Детальний опис рулонних штор

Краса та комфорт, стиль та функціональність – це все про них, про рулонні штори. Навряд чи знайдеться якась інша модель штор, яка б поєднувала в собі всі ці якості.

Рулонна штора

Які види рулонних штор існують? Яка модель підійде для Вашого приміщення?

Опис

Свою назву ці штори отримали через незвичайний механізм скручування. У «складеному» стані портьєри є рулоном і займають мінімум простору. До речі, визначити ширину полотна, потрібного для ваших вікон, зовсім нескладно: до ширини склопакета потрібно додати три сантиметри.

механізм скручування

Конструкція складається з шматка тканини (бамбука чи паперу) та валу, на який полотно намотується. Механізм дозволяє опускати або піднімати штору на будь-яку висоту та фіксувати обране положення. Розрізняють два типи рулонних портьєр: відкриті та закриті.

різновиди рулонних штор

Відкриті коштують дешевше та вважаються полегшеною конструкцією. За бюджетну вартість ви отримуєте вал із діаметром від 19 до 45 мм, на який у процесі експлуатації намотується полотно.

Закриті моделі (їх ще називають коробові) – це касетна система, яка гарантує максимальний захист від сонячного світла завдяки напрямним, що кріпляться з обох боків на штапики.

Механізм намотування

Різноманітність конструкцій та різна тканина, що використовується для полотна рулонних штор, робить штори дуже функціональним елементом інтер'єру. Таке оформлення вікон дозволяє забезпечити легку напівтемряву, повне затемнення або необмежений потік сонячних променів.

Механізми управління

рулонні штори скандинавські

Розрізняють три системи керування рулонними шторами:

 • Ланцюжковий варіант. Шнур або ланцюжок кріпиться до полотна з будь-якого боку підйомного механізму. Висота підйому полотна регулюється вручну, є можливість фіксації в потрібному положенні.
 • Пружинний механізм. Система монтується на полотно знизу догори і дозволяє автоматично фіксувати висоту підняття полотна. Головний недолік цієї системи – досить швидка зношування пружини. Її доводиться міняти.
 • Електроприводна система. Ідеальне рішення для вікон, розташованих високо або для віконних отворів у мансардних приміщеннях. Хоча, задля справедливості варто відзначити, що таке управління застосовується також і у випадку зі стандартними вікнами. Такі рулонні штори стоять на порядок вище, але забезпечують максимальну легкість у керуванні полотнами.

Тканина для рулонних штор

Моделі штор різняться також залежно від тканини, яка використовується для полотен.

 1. Прозорі. Відповідний варіант для декоративного оформлення інтер'єру. Прекрасно поєднуються з гардинами чи тюлем.
 2. Дімаут. Незвичайна тканина, яка виходить внаслідок складного переплетення на дві сторони. Завдяки таким полотнам можна створити приємну напівтемряву, оскільки тканина красиво розсіює світло.
 3. “Black – out”. Ця тканина має характерну особливість – акрилове просочення, в результаті полотно стає ніби прогумованим. Завдяки цьому рол-штори надійно захищають від світла та забезпечують повну темряву у приміщенні.
 4. “День ніч”. Дуже універсальна модель, на полотні чергуються прозорі та матові смуги. Залежно від ступеня усунення, в кімнаті або багато світла, або легка напівтемрява, або повна темрява.

ролштора

ролштора

ролштора

ролштора

Варіанти розташування

Завжди добре, коли є більше одного варіанта. У разі розташування рулонних штор, таких варіантів може бути як мінімум чотири. На вибір розташування штор впливає кілька критеріїв: конструкція самої фіранки, розмір вікна, особливості дизайну, та й просто особисті уподобання.

