Дизайн штор у морському стилі

Морський дизайн штор надасть будь-якому приміщенню легкість і романтичність, сподобається любителям подорожей, дітям, усім, хто віддає перевагу нетривіальному стилю в оформленні кімнат.

морський стиль в інтер'єрі

Море буває різним, тому варіантів дизайну штор із корабельною атрибутикою та кольором морської води, коралів та піску дуже багато, залишається вибрати свій.

Опис штор у морському стилі

Морський дизайн житлових приміщень і, зокрема, портьєр використовується з кінця 18 століття, з початком активного суднобудування та морських подорожей. Перша згадка про кімнати в цьому дизайні говорить про Англію, де в будинках заможних людей стали з'являтися кабінети, оформлені у вигляді капітанської каюти або яхти.

морський дизайн у приміщеннях

Цей дизайн був доступний тільки для заможних людей, тому що морський стиль тоді полягав у використанні дорогих порід дерева, приладів, зроблених на замовлення – барометра, годинника, фарфору в морській тематиці, письмового столу та приладдя. Вікна закривалися полотнами важкої тканини, що не пропускала сонце.

Пізніше з'явилися дитячі кімнати для хлопчиків у стилі «юний капітан» – дитині шили одяг моряка чи капітана, а його кімнату перетворювали на капітанський місток – з'явилися фіранки у блакитному чи синьому кольорі з підхватами у вигляді канатів, у тому ж стилі шили покривало.

Кімнату прикрашали аксесуарами – іграшковим корабельним штурвалом, мотузковими сходами, підзорною трубою. Навіть вікна іноді робили круглими, як ілюмінаторів.

морський стиль для хлопчиків

Морський стиль настільки сподобався, що досі не втрачає своєї актуальності і є одним із найпопулярніших і найкрасивіших в дизайні інтер'єру.

Як правильно вибрати

Форма, вигляд і колір завісок залежать від загального стилю кімнати, в яку вони підбираються. Якщо для зали, витриманого в класичному строгому стилі, підійдуть портьєри кольору моря і трохи додаткових аксесуарів морської тематики, для дитячих спалень та кабінетів можна не соромитися у використанні морської атрибутики та оформити вікно яскраво, яскраво, неординарно.

вибір штор у морському стилі

Загальний настрій кімнати задають навіть самі штори, а аксесуари, вибір яких дуже важливий, особливо для дитячих кімнат.

Легкі фіранки

Повітряні фіранки в морському стилі надають кімнаті легкість і приносить нотку романтики в інтер'єр. Вони створюють відчуття свободи та відкритого простору, що буде актуальним для дитячих кімнат, кухонь, веранд.

Як правило, такі фіранки шиють із натуральної тканини – батиста, ситця, бязі. Полотно у переважній більшості випадків біле з принтом або облямівкою, воно символізує білі вітрила яхт.

легкі морські фіранки

Дуже гармонійно легкі шторки виглядають з меблями з натурального дерева, навіть із старим дизайном, меблями з ротанга, подушками в тому ж стилі, скатертиною.

Щільні штори у морському стилі

Щільні портьєри у цій тематиці використовують у вітальні, кабінеті, спальні, їдальні. Головна умова – штори не повинні пропускати сонячне світло при завішуванні вікна, що відповідає старим стандартам у каютах на кораблях.

щільні штори морські

Перевагу віддають натуральним тканинам – бавовна, льон, але в щільному варіанті їх роблять двошаровими, і часто двоколірними.

При оформленні таких портьєр використовують підхвати, стилізовані під морські канати, дерев'яні карнизи з кільцями, шпильки для штор у вигляді корабельних штурвалів, морських ковзанів тощо.

щільні морські портьєри

Римські штори в морському стилі

Римські штори часто називають рулонними, жалюзі. Вони досить лаконічні формою, внаслідок чого дуже зручні. Якщо оформити такі штори у морському стилі, створюється ефект вітрила на вікні, який можна за кілька секунд скласти або розправити.

Римські штори в морському стилі

Завіси такого типу підходять для дитячих кімнат, тому що не створюють довгих складок портьєрної тканини, що заважають дитині. Вони актуальні також для кухонь та при оформленні веранд.

Часто римські штори поєднують з іншими видами фіранок – тюлем, портьєрами. Це не тільки прикрашає вікно, а й добре захищає кімнату від сонячного світла, де потрібно.

римські штори морські з принтами

Тюль у морському стилі

Тюльові штори в морі можуть бути просто білі, символізуючи повітряні вітрила яхти. Для дитячих кімнат, кабінету та кухні підійдуть і легкі тюльові фіранки з нанесеним принтом.

тюль у морському стилі

Принт для тюля може бути дрібним, що повторюється на білому або блакитному тлі, і може бути однією цільною картиною – наприклад, з фотографії моря.

Особливо популярними малюнками для тюлю є яхти з вітрилами та дерев'яні кораблі, мешканці морських просторів та риби, пісок, черепашки та каміння, фотомалюнки морської гладі або бурхливих хвиль.

Підбір дизайну та кольорової гами

Як і будь-який інший стиль в інтер'єрі, морський вимагає правильного вибору виду штор та аксесуарів. Одним з головних правил є вимога не перевантажувати дизайн кімнати безліччю кольорів та атрибутикою, все має бути в міру.

Сьогодні дуже затребуваний лаконічний морський стиль в оформленні вікна – 2-3 стримані тони для штор, один яскравий аксесуар корабельної або морської теми. Таке оформлення не дає очам втомитися, дарує почуття легкості, свіжості кімнати, навіює приємні спогади про спокійну гладь моря.

штора морська з вітрилом

У дитячих кімнатах штори можна зробити яскравішими, із принтованої тканини, доповнивши цікавими підхватами, іграшками, поличками з книгами про море. Однак необхідно пам'ятати, що надто яскраві фарби збуджують нервову систему дитини та стомлюють очі, тому дизайнери рекомендують вибрати легкі тони полотен, створивши світлу шторну інсталяцію.

морські штори в дитячій

Як пошити штори в морському стилі своїми руками

Виконати пошиття штор у корабельній чи морській тематиці нескладно, головне – визначитися з їхнім виглядом та правильно вписати у дизайн приміщення. Створення штор та деталей до них самостійно можна виконувати разом із дітьми.

штори морські своїми руками

Робота має йти за таким планом:

  1. Зняти розміри вікна по периметру, висоти стель, виміряти відстань від підвіконня до підлоги.
  2. Якщо підвіконня сильно виступає в кімнату або об'ємна батарея, труби опалення під ним – виміряти довжину виступу.
  3. Намалювати план-проект штор. Врахувати всі пропорції вікна, виступ батареї та підвіконня.
  4. Визначитись з вибором карниза, якщо його ще немає.
  5. Купити тканину, виходячи зі свого плану. Важливо не забути про припуски на шторах зверху та знизу (стандартно 4+10 см. На тюльовій тканині – 4+4 см).
  6. Викроїти полотна штор, не забуваючи про припуски. Прогладити згини, накидати.
  7. Прострочити усі шви, закріпити нитки на кінцях.
  8. З залишків тканини можна пошити підхвати – стрічки шириною від 5 до 10 см, довжиною від 50 до 100 см, залежно від того, підхоплення буде застібатися на гудзик або зав'язуватися бантом.

інструменти для пошиття штор

Застосування в інтер'єрі

Гарні штори з кораблями або видами моря чудово підійдуть для їдальні, вітальні та кабінету.

морські штори з кораблем

Фіранки з дрібним принтом на білому або блакитному тлі – відмінне рішення для стилізованої кухні, дитячої, веранди.

Для спальні підійдуть портьєри та тюль у стриманих тонах, тут головний акцент – на аксесуарі.

портьєри та тюль для спальні

Вітальні

У невеликих вітальнях не варто використовувати великий принт та яскраві фарби – підійдуть стримані тони. Дуже стильно виглядає градієнт на шторах від білого до темно-синього.

У великій залі вікно можна оформити у вигляді вітрила з хвилеподібною римською білою шторою в центрі, із синіми або пісочними портьєрами з боків. Натуральні матеріали виглядають набагато ефектніше – бавовна, льон, рогожка, шовк.

морські штори у вітальні

Спальні

У кімнаті для сну краще використовувати півтони приглушеного синього кольору та мінімум деталей. Якщо кімната темна, весь інтер'єр можна зробити білим, це надасть їй легкості і добре впише в себе морську тематику завіс.

морські штори для спальні

Для дуже сонячних кімнат краще вибрати щільні портьєри та тюль, щоб на час відпочинку закривати приміщення та спальне місце від прямих сонячних променів.

Кухні

Легкий морський стиль у шторах на кухню створює атмосферу затишку.

Кімнату добре доповнити аксесуарами в тематиці корабельної кухні – набором сковорідок, що висять, годинами у вигляді корабельного штурвала, дерев'яними меблями в натуральному або білому забарвленні, створивши свіжий середземноморський дизайн.

морські штори на кухню

Зали

У залі портьєри можуть виконувати лише декоративну функцію та кріпитися на підхватах. Щоб не перевантажувати приміщення, штори краще виконати у приглушених відтінках блакитного чи пісочного кольорів, а підхвати стилізувати під канат із кистями.

морські штори в залі

Дитяча кімната

Романтику кімнаті для дітей додадуть шторка з різними малюнками морських мешканців, пригод, видів.

морські штори з принтами для дітей

Дітям дуже подобаються принти кораблів, морських зірок, риб. Штори можна додати гірляндами морських прапорців або поплавців, годинником у вигляді корабельного штурвала або рятувального кола, черепашками, фігурками морських зірок та риб.

дитячі штори морські

Часто широке та низьке підвіконня в дитячій кімнаті оформляють диванчиком з подушками, на якому дитина може сидіти та читати книги про морські пригоди, спостерігати за зірками у підзорну трубу.

Для хлопчика

Для хлопчика штори в морському стилі в дитячу кімнату можуть бути і піратської тематики, з малюками Джека Горобця, що викликають, бочок з порохом, дерев'яного піратського корабля. Це нетривіальне оформлення сподобається юному бешкетнику – шукачеві пригод віку 8-14 років, який вже знайомий з творами про морських піратів та їх витівки.

піратський стиль для хлопчиків

Штори для хлопчика можна доповнити рибальською мережею із поплавцями, значками кораблів, моделлю вітрильника.

морські штори для хлопчика

Маленькому хлопчику підійде кімната в біло-синій гамі, з оформленою капітанською рубкою біля вікна, з фіранками у вигляді римської штори або коротких штор, що розсуваються.

Для дівчинки

Дівчатка – ніжніші та романтичніші натури, тому в оформленні вікна та штор більш актуальні ніжні тони, білий колір полотна штор та тонкі малюнки.

морські штори для ддевочки

Порт'єри можна вибрати з вертикальною синьою смугою, це надасть кімнаті легкості. Штори для морської принцеси можна вибрати з багатошарової органзи, щоб вони створювали на вікні легку повітряну хмаринку.

Майте на увазі! Дуже легкі та світлі штори у спальнях, дитячих кімнатах повинні доповнюватися портьєрами від сонячного світла, що закривають вікно на час відпочинку.

Штори та фіранки в морській або корабельній тематиці можуть вписатися в будь-який інтер'єр, якщо правильно вибрати їх вигляд, форму та тканину.

Виготовити штори такого дизайну не складно, головне – доповнити їх відповідними аксесуарами, що створюють стиль у кімнаті та гарний настрій присутнім у ній.

Відео: штори для спальні у морському стилі

Ідеї дизайну штор у морському інтер'єрі на фото

морські штори в синій вітальні

морські штори у спальні білі

морські штори французькі

морські штори з ламбрекеном

морські штори блакитні

морські штори рулонні

морські штори на балконі

морські штори з мотузкою

мор бежевські штори

морські штори з принтами

морські штори смугасті

морські штори синьо-білі

морські штори бірюзові в спальні

морські штори бірюзові

морські штори фіолетові

морські штори з тюлем

морські штори бежеві на кухні

морські штори з диваном

морські штори в їдальні

морські штори з коником

морські штори римські з принтами

мор з бантикаміські штори

морські штори м'ятні

морські штори двокольорові

морські штори сині з мотузкою

морськ білі рулонні штори

морські штори бежеві з принтом

морські штори австрійські

морські штори комбіновані

морські штори зелені

морські штори з глобусом

морські штори блакитні на люверсах

морські штори з вузлом

морські штори світлі

мо короткієрські штори

морські штори смугасті рулонні

морські штори з краєвидом

морські штори широкі

морські штори у ванній

морські штори у спальні білі

морські штори зелені щільні

морські штори з кракеном

морські штори зі штурвалом

морські штори сірі

морські штори темні

морські штори із зіркою

морські штори японські

морські штори красиві

морські штори зелені довгі

морські штори біло-блакитні

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар