Дизайн та використання штор у стилі кантрі

Штори кантрі широко застосовуються для оформлення віконних зон. З їхньою допомогою можна красиво декорувати кімнату в сільському стилі, при цьому акцент буде спрямований саме на тканинні вироби. Вибираючи фіранки в стилі кантрі, попередньо ознайомтеся з відомими дизайнерськими роботами, щоб не допустити грубих помилок.

штори кантрі в сільському стилі

Особливості стилю

При облаштуванні кімнат особливу увагу варто приділити шторам, від них залежить вигляд вікон і кількість світла, яке потраплятиме в житлове приміщення. На сьогоднішній день кантрі, який поширився світом з Америки, не вимагає повного відтворення сільських деталей оформлення. Достатньо орієнтуватися на природну концепцію та використовувати в інтер'єрі відповідні текстильні аксесуари.

функції фіранок кантрі

Які штори підійдуть до стилю кантрі

Сільський стиль вважається досить вільним, тому віконні отвори можна прикрасити різними декоративними формами штор.

  • класик;
  • рулонними;
  • римськими;
  • австрійськими;
  • з ламбрекеном.

Римські фіранки збираються в горизонтальні складки в області карниза, тому тканина виглядає дещо неохайно. Подібного ефекту вдасться досягти за допомогою австрійського типу, шторами в даному випадку потрібно буде керувати за допомогою вертикально шнурів. Такі тканинні вироби краще повісити на кухні.

австрійські штори кантрі

Щоб сформувати автентичну обстановку, доповніть штори кантрі фіранками, які приховують нижню частину вікна, це зробить інтер'єр більш сільським. Подібне поєднання органічно виглядатиме в їдальні. А в спальню, вітальню чи дитячу краще вибирати стандартний текстиль, що прикриває всю раму вікна.

Використовуючи ламбрекени, спробуйте додати до оформлення вертикальні декоративні підхвати. Велика кількість деталей, що помітно з фотографій робіт відомих дизайнерів – одна з характерних особливостей стилю кантрі.

ламбрекени з підхватами на шторах кантрі

Для кухні

Житлове приміщення, виконане відповідно до стильових особливостей кантрі, здатне підкреслити красу сільського колориту. Таке оформлення вказує на міцні зв'язки із традиціями народу і виглядає цілком вишукано.

У кухонному дизайні слід правильно підібрати матеріали штор до подушок, декоративних серветок та меблів. Зверніть увагу на укорочені варіанти, які є практичними та зручними. Вони дозволяють перетворити кухонне підвіконня на окрему зону, куди можна ставити різне приладдя для приготування їжі. Довгі полотна з яскравими підхватами можуть бути прикрасою будь-якої кухні у сільському стилі.

штори кантрі на кухню

Якщо вікно візуально необхідно розширити, зверніться до ламбрекену, виготовленого з легкої тюльової тканини.

штори на кухню з ламбрекеном

В інтернеті можна знайти безліч прикладів фіранок на кухню у стилі кантрі, чужі професійні фото допоможуть визначитись із власним дизайном.

Для спальні

Для спальні найкраще підійдуть лляні, ситцеві або бавовняні фіранки. Не варто вибирати складні форми, зверніть увагу на повітряні моделі із зав'язками чи петлями. Область країв тканинного виробу можна прикрасити за допомогою рюшів або акуратних оборок.

штори кантрі у спальню

Штори з підхватами зроблять кімнату більш затишною та викличуть спокійний та розслаблений настрій у власників житла. Щоб зупинка виглядала гармонійно – покривала та подушки повинні бути виконані з такого ж матеріалу, що й фіранки. Вибирайте карнизи із натурального дерева.

Вітальні

У вітальні бажано використовувати нейтральні пастельні тони, квітковий і рослинний орнамент не будуть зайвими. До загального дизайну відмінно підійдуть натуральні тканини, рюші та ламбрекени. Правильне оформлення вікна у кантрі-стилі підкреслить загальну оригінальність інтер'єру. Забарвлення може бути будь-якою, широкою популярністю користується малюнок смужок або клітин, що повторюється.

штори кантрі у вітальню

Не слід додавати у вітальню предмети розкоші, кімната, що відповідає обраному стилю, має виглядати просто та романтично.

Як правильно комбінувати

В оформленні інтер'єру шторам виділено не останню роль. Вони повинні створювати затишок і бути практичними в експлуатації. Добре підібрані тканинні вироби зможуть візуально змінити висоту кімнати, зробити житло просторішим та світлішим, а також позбавити простір від невеликих недоліків.

Штори зі шпалерами

Перед покупкою штор слід звернути увагу на те, що буде поруч із ними. Важливо, щоб стіни, які відразу впадають у вічі, добре поєднувалися із фіранками.

Часто при роботі з текстильною продукцією допускається та сама помилка: штори занадто схожі зі шпалерами або зовсім не підходять до палітри кольорів житла. У результаті вся дизайнерська праця не має сенсу, кімната виглядає негармонійно, перебувати в ній ставати дискомфортно. Щоб не дійти таких результатів, дотримуйтесь наступних рекомендацій від фахівців:

  1. Ознайомтеся з правилами поєднання кольорів у стилі кантрі перед походом до магазину.
  2. Вибираючи відповідні штори, слідкуйте за тим, щоб настінні покриття та штори підходили один одному за фактурою. До повітряних та легких шпалер добре підійдуть тюльові фіранки. Стіни з міцним флізеліном або вінілом краще прикрасити за допомогою масивних портьєрів.
  3. Уважно поставтеся до дотримання особливостей стилістики. Якщо кімната невелика, не купуйте полотна з великими візерунками, вони візуально сильно зменшуватимуть простір.
  4. Не сполучайте темне оформлення житла зі шторами похмурих кольорів. Область вікна краще виконати у світлих відтінках, наголосивши на важливості природного освітлення.

поєднання штор зі шпалерами

Пам'ятайте, що шпалери та штори не повинні бути виконані в одному тоні, якщо дизайн кімнати потребує дотримання єдиної палітри – виберіть кілька близьких відтінків. У магазин для зручності можна взяти приклади шпалер та меблів у форматі фотографії. Використання єдиної гами дозволить сформувати плавний перехід та підкреслити затишок у будинку.

Штори з меблями

Працюючи над дизайном, враховуйте не лише особливості шпалер. Зверніть увагу на меблі. Штори можна вибрати світлішими, темнішими або в тон предметами інтер'єру.

Темне меблювання добре поєднується з контрастним оформленням. Важливу роль відіграє освітлення. Якщо кімната більшу частину часу перебуває у тіні, обов'язково використовуйте світлий текстиль. Щоб вікно не сильно виділялося у просторі – зверніться до фіранок у білому кольорі.

штори кантрі з темними меблями

Штори візуально виступатимуть як продовження віконних рам, і в кімнаті буде світлішим. При мінімалізмі допускається використання темних тонів, меблі можуть розташовуватися не тільки біля стін, а й у центрі кімнати у вигляді невеликого острівця.

Штори не обов'язково повинні бути в тому ж відтінку, що предмети оформлення. Невеликі відмінності не будуть критичними. Забарвлення теж не має великого значення. Головне, щоб усі елементи гармоніювали один з одним.

Меблі в світлому кольорі здатні візуально збільшувати простір. При виборі фіранок не забувайте про правила поєднання холодних та теплих тонів. У кантрі-стилі допускається використання контрастних кольорів, які зроблять інтер'єр більш затишним та різноманітним.

штори кантрі зі світлими меблями

У деяких дизайнерських роботах у штор та меблів може бути однаковий відтінок чи навіть малюнок, це допустимо. Важливо, щоб принт ще не повторювався на стінах. Кімната виглядатиме незграбно і надто яскраво. Текстиль слід розбавляти квітами з відповідної гами, щоб не перевантажити простір.

Конструкція та розміри фіранок для кухні в стилі кантрі

Сільський стиль найчастіше використовується в оформленні заміських будинків – це класика. Якщо ідею потрібно реалізувати в квартирі – не використовуйте схожий дизайн в декількох кімнатах одночасно.

Штори кантрі на кухні не відрізняються якоюсь канонічною довжиною. Все залежить від особливостей робочого простору та освітлення. Великі кухні можна прикрасити за допомогою довгих фіранок, але вони обов'язково мають бути легкими та напівпрозорими. Такі полотна можна використовувати разом із підв'язками, щоб закривати вікно на час ночі та відкривати вранці.

розміри штор кантрі

Найпрактичніший варіант для кухонної зони – короткі шторки. Це досить безпечно, якщо поруч стоїть нагрівальна поверхня плити. За невеликим текстилем значно простіше доглядати.

Моделі штор

Стиль кантрі відрізняється простотою, в ньому повністю відсутні помпезність та розкіш. Існують такі різновиди портьєр:

Рулонного типу

Полотна є максимально практичними, займаючи невеликий простір, це одна з основних відмінностей від класичних виробів. Штори відрізняються простотою у створенні та виглядають досить оригінально. Фіранки можна зробити з різних тканин, виріб можна вважати двостороннім.

рулонні штори кантрі

З ламбрекеном

Тканина прикрашена воланами, які закривають область карниза та верхньої частини вікна. Для відтворення кантрі-стилю краще придбати пишні ламбрекени, які виконані з легкого тюлю або мереживної матерії. З таким декором вікно візуально стане більш привабливим.

штори з ламбрекеном кантрі

Із зав'язками

Штори можна самостійно обладнати простими підхватами, вишивкою чи шнурками. Фіранки в підв'язаному вигляді мають свою красу і особливий сільський шик.

штори на зав'язках кантрі

З оборкою

Текстиль з таким декором добре виглядає з грубими та зістареними предметами меблювання. Бажано брати однотонний матеріал, який у кантрі-стилі створить романтичний настрій. У маленькій кімнаті краще не використовувати оборки.

штори з оборками кантрі

Римські

Вони прості у використанні і під час підйому збираються складками, це дає можливість самостійно контролювати природне освітлення житла. Римські фіранки роблять інтер'єр елегантним та затишним.

римські штори кантрі

Штори-кафе

Цей різновид прикриває вікно наполовину, найчастіше його поєднують з ламбрекенами. Фіранки можуть складатися з кількох частин, вони легкі та зручні в експлуатації.

штори-кафе кантрі

Тканини

При створенні штор, які б гармонійно виглядали в сільському колориті, часто використовуються натуральні матеріали. Фіранки можуть бути виконані з наступних матеріалів:

Бавовна

Вироби вважаються міцними, вони мають підвищений термін експлуатації. Бавовняні фіранки легко поєднувати з декором, виконаним з іншої сировини. Полотно не боїться сонячного світла та вологого середовища. Основні недоліки: штори можуть пожовтіти з часом і втратити форму, тканина легко пом'якшується.

штори з бавовни кантрі

Органзи

Фіранки будуть легкими та прозорими, поверхня виробу може бути матовою або блискучою. Органза – один із найпоширеніших матеріалів для створення віконного декору.

штори з органзи кантрі

Льону

Сировина добре підходить для виготовлення штор у стилі кантрі. Льняна текстильна продукція не викликає алергічної реакції, матеріал є екологічно чистим. Полотно не сяде після прання, його складно забруднити. Фактурна та пластична тканина вважається міцною і добре зберігає первісний вигляд.

штори з льону кантрі

Порт'єрних матеріалів

Штори з атласу, оксамиту, шовку, блекауту відмінно поєднуються з кантрі-стилем. За допомогою щільних та міцних тканин створюється гідна ізоляція, яка захистить влітку від яскравих променів, а взимку від холоду.

штори з портьєрних тканин

Штори з мереживом у стилі кантрі.

Мереживні фіранки рекомендується використовувати в невеликих приміщеннях. Вони відмінно підкреслять старовинні та потерті меблі. Щоб не перестаратися із використанням сільського стилю – вибирайте однотонні полотна.

мереживні штори кантрі

Часто мережива використовують для прикраси спальних кімнат, ключова мета – створення романтичної атмосфери.

Формуючи інтер'єр у кантрі-стилі, відповідально підійдіть до вибору орнаменту та забарвлення штор. Найбільш поширеним варіантом можна назвати полотна світлих тонів: молочного, бежевого, персикового, світло-блакитного та фісташкового кольору.

Найприємнішим варіантом, як вважають фахівці із США, є квітковий принт. Рослини на малюнку мають бути максимально невеликого розміру, колір друку – не насичений, пастельний. Для фону відмінно підійде білий або колір слонової кістки.

квітковий принт на шторах

Ще один варіант американського оформлення: поєднання кількох відтінків з однієї гами.

Рекомендації щодо догляду

Штори в кантрі-стилі не потребують надто складного догляду. Як і інші текстильні вироби, фіранки потрібно регулярно прати та гладити.

Кольорові матеріали, які притаманні сільському інтер'єру, бажано прати без використання відбілювачів, штори не обов'язково попередньо замочувати. Прання краще проводити в холодній воді, при цьому знадобляться нейтральні миючі засоби. Виріб краще очищати в ручному режимі. Сушіть текстиль у розправленому вигляді, прасування слід проводити, коли тканина ще трохи волога. Уважно стежте за температурним режимом.

догляд за шторами кантрі

Для того щоб освіжити матеріал, скористайтеся паровим очисником. Процедуру рекомендується виконувати один раз на три місяці.

Фіранки кантрі добре вписуються кімнату в сільському стилі, забезпечують простір домашньою атмосферою, додаючи затишок та сімейне тепло у житло. Це все необхідно для того, щоб торкнутися живої природи, забувши про міський темп життя.

Відео: штори в стилі кантрі

Приклади використання штор у стилі кантрі на фото

штори кантрі короткі

штори кантрі довгі

штори кантрі римські

штори кантрі білі

штори кантрі бузкові

штори кантрі на кухні

штори кантрі в колір шпалер

штори кантрі коричневі

штори кантрі з тюлем

штори кантрі збоку римські

штори кантрі картаті

штори кантрі сірі римські

штори кантрі в клітку з ламбрекеном

штори кантрі римські на зеленій кухні

штори кантрі австрійські

штори кантрі прозорі

штна червоній кухні Ори Кантрі

штори кантрі бежеві

штори кантрі зі столом

штори кантрі кафе в клітку

штори кантрі довгі червоні

що серієри кантрі

штори кантрі білі короткі

штори кантрі з червоними воланами

штори кантрі блакитні

штори кантрі зелені

штори кантрі у квітах

штори кантрі із зеленою смугою

штори кантрі довгі коричневі

штори кантрі сині

штори кантрі широкі

штори кантрі двокольорові

штори кантрі кафе білі

штори кантрі з червоними квітами

штори кантрі в дрібну квітку

штори кантрі звичайні

штори кантрі з бантами

штори кантрі двошарові

штори кантрі з підхватом

штори кантрі світлі

штори кантрі зелені кафе

штори кантрі довгі в квіточку

штори кантрі бежеві у вітальні

штори кантрі з кріслом

штори кантрі в дрібну клітку

штори кантрі бежеві на кухні

ш зелені з бантамітори кантрі

штори кантрі кафе на петлях

штори кантрі з телевізором

штори кантрі довгі зі столом

WowCracy
Додати коментар