Рулонні та римські штори

Отже, варіанти розташування рольштор:

 • Стіна над вікном. Це ідеальний спосіб розміщення штор для маленьких вікон та за відсутності підвіконня. Краще віддати перевагу довгому карнизу, і тоді візуально вікно здаватиметься більше.
 • Стеля. Це також варіант для невеликих віконних отворів.
 • Віконний отвір. Якщо ви шукаєте варіант для офісних вікон, або розсувних конструкцій, то придивіться саме до цього варіанту розташування рольштор. У вас буде можливість повністю закрити віконний отвір, додатково використовувати тюль не доведеться. В результаті ви отримуєте стильне та функціональне оформлення вікна.
 • Рама. Занадто широке вікно, або занадто глибокий віконний отвір – це «покази» для монтажу рольшторів на раму. В результаті ви отримуєте вільне підвіконня та гармонійно оформлене вікно. До речі, кріплення на раму також ідеальне у випадку, коли стулки глухі, і не доводиться відкривати та закривати вікно або кватирку.
 • Стулки вікна. У цьому випадку на вікна, що відкриваються, кріплять ролети. Найчастіше таке кріплення застосовують у разі, коли вікно додатково оформляється тюлем, хоча це й не обов'язково. Такі моделі «міні» дуже нагадують звичайні жалюзі, але в експлуатації набагато практичніші.

Способи кріплення

Для того, щоб зробити монтаж самостійно, не знадобиться понад знання і суперуміння. Процес нескладний, просто має низку нюансів, на які варто звернути увагу.

пружинним механізмом

Монтаж рулонних штор закритого типу

Кріплення рулонних штор закритого типу має низку особливостей. Вам доведеться кріпити не тільки кронштейни, а й короб, і напрямні. Варто вдатися до допомоги скотчу.

рулонної штори

Процес складається з наступних етапів:

 • Перевіряє справність рол штори, наявність всіх складових комплекту. Якщо штори сонцезахисні, вони зазвичай продаються у вже зібраному вигляді.
 • Знежирення поверхонь. Завдяки цьому забезпечується гарна фіксація. Для знежирення використовують спирт.
 • Прикладка конструкції, нанесення розмітки. Насамперед, перевірте, щоб вам вистачало довжини напрямних. При необхідності напрямні можна зменшити звичайним макетним ножем. Місце розташування напрямних позначайте олівцем.
 • Прикладка короба. Його встановлюємо за мірками напрямних. Після цього обов'язково перевіряємо правильність роботи механізму. Зрештою, робимо позначки для кріплення.
 • Закріплюємо короб та напрямні. Для цього дрилем робимо отвори для шурупів і прикручуємо конструкцію. На напрямні потрібно приклеїти скотч, зняти захисну плівку з іншого боку та встановити на місце. На закінчення бока короба закриваємо захисними кришками.

використання рулонних штор

Кріплення на пружинний кронштейн

Якщо вам не хочеться дірявити склопакет, то прикріпити рулонні штори можна і на пружинний кронштейн. Це ідеальний варіант для стулок, що відкриваються.

встановлення рулонних штор

Спочатку розпакуйте штору і повністю зберіть її, дотримуючись інструкцій виробника. Тепер слід “приміряти” конструкцію на вікно. Полотно потрібно розмістити точно посередині. Для максимальної точності використовуйте будівельний рівень. Місця встановлення кронштейнів позначте олівцем.
Кронштейни вішаємо на стулку. Тепер надягаємо на них бічні кришки та встановлюємо вал із тканиною.

Кріплення на глуху стулку скотчем

Цей спосіб багато в чому нагадує кріплення на пружинний кронштейн. Головна відмінність у використанні двостороннього скотчу. Завдяки йому забезпечується надійніша фіксація конструкції на рамі.

Кількість керованих штор

І знову, перш за все, збираємо конструкцію та намічаємо місце встановлення кронштейнів. Тепер знежирюємо поверхні та кріпимо липучки на кронштейни. Забираємо захисну плівку та прикріплюємо кронштейни до стулки, злегка притискаючи, щоб забезпечити надійну фіксацію. Зрештою, надягаємо захисні кришки і вставляємо штори.

Механізм ролштор

Як вибрати кріплення

На вибір впливають три критерії:

 1. Габарити кімнати, фіранок, віконних отворів. Якщо приміщення маленьке, краще кріпити до стіни над вікном або до стелі.
 2. Якщо ви щойно встановили пластикові пакети, не варто робити з них решето, використовуючи кріплення на шурупи. Краще віддайте перевагу міні-моделям, які чудово тримаються на вікні за рахунок скотчу.
 3. Якщо йдеться про кріплення великих конструкцій з чималою вагою, то про пружинні кронштейни та скотч доведеться забути. Такі моделі варто фіксувати на шурупи, і отворів у пластикових вікнах, на жаль, не уникнути.

елементи механізму

Переваги і недоліки

Зупинимося докладніше на сильних сторонах рулонних штор.

 1. На відміну від улюблених багатьма жалюзі, завдяки асортименту кольорів та фактур рулонних полотен можна ефектно оформити віконний отвір у будь-якому дизайнерському проекті.
 2. Вікно набуває закінченого вигляду, рулонні штори виглядають дуже ефектно.
 3. Займають мінімум місця, отже, навіть у невеликих кімнатах для такого стильного оформлення віконного отвору знайдеться місце.
 4. Просте та зручне керування дозволяє «відкрити» вікна настільки, наскільки це потрібно вам. Звичайний ланцюжок або електропривод – значення не має.
 5. Завдяки чудовому поєднанню з гардинами можна не тільки регулювати потік світла, але й створювати цікаві колірні рішення.
 6. Прекрасний варіант рулонних штор – ролети із кольоровою рамою.
 7. Полотно обробляється спеціальним складом, завдяки якому на поверхні не акумулюється пил та бруд. А значить, якщо вам не хочеться витрачати масу часу на прання та прасування, краще віддати перевагу рулонним варіантам. Багато виробників сьогодні пропонують навіть вогнетривкі рулонні полотна.
 8. Простота монтажу. Часто рулонні штори можна прикріпити навіть не використовуючи дриль та шурупи.
 9. Тривалий період експлуатації.

Рулонні штори

Зрозуміло, не обійшлося і без недоліків, і хоча вони дуже умовні, але все ж таки мають місце бути. Насамперед це вихід з ладу механізму у дешевих моделей. І, як наслідок, другий мінус – це висока вартість рулонних штор від перевірених брендів.

Моделі для різних приміщень

Ніхто не сперечатиметься з тим фактом, що оформлення інтер'єру багато в чому залежить від призначення приміщення.

Офіс. Кращий варіант – це закриті рулонні штори, колірне рішення яких збігається (або гармонує) з обробкою стін та предметами меблів. Віддавайте перевагу спокійним непомітним відтінкам. Ну а зелений колір у всіх його проявах не просто приємний для очей, але і допомагає зняти втому.

стандартні кольори

Конференц зал. Ще одне специфічне приміщення, яке потребує особливого оформлення віконних отворів. Зазвичай вибираються моделі, здатні забезпечити повний захист від світла, звані штори «black-out». Головна особливість таких ролетів – непрозора тканина.

Вітальня з домашнім кінотеатром. Полотна “black-out” і в цьому випадку нададуть неоціненну послугу. Оскільки для комфортного перегляду фільмів потрібна повна темрява, дуже доречними будуть рулонні штори з непрозорими полотнами і зручне розташування на самому вікні.

темні штори

Дитяча кімната. Якщо інтер'єр оформлений у етно-стилі – вибирайте бамбукові рулонні штори. Крім того, що модель ідеально доповнить оздоблення приміщення, її головна перевага – екологічність, що особливо важливо для приміщень, де діти проводять багато часу.

Вибираємо колір

Вибираючи колір рулонних штор, обов'язково беріть до уваги відтінок оздоблення стін та взагалі колірну гаму, яка переважає в кімнаті. Якщо вам хочеться зробити штори акцентними, зовсім необов'язково вибирати колір «вирви очей», достатньо взяти трохи світліший або темніший відтінок, порівняно із загальною гамою кольорів.

різновиди рулонних штор

Якщо стіни з малюнком, то нехай штори будуть однотонними, це також стане своєрідним акцентом в інтер'єрі. Ще один спосіб привернути увагу до віконних прорізів – вибрати різні полотна для стулок, особливо якщо вікно велике і має три стулки: у центрі один колір, а з боків – інший. Саме рулонні штори дозволяють таким чином обіграти віконний отвір.

Рулонні штори

Якщо йдеться про оформлення спальні або кабінету, віддавайте перевагу спокійним пастельним кольорам. Для дитячої або вітальні цілком підійдуть і активніші кольорові рішення. Для створення гармонійного інтер'єру діє негласне правило: якщо стіни оформлені з малюнком, краще використовувати для віконних прорізів однотонні рулонні штори, і навпаки, при однотонних стінах, краще вибирати полотна з малюнком.

рол штори для кухні білі

Останнім часом дедалі частіше дизайнери вибирають білий колір для оформлення інтер'єрів. У цьому випадку штори мають бути кольоровими, інакше створиться відчуття лікарняної палати чи офісу. А кольорові (або з малюнком) рулонні полотна нададуть приміщенню закінченого вигляду, освіжать його.

Краще відмовитись від штор, малюнок яких дублює ваші шпалери. Повірте, така «олія» не прикрасила ще жоден інтер'єр.

рол-штори на кухню

Для того, щоб кімната здалася ширшою, вибирайте напівпрозорі тканини або полотна з поздовжнім малюнком. А для візуального надання висоти – вертикальні орнаменти чи смуги.

Для вікон на північній стороні краще використовувати золоті, кремові та жовті відтінки. А для південних вікон гідним доповненням стануть синьо-зелені, сірі та блакитні полотна. Завдяки їм у спекотний день можна буде відчути свіжість та прохолоду.

світла рулонна штора

Рулонні штори з'явилися в нашому побуті порівняно недавно, але вже стали загальними “улюбленцями”. Що ще потрібно сучасній господині: простота експлуатації, мінімальні витрати часу та сил на догляд, а також функціональність та стильний вигляд. Достаток колірних рішень та простота монтажу – це ще пара «плюсів» у скарбничку рулонних штор.

рулонні штори на кухні

Відео: огляд рольштор UNI-1

Ролштори в інтер'єрі на фото.

рулонні штори

рулонні штори квіти

рулонні штори світлі

рулонні штори білі

рулонні штори коричневі

рулонні штори темні

рулонні штори купити

рулонні штори візерунок

рулонні штори білі

рулонні штори прозорі

рулонні штори червоні

рулонні штори світлі

рулонні штори оранж

рулонні штори білі

рулонні штори рожеві

рулонні штори беж

рулонні штори білі

рулонні штори оранж

рулонні штори світлі

рулонні штори беж

рулонні штори рожеві

рулонні штори фіолет

рулонні штори беж

рулонні штори зелені

рулонні штори оранж

рулонні штори квіти

рулонні штори білі

рулонні штори блакитні

рулонні штори смужка

рулонні штори зелені

рулонні штори коричневі

рулонні штори світлі

рулонні штори бірюза

рулонні штори дизайн

рулонні штори

рулонні штори беж

рулонні штори

рулонні штори блакитні

рулонні штори світлі

рулонні штори на кухні

рулонні штори в кімнаті

рулонні штори у квартирі

Детальний опис рулонних штор

ролштора біла

ролштора смужка

ролштора зелена

ролштора оранж

ролштора темна

ролштора

ролштора

WowCracy
Додати коментар