Детальний опис рол штор

Сьогодні існує багато варіантів оформлення вікон. Рол-штори набувають останнім часом все більшого поширення. Тканинні полотна відрізняються досить простою конструкцією. Вироби використовуються при оформленні не лише житлових, а й громадських приміщень. Вибір штор за потреби рекомендується довірити фахівцям, дизайнер завжди зможе порекомендувати найбільш оптимальний варіант.

популярність рол штор

Що таке рол штори

Роли штори складаються повністю або частково на певному рівні на фіксованій висоті. Найпростіша конструкція складається з валу, полотна, ланцюжків. Внизу конструкції закріплено спеціальну планку. Управління дуже просте, обіймати та опускати штори можна однією рукою. Закріплена в нижній частині полотна планка використовується для рівномірного регулювання конструкції.

конструкція рол штор

Функціональність

Ролл-штори набули широкого поширення за рахунок простоти застосування, зручності експлуатації, гігієнічності.

Важливо! Візуально роли штори можуть нагадувати жалюзі. Основні відмінності полягають в естетичному зовнішньому вигляді, механізм частково або повністю затемняють приміщення.

зовнішній вигляд рол штор

Види систем кріплення:

 1. відкрита – внизу конструкції розташовується планка, яка змотується на закріплений на прийомі або рамі вал, струни використовуються для відкривання та закривання;
 2. закрита – оснащена найчастіше двома бічними напрямними шторками, система розташовується в коробі, встановленому поверх валу.

Важливо! У керуванні рол шторами використовується дистанційний механізм, оснащений пультом, вбудованими датчиками. Ролети можуть застосовуватися також як декоративний елемент.

Переваги і недоліки

Рол штори мають певні переваги та недоліки, з якими слід ознайомитись заздалегідь.

Переваги:

 • простота монтажу, експлуатації, відсутність необхідності в установці карниза, конструкція може кріпитися безпосередньо на раму, для відкриття вікна згортати роли не потрібно;
 • простота догляду, відсутність необхідності в пранні, при видаленні забруднень використовується звичайна губка, тверда щітка або гумка допоможуть позбутися застарілих плям;
 • великий асортимент-різноманітність дизайну не поступається звичайним шторам;
 • доступна вартість – досягається за рахунок невеликих розмірів та низької ціни матеріалів;
 • економія простору, відсутність необхідності встановлення карнизів, простір збоку і знизу віконного отвору не загороджуються.

переваги рол штор

Недоліки пов'язані з ергономікою.

Основні недоліки:

 • Мінімалістичний дизайн не поєднується з класичними інтер'єрами, бароко, прованс і т.д.
 • Непрактичність – щільний матеріал перешкоджає проникненню світла, підняті роли не забезпечують повного захисту приміщення від сторонніх очей.
 • Запах – деякі тканини вбирають сильні запахи, дим від сигарет, аромат їжі, що готується.

Ролети заборонено прати у пральній машині, а також гладити. Позбутися забруднень допоможуть ручне прання, обробка тканин у хімчистці.

прання рулонних штор

Функціональність

Рол штори ідеально вписуються у будь-який інтер'єр. Вони легко регулюються, багато варіацій дозволяє створювати унікальний дизайн для кухні, спальні, кабінету, дитячої кімнати. Вони підходять для офісів, приміщень для громадського призначення.

Рол штори виконують такі функції:

 1. частковий або повний захист від сонячних променів;
 2. захист від сторонніх очей, що особливо актуально для мешканців першого поверху;
 3. створення простору між вікном та приміщенням.

функції рулонних штор

Важливо! Щільна тканина захищає приміщення від проникнення холодного повітря взимку, спеки влітку.

Різновиди

У продажу представлена велика кількість моделей рол штор. Найбільший попит мають відкриті конструкції. Полотно вільно намотується на закріплений на вікно валик. Вибір залежить від особливостей інтер'єру, індивідуальних уподобань. Усі рол штори вписуються в інтер'єр. Порада дизайнера допоможе обрати найоптимальніший варіант для конкретного приміщення. Конструкції легко монтуються і знімаються, вони не потребують спеціального догляду.

різновиди рулонних штор

Рулонні моделі «зебра»

Рулонні штори зебра – це штори із подвійним шаром тканини. Тканина складається з горизонтальних смужок, щільні чергуються із напівпрозорими.

рол штори зебра

Тканина при скручуванні в рулон відкриває вікно, у закрученому стані полотно його закриває. Система дозволяє точно регулювати просвіт. Існує також аналог конструкції – Жалюзі зебра День ніч. Такий варіант випускає у двох видах – касетні та вільновисні. Перші встановлюються лише на стулку вікна. Вільновисні можуть встановлюватися на стулку, на стелю, стіну, в отвір.

Бамбукові

Бамбукові штори виготовляються методом ручного плетіння за допомогою спеціального інструменту. При виготовленні застосовуються соломка або розколоті бамбукові стебла.

Бамбукові рол штори із соломки відрізняються щільним плетінням, але вони не забезпечують повну ізоляцію приміщення від сонця. Темне щільне полотно пропускає менше світла. Світла конструкція створює ефект затемнення, повна ізоляція від сонця неможлива. Найбільш оптимальним варіантом вважаються сплетені із планок бамбука конструкції.

бамбукові рол штори

Вага та розміри такої конструкції перевищують параметри штор із соломки, але їх установка забезпечує більший ефект. Термін експлуатації панелей з планками вищий, але вони також чутливі до перекосів при встановленні. За способом підняття рол штори поділяються на рулонні та римські. Перші при складанні скручуються, римські укладаються горизонтальними фалдами.

Мотузкові

Рол штори такого типу відрізняються легкістю і легкістю, вони коливаються при найменшому подиху вітерця. Дизайн дуже нагадує штори-нитки. Механізм управління аналогічний принципу управління вертикальними жалюзі з важких тканин. Такі моделі вважаються чудовою альтернативою. Для практичності вони значно перевищують тюльові фіранки.

мотузкові штори

Основним елементом конструкції є текстильні вставки ламелей, встановлені у пластикові тримачі. Вони складаються з великої кількості ниток, вузьких тасьм, що утворюють бахромчасте полотно. Монтаж ламелей здійснюється на карнизі. Полотно не фіксується унизу, тому нитки постійно рухаються.

принцип роботи мотузкових штор

Основа ниткових жалюзі аналогічна тканинним моделям. Легкість забезпечується за рахунок відсутності обтяжувачів. Ламелі легко обертаються навколо осі, пропускаючи світло у приміщення. При проведенні збирання вони легко відсуваються. Мотузкові ламелі можуть бути оснащені дистанційним керуванням.

управління мотузяними шторами

Міні-ролети та касетні штори

Касетні ролики штори намотуються на вал, закритий коробом касети. Касети бувають двох видів: круглі та кутові, це ніяк не впливає на зовнішній вигляд конструкції. Виробники віддають перевагу легким матеріалам, компактним розмірам. Існує багато різних відтінків, завжди можна вибрати варіант під певний інтер'єр.

касетні рол-штори

Рулонні фіранки

Рулонні фіранки є однією з модифікацій рулонних штор. Існує велика кількість моделей для будь-якого інтер'єру.

рулонні фіранки

Світлонепроникні ролети

Світлонепроникні ролети допоможуть прикрасити будь-який інтер'єр. Стильні багатогранні полотна дозволяють перетворити приміщення, воно стає затишніше, набуває оригінальних рис. При виготовленні використовуються натуральні та синтетичні тканини, а також оброблені спеціальним просоченням полотна. Усі рішення відрізняються зручністю практичністю.

світлонепроникні штори

Основними перевагами світлонепроникних ролетів вважаються антибактеріальні, антистатичні, пиловідштовхувальні. Такі полотна характеризуються ефектом теплого дзеркала. Його секрет полягає у створенні повітряного прошарку між склом та портьєрою. У холодну пору року вікно охолоджується менше, влітку виключається перегрів. Аксесуар доповнить будь-який інтер'єр. Світлонепроникні ролети відмінно поєднуються із звичайними фіранками портьєрами.

Види світлонепроникних ролет:

 • прозорі;
 • день ніч;
 • блекаут;
 • димаут.

рол штори прозорі

рол штори день-ніч

рол штори блекаут

рол штори димаут

Застосування рол штор в інтер'єрі квартири

Будь-який інтер'єр виконується в індивідуальному стилі. При виборі ролет рекомендується враховувати особливості дизайну, за необхідності можна проконсультуватися у фахівця.

Спальня

Спальня створена спеціально для відпочинку, після її оформлення повинні враховуватися певні деталі. Легка фіранка допоможе зробити приміщення світлішим, коли така необхідність виникає. Рол штори у поєднанні з важкими портьєрами можуть захаращувати простір.

Оптимальним варіантом вважається модель «день-ніч». Такі рол штори складаються з прозорих щільних смуг, що чергуються між собою. Конструкція передбачає усунення смуг щодо один одного. Роли штори можуть використовуватися для створення м'якого освітлення або повного затемнення приміщення.

штори день-ніч у спальні

При виборі слід звертати увагу на екологічну безпеку, тому що в спальні доводиться багато часу проводити. Тканини дим-аут, блекаут забезпечують надійний захист від сонця у спеку.

рол-штори до спальні

Оформлення вітальні шторами прямого крою мають попит з тридцятих років минулого століття. З Америки була запозичена концепція дизайну із брутальними елементами. Рол штори у вітальні вдало поєднуються з важкими портьєрами, вони заповнюють весь простір віконного отвору.

Вітальня

В оздобленні сучасної зали рулонні штори простого (прямого) крою завоювали популярність за часів Великої депресії. З американського дизайну було взято концепцію оформлення інтер'єрів із брутальними елементами. Вітальня, крім рольштор, може бути доповнена важкими зібраними портьєрами, якщо стеля висока і віконна – у всю стіну.

рол-штори у вітальні

Напівпрозорі рол штори підходять для класичного інтер'єру. За наявності в інтер'єрі контрастних елементів перевагу слід віддавати полотну на 2-3 тони світліше. Суворі штори вдало поєднуються з інтер'єрами, виконаними у скандинавському, французькому стилях.

спрацьовування рол штори

При необхідності використання рол штори в класичному інтер'єрі особливу увагу слід приділяти правильній комбінації кольорів, вибору текстур. Інтер'єр може бути доповнений ламбрекенами.

Кухня

При виборі ролу штор для кухні рекомендується враховувати велику кількість факторів. Важливу роль грає стиль інтер'єру, штори повинні вписуватись у дизайн.

рол-штори на кухню

Корисні поради:

 1. темні штори не підходять для оформлення невеликої площі;
 2. практичність – кухня вважається підвищеним джерелом забруднень, перевагу слід віддавати немарким тканинам;
 3. затишок – кухня вважається найбільш відвідуваним місцем у квартирі, тому тут має бути максимально затишно;
 4. помірна прозорість – кухня потребує захисту від сторонніх поглядів, при необхідності завжди можна додатково повісити щільні портьєри;
 5. при облаштуванні невеликої кухні перевагу слід віддавати касетам, це допоможе заощадити місце, уникнути захаращення підвіконня.

рол штори для кухні білі

Рол штори вважаються чудовою альтернативою звичайним шторам. Вони виконують декоративну функцію, захищають приміщення від сторонніх поглядів. Рол штори вписуються в будь-який інтер'єр, у продажу представлена велика кількість моделей. При виборі конструкцій для спальні, вітальні, кухні рекомендується враховувати певні правила. Порада дизайнера допоможе обрати найоптимальніший варіант для конкретного приміщення.

Відео: рол штори в інтер'єрі

Фото рулонних штор в інтер'єрі

рулонні штори зигзагом

рулонні штори сірі

рулонні штори білі мотузкові

рулонні штори помаранчеві

рулонні штори в смужку

рулонні штори білі

рулонні штори чорні

рулонні штори зелені мотузкові

рулонні штори різнокольорові

рулонні штори гірчичні

рулонні штори темно-жовтогарячі

рулонні штори з орхідеєю

рулонні штори фіолетові

рулонні штори маленькі

рулонні штори бежеві

рулонні штори зелені

рулонні штори широкі

рулонні штори вузькі

рулонні штори вузькі бежеві

рулонні штори світлі

рулонні штори зелені у спальні

рулонні штори рожеві

рулонні білі штори в студії

рулонні штори білі прозорі

рулонні штори широкі рожеві

рулонні штори широкі бежеві

рулонні штори коричневі

рулонні штори жовті

рулонні штори смугасті

рулонні штори

рулонні штори бамбукові

рулонні штори салатові

рулонні штори зебра

рулонні штори малинові

рулонні штори полотняні

рулонні штори з кіл

рулонні штори блакитні

рулонні штори коричневі мотузкові

рулонні штори фіолетові у вітальні

рулонні штори сині

рулонні штори з куточком

рулонні штори білі у спальні

рулонні штори широкі зелені

рулонні штори сірі прозорі

рулонні штори бірюзові

рулонні штори з малюнком

рулонні штори бежеві з малюнком

рулонні штори довгі коричневі

рулонні штори з квітами

Детальний опис рол штор

WowCracy
Додати коментар