Характеристика прихованого карниза у натяжній стелі

Установка невидимого зовні карниза, яка виконується одночасно з монтажем натяжних стель, має незаперечні переваги та рекомендується для всіх дизайнів інтер'єру, типів тюлю та штор, висоти стін та розміру кімнат.

карниз прихований фото

Цей трюк дозволяє створити повітряний ефект фіранок і позбавити від виду карнизів для їх кріплення.

Що таке прихований карниз

Сучасний прихований карниз – це конструкція для кріплення штор та тюлю над вікном або будь-якими отворами, нішами, яка захована від очей. В даному випадку ми говоримо про карнизи, приховані в натяжних стелях.

штори на прихованому карнизі оформлення

Це здійснюється за допомогою створеної ніші, в якій буде прихований звичайний карниз для шторок та тюлю.

Сьогодні відомо кілька видів карнизів за матеріалом, які підходять для такої інсталяції:

 • Дерев'яні.
 • Сталеві, для дуже важких портьєрів.
 • Пластикові.
 • Алюмінієві.
 • Комбіновані, найчастіше пластик+алюміній.

У кожного з матеріалів є свої плюси та мінуси, і вибір необхідно виконувати разом із майстром, виходячи з характеристик штор та конструктивного рішення стель.

карниз у стельовій ніші

Зверніть увагу! Карнизи можуть бути також з електроприводом, такі конструкції є у продажу.

У сучасних інтер'єрах ніші можуть бути настінними. Такі дизайнерські рішення приймаються не для встановлення карнизів та штор, а для оформлення потаємного джерела світла по периметру кімнати, у тому числі й уздовж карнизів.

прихований карниз

прихований карниз фото

прихований карниз ідеї

прихований карниз фото ідеї

Переваги та недоліки ніші для штор у натяжній стелі

Переваг у прихованих карнизів чимало:

 1. Конструкція застосовується для різних типів штор, висоти стель, розмірів кімнат, планування та стилю інтер'єру.
 2. Візуально збільшують висоту стіни, що особливо добре для низьких стель.
 3. Немає зайвих деталей, штори і тюль спадають зі стелі, що дозволяє досягти ефекту легкості.
 4. Чи не обмежують кількість варіантів дизайну штор.
 5. Самі карнизи обійдуться дешевше за декоративні видимі аналоги.
 6. Є можливість встановлення карнизів різної форми – округлих, S- або U-подібних, вирішення завдань різних рівнів складності.
 7. У нішу можна заховати і електричні кабелі, проводку, підсвічування, різні датчики.
 8. Прихований карниз може стати відмінним рішенням для зонування приміщення – у нього можна закріпити, наприклад, вертикальні штори з ниток або японські розсувні штори-ширму.

карниз для штор з натяжною стелею підсвічування

Недоліків невидимих карнизів небагато:

 1. Монтаж складніший, ніж встановлення навісних карнизів на стіну під стелю.
 2. Установка натяжної стелі з нішою в цілому вийде дорожче.
 3. Цей мінус відноситься, скоріше, до самої натяжної стелі – він «забирає» трохи від висоти кімнати, до 10 см.

карниз для штор під натяжну стелю

Підготовка стелі під прихований карниз

Встановити натяжну стелю з карнизом не так складно, але необхідно пам'ятати, що підготовка стелі – важлива частина роботи, яку не можна ігнорувати чи формально виконувати.

карниз на натяжній стелі

Поверхня для кріплення конструкцій повинна бути ідеально рівною та міцною, а тому її спочатку добре очищають від шарів старого побілки, фарби, клею, штукатурки. Якщо виявляться щілини, їх необхідно закласти за всіма будівельними правилами.

Нерівності на стелі, де будуть встановлені карнизи або конструкції натяжної стелі, усувають за допомогою шпаклювання або накладання особливого бандажу з армованої будівельної сітки. Перед монтажем стель потрібно добре просушити всі оброблені поверхні.

прихований карниз на натяжній стелі

Якщо планується відкрита ніша без затягування плівкою стель, до того ж не дуже глибока, поверхню її стінок необхідно зашпаклювати і пофарбуватипобілити, щоб не залишався необроблений бетон.

Розміри та глибина ніші для штор

Для гарного візуального приховування пристосувань для кріплення штор та тюлю, при великій кількості складок та наявності молдів, сваг, ламбрекенів і т.д., знадобиться не менше 10 см глибини ніші. Ідеально – 15-20 см, але цього можна досягти не у будь-яких приміщеннях.

Для розрахунку ширини ніші беруть до уваги ширину підвіконня та його виступ у бік кімнати, наявність батарей, труб, додаткових конструкцій, які можуть перешкодити вільному спаданню штор до підлоги. Зазвичай ширина ніші – 20-25 див.

ніша під штори в натяжній стелі

Майте на увазі! У дуже глибоких або дуже вузьких нішах незручно кріпити стельові карнизи і вішати штори.

За своєю формою ніша може бути на всю довжину стіни, або лише над вікном чи отвором, де передбачається закріпити портьєри чи тюль. Якщо планується коротка ніша за розміром вікна, то довжина ніші має бути більшою за 15-20 см з обох боків вікна.

карниз для штор з натяжною стелею ідеї дизайн

Способи виготовлення ніші у натяжній стелі

Приховані карнизи для штор встановлюються на натяжну стелю трьома способами:

 1. Установка короба із гіпсокартону. Дозволяє встановити також смугу з точкових ламп вздовж портьєр.
 2. Кріплення закладне з дерев'яного бруса.
 3. Монтаж спеціального профілю для стель. Найбільш оптимальний та популярний варіант.

карниз для штор з натяжною стелею фото ідеї

Гіпсокартонний короб

Стельовий виступ із гіпсокартону виконується, як правило, по всій довжині стіни. Спочатку виготовляється короб на каркасі із металевого профілю, який кріплять до стелі – він обмежує простір під нішу від стелі кімнати.

гіпсокартонний короб

У короб при монтажі можна вбудувати точкові світильники. Це ускладнює монтаж, тому що при встановленні світильників потрібно продумати і прокладання електричного кабелю до них. Короб у цьому варіанті має бути ширшим.

На короб потім кріпиться конструкція стелі, декоративні багети і т.д. Сама ніша і виступ потребують заключної обробки – шпаклівки та фарбування.

Закладна із бруса

У цьому варіанті до стелі закріплюється дерев'яна балка (краще – з клеєного дерев'яного профілю) в горизонтальному положенні. Балка може мати переріз 300300, 400400, 500500 мм.

До бруса потім кріплять каркас стель, на який пізніше закріплюють полотно стелі.

Якщо є можливість закріпити брус на «ніжках», утворюючи невелику щілину біля стелі, то вирішують цим проблему можливого утворення плісняви в закритому просторі. Цей спосіб добре підходить для кімнат, в яких є ризик зволоження стелі – щілина між брусом та стелею, за умови кріплення його у підвісному вигляді, дозволяє вентилювати простір між плівкою та бетоном.

заставна із бруса

Мінуси конструкції на закладній із бруса також є – вона помітна з боку балкона, або якщо дивитися знизу. Щоб цього уникнути, кріплять складнішу конструкцію з відбійником, який висувається в нішу, приховуючи брус та кріплення плівкою.

Спеціальний профіль для карнизів

Оптимальний варіант – використання спеціального алюмінієвого профілю для натяжних стель, який приховує нішу на кшталт закладної із бруса.

Профіль типовий, має маркування БП-40. Довжина 2,5 м, сторони квадратної основи 4х4 см.

Дане пристосування дозволяє зробити нішу не тільки стандартної форми, але й із закругленими кутами – для цього на полотні роблять надрізи через 0,5-1 см, які дозволяють загнути його, зробити округлу форму.

профіль для натяжних стель

Безперечною перевагою способу є використання металевого матеріалу, так як він більш довговічний і міцний, не схильний до впливу вологи.

Профіль ніша

Цей варіант монтажу інсталяції зручний тим, що нішу не потрібно оформляти або фарбувати, її закриватиме частина натяжної стелі, захована в глибину ніші. Карнизи для штор закріплюються на сам профіль, а ніша набуває естетичного вигляду.

профіль для штор

Профіль «ніша плюс» також типовий, виготовляється з алюмінію та має довжину 2,5 м.

Профіль гардину

Конструкція дозволяє приховати нішу полотном натяжної стелі, а гардина для штор вже є на самому карнизі.

Карниз типовий, має маркування ПК-5, виготовляється з алюмінію.

профіль гардіна

Монтаж прихованого карнизу

 1. Спочатку виконуються виміри – довжина карниза, виступ підвіконня, батареї, труб, інших конструкцій, розраховується ширина та довжина майбутньої ніші.
 2. За розрахованими розмірами виконується лінія на стелі паралельно стіні – це межа між нішою та іншою стелею кімнати.
 3. Виконується монтаж конструкції, профілів виходячи з обраного типу формування ніші.
 4. Якщо вибрано варіант з відкритою нішою, то всі її поверхні шпаклюються, фарбуються.
 5. Натягується стеля у кімнаті.
 6. У нішу закріплюються карнизи для кріплення штор. Якщо довжина ніші більша, ніж стандартна довжина профілю 250 см, робляться акуратні стики для вільного ковзання в них шторних кріплень. Як правило, карнизи закріплюються по центру ширини ніші, але можуть бути інші рішення, що залежать від виду штор і карнизів.

монтаж карнизу з натяжною стелею

Як правильно повісити штори

Визначивши, які краще штори для карнизів під натяжні стелі будуть у даному приміщенні, потрібно правильно вибрати спосіб формування ніші. Для важких портьєрів та багатошарових інсталяцій, ламбрекенів краще використовувати сталевий каркас.

Зверніть увагу! При закріпленні штор слід уникати впливу на полотно стелі, щоб уникнути його пошкодження.

Якщо ширина та глибина ніші розрахована оптимально, із закріпленням штор та тюлю на карнизах проблем не виникне. Штори можна повісити на роликах, петлях або гачках, встановлюються заглушки на боковинах, щоб уникнути зісковзування.

карниз для штор з натяжною стелею дизайн ідеї

Майте на увазі! Найкращі штори під нішу – з однотонної щільної тканини, атласу. Не найкраще рішення – ламбрекени і додаткова декорація, не призначена для прихованої ніші – вона виглядатиме уривками тканини, що недбало стирчать зі стелі.

Створення ефекту ширяючої штори

Домогтися ефекту пари в кімнаті дозволяє конструктивне рішення установки карниза в ніші. Більшого ефекту «повітряності» надає використання спеціального металевого профілю – з підгардинником або за типом заставної.

Якщо полотно для натяжної стелі вибрано глянсового типу, ефект буде багаторазово посилено, штори ширяють у повітрі. Крім того, глянсові стелі збільшують візуально висоту кімнати.

карниз для штор з натяжною стелею.

прихований карниз дизайн

прихований карниз дизайн фото

прихований карниз дизайн ідеї

Монтаж натяжної стелі з формуванням ніші для штор та тюлю, безсумнівно, ускладнює роботу та займе більший час. Але такі інсталяції виглядають цікавіше за стінові карнизи під стелею і дозволяють вирішити різні дизайнерські завдання в приміщенні, що робить вибір на їх користь розумним і правильним. Кімната з ширяючими шторами виглядає охайно, стильно і красиво.

Відео: як вибрати карниз під натяжну стелю

50 фото дизайну штор на прихованому карнизі в інтер'єрі

штори з натяжною стелею

штори з натяжною стелею

штори з натяжною стелею ідеї

штори з натяжною стелею фото ідеї

штори з натяжною стелею дизайн

штори з натяжною стелею дизайн фото

штори з натяжною стелею фото дизайн

штори з натяжною стелею.

штори з натяжною стелею дизайн ідеї

штори з натяжною стелею ідеї дизайн

штори з натяжною стелею ідеї дизайну

штори з натяжною стелею декор

штори з натяжною стелею декор фото

штори з натяжною стелею фото декор

штори з натяжною стелею фото декору

штори з натяжною стелею декор ідеї

штори з натяжною стелею

штори з натяжною стелею ідеї декор

штори з натяжною стелею ідеї декору

штори з натяжною стелею інтер'єр

штори з натяжною стелею інтер'єр фото

штори з натяжною стелею

штори з натяжною стелею фото інтер'єру

штори з натяжною стелею інтер'єр ідеї

штори з натяжною стелею ідеї інтер'єр

штори з натяжною стелею ідеї інтер'єру

штори з натяжною стелею

штори з натяжною стелею

штори з натяжною стелею

штори з натяжною стелею.

штори з натяжною стелею.

штори з натяжною стелею ідеї оформлення

штори з натяжною стелею ідеї оформлення

штори з натяжною стелею варіанти

штори з натяжною стелею

штори з натяжною стелею фото варіанти

штори з натяжною стелею фото варіантів

штори з натяжною стелею

штори з натяжною стелею ідеї варіанти

штори з натяжною стелею ідеї варіантів

штори з натяжною стелею

штори з натяжною стелею

штори з натяжною стелею

штори з натяжною стелею

штори з натяжною стелею

штори з натяжною стелею

штори з натяжною стелею

штори з натяжною стелею

штори з натяжною стелею

Характеристика прихованого карниза у натяжній стелі

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар