Для чого потрібен зволожувач повітря у будинку

Мешканці квартир та будинків дбають про те, щоб будинки було чисто та тепло. Але деякі росіяни турбуються з приводу рівня вологості в приміщеннях. Адже це важливий чинник, від якого багато в чому залежить здоров'я та самопочуття мешканців будинку, у тому числі домашніх тварин. У цій статті ми розповімо, навіщо потрібний зволожувач повітря, як його використовувати та як вибрати. Розглянемо в яких випадках прилад може бути незамінним, і в яких ситуаціях навпаки, варто від нього відмовитися.

зволожувач повітря

Сухе, недостатньо зволожене повітря в приміщенні негативно відбивається на здоров'ї домочадців, особливо маленьких дітей. Непоодинокі ситуації, коли мешканці будинку страждають на різні нездужання і довго не можуть зрозуміти причину проблем зі здоров'ям. Але після застосування зволожувачів неприємні симптоми швидко сходять нанівець. Щоб виключити знижений вміст вологи в повітрі як фактор, що негативно впливає на самопочуття мешканців будинку, необхідно придбати зволожувач для регулярного використання. Цей прилад особливо незамінний, якщо хтось із мешканців страждає від захворювань дихальної системи. Доведено, що сухе повітря посилює стан хворих. Є ще кілька вагомих причин придбати цей прилад.

навіщо потрібен зволожувач

Для чого потрібен зволожувач повітря:

 • Рослини більш комфортно ростуть у приміщеннях з високою та помірною вологістю.
 • Дерев'яні меблі, книги та шпалери швидше псуються в кімнатах із дуже сухим повітрям.
 • Регулярне зволоження повітря необхідне для мешканців, які страждають на шкірні захворювання, алергію.
 • У сухому приміщенні важко позбутися пилу. Під час збирання вона піднімається нагору і знову осідає на поверхнях.
 • Домашні вихованці погано переносять сухе повітря.

робота зволожувача

Зволожувач повітря корисний прилад, але навіщо він потрібен дитині? Педіатри рекомендують використовувати його з перших місяців життя малюка. Слизові оболонки дитини набагато чутливіші, ніж у дорослої людини. Якщо у малюка часто йде кров з носа, можливо, повітря в дитячій кімнаті пересушене і має сенс купити зволожувач.

корисний прилад

Як працює пристрій

Принцип роботи приладу виглядає просто – вироблення повітряного потоку, що містить водяну пару. Розподіляється зволожений потік по приміщенню природним чином або за допомогою налаштованого під переваги користувача примусового режиму обдування. Другий варіант найбільш ефективний, тому що дозволяє швидше зволожити повітря. Моделі зволожувачів бувають механічні та автоматичні. Перші запускаються та вимикаються вручну, другі – за сигналом датчика або таймера.

як працює пристрій

Як відбувається насичення повітря вологою: прилад робить забір повітря, зволожує та випускає потік пари, прохолодної чи теплої. Температура залежить від налаштувань та клімату приміщення.

насичення повітря

Норми вологості повітря

Вологість повітря в приміщенні не повинна бути надмірною, щоб не завдати шкоди домочадцям та самому приміщенню. Вогкість сприяє розвитку цвілі та грибках на стінах та меблів і може викликати застудні захворювання у мешканців будинку. У процесі зволоження приміщень необхідно дотримуватись наступних нормативів.

вологість повітря

Норми вологості для приміщень:

Тег table

Якщо в кімнаті знаходиться дитина Не менше 60%
Якщо у приміщенні проживає хворий дорослий чи неповнолітній Щонайменше 70%
Вітальня, кабінет, кухня 35-60%
Спальня 55%

розсіювач

Важливо! Рівень вологості необхідно регулювати з урахуванням пори року та особливостей приміщень. Якщо на вулиці стоїть літо, можна збільшити зволоження повітря. Взимку норму вологості можна збільшити, якщо приміщення опалюється батареями центрального опалення.

вологість повітря

Типи побутових пристроїв

На ринку представлено три види приладів, придатних для побутового застосування:

 • Традиційні.
 • Парові.
 • Ультразвукові.

типи пристроїв

Зволоження повітря у традиційних видах відбувається природним шляхом – через випаровування вологи. У парових приладах повітря зволожується за рахунок води, що нагрівається. Процес зволоження в ультразвукових моделях схожий на принцип роботи дрібнодисперсних розпилювачів. Щоб розібратися в особливостях зволожувачів, розглянемо кожен окремо.

процес зволоження повітря

Паровий зволожувач

У більшості парових моделей використовується принцип нагрівання води за допомогою електродів. За допомогою парового зволожувача можна за короткий час підняти рівень вологості повітря до 60%. При цьому в процесі зволоження повітря гаряча пара знищить шкідливі мікроби бактерії.

Порада. Вибираючи паровий пристрій, зверніть увагу на дизайн моделі. Зволожувач повинен бути стійким, щоб не перекинувся при найменшому необережному русі, і негроміздким, щоб не займав багато місця і не заважав пересування кімнатою.

паровий зволожувач

Парові моделі виготовляються із термостійких видів пластику. Прості в експлуатації та потребують додаткових витрат. Вам не доведеться купувати змінні картриджі та фільтри.

генератор пара

Ультразвуковий

Цей прилад є найбільш безпечним для побутового застосування. Випаровування води відбувається за рахунок високочастотних коливань, які на відміну від нагрівальних елементів не становлять небезпеки та ризику отримання опіку при необережному поводженні. Якщо ви побоюєтеся, що дитина може обпектися парою, вибирайте ультразвуковий варіант зволожувача.

ультразвуковий парогенератор

Автоматичне вимкнення – ще одна вагома перевага приладу. Наявність змінних фільтрів позбавить необхідності прибирати вапняний білий наліт з поверхонь. Ультразвукові зволожувачі постійно вдосконалюються. Сьогодні на полицях магазинів можна побачити моделі, керовані за допомогою встановленого на телефон мобільного додатка.

зволожувач ультразвуковий

Порада. Якщо ви можете дозволити собі купити дорогий прилад, зверніть увагу на зволожувачі, що мають додаткові корисні функції (іонізація, ароматизація, очищення повітря).

корисні функції

Традиційний

Цей вид зволожувачів першим з'явився над ринком. Зволоження повітря відбувається за рахунок холодного випаровування води. Вентилятор, що знаходиться всередині приладу, захоплює повітря і проганяє його через рідину, що знаходиться в резервуарі. Такий прилад не настільки ефективний, як паровий або ультразвуковий. Зволоження повітря в кімнаті відбувається поступово, потік поширюється приміщенням від місця установки приладу. Перевага класичних зволожувачів полягає у доступній вартості, простоті експлуатації.

зволожувач традиційний

Увага! Враховуючи особливість роботи традиційних моделей, прилади рекомендується ставити в сухих місцях (біля батарей опалення, електрообігрівачів, камінів).

особливість роботи

Поради щодо вибору зволожувача

У магазинах представлено широкий асортимент побутової техніки, за допомогою якої можна контролювати рівень вологості повітря у приміщеннях. Перед тим як придбати товар, що сподобався, рекомендуємо звернути увагу на наступні фактори.

 • Продуктивність. Цей критерій найбільш важливий, тому що прилад повинен підходити для обслуговування приміщення. Якщо кімната невелика, площею не більше 30 кв. м., для зволоження повітря достатньо придбати модель продуктивністю 300-400 мл/год. Для великих приміщень, площа яких понад 70 кв.м., краще вибирати прилади з продуктивністю понад 500 мл/год. Занадто потужні моделі краще не купувати, щоб не марнувати електроенергію.
 • Гучність. Щоб наситити вологою повітря в сухому приміщенні приладу необхідно кілька годин безперервної роботи. Увімкнений пристрій видає шум, який може завдавати незручності та дискомфорту мешканцям. Щоб звук працюючої техніки не заважав відпочивати, спілкуватися по телефону або дивитися телевізор, краще віддавати перевагу безшумним моделям або приладам, рівень шуму яких не перевищує 25 дБ.
 • Фільтр. Щоб очистити повітря від шкідливих мікробів, неорганічних речовин та алергенів, слід купувати фільтри з високим ступенем демінералізації.

вибір зволожувача

Загальні рекомендації щодо використання зволожувача. Де його можна поставити

Від місця встановлення приладу залежить ефективність зволоження приміщення. Виробники рекомендують дотримуватись таких правил.

 • Щоб убезпечити дітей та тварин, прилад краще встановити у важкодоступному місці на висоту не менше півтора метра (на полицю шафи, до якої дитина не дотягнеться, або на підвіконня).
 • Не варто встановлювати зволожувач впритул до батарей, обігрівачів та інших джерел тепла. Для ефективного випаровування рідини та безпечної роботи відстань між ними має бути не менше ніж 30 см.
 • Зволожувач необхідно ставити на відстані від обклеєних шпалерами стін, меблів, книг та інших предметів, які можуть зіпсуватись під впливом вологи.

Місце встановлення

Увага! Якщо прилад впав, і вода, що знаходиться в ньому, пролилася, необхідно відключити його від мережі. Перед повторним увімкненням апарат потрібно добре висушити.

особливості апарату

Переваги та недоліки приладу

Якщо при постійному застосуванні зволожувача рівень вологості повітря перевищить 60%, у кімнаті буде душно. Перезволоження так само загрожує такими негативними наслідками, як поява грибка та плісняви на поверхнях.
Деякі прилади становлять потенційну небезпеку під час експлуатації, особливо парові. Їх небажано встановлювати в дитячих кімнатах, щоб дитина загравшись не обпікнулася гарячою парою.

переваги приладу

Перевищення рівня вологості може спричинити захворювання у домочадців. Вологість повітря понад 80% провокує ангіну, нежить та легеневі захворювання.

прилад для зволоження повітря

Ми перерахували кілька неприємних факторів застосування апарату, але численні переваги та рекомендації лікарів говорять на користь його покупки.

особливості використання приладу

Яку користь приносить регулярне зволоження приміщень, і навіщо потрібен зволожувач повітря у квартирі:

 • Влітку мешканців задушливих будинків та квартир рятують від спеки кондиціонери. У процесі роботи вони висушують повітря. Застосування зволожувачів дозволяє компенсувати нестачу вологи, викликану роботою кондиціонерів.
 • Прилади надають сприятливий вплив як на самопочуття домочадців, а й у зовнішній вигляд. Знижується лущення шкірних покривів, шкіра обличчя виглядає гладкішою.
 • В міру вологе повітря запобігає зневодненості організму, яку провокує не лише недостатнє споживання питної води, а й сухе повітря.
 • Регулярне зволоження захищає очі від утоми. Помічено, що у приміщеннях із підвищеною сухістю повітря знижується увага та працездатність. Очі починають червоніти, з'являється відчуття «піску» при терті закритих повік рукою.
 • Увімкнений на ніч прилад подарує здоровий та спокійний сон. Наукою та життєвим досвідом доведено, що у приміщеннях з недостатньою вологістю повітря мешканців часто турбують кошмари, безсоння.

включений на ніч прилад

При правильному застосуванні зволожувач здатний покращити якість життя всіх мешканців будинку. Обов'язково дотримуйтесь умов експлуатації!

Відео: зволожувач повітря та його основні функції

WowCracy
Додати коментар