Детальний опис про карнизи для квартири чи будинку

Дизайн приміщення є не лише сукупністю глобальних та монументальних елементів в інтер'єрі. Навіть незначний дрібний предмет може часом прикрасити кімнату, наповнити її новим змістом. Стильність, оригінальність та завершеність інтер'єру можуть надати карнизи для штор. Нетрадиційні, часом сміливі рішення змінюють нудьгу в обстановці на затишок та відчуття гармонії.

карнизи для штор

Пристрій та конструкція карнизів

Видів карнизів чимало. В останні роки умільці створюють справжні шедеври з конструкцій, що утримують фіранки. Але все ж таки виділяють базові, традиційні моделі. Їх чотири.

 1. Популярний варіант – 1-2 штанги з бічними кронштейнами. Для широких віконних отворів застосовують проміжні кронштейни (додаткові).
 2. Рейковий. Це профіль із алюмінію або пластику, закріплений на стелі.
 3. Багетний. Мабуть, найстаріший спосіб кріплення штор. Являє собою короб зі струною всередині або пару горизонтальних рейок на кріпленнях.
 4. Струнний. Тонкий дріт із металу (1-2 мл у поперечному перерізі), добре натягнутий між анкерними кріпленнями.

карнизи для штор

Авторські види карнизів виготовляють із джгутів, мотузок, канатів, елементів кування та багато іншого. Але, як правило, для фіксування їх на стіні використовують стандартні системи кріплення.

Види карнизів для штор

Ремонтні роботи в будинку чи квартирі завершуються наповненням інтер'єру меблями, предметами декору та шторами. Щоб повісити фіранки, потрібен карниз. Яким він буде, вирішує дизайнер чи власник житла. Вибір таких конструкцій у спеціалізованих магазинах дуже великий. Різноманітність видів, палітри кольорів, додаткової фурнітури, елементів для прикраси дозволять знайти карниз для будь-якого приміщення.

карнизи для штор фото

Докладніше про види.

Багетні

Належать до розряду плоских. Можуть мати ширину від 6 до 10 см. Бувають 1, 2, 3 смуговими.

Такі карнизи кріпляться по-різному – до стіни або стелі. Пластикову шину, як правило, закривають лаштунками або ламбрекенами (з липучкою або без).

карнизи для штор багетні

Вартість таких карнизів високою не назвеш. Основне призначення кріплення цього виду – функціональність. Воно тримає фіранки та елементи декору вікна. Найпопулярніший з білого пластику, але бувають і інші забарвлення.

Профільні

Такі вироби виробляють із алюмінію або міцного, але досить легкого пластику. У комплекті зазвичай є і кріплення, і фурнітура. Це полегшує процес складання та встановлення. Кількість напрямних може бути різним. Все залежить лише від побажань покупця.

карнизи для штор профільні

Можна виділити кілька типів карнизів із профілю:

 • одинарний (I профіль) – римські шторки, рулонні, легкий текстиль;
 • подвійний (KS профіль) — для тонкої гардини та портьєр із більш щільної тканини;
 • трирядний (CKS профіль) – для складних рішень (установка ламбрекенів, вибір форми для арки, еркера та ін.);
 • сліп – профіль з однієї доріжки з бігунками для тонких, легких тканин.

Такі карнизи дуже популярні, оскільки є рішення для різних видів вікон. Крім того, вони можуть бути оснащені електроприводом або кордом — мотузкою, за допомогою якої можна рухати фіранки.

Телескопічні чи розпірні

Механізм такого виду карниза не хитромудрий. Одна трубка вставляється в іншу – більшого перерізу та з пружиною всередині. На кожному кінці є по гумовому наконечнику. Кріпиться такий карниз поступовим викручуванням труби з меншим перетином до упору. Вироби виготовляються з таких матеріалів: метал, дерево, пластик.

карнизи для штор телескопічні

Плюси:

 1. Швидкий монтаж без інструментів.
 2. Дешевизна.
 3. Підходить для різних стилів.
 4. Невелика вага.

Але є й аргументи проти:

 1. Більше підходить для малогабаритних приміщень.
 2. Утримує невелику (відносно) вагу.
 3. Потребує точності під час встановлення.

Зверніть увагу! Не варто встановлювати на стіни з кахлем виріб розпірного типу, виготовлений із нержавіючої сталі. Штанга фіксується жорстко, що часто призводить до пошкодження стінок.

Поворотні

Ця модель отримала свою назву за форму з вигином, радіус якого може бути різним, аж до півкола. Часто такий вид карнизів виготовляється на індивідуальне замовлення, щоб радіус вигину ідеально підходив до форми отвору. Поворотні карнизи є актуальними для оформлення балконів, ніш, еркерів.

карнизи для штор поворотні

Інший варіант – модель прямої форми, але має заокруглення із двох сторін. Подібне рішення збільшує вікно візуально. Штори можна зрушити так, щоб світло вільно проникало до кімнати. Такий карниз часто встановлюють в спальнях і вітальнях з вузькими вікнами невеликого розміру, а ще з його допомогою оформляють балдахіни.

Для римських штор

Римські штори відрізняються простотою та лаконічністю, вони гарні для приміщень витриманих у мінімалістичному стилі.

Аргументи «за»:

 • функціональність;
 • естетичність;
 • практичність;
 • стилістична особливість.

Карнизи для цього виду дуже популярні та продаються в будь-якому будівельному магазині.

Виділяють три типи:

 1. Міні.
 2. Класичний.
 3. Скошений.

карнизи для штор римських

Важливо! При виборі варто віддавати перевагу моделі, яка органічно впишеться у стилістику приміщення.

Римські штори – чудове рішення для оформлення кухонного вікна або того, що знаходиться у дитячій кімнаті. Крім того, вони будуть цілком доречні на вікнах в офісах та кабінетах, у громадських будинках, де висока прохідність людей.

Міні-карнизи «кафе»

Маленькі карнизи зручні для оформлення отворів чи невеликих вікон. Таких моделей чимало, але виділяється окрема категорія – серія «кафе». Вони встановлюються по-особливому і цим надають приміщенню неповторний стилістичний образ. Головна риса карнизів “кафе” – монтаж маленького карниза безпосередньо у віконних або дверних отворах.

карнизи для штор кафе

Недолік оформлення вікон у такий спосіб – можливість використовувати лише одинарні легкі фіранки. А головна перевага – компактність. Верхньої відкритої частини рами достатньо для проникнення сонячного світла, а нижня частина при закритих фіранках захищає приміщення від роззяв з вулиці.

Круглі

Традиційний круглий карниз був і залишається найбільш популярним, зручним та надійним. По суті це горизонтальна поперечина, яка утримується кріпленнями-кронштейнами. Круглі карнизи можна оформити шторами набагато цікавіше, ніж стельові конструкції. Це дозволяє їх використовувати для втілення цікавих дизайнерських ідей.

Кріплення фіранок на стіну з їхньою допомогою візуально «приземлюють» приміщення з високими стелями. Матеріалами для виготовлення таких карнизів є метал, пластик і дерево. Пластикові – легкі, але й повісити на них можна лише невагомі тканини. Важлива перевага круглих металевих чи дерев'яних карнизів у тому, що вони чудово тримають важкі тканини. Стельові карнизи не завжди справляються із цим.

карнизи для штор круглі

Кріпити круглі карнизи можна легко прикріпити до будь-якої стіни. Монтаж таких конструкцій не дуже складний, тому їх цілком можна встановити без допомоги майстра. При встановленні на стелю бажано уникати варіантів з натяжними, багаторівневими або підвісними конструкціями.

Зверніть увагу! Пластик штанги не любить високих температур, тому бажано встановлювати їх подалі від опалювальних приладів і прямих сонячних променів. Дерево не стійке до вологи – згодом може розшаровуватися.

Струнні

Останнім часом особливо популярними стали струнні карнизи. Їх кріплять як у стіні, і на стелі. Головна особливість у конструкції.

Частини струнного карнизу такі:

 • сталева струна;
 • кронштейни;
 • прищіпки або гачки.

Струнні карнизи можна кріпити до стелі та стін.

карнизи для штор струнні

Варіанти установки до стін такі:

 • прямо;
 • між протилежними (створюється ширма);
 • на кут.

Струна часом буває довжиною до 5 метрів, і це навіть не межа. Нитки можна розташовувати в кілька паралельних рядів, що дозволяє створювати цікаві комбінації з тканин у складі штор.

Врахуйте: на струни вішають лише полотна, що мають незначну вагу: вуаль, шифон, тюль.

Шинні

Такі карнизи ще називають рейковими. Вони дуже зручні тим, що їх можна кріпити до стіни або стелі. Підвіс по суті – це панель з поглибленнями (доріжками), в які вставлені гачки для підвішування полотен. Для кріплення до стіни потрібні кронштейни. Стельові моделі утримуються дюбелями. Додаткові вставки у вигляді кутів або закруглень дозволяють створювати різноманітні форми.

карнизи для штор шинні

Між таким кріпленням та поверхнею не створюється зазору. Це візуально збільшує простір. Єдиний недолік – обмеження ваги фіранок. Пластик хоч і досить міцний, проте не розрахований для надто важких портьєрів.

Які карнизи краще вибрати для дому чи квартири

Основні правила для вибору карнизу такі:

 • визначення зовнішнього вигляду та якості матерій штори;
 • якщо необхідно, проведення підготовчих робіт до встановлення кріплень;
 • вибір стилістики та габаритів карнизу;
 • пошук необхідної моделі.

карнизи для штор ідеї

Вибір сучасного ринку карнизів є великим. Знайти свій — не така проблема!

Основи встановлення карнизів

При виборі конкретної моделі слід враховувати:

 • матеріал самого карнизу;
 • конструктивні особливості;
 • Тип монтажних пластин.

Останні бувають двох типів.

Однокрапкова

Один отвір розташований у центральній частині деталі. Головне – вибрати правильний дюбель, який зможе витримати конструкцію навіть якщо вона закріплена до порожньої основи.

карнизи для штор з одним кріпленням

Триточкова

Найкращий спосіб для встановлення карнизів до дерев'яної чи бетонної стіни. Коли основа має пористу структуру, такі пластини не завжди підходять (стіни із газобетонних блоків). Особливо якщо отвори в них розташовані поруч. У такій ситуації виходом буде таке: дюбель вкручують лише в один — верхній отвір, решта «сідають» на шурупи.

карнизи для штор ідеї фото

Монтаж

Інструменти — їх кількість залежить від вибраного типу карниза:

 • рулетка;
 • олівець;
 • дриль чи перфоратор;
 • матеріали для кріплень (шурупи та дюбелі, кронштейни);
 • рівень;
 • викрутка.

Етапи збирання.

 1. Конструкцію збирають у готовий виріб – інструкція на допомогу.
 2. На стіні наносять розмітку, рівень «танцює» від лінії стелі.
 3. Відзначають середину віконного отвору.
 4. Від центру відміряють відрізки до місць встановлення кронштейнів.
 5. Висвердлюють отвори.
 6. Забивають дюбелі.
 7. Встановлюють кронштейни.
 8. Вішають карниз із кільцями.

карнизи для штор фото ідеї

Можна вішати штори.

Застосування карнизів для штор в інтер'єрі

Якнайкраще сучасні гардини та карнизи для штор демонструють фото, як виглядають карнизи в дизайні різних приміщень.

 • Рейковий дуже стильний стельовий карниз закритий планкою, обробленою тією ж тканиною, що і портьєри
 • Класичні круглі карнизи
 • Розпірний карниз у ванній
 • Оригінальне рішення для стулок – карниз з одним кріпленням
 • Штори типу «кафе» – дуже милі
 • Оформлення еркера
 • Короткі штори на металевому круглому карнизі
 • Карниз струнний для легкої тканини
 • Карниз із вигинами в оформленні вікна

карнизи для штор дизайн

карнизи для штор фото

карнизи для штор фото дизайн

карнизи для штор.

Найкращі виробники карнизів

З'ясуємо, які виробники карнизів для штор заслужено вважаються найкращими.

«Легранд»

Це найбільший виробник карнизів у Росії. Фірма пропонує широкий асортимент стильних товарів високої якості для декорування вікон. Ціни цілком лояльні. Усі комплектуючі виготовляються на власному заводі. Найпопулярнішим визнано карниз «Монарх» з верхньою планкою, прикрашеною гарним орнаментом.

карнизи для штор легранд

Olexdeco

Товари цього виробника вибирають через широкий асортимент, відмінну якість і систему знижок. Доставка здійснюється по всій території Росії і навіть до дверей. На сайті фірми є розділ «Конструктор», де за заданими характеристиками йде вибірка відповідних моделей. Клієнт може замовити послугу з підпилювання карнизу до оптимальних розмірів.

карнизи для штор Olexdeco

Decorhome

Це теж найбільша Російська компанія, яка працює і з індивідуальними замовленнями. Контроль робіт проводиться професійними майстрами дизайну. До речі, ціни на такі карнизи не космічні – 500 рублів за 2-метрову утримуючу конструкцію білого кольору в класичному стилі. Товари можна знайти у роздрібній мережі.

карнизи для штор Decorhome

DDA

Карнизи цієї фірми є у багатьох інтернет-магазинах. Вибір моделей великий, а ціни цілком демократичні. Якість також без нарікань. Як правило, до карнизу пропонується весь комплект додаткових елементів. Поверхня виробів із гальванічним покриттям славиться гарною зносостійкістю.

карнизи для штор DDA

Mille

Це австрійська компанія, що виготовляє універсальні колекції кріплень для штор. Над колекціями трудяться молоді дизайнери з Європи. Кожен із них працює з певними матеріалами та у своєму напрямку.

карнизи для штор Mille

Maxidom — гіпермаркет, де можна знайти карниз, що підходить за стилем, кольором та розміром для конкретного приміщення. Не треба шукати великий вибір в одному місці.

Вибір карнизу – відповідальна справа. Підходити до нього треба розумно. Сподіваємось, ці поради були корисні для вас.

Відео: види та правила вибору карнизів для штор

50 варіантів дизайну карнизів для штор в інтер'єрі

карниз для штор ідеї оформлення

карниз для штор

карниз для штор

карниз для штор фото

карниз для штор ідеї

карниз для штор ідеї фото

карниз для штор фото ідеї

карниз для штор дизайн

карниз для штор фото

карниз для штор фото дизайн

карниз для штор.

карниз для штор дизайн ідеї

карниз для штор ідеї дизайн

карниз для штор ідеї дизайну

карниз для штор декор

карниз для штор декор фото

карниз для штор фото декор

карниз для штор.

карниз для штор декор ідеї

карниз для штор ідеї декор

карниз для штор ідеї декору

карниз для штор інтер'єр

карниз для штор інтер'єр фото

карниз для штор фото інтер'єр

карниз для штор фото інтер'єру

карниз для штор інтер'єр ідеї

карниз для штор ідеї інтер'єр

карниз для штор ідеї інтер'єру

карниз для штор

карниз для штор

карниз для штор.

карниз для штор.

карниз для штор оформлення ідеї

карниз для штор ідеї оформлення

карниз для штор варіанти

карниз для штор

карниз для штор фото варіанти

карниз для штор фото варіантів

карниз для штор варіанти ідеї

карниз для штор ідеї варіанти

карниз для штор ідеї варіантів

карниз для штор

карниз для штор

карниз для штор.

карниз для штор.

карниз для штор види ідеї

карниз для штор ідеї види

карниз для штор огляд

карниз для штор

Детальний опис про карнизи для квартири чи будинку

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар