характеризується надійністю та зносостійкістю.

парогенератор тефаль

Кераміка (або металокераміка) – легкий та тендітний матеріал, який добре чиститься, але вимагає до себе дбайливого ставлення. Плюс: покриття вважається безпечним для здоров'я, екологічно чистим матеріалом.

Об'єм резервуару

Від цього показника залежить кількість часу роботи до наступного додавання рідини до бойлера. 200 мл – 20 хвилин відпарювання, 1 л – 1 година роботи. Великий обсяг передбачає безперервний режим певний час. Найпростіша праска з вертикальним відпарюванням містить невеликий резервуар для води – 200 – 250 мл. Цього цілком достатньо для того, щоб гладити вдома. Конструкції з парогенератором оснащені великим баком, що містить від 1 до 2, 5 л. Відповідно, час роботи збільшується до 1,5 – 2 годин.

праска паровий відпарювач

Потужність

Потужність пристрою безпосередньо впливає на об'єм пари, що виділяється, швидкість роботи та кількість споживаної електроенергії. В умовах домашнього прасування оптимально вибирати прилад, потужністю 1800 – 2000 Вт, для якісної роботи з тонкими та щільними матеріалами. Апарат з меншою потужністю не добре розгладить пуховик або товстіші вироби.

праска з парогенератором

Сила тиску виходу пари

Кількість пари, яку виділяє відпарювач, вимірюється в грамах. У стандартних пристроях виділяється 30 г/хв, а щоб відпарити будь-який вид тканини, знадобиться не менше 100 г/хв. У різних моделях може встановлюватися датчик регулювання подачі пари, розташований спереду на ручці конструкції. З його допомогою можна регулювати швидкість і силу тиску подачі пари, залежно від типу тканини, яку потрібно прасувати, ступеня м'ятості та її товщини.

прасування з вертикальним відпарювачем

Порада! Щоб пара була густою, потрібно підбирати пристрій із невеликим бойлером. Наприклад, резервуар на 1 літр дозволить прасувати 1 годину без зупинки.

Найкращі моделі прасок

Приділіть увагу основним критеріям вибору: потужності, наявності необхідних режимів, вазі конструкції та параметрам безпеки застосування. Наприклад, оптимальний варіант – якщо на ручці є прогумований шнур, а система оснащена функцією автоматичного вимкнення. Залежно від призначення підбирайте моделі з рівномірно розподіленими отворами: від них залежить густота пари. Пропонуємо вам вибрати відпарювач із наведених нижче моделей.

модель вертикальної праски

Philips GC9682/80 PerfectCare Elite Plus

Підошва виготовлена з нержавіючої сталі, легко ковзає по будь-якій тканині. Постійна подача пари утворює повітряну подушку, яку доведеться контролювати. Є вбудована функція автоматичного вимкнення: якщо апарат залишиться на дошці для прасування, вниз підошвою – він не стане причиною займання. Хороша потужність (2700 вт) та моментальний прогрів рідини всередині, передбачений захист від відкладень та самоочищення. З мінусів: висока вартість та значне споживання електроенергії.

Philips GC9682/80 PerfectCare Elite Plus

Tefal GV7781

Потужність парогенератора – 2200 Вт. Керамічна підошва, є вбудована індикація необхідності додавання рідини та очищення від накипу. Довжина шнура – 1,7 м, об'єм ємності для води – 1,7 л. Якщо система розпізнає перегрів – пристрій автоматично вимикається. Ручка, виготовлена з прогумованого матеріалу, передбачений відсік для шнура. Головна характеристика – праска самостійно підлаштовується під тип матеріалу. Нагрів проводиться за 2 хвилини, режими швидко перемикаються між собою. Є режим енергозбереження. Приємне доповнення до загальних характеристик: яскравий дизайн.

Tefal GV7781

Braun IS 5043WH

Праска з підошвою з алюмінію, з ємністю для води в 1, 4 л та системою захисту та очищення від твердих відкладень. На підошві багато отворів, рівномірно розміщених по всій поверхні. Передбачено автоматичну систему вимкнення. Шнур довжиною 1,8 м, у конструкції є для нього відділ. Параметри потужності: 2400 Вт. Вода підходить не лише дистильована: можна доливати з-під крана.

Braun IS 5043WH

Користувачі відзначають високу якість прасування та дуже тиху роботу. Пара подається безперервно, відпарювання можливе у вертикальному положенні. Серед мінусів: регулювати подачу пари доведеться вручну, багато хто зазначає, що іноді підтікає рідина. Бойлер для води не знімається.

Tefal GV8461

Надійна парова станція, виготовлена в стильному дизайні. Габарити моделі дуже компактні, підошва відрізняється вбудованою функцією самоочищення. Є відсік для шнура. Праска оснащена функцією постійної подачі пари, моментального прогріву. Якщо всередині закінчується рідина, її можна доливати. На бойлері встановлено індикатор, показники потужності – 2200 Вт. Система обладнана автоматичною системою очистки від твердих відкладень. Паровий шланг довжиною 1,8 м, об'єм ємності для води – 1800 мл. Безпека на високому рівні: функція автоматичного відключення. Змотувати шнур можна механічно. Мінуси: шнур перегрівається, а режими доводиться регулювати вручну. Здобув високу оцінку серед споживачів.

Tefal GV8461

Braun TexStyle 7 TS785STP

У комплектації праски передбачена насадка для делікатних тканин: можна в кілька рухів прогладити навіть складні складки і складні ділянки одягу. Пара проникає у кожен шар і розгладжує будь-яку поверхню. Завдяки м'якості насадки неможливе пригорання поверхні, поява блиску та слідів на темних тканинах. Прилад оснащений стрижнем для збирання накипу. Потужність – 2, 40 кВт. Функція самостійного очищення дозволяє позбавитися цієї проблеми. Вбудований захист від підтікання рідини. Вага пристрою невелика, а ручка дуже зручна, гумова. У комплекті є додаткові насадки. Нестача: резервуар для води невеликий – 400 мл.

Braun TexStyle 7 TS785STP

Вибрати відпарювач нескладно – дотримуйтесь наших рекомендацій і звертайте увагу на технічні характеристики.

ВІДЕО: Як вибрати вертикальну праску відпарювач.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар