Характеристики штор у скандинавському стилі

Скандинавський стиль відрізняється простотою та лаконічністю. Його головний колір – білий, він покликаний зробити простір світлішим і сонячнішим. Штори у такому інтер'єрі потрібно підбирати з урахуванням цих особливостей.

особливості скандинавського стилю

Види штор, що використовуються у скандинавському стилі

Батьківщина скандинавського стилю – північна Європа, для цього регіону характерні затяжні зими та дефіцит сонця. Щоб візуально вирішити ці проблеми у приміщеннях, було вигадано цей підхід до оформлення простору. Світлі стіни, підлога та меблі створюють нейтральне тло і добре відображають сонячне світло, поширюючи його по всій кімнаті.

Вибираючи для квартири скандинавський інтер'єр, штори потрібно шукати, керуючись кількома принципами:

 • вони повинні добре пропускати світло;
 • бути легкими;
 • не обтяжувати інтер'єр;
 • не бути надмірно яскравими.

правила підбору скандинавських штор

Щільні та багатошарові штори, складні конструкції на вікнах виглядають у такому інтер'єрі безглуздо, тому краще відмовитися від них на користь простіших варіантів.

Порт'єри

У скандинавському стилі віддається перевага напівпрозорим тканинам, які пропускають світло та повітря, виглядають повітряно та не привертають до себе зайву увагу. Порт'єри не відповідають цим вимогам, але можна знайти варіанти вирішення проблеми. Вибираємо м'якіші тканини, які легко драпіруються. Складки на полотні візуально пом'якшують штори, роблячи кімнату більш затишною.

портьєри у скандинавському стилі

Скандинавський стиль передбачає використання одного шару тканини на вікні. Тюль зазвичай не вішають, тому в приміщення проникає більше світла і створюється відчуття безперервності від природи за вікном.

Жалюзі

Це ще один зручний варіант для скандинавського інтер'єру. У країнах північної Європи вони часто вбудовані у вікно між склом, тому не займають місце усередині приміщення. У відкритому вигляді вони пропускають багато світла, а за потреби їх легко закрити.

Жалюзі виглядають дуже мінімалістичним, підходять для любителів сучасних інтер'єрів. За бажання їх можна обіграти, додавши на вікно романтичні фіранки. Сучасні жалюзі можуть бути:

 1. горизонтальними;
 2. вертикальними.

жалюзі на балконі

Другий варіант частіше використовують в офісах, але за бажання їх можна повісити і в житловому приміщенні.

При виготовленні жалюзі використовують такі матеріали:

 • пластик;
 • алюміній;
 • тканина;
 • дерево.

матеріали для жалюзі

Останній варіант підійде для кімнат, оформлених у скандинавському стилі. Цей матеріал поєднуватиметься з іншими елементами декору.

Римські штори

Римські штори можна успішно вписати в будь-який інтер'єр. У скандинавському стилі використовуємо варіанти із світлих натуральних тканин. Цей варіант фіранок витонченіший, ніж жалюзі. У піднятому вигляді вони гарно збираються в гармошку, не перекриваючи сонячне світло з вікна, а за потреби повністю закривають його.

Завдяки особливому механізму підйому такий віконний текстиль простий в експлуатації та догляді. Планки, вшиті всередину, легко виймати перед пранням тканини та повертати на місце після висихання. Римські штори також можна поєднувати з другим у вигляді тюля або портьєри.

римські штори у скандинавському стилі

Шведські штори мають схожий принцип роботи. Рулон тканини в цьому виді фіранок знаходиться знизу, його обтяжують за допомогою спеціальної рейки, піднімається та утримується така конструкція двома шнурами.

Цей варіант прийшов із Швеції, як можна зрозуміти із назви. У цій країні є традиція залишати вікна незанавішеними, проте потяг до затишку змусив її мешканців придумати такий варіант фіранок.

Рулонні штори

Рулонні штори – це просте рішення для кімнати у скандинавському стилі. У зібраному вигляді вони майже непомітні на вікні, а закритому захищають від сторонніх очей.

Механізм рулонної штори досить простий. Полотно тканини згортається рулоном і надівається на штангу їхнього металу, збоку кріпиться підйомний механізм з ланцюжком.

рулонні штори скандинавські

Такі фіранки можна купити у готовому варіанті або пошити на замовлення, підібравши унікальний дизайн під інтер'єр кімнати. На додаток до них можна використовувати легку тканину з боків вікна. Але й самі собою римські штори виглядають доречно, особливо в сучасних інтер'єрах.

Який матеріал вибрати для штор

Скандинавський стиль тяжіє до натуральності та простоти, тому перевагу потрібно віддавати натуральним тканинам. Вони добре пропускають сонячне проміння та повітря, прості у догляді, а в інтер'єрі такі матеріали виглядають дуже стильно. При пошитті штор віддаємо перевагу натуральним тканинам:

 • льон;
 • шовк;
 • бавовна;
 • муслін;
 • ситець.

скандинавські штори льон

скандинавські штори шовк

скандинавські штори бавовна

скандинавські штори муслін

скандинавські штори ситець

Важливо! Враховуйте, що натуральні тканини легко мнуться, а при пранні можуть давати усадку.

Колірна гама у скандинавському стилі обмежена світлими відтінками. Залежно від ступеня освітленості приміщення можна вибирати теплі чи холодні тони. Головне, щоб колір віконного текстилю поєднувався з рештою елементів декору. Вдало виглядають в інтер'єри такі варіанти поєднання:

 1. Штора + меблі.
 2. Штора + стіни.
 3. Штори + елементи декору.

штори з меблями

штора сос тінами

штора з елементами декору

Важливо! Слідкуйте за тим, щоб текстиль на вікні не зливався із кольором стін. Якщо використовуються схожі відтінки, вони повинні відрізнятися один від одного на один або два тони.

Кімната в скандинавському стилі не має виглядати як лікарняне приміщення, для цього можна додавати яскраві плями. Наприклад, виділяти на нейтральному фоні стін та стелі диван та штори. Або штори та килим, картини тощо.

Приклади дизайну інтер'єру

Перед тим, як розпочати вибір штор для інтер'єру в скандинавському стилі, можна почерпнути ідеї та натхнення з фото. Тільки нагляд може допомогти створити індивідуальний дизайн приміщення, де все буде виглядати доречно і гармонійно.

Кухня

Вибираючи штори на кухню, не забувайте, що вона має бути не тільки красивою, а й зручною. Відмінний варіант для такого приміщення – укорочена фіранка. Це може бути розділений посередині варіант або цільне полотно, зібране однією зі сторін підхватом.

Для кухні підійдуть також рулонні та римські штори світлих відтінків із натуральних тканин. Найкраще, якщо вони будуть максимально прозорими.
Використання підйомних штор на кухні дозволяє заощадити місце біля вікна. Таке рішення є особливо актуальним для невеликих приміщень.

римські штори на скандинавській кухні

Вітальня

Для віталень діють ті самі правила: натуральність, легкість, стриманість. Тут допускається використання більш темних відтінків, особливо якщо дозволяє площа приміщення.

скандинавські штори у вітальні

Виграшно тут виглядатимуть гардини з м'якого матеріалу. Їх можна повісити як єдиний шар або поєднувати із прозорим тюлем.
Допускається використання ненав'язливих принтів. Для скандинавського стилю особливо актуальні геометричні та мотиви.

Спальня

Спальня – це місце відпочинку. Штори для цієї кімнати варто вибирати найбільш лаконічні та прості.

скандинавські штори у спальню

Ідеальний варіант для такого приміщення – римські або рулонні штори з ефектом блекаут. Обіграти їх можна, прикрасивши додатковим шаром тюля легкого.

Дитяча

Тканина, яка не пропускає світло, хороша і для дитячої. Вона забезпечить дитині здоровий та міцний сон.

скандинавські штори в дитячу

Для більш декоративного ефекту використовуємо таку штору в комплекті із прозорою завісою світлого відтінку.

Балкон

Переважно залишати балкон без віконного текстилю, так як він сам по собі має властивість скорочувати кількість світла в квартирі. Якщо його завісити шторами, то в кімнаті з балконом буде дуже темно.

Однак якщо необхідність у фіранках все ж таки є, то варто вибирати прозорі тканини світлих відтінків. Це може бути як чисто білий, там і кремові тони.

штори на балконі скандинавські

На балконі добре виглядають шведські штори або їх римські та рулонні аналоги.

Якщо дозволяє площу, то на балкон можна повісити класичний тюль. Це виглядатиме дуже романтично та декоративно.

Особливості карнизу для таких штор

Карнизи у скандинавський стиль краще підбирати дерев'яні чи залізні. Це можуть бути:

 • круглі карнизи;
 • шинні.

Лаконічніше виглядатиме останній варіант. Його легко можна приховати, що робить оформлення кімнати набагато простіше, адже не потрібно намагатися поєднувати його з іншими елементами декору.

шинний карниз для штор

Круглий карниз не закривається шторою та виконує додаткову декоративну функцію. Вони можуть відрізнятися за довжиною та діаметром штанги.

Як правильно його кріпити

Залежно від способу кріплення карнизи бувають:

 • настінні;
 • стельові.

кріплення карнизу

Довжина настінного карниза повинна бути на 30-50 см більша за ширину вікна. Перед встановленням карниза необхідно переконатися, що він віддалений від стіни на 10-15 см, між ним та верхньою частиною вікна потрібно залишити відступ 5 см, щоб стулки можна було легко відкрити. Закріплені штори не повинні торкатися радіатора або ручки вікна.

Необхідні інструменти:

 • будівельний рівень;
 • олівець;
 • лінійка;
 • кронштейни;
 • дюбелі та шурупи.

Щоб закріпити карниз на стіні, потрібно зробити наступні кроки:

 1. За допомогою олівця, лінійки та рівня малюємо на стіні лінію на висоті установки карниза.
 2. Зазначаємо місця для кронштейнів. Відстань між вікном, лівим та правим кріпленням має бути однаковою.
 3. За допомогою дюбелів та саморізів фіксуємо кронштейни та карниз.

кріплення карнизу на стіні

Для встановлення стельового карниза здійснюємо аналогічні дії, але розташування зазначає на стелі.

Як вішати штори на карниз

Для штор є кілька видів кріплень. Це можуть бути:

 • кільця;
 • люверси;
 • затискачі;
 • зав'язки;
 • петлі;
 • гачки.

Кільця, затискачі та люверси, а також текстильні петлі та зав'язки підходять для круглих настінних карнизів. Вони виконують додаткову декоративну функцію, тому до підбору потрібно ретельно ставитись. Навіть така незначна деталь, не вписавшись у загальний стиль кімнати, може зіпсувати враження від інтер'єру.

люверси на карнизі

Гачки підходять для шинних карнизів. Для їхнього кріплення на штори нашивається спеціальна стрічка з петельками. Полотно із зафіксованими гачками потім протягується в жолобки карнизу.

Такий варіант прихованого кріплення виглядає дуже лаконічно та не привертає уваги. Але знімати і вішати штори з гачками після прання дуже непросто.

Скандинавський стиль – це просторі та світлі простори, де важливу роль відіграє світло. При необхідності кімнату можна обігравати різними видами освітлення, але головна роль залишається за сонцем. Тому штори для такого інтер'єру краще підбирати прозорі і легкі.

легкі скандинавські штори

Вдень фіранки грають виключно декоративну роль. Вони можуть бути підняті, у випадку з рулонними та римськими, або розсунуті, якщо це класичні портьєри або тюль. Вітаються натуральні тканини світлих відтінків, з нейтральною базою можна використовувати темніші тони та орнаменти. Штори допоможуть зробити інтер'єр кімнати завершеним та індивідуальним.

Відео: штори у скандинавському стилі

Варіанти використання штор у скандинавському стилі

скандинавські штори світлі

скандинавські штори сірі

скандинавські штори довгі

скандинавські штори темні

скандинавські штори коричневі

скандинавські штори білі

скандинавські штори рулонні

скандинавські штори у спальні

скандинавські штори у спальні сірі

з бірюзові кандинавські штори

скандинавські штори римські

скандинавські штори римські білі

скандинавські штори коричневі у вітальні

скандинавські штори м'ятні

скандинавські штори з диваном

скандинавські штори у спальні бежеві

скандинавські штори гірчичні

скандинавські штори сірі довгі

скандинавські штори світлі у вітальні

скандинавські штори бежеві в спальні

скандинавські штори бежеві у вітальні

скандинавські штори з малюнком

скандинавські штори білі довгі

скандинавські штори бежеві довгі

скандинавські штори світло-сірі

скандинавські штори гірчичні довгі

скандинавські штори в клітку

скандинавські штори довгі коричневі

скандинавські штори на кухні із захопленням

скандін жовтіавські штори

скандинавські штори з підхватом

скандинавські штори світло-бежеві

скандинавські штори білі у вітальні

скандинавські штори з листям

з на кухні ркулонні кандинавські штори

скандинавські штори в дитячій довгі

скандинавські штори зелені

скандинавські штори римські у дитячій

скандинавські штори білі на сірий фон

скандинавські штори широкі

скандинавські штори короткі

скандинавські штори римські сірі

скандинавські штори довгі на кухні

скандинавські штори білі римські

скандинавські штори сірі у спальні

скандинавські штори коричневі у вітальні

скандинавські штори з візерунком

скандинавські штори римські білі прозорі

скандинавські штори бежеві широкі

скандинавські штори рулонні у спальні

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар