Дванадцять років шлюбу – як називається таке весілля

Відповідно до російської традиції, кожна річниця весілля має свій символ і, отже, відзначається по-своєму. Усі чули про такі весілля, як срібне, золоте та діамантове, але далеко не кожна подружня пара може дожити до цих знаменних дат. Дванадцята річниця з дня одруження зветься нікелевою. Нікель – метал, що символізує блиск і міцність, міцність сімейних відносин. Зазначити цю дату неодмінно варто.

Дванадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Як називається 12 річниця весілля

Далеко не всі знають 12 років яке весілля. Ця, хоч і не кругла, але пам'ятна дата, зветься нікелевою, на честь сріблястого металу.

На питання про те, яка дата 12 років спільного життя і чому вона зветься, відповісти досить просто.

Це нікелеве весілля, воно носить свою назву на честь металу, який відомий своїм блиском та міцністю. З нікелю можна зробити все, що завгодно – від столових приладів до ювелірних прикрас.

Чому річницю називають нікелевим весіллям? Це не тільки міцний, але й податливий метал, йому можна надати абсолютно будь-якої форми.

Так і подружжя, проживши разом дванадцять років, навчається підлаштовуватися один під одного. Тож і свято так називають.

Відмінні риси нікелю :

 • це цілісний метал, а не сплав;
 • метал стійкий до високих температур;
 • якщо за нікелем правильно доглядати, він практично ніколи не потемніє.

Раніше вважалося, що нікель дорожчий за золото і срібло. Тому подружжя, що прожило разом дванадцять років, що досягло певного рівня матеріального достатку, зазвичай мало у своєму будинку хоч один предмет з нікелю, наприклад, каструлю або сковороду.

Дванадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Також на Русі існувало повір'я про те, що у подружжя, яке в добрих відносинах один з одним, нікельовані предмети завжди блищать. Якщо ж подружжя постійно конфліктує, а також лінується доглядати своє кухонне начиння, нікель темніє.

Цікаво, що в інших державах ця пам'ятна у житті подружжя дата має інші назви. Наприклад, в Америці та Канаді це весілля називається перловим, а в Китаї символом дванадцяти разом прожитих років є півонія. У Німеччині, як і в Росії, подружжя, що прожило разом цілу дюжину років, відзначають нікелеву річницю.

Коли чоловік і дружина прожили разом стільки років, вони вже не мають секретів один від одного. Вони рідко скандалять і з'ясовують стосунки, намагаються підлаштуватися один до одного і не бояться йти на компроміс.

Без сумніву, цей період у подружніх стосунках є спокійним та сприятливим. Якщо сім'я має дітей, вони, швидше за все, вже вийшли з дитинства. Також у цей час у подружжя, як правило, вже є своє житло, і сім'я досягла певного рівня матеріальної стабільності.

Дванадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Історія та традиції дванадцятої річниці весілля

На питання про те, яке весілля 12 років, здатні відповісти далеко не всі. На жаль, давні традиції стираються з пам'яті, і зараз важко знайти людину, яка б пам'ятала назви всіх весільних роковин.

Є багато прикмет, пов'язаних із цим святом. Не варто загострювати увагу на негативних прикметах, але слід вірити в позитив і налаштовуватись лише на хороше.

Відповідно до традиції, 12 років — не кругла дата, тому подружжя ніхто не засудить, якщо вони не збиратимуть пишне гуляння.

Відповідно до давньої слов'янської традиції, спочатку на місце свята мають прийти друзі та родичі пари, а останніми приходять чоловік та дружина.

Як тільки подружжя з'являється, друзі та родичі починають кидати в них нікелеві монетки, бажаючи чоловікові та дружині довголіття та достатку.

Народна прикмета говорить, що перед тим, як святкувати нікелеве весілля, необхідно ретельно вимити і почистити весь посуд і кухонне начиння вдома – так, щоб воно блищало. На святковий стіл рекомендується поставити столові прилади чи тарілки з мельхіору чи нікелю. Якщо тарілок чи ложок із цього металу будинку немає, підійде серветниця або невелике цебро для шампанського.

Ще однією доброю традицією є відвідування цього дня тих місць, в яких подружжя побували в день весілля:

 • палац одруження, у якому реєструвався шлюб;
 • церква, в якій вінчалися молодята;
 • кафе, ресторан, де проходив святковий бенкет на честь одруження.

Також можна сходити на місце знайомства чи туди, де зазвичай проходили побачення пари до шлюбу, під час романтичних відносин.

Дванадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Як відзначати дванадцяту річницю весілля

Багато хто знає, як називається весілля 12 років, але не всі знають, як і де краще відзначити цю пам'ятну дату. Місце у разі немає значення. Головне, щоб подружжя та гості відчували себе комфортно.

Якщо планується святкове застілля, слід покликати лише найближчих рідних та друзів. Випадкових людей не повинно бути, щастя не любить суєти і шуму. Насамперед, за столом слід згадати про те, яке це весілля 12 років спільного життя.

Якщо відзначати свято в кафе, рекомендується оформити інтер'єр у сріблястому стилі так, щоб все блищало. Можна прикрасити місце святкування повітряними кулями, прикрасити живими квітами.

Винуватка урочистості може одягнути сріблясте плаття та прикраси або нікелю чи іншого схожого металу.

Щоб святкувати було весело, можна включити до програми урочистостей різноманітні ігри та конкурси. Наприклад, завжди має успіх конкурс «хто більше знає про винуватців урочистостей».

Ведучий роздає гостям свята заздалегідь заготовлені папірці з питаннями, наприклад — улюблена пісня подружжя, скільки у подружжя дітей, у якому кафе проходило їхнє весільне свято. Чоловік та дружина оцінюють правильність відповідей. Тому, хто найкраще знає життя подружньої пари, вручається приз.

Дванадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Смішні конкурси також сподобаються всім гостям. Існує безліч варіантів. Наприклад, можна роздати гостям ручки або фломастери і запропонувати із заплющеними очима зобразити винуватців урочистості, а подружжя потім вибере найталановитішого художника.

Якщо у компанії люблять співати, справжнім цвяхом програми стане конкурс «Продовжи пісню». І тут гостей ділять на дві команди. Тематика пісень визначається заздалегідь, наприклад, ведучий каже, що можна співати пісні лише про весілля чи про кохання. Одна з команд починає співати. Друга команда має продовжити.

Варто заздалегідь подбати про символічні призи для гостей. Це можуть бути кільця, шпильки або фігурки з нікелю, а також солодкі призи. Можна використовувати з цією метою канцелярські товари. Головне, щоби жоден гість свята не залишився без пам'ятного подарунка від подружжя.

Якщо подружжя таки вирішило відзначати дванадцяту річницю з дня одруження будинку, слід провести час так, як давно хотілося:

 • подивитися разом сімейний альбом;
 • включити улюблений фільм;
 • влаштувати романтичну вечерю при свічках.

Не варто довго стояти біля плити, краще замовити готову їжу та відпочити, провести більше часу один з одним.

Дванадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Вітання та тости

Якщо подружжя прожило 12 років спільного життя, яке весілля знає не всі, тож у святкових тостах та привітаннях можна не згадувати про нікель — головний символ свята. Можна використовувати загальні фрази, побажавши подружжю здоров'я, щастя та благополуччя.

До усного привітання з ювілеєм слід приєднати яскраву листівку, вона неодмінно піднімає подружжю настрій. Можна придбати листівку або роздрукувати готовий шаблон з Інтернету, а потім додатково прикрасити його підручними засобами.

Під час святкового застілля подружжю можна побажати

 • міцного здоров'я;
 • успіхів у професійній діяльності;
 • удачі у вихованні дитини чи дітей.

Точний зміст побажання залежить від конкретної сім'ї. Можна скласти прикольне привітання, головне згадати про те, чому ця дата важлива для сім'ї.

Дванадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Що прийнято дарувати на дванадцяту річницю весілля

Коли за плечима 12 років шлюбу, яке весілля знають не всі, тож не обов'язково дарувати щось із нікелю. Головне, щоб подарунок був водночас і практичним, і романтичним.

Наприклад, якщо друзі дарують подружжю побутову техніку, слід додати до подарунка букет квітів. Коли гості знають 12 річницю весілля як називається, у цьому випадку слід подарувати щось нікелеве, щоб стосунки подружжя були міцнішими за метал.

Відмінним подарунком буде будь-яка статуетка з нікелю, вона добре впишеться в будь-який інтер'єр і сприятиме створенню додаткового затишку.

Набір столових приладів теж потішить будь-яку подружню пару, особливо тих, хто часто збирає у себе вдома гостей. Будь-яка господиня гідно оцінить нікельовану сковороду, а чоловік буде радий блискучій металевій попільничці.

Відмінним подарунком буде набір постільної білизни або гарне покривало на сріблястий відтінок. Якщо подружжя-городник, а річниця весілля у них влітку, слід задуматися про те, щоб піднести їм щось для дачі, наприклад, набір нікельованого садового інструменту або металеву лійку. Подарунки можуть бути не тільки серйозними, а й жартівливими, головне — знати смаки та переваги подружжя.

До основного подружнього подарунка можна додати квіти чи солодощі, які вважаються доповненням. Найбільш підходящі квіти – гвоздики або хризантеми, а ось троянди краще поберегти для круглої дати – 15 років спільного життя.

Дванадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Відповідно до народних прикмет, не варто дарувати на річницю весілля ножі, ножиці та інші ріжучі предмети. Також не варто дарувати зображення чи статуетки птахів, щоб щастя не вилетіло.

Ідеї для спільних подарунків одна одній

Про те, що подарувати на нікелеве весілля одне одному, подружжю слід замислитися заздалегідь — задовго до довгоочікуваної пам'ятної дати. Можна прямо спитати у другої половинки, що їй хотілося б отримати в подарунок, а можна зробити сюрприз і зберігати його в таємниці до кінця.

Все залежить від індивідуальних особливостей, характеру та темпераменту подружжя. Хтось любить отримувати в подарунок лише те, що давно хотілося, а комусь радість несподіваного сюрпризу важливіша за цінність презенту.

Дванадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Якщо подружжя не пам'ятає, яка дата 12 років річниці весілля, сімейні весільні подарунки можуть бути будь-якими. Наприклад, чоловік і дружина можуть подарувати один одному обручки, схожі на обручки.

Коли подружжя змушене проводити багато часу нарізно, наприклад, якщо чоловік проводить багато часу у відрядженнях, а дружина не їздить з ним, пара може купити так звану лампу дружби. Це лампа, яка складається із двох світильників. Коли подружжя знаходиться в різних місцях, але в обох будинках включений вай-фай, при запаленні однієї лампи друга, яка знаходиться в іншому місці, загориться автоматично. Це чудовий спосіб показати своє кохання на відстані.

Також чоловік та дружина можуть дарувати одна одній нижню білизну, одяг, книги. Відмінним варіантом спільного подарунка буде передплата журналу, який люблять і чоловік, і дружина. Можна разом купити щось для створення затишку в будинку, наприклад, килимову доріжку на підлогу або ошатну скатертину. Гарним подарунком дружині від чоловіка буде кімнатна рослина.

Відмінним подарунком може бути абонемент у спортзал або басейн, а також подарунковий сертифікат в улюблений магазин.

Проживши разом дванадцять років, подружжя добре знає звички одне одного, і вибрати підходящий варіант буде нескладно.

Дванадцять років шлюбу - як називається таке весілля

Неважливо, як провести нікелеве весілля — у галасливому колі друзів чи наодинці один з одним, на улюбленому дивані за переглядом фільму. Головне, щоб подружжя було разом і насолоджувалося святом. Подарунок на дванадцять років стане приємним доповненням до урочистостей, але головне — не вартість презенту, а увага, яку виявлять до подружжя їхні рідні та друзі.

WowCracy
Додати коментар