Фарбування хутра в домашніх умовах

Причин для того, щоб пофарбувати хутро може бути кілька. Найбільш поширеними є три:

 • Хутро зносилося, вигоріло і втратило ефектний зовнішній вигляд;
 • Ви хочете пошити виріб зі шкірок, у яких відрізняється або сам колір, або його відтінок, але хочете отримати однотонний виріб;
 • Шкірка (наприклад, комір) переноситься на іншу річ, на якій ефектніше виглядає в іншому колірному рішенні.

хутро зношується

Раніше фарбування хутряних виробів або шкурок було непростим завданням, за яке бралися лише професіонали. Наприклад, тому що знежирення шкурки проводилося із застосуванням розчину гашеного вапна, мідного купоросу та галунів.

хутро фарбувати

І це досить агресивний склад, який може нашкодити як людині, яка з нею працює, так і об'єкту роботи.

Порада. Зараз з'явилося безліч безпечніших способів змінити колір хутра. По-перше, можна замовити фарбування у хімчистці. По-друге, сучасні засоби, доступні в магазині, дозволяють легко і просто самостійно зробити фарбування. І про це ми розповімо далі.

Загальні правила фарбування хутра

Існують кілька правил фарбування хутра, які актуальні для всіх хутр натурального походження:

 • Жоден хутряний виріб не повинен фарбуватись у пошитому вигляді;
 • Перед фарбуванням потрібно знежирити ворс та очистити його від забруднень;
 • Мездру потрібно змастити гліцерином;
 • Перед процедурою фарбування спробуйте розтягнути мездру. Якщо вона легко тягнеться, є ризик, що вплив хімікатів спровокує втрату ворсу, то фарбувати шкірки не можна;
 • Можна пофарбувати хутро в різні кольори, але врахуйте, що краще вибирати забарвлення, яке темніше кольору хутра. Якщо потрібно зробити шубку світлою, то перед фарбуванням шерсть потрібно знебарвити. Найважче перефарбовувати чорне або руде хутро;
 • Після фарбування хутро потрібно висушити природним способом (без застосування фена або інших приладів, що нагрівають) на розтяжці. Якщо вологу шкірку не розтягувати, вона просто зменшиться в розмірах.

пофарбувати хутро

Як у домашніх умовах пофарбувати хутро

Перший етап фарбування – очищення та знежирення. Для початку готуємо спеціальний розчин з рівних часток соди, солі та прального порошку (по одній чайній ложці) на літр води. Її наносити на хутро потрібно за допомогою гребінця. Потім об'єкт роботи потрібно вичісати, сполоснути під теплою водою та залишити до повного висихання в природних умовах (не форсуйте події за допомогою, наприклад, фена!).

Фарбування хутра

Безпосередньо перед фарбуванням нанесіть на мездру гліцерин або жирний крем.
Зараз у більшості випадків для зміни кольору хутра використовуються сучасні фарби для волосся. Не заощаджуйте, вибирайте найякісніші з них. Важливо, щоб відтінок фарби був темнішим, ніж колір хутра до фарбування.

фарбування хутра

Деякі майстри рекомендують застосовувати натуральні інгредієнти для фарбування – хну для рудого кольору, басму для чорного. Вибрали барвник? Ознайомтеся з правилами його застосування та приступайте до фарбування.

Різне хутро

Після того як фарба виконає свою функцію, її потрібно змити теплою водою. Потім на хутро наносять бальзам для волосся. За кілька хвилин потрібно сполоснути шкірку і від нього. Останній етап – ополіскування водою з оцтом. Після цього шкірку натягують, щоб вона в такому положенні висохла.

оцет для чищення решітки

Спеціальні барвники для хутряних виробів

Якщо застосовувати промислові барвники, то працювати над фарбуванням буде набагато важче, проте спеціальні барвники зазвичай якісно тонують і мездру. В результаті хутро здається набагато густішим, оскільки шкіра виявляється малопомітною між волосинками.

барвники для хутра

Спеціальними барвниками є:

 • Урзол;
 • Пірокатехін;
 • Резорцин;
 • Пірогаллол та багато інших.

Але працювати зі спеціальними барвниками набагато складніше, оскільки потрібно застосовувати барабани, підтримувати необхідний температурний режим та дотримуватись інших вимог. Промислова фарба для натурального хутра потребує спеціальних знань для застосування.

Пензлики для фарби

У домашніх умовах досягти ідеально рівного фарбування за допомогою спецреагентів непросто.

Засоби для фарбування

У домашніх умовах застосовується:

 • Фарба для волосся;
 • Тонування для волосся;
 • Барвник для замші (спрей)
 • Натуральні барвники (хна та басма).

фарба для волосся

тонування для волосся

для фарби шкіри

хна

Перевагами цих засобів є простота застосування та чудовий ефект. Вони не бояться надалі контактів із вологою та не вигоряють швидко на сонці.

Особливості роботи з хутром різних тварин

Різні види хутра вимагають різного підходу до фарбування або тонування. Норкове манто вимагає одного підходу, а штучна шубка зовсім іншого.

Відтінок кольору фарби

Найпростіше пофарбувати кроляче хутро. До речі, після цього він може виглядати красивішим, елегантнішим і значно дорожчим. Також легко забарвлюється шиншилла.

спеціальний освітлювач

Пісець добре взаємодіє із барвниками, але його важко фарбувати через густину ворсу. Такі проблеми виникають, якщо спробувати пофарбувати шкірку мутона. Пісець рекомендують фарбувати з аерозольного балончика, тому що у нього вигоряють головним чином кінчики волосся. Розпилення фарби дозволяє усунути цей недолік.

Будь-який з різновидів хутра

Норку та чорнобурку варто лише тонувати. Для цього можна використовувати фарбу в тон ворсу або на 1-2 тони темніше.

Погано піддаються фарбуванню нутрію – її можна тільки освіжити, як і чорнобурку. Непередбачено поводиться хутро ондатри, яке може в процесі фарбування придбати рожевий колір і покритися плямами.

Хутро білого кольору

Фарбувати в домашніх умовах овчинку – справжнє борошно, оскільки хутро густе і щільне, профарбувати його рівномірно неймовірно складно. Але дублянку можна освіжити, освітлити та очистити звичайним лимонним соком.

види хутра

Єнот має дуже жорстку структуру волосся, тому для зміни забарвлення доведеться витратити чимало реагентів. На одну шапку піде до 2 пачок фарби.

Бобер піддається фарбуванню, але тільки в тісніші кольори. При спробі освітлення така шкірка стає рудою.

Норка фарбування

Каракуль у мокрому вигляді потрібно вичісувати на різних етапах роботи, щоб фарба рівномірно покрила всі кучеряві волосинки.

Увага! Хутряну шубку лисиці варто фарбувати лише у руді відтінки. Екстремальні кольори одержують тільки при професійному фарбуванні.

Етапи фарбування хутра

фарбування хутра

Якщо вас цікавить, як пофарбувати хутро песця в домашніх умовах, або як працювати з іншими типами шкірок, пам'ятайте, що алгоритм завжди однаковий:

 • Розпарювання виробу (якщо вами задумана, наприклад, фарбування шуби з норки, то її потрібно спочатку розпороти, пофарбувати, а навіщо пошити).
 • Очищення та знежирення;
 • Захист мездри за допомогою гліцерину чи жирного крему;
 • Фарбування;
 • Обробка бальзамом;
 • Ополіскування;
 • Висушування;
 • Розминання мездри.

Хутро

Відрізняється алгоритм дії тільки при тонуванні за допомогою спрею для замші їм достатньо побризкати на хутро, почекати, коли воно висохне, розчесати хутро.

Як закріпити фарбу

Для закріплення фарби застосовують спеціальний бальзам, який є в упаковці, а також оцет. Ці закріплювачі роблять хутро ніжнішим.

засоби для фарбування

Правила сушіння пофарбованого хутра

Натуральне хутро сушать тільки при кімнатній або трохи прохолоднішій температурі, але не біля пічки, не феном і не при температурі нижче 0°С.

Шкірку розтягують на поверхні і закріплюють гвоздиками – у такому положенні шкірка буде сохнути близько трьох днів.

вологий ворс

Після того, як і хутро, і мездра будуть сухими, мездру потрібно розім'яти, щоб шкірка була м'якою та еластичною.

Як пофарбувати штучне хутро

Штучне хутро фарбувати потрібно за іншою методикою. Структура ворсу у такої шубки суттєво відрізняється від людської волосинки, клітини, в які міг би проникнути барвник, відсутні. А агресивніші фарби, які не повинні проникати в структуру волосся, а кріпляться намертво на його поверхні, агресивні за своєю суттю, тому можуть вступати в реакцію з синтетикою і хутро зіпсується.

Штучне хутро

Тому для того, щоб освіжити штучне хутро, застосовують фарбу в балончиках, призначену для велюру, нубуку або замші.

Як доглядати за пофарбованим виробом

Головний догляд – застосування бальзаму безпосередньо після фарбування. Він деактивує хімічні реагенти, тому дія і на волосинки, і на саму шкіру припиниться. До того ж у бальзамі є поживні речовини та компоненти-закріплювачі.

хутро червоне

хутро зелене

Хутро норка

А в іншому шкірка, шубка чи комір після фарбування не вимагають особливого відношення. Вони не линятимуть у випадку, якщо ви потрапите під мокрий сніг, фарбування досить стійке.

фарбування хутра

Більше того, згодом процедуру фарбування можна повторити 3-4 рази. Бажаємо успіху в роботі з перетворення хутряних шкірок чи виробів!

Відео: фарбування натурального хутра в домашніх умовах

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар