Характеристика механізмів для штор

Існує кілька моделей конструкцій, що приводять у рух підйомні фіранки. У кожного типу механізмів свої переваги та недоліки. Щоб підібрати найбільш підходящий виріб, необхідно детально ознайомитися з усіма різновидами даних систем.

механізми для штор

Підйомний

Ця конструкція рухається за простим і зрозумілим принципом: штора піднімається у вертикальній площині і може фіксуватися у відповідних положеннях. Коли йдеться про рольштори, то вони скручуються вгорі. В інших випадках полотно може залишатися зібраним у красиві хвилі на різних рівнях висоти.

механізми для штор підйомні

Механізм складається з кількох компонентів:

 • Профіль, який служить основою конструкції та кріпиться на стіну, стелю або віконну раму.
 • Елемент управління, який забезпечує процес руху полотна.
 • Обтяжувач, що закріплюється в нижній частині штори, щоб вона тримала форму у будь-якому положенні.
 • Заглушки встановлюються з обох боків конструкції, забезпечуючи її герметичність.

механізми для штор підйомні фото

Підйомний механізм для рулонних штор може бути доповнений коробом, який служить для захисту та декоративних цілей. У ньому ховається рулон із тканиною. Коли мова йде про римські (австрійські, французькі і т.п.) штори, то їх піднімають, використовуючи троси, що тягнуть (шнурки), сама шторка не ховається в пакунок, а кріпиться на спеціальний схил.

механізми для штор підйомні ідеї

Пружинний

Такий механізм дозволяє фіксувати полотно в постійному натягнутому стані, за винятком провисання окремих ділянок тканини. У ньому повністю відсутня ланцюгова система, керування конструкцією здійснюється за допомогою ручки регулятора. Вал обертається за допомогою пружини і фіксується завдяки стопорному елементу.

механізми для штор пружинні

Пружинні конструкції користуються популярністю не тільки на вертикальних поверхнях, але й для закриття віконних ніш, що знаходяться під нахилом (наприклад, мансарда). Дуже часто його використовують як основу тканини з фотодруком.

механізми для штор пружинні

Пружинний тип механізму вважається ненадійною конструкцією, оскільки пружина з часом розтягується та зношується. Але при належному догляді та дбайливому використанні виріб може прослужити досить довго.

механізми для штор ідеї фото

Кульковий механізм

Рух вгору та вниз відбувається за допомогою ланцюга, який складається з маленьких пластикових кульок, розміщених з однаковим інтервалом. Вони потрапляють у спеціальні отвори на барабані, запускаючи рух. Дія механізму здійснюється за принципом велосипедної передачі, елементи точно підігнані один до одного, щільна стикування забезпечує плавне та рівномірне пересування.

кульковий механізм

Важливо! Штори з кульковим механізмом працюватимуть довго без поломок, якщо не рухати їх ривками з великим зусиллям. Необережними рухами можна розірвати ланцюг або пошкодити окремі частини пристрою.

Мотузковий

Це найпростіший тип конструкцій, часто він використовується як механізм римських штор. Він включає такі елементи:

 • Основний шнурок, який з'єднується з мотузками, що утримують горизонтальні планки.
 • Ролик, що спрямовує зусилля від основного шнура до каркаса.

механізми для штор мотузкові

Регулювання ступеня відкриття фіранки відбувається в результаті зміни довжини ниток (тросиків), які підтягують штору до будь-якого положення, складаючи її в «гармошку» або збираючи складки.

механізми для штор мотузкові фото

Автоматичне керування

Порівняно новими виробами є механізми, що оснащені електроприводом. Це сучасний пристрій, здатний працювати автоматично, без фізичних зусиль із боку людини. Конструкція оснащена невеликим моторчиком, який знаходиться у валу та забезпечує підйом та опускання фіранок.

електричні карнизи

Управління у разі відбувається з допомогою дистанційного пульта. Натискаючи відповідні кнопки можна рухати, зупиняти фіранку на потрібному рівні. Електричні конструкції – це сучасна складова розумного будинку, керувати ними можна окремо для кожного комплекту або комплексно для кімнати.

електрокарнизи

Такий виріб коштує на порядок дорожче за попередні варіанти, але він є більш функціональним і практичним у побуті. Механізмом можна оснащувати штори різної ваги, форми та обсягів. Особливо зручно це у випадку, коли вони є надто високо.

механізми для штор електричні

Для яких штор підходить

Перераховані вище конструкції застосовуються для різних типів фіранок, які відкриваються вгору. Вони мають постійні параметри, які не регулюються по ширині. Як правило, площа полотна збігається з розміром віконного отвору. Часто такі вироби називають плоскими шторами, оскільки у відкритому стані вони є рівною поверхнею без складок і провисань.

римські штори

Усі підйомні фіранки можна розділити на кілька великих груп:

 • Рольштори. Це широка смуга тканини, яка намотується на вал, звільняючи простір. Її легко пересувати вгору та вниз, залишати у потрібному положенні.

Зверніть увагу! Іноді споживачі плутають жалюзі, що складаються із тонких смужок, з рулонними шторами. Але це зовсім різна продукція. Останні є більш практичними та ефективними. Вони не вимагають миття, не притягують пил у великій кількості, здатні забезпечити більш щільне та якісне затемнення у сонячні дні.

 • Римські. Штори складаються з окремих горизонтальних секцій, між якими вставляються тонкі планки. Піднімаючись, полотно спадає рівномірними складками по всій ширині.
 • Англійська. Ці моделі схожі на попередню продукцію, але вирізняються більшою пишністю складок за рахунок додаткових обсягів тканини.
 • Австрійська. Розділені на вертикальні секції, між якими при піднятті утворюються хвилеподібні складки. Навіть у спущеному стані полотно трохи зібрано внизу.
 • Французькі. Схожі на австрійські моделі з однією відмінністю: вони мають більше дрібних складочок.

рулонні штори

французькі штори

англійські штори

римські штори фото

Всі ці фіранки здатні забезпечити надійний захист приміщення від прямих сонячних променів, економію місця та доповнити внутрішній дизайн інтер'єру. Їхній рух здійснюється за допомогою різних конструкцій, більшість з яких можна встановити самостійно.

австрійські штори

Особливості монтажу штор із механізмом

Підйомна фіранка може бути встановлена у таких місцях:

 • на стулку,
 • на віконну раму,
 • до поверхні стіни,
 • на стелі.

Якщо монтаж проводиться безпосередньо на віконну раму або стулку, можна використовувати будівельні липучки. Це дозволить уникнути непотрібних отворів у стінах. Скотч буде найкращим рішенням, якщо елементи конструкції виконані з пластику, важать небагато, штори теж легкі та невеликі.

штори на липучках

Але іноді без свердління не обійтись. Це актуально у випадках із дерев'яними рамами, або коли монтаж проводиться на поверхні стіни, стелі. Самонарізи можуть забезпечити більш щільне та надійне зчеплення. Якщо доведеться демонтувати вікно, виріб залишиться на місці.

штори на шурупах

Додаткова інформація! Якщо в приміщенні натяжні або підвісні стелі, для надійного кріплення слід посилити їх додатковими комплектуючими. Часто для цього використовується дерев'яна балка.

Як розібрати механізм

Іноді виникають ситуації, у яких важливо знати, як правильно та безпечно розібрати механізм для рулонної штори самостійно. Це трапляється, коли необхідний ремонт чи чищення. Є кілька універсальних порад, як розбирати карниз:

 1. Відклеюємо скотч, за допомогою якого зафіксовано виріб. Викручуємо саморізи, якщо вони використовувалися як кріплення.
 2. Можна знімати головний корпус конструкції.
 3. Видаливши бічні заглушки, виймаємо рулон тканини.

механізм рулонних штор

Справні елементи слід акуратно скласти, щоб потім можна було без проблем зібрати все назад. Складання виробу відбувається у зворотному порядку. Не варто поспішати та прикладати силу, всі елементи легко з'єднуються між собою, якщо вони у робочому стані та правильно встановлені.

комплектація рулонної штори

Як зробити своїми руками механізм для рулонних штор

Виготовити механізм для рулонних штор можна також власноруч. Для цього не потрібно складних інструментів та особливих професійних навичок. Достатньо уважності та ретельної підготовки. Вимірявши наперед ширину і довжину ніші, можна приступати до підбору запчастин.

Для початку слід підготувати такі інструменти та заготівлі:

 • Дерев'яна планка для основи, брусок як стрижня для згортка.
 • Деталь, що виконує роль обтяжувача (шматок тонкої арматури, дерев'яна планочка).
 • Степлер, дриль, шурупи, кілька підшипників.
 • Труба з поздовжнім прорізом.

рулонна штора своїми руками

Приготувавши все необхідне, починаємо збирати профіль підвісу:

 1. Шуруповерт закріплюємо планку ― основу для майбутнього карнизу.
 2. На брусок, який буде стрижнем, одягаємо підшипники, щоб він щільно сидів усередині труби.
 3. Далі степлером на нього прикріплюється полотно.
 4. Все вставляється в трубу, текстиль випускається через отвір. Саморобна касета прикріплюється до основи на стіні.
 5. У нижню частину виробу вкладаємо обтяжувач.

Зверніть увагу! Якщо немає досвіду в подібних видах діяльності, краще монтувати корпус над вікном, там буде все легше розрахувати і просвердлити, не пошкодивши склопакет або дерево.

карниз для штор над рамою

Штори, що вертикально висуваються вгору, – це стильний і красивий елемент сучасного декору. Виготовивши підйомний механізм самостійно, можна не тільки заощадити, але й отримати декор, що ідеально підходить для конкретних умов!

Відео: конструкція механізму для римських штор

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар