Для чого потрібні кульки для прання пуховиків

У нашому кліматі складно знайти людину, яка обходиться взимку без зручної та практичної пухової куртки. На жаль, пуховики брудняться із завидною регулярністю, а прати об'ємний зимовий одяг у пральній машині багато хто просто бояться. Всі чули історії про безнадійно зіпсовані після прання куртки з грудками пір'я під підкладкою.

прання пуховика

Дійсно, автоматичне прання пуховика в машинці вимагає уважності та дотримання певних правил. Але перш ніж кроками розписати алгоритм догляду за пуховим зимовим одягом, відкриємо головний козир. Секрет успіху, який дозволить вам надовго зберегти зимову куртку «у добрій формі», називається кулі для прання.

м'ячики для прання

Серед засобів, винайдених для підвищення якості прання, багаторазові кульки заслуговують на окремі преміальні слова. Вони робляться з різних матеріалів і впливають на білизну, що стирається, різними способами. Поєднує їх результат – чистий одяг, що зберіг після прання свою форму та колір.

кулі для прання

Напевно, ви бачили, як “пресується” білизна всередині пральної машини. Щільно прилипаючи один до одного, речі гірше відпираються, з них неохоче йде бруд. Основна функція багаторазових куль – рівномірний розподіл одягу, запобігання злипання і перекручування виробів, що стираються. Але ж це далеко не все!

прання з м'ячиками

Кулі також допомагають:

 • краще видаляти забруднення;
 • якісніше полоскати одяг, повністю позбавляючись залишків миючого засобу;
 • запобігати появі білих розлучень на тканинах після прання;
 • збивати пух і рівномірно розподіляти наповнювач.

їжачки для прання

Принцип дії кульок

Що відбувається, коли разом із речами ми кладемо в машинку кілька круглих жорстких сфер? Потрапляючи між окремими предметами одягу, кулі запобігають «кашу-малу» в барабані та допомагають кожному виробу отримати свою частку прального порошку, піни та чистої води при полосканні.

прання з м'ячиками

Крім того, є інноваційні кулі, які надають додатковий вплив на одяг у пральній машині. Чим ще допоможуть кулі для прання:

 • пом'якшують воду. Секрет простий – чим м'якша вода, тим якісніше відмивається одяг;
 • запобігають появі катишків і затяжок. Випускаються спеціальні кульки для шерсті та інших делікатних матеріалів;
 • позбавлять алергенів. Деякі види куль мають антибактеріальні властивості.

кульки для прання

Важливо! Практично всі види кульок для прання заощаджують ваші гроші, тому що витрачається менше порошку або шампуню.

Оскільки принцип дії кожного типу куль свій, хороша господиня завжди тримає в запасі кілька наборів, призначених для різних типів тканин.

м'ячі для прання

Які кульки краще підійдуть для прання пуховика

Пуховик – об'ємний і досить важкий одяг. Нескладно вибрати, з якими кульками прати пуховик краще, якщо вони відповідають таким вимогам:

 • допомагають рівномірно розподілити наповнювач із пера та пуху всередині підкладки;
 • ідеально позбавляють виріб від плям та бруду – навіть на таких складних місцях, як краї рукавів та низ подолу;
 • забезпечують повне виполіскування миючого засобу з пуховика.

З цього випливає, що кулі повинні бути досить важкими і жорсткими, але не настільки, щоб пошкодити «начинки» пральної машини. З цієї причини гумові кульки кращі за пластикові.

м'ячики для прання фото

Вітаються «пухирці» або шипи на пральних м'ячиках – з ними краще розподіляються пух і пір'я. Якщо у вас вдома знайдуться масажні гумові тренажери для зміцнення долонь, ви можете витрачати гроші на спеціальні кулі.

м'ячі для прання

Якщо випрати потрібно терміново, а ви не запаслися м'ячиками для прання пуховика в пральній машині, не засмучуйтесь! Ми підкажемо, як знайти вдома предмети, які допоможуть вам провести якісне очищення куртки.

гумові кульки для прання

Види кульок

Щоб забезпечити кращу якість прання, можна купити кулі кількох типів:

 • з гранулами турмаліну;
 • магнітні;
 • пластикові або гумові типу “їжачок”;
 • поліпропіленові з петельками.

Турмаліновий шар схожий на круглу брязкальце «в дірочку», всередині якої знаходяться капсули з мінералами. Гідність турмалінових кульок для прання в тому, що крім механічного впливу на бруд, вони знищують мікроби, плісняву та дрібні частинки-алергени. Завдяки властивостям турмаліну вода стає більш лужною, а це означає, що прати можна навіть без порошку.

турмалінові кулі для прання

Магнітні кулі притягуються одна до одної під час прання, сприяючи очищенню тканини від забруднення. Як і у випадку з турмаліном, від впливу магнітів вода стає м'якшою, що підвищує ефективність видалення бруду та зменшує кількість порошку.

магнітні кульки для прання

Кульки-їжачки працюють механічно. Вони поділяють предмети одягу, не дозволяючи їм злипатися, і «вибивають» їх бруд під час прання.

кульки їжачки для прання

Кульки з пропілену вкриті міні-петельками, які ніжно масажують вовняні речі, запобігаючи появі катишків. Ці легкі м'ячики – просто знахідка для власників котів та собак, тому що добре чистять одяг від шерстинок та бережуть пральні машини, не допускаючи засмічення фільтра.

кульки з петельками

Як їх правильно використовувати

Загальне правило для всіх видів магазинних кульок – не застосовувати їх за температури понад 50 градусів. Будь-який матеріал, гума чи пластик, страждає та руйнується при високих температурах.

Після використання пральні м'ячики потрібно просушити, а кулі з турмаліну обов'язково потримати на сонці.

м'ячики для пральної машини

Що стосується кількості куль для прання, то тут можна орієнтуватися за вагою речей, що стираються. Чим важче завантажені в машинку речі, тим більше потрібно кульок. Для стандартного прання достатньо пари куль-їжачок або турмалінових «брязкальців». При пранні більш важких та об'ємних речей чотири м'ячі спрацюють краще, ніж два.

прання з кульками

Чим можна замінити

Найкраща заміна магазинним кулькам для прання – тенісні м'ячі, а також дитячі гумові або силіконові м'ячики.

тенісні м'ячі для прання

Порада. Спочатку проженіть легку програму прання з одними м'ячами або замочіть їх у окропі. Вони почистяться, якщо були до цього «у грі», і ви на 100% переконаєтеся, що м'ячі з яскравим забарвленням не полиняють одяг.

Ще одна нескладна заміна – фольга для запікання. Скачайте з неї кульки та запустіть їх у прання. Крім загальних властивостей куль для прання, «м'ячики» з фольги знімають статичну електрику.

кульки з фольги для прання

Увага! В інтернеті можна знайти інформацію, що кулі для прання можна замінити митою картоплею. Чи не рекомендуємо експериментувати. Картопля може не тільки залишити небажані сліди на одязі, а й пошкодити барабан вашої машинки.

Правила догляду за пуховиком

Перед тим, як покласти в пральну машину, пуховик потрібно вивернути навиворіт.

Увага! Не забудьте також вивернути рукави!

«Вивернутий» пуховик обов'язково застебніть на «блискавку». Так ми краще захищаємо лицьову сторону пуховика, бережемо кожний зовнішній шов від пошкоджень. Крім того, застебнута «блискавка» меншою мірою схильна до деформації і запобігає появі «хвиль» на пуховику.

як прати пуховик

Пральний порошок – не для пуховиків! Особливість цього теплого одягу в тому, що його наповнювач працює як сито – пропускає воду, але затримує крупинки. Частинки навіть дуже якісного порошку надовго пропишуться всередині вашого пуховика.

Використовуємо лише рідкий засіб для делікатного прання. Воно легко виполіскується, не залишаючи слідів ні в наповнювачі, ні на тканині.

як випрати пуховик

Кладемо в пральну машину кілька кульок для прання. Для куртки вистачить двох штук. Для більш об'ємних пальт краще взяти три-чотири м'ячі.

Максимальна температура прання 30 градусів. Рекомендується не менше трьох циклів полоскання.

прання пуховика з м'ячиками

Якщо вам доведеться прати пухову куртку вручну, зверніть увагу на полоскання речі. Змінюйте воду доти, доки не відчуєте, що мило повністю пішло. Якщо проігнорувати цю пораду, ви можете отримати на пуховику негарні білі розлучення, особливо помітні на одязі темних кольорів.

Порада. Ніколи не прайте пуховики з іншими речами, щоб не витрачати час на витягування пір'їнок із постраждалих «сусідів по пранню».

Як висушити пуховик

Після прання не рекомендується використовувати машинний віджим, навіть у делікатному режимі. Краще “перевалити” мокрий пуховик з машинки в таз і розкласти одяг над ванною, щоб стекла вода. Коли пальто стане «підйомним», його потрібно потискати, позбавляючись залишків вологи – приблизно так, як роблять із вовняними светрами. Після цього пуховик можна повісити в теплому місці, а ще краще – на свіжому повітрі.

як висушити пуховик

Категорично не можна сушити пуховик у горизонтальному положенні, а також на батареї чи пічці! Справа в тому, що пір'я – це натуральний матеріал, у якому за підвищеної температури в умовах вологості можуть утворитися бактерії. Потрібно обов'язково забезпечити вільну циркуляцію повітря.

Краща вішалка для сушіння зимового одягу – звичайні плічка для одягу. У міру висихання підходьте до пуховика і руками рівномірно розподіляйте наповнювач, щоб уникнути появи навіть найменших грудочок.

сушіння пуховика

Під час сушіння пуховик потрібно періодично знімати з плічок і струшувати як подушку, щоб наповнювач не злипся і не з'їхав в один бік. Чим частіше і енергійніше струшувати пуховий одяг, тим краще він виглядає після прання.

Як бачите, зберегти пуховик пухнастим та яскравим протягом кількох сезонів – цілком реальна історія. Просто запасіться кулями для прання або їх домашніми аналогами і дотримуйтесь всіх основних правил прання та сушіння пуховиків!

чистий пуховик

Відео: кульки для прання пуховиків

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар