Десять років шлюбу – як називається таке весілля

Щороку спільного життя після весілля відзначається у колі друзів та родичів. У всіх роковин унікальні назви. Наприклад, після 10 років спільного життя пара відзначає олов'яне весілля. Іноді її ще називають Рожевою. З цією річницею пов'язано чимало традицій та ритуалів. Корисно знати, що подарувати на олов'яне весілля друзям.

Десять років шлюбу - як називається таке весілля

Як називається десята річниця спільного життя

Не кожна сімейна пара думає над тим, що за дата 10 років, яке це весілля. Однак це перший ювілей — він робить річницю особливо значущою. Не всім парам вдається так довго прожити разом. Тому є підстави для святкування.

Якщо постало питання, що за дата 10 років спільного життя, яке весілля, то відповідь на нього можна знайти при вивченні традицій. У Росії цю річницю називають олов'яною. Рідше ще називають рожевою.

Бурштинову річницю у 10 років називають лише в Азії.

Подвійна назва виникла невипадково. Для старшого покоління звичне олов'яне весілля. Це логічно, оскільки вони ще застали широке використання олова. Для молодшого покоління це загадковий матеріал. Тому вони вважають за краще називати десяту річницю рожевою. У кожного найменування є прихований зміст.

Чому весілля називається «Олов'яним» або «Рожевим»

Перш ніж розбирати, що за дата 10 років шлюбу, яке весілля святкується, потрібно визначитись із причинами значущості річниці. За такий термін чоловік та дружина встигають пережити чимало потрясінь. Це купівля нерухомості, догляд за літніми батьками, переїзд, народження дітей.

Олово символізує новий етап у житті. Пара зберегла міцність почуттів, але разом із цим набула гнучкості та пластичності. Конфлікти та сварки більше не загрожують сімейному союзу, оскільки подружжя навчилося знаходити компроміси.

Цікава властивість олова: він м'який та стійкий. Олово можна гнути, але воно не зламається. Те саме стосується і шлюбу. Після тривалого спільного життя люди дорожать один одним.

Десять років шлюбу - як називається таке весілля

Рожевою десяту річницю називають тому, що чоловік та дружина можуть оновити почуття. Це принесе нові відчуття та зміцнить союз.

Ще світлий відтінок свідчить про ніжність. Навіть якщо минуло десять років — подружжя має зберігати повагу та трепет одне перед одним. Це дозволить відзначати і всі наступні роковини.

Традиції та ритуали – старовинні та сучасні

Якщо складно зрозуміти, що таке 10 років весілля і як називається річниця, варто звернутися до книг. У них зібрано всі традиції та ритуали, багато хто не втратив актуальності у 2022 році.

Наприклад, можна зробити вінок із рожевих квітів та повісити на двері. Бажано використовувати троянди – шипи відганятимуть злих духів. А бутони символізують ніжність почуттів подружжя.

Засохлий вінок потрібно зберігати до наступної річниці.

Інша традиція теж пов'язана із квітами.

 • Чоловік повинен подарувати дружині букет із 21 троянди.
 • При цьому 10 кольорів мають бути червоними, 11 білими.
 • Червоний колір символізує пристрасть, а білий — довге спільне життя.

Чоловік може не лише дарувати квіти. Він усипає пелюстками ліжко.

Є й ритуали. Наприклад, із залучення щастя. Для цього необхідно придбати олов'яні ложки. На них можна вигравірувати напис «Десятирічні роковини», але це необов'язково. Одну ложку кладуть у кишеню дружини, іншу віддають чоловікові. Носити столові прилади потрібно цілий день. На ніч їх кладуть під подушку.

Десять років шлюбу - як називається таке весілля

До роковин можна підготувати особливий комплект прикрас. Він складається із парних олов'яних кілець. На прикрасах можна нанести будь-які фрази, які нагадують про весільну урочистість.

Аби залучити удачу у життя на свято збирають друзів та родичів. На стіл подають запечену баранину, курку, телятину з журавлинними соусами та закусками. Частування має бути багато. Перший ювілей треба відзначати із розмахом. Тоді подальше життя буде солодким і ситим.

Ще один ритуал – прийом грошей від гостей. Подарувати вони можуть будь-яку суму.

Бажано, щоб друзі та родичі вручали мішечки з дрібницею. Монети символізують достаток, тому їх має бути багато.

Як відзначити річницю шлюбу

Річниця – це важлива дата в житті будь-якої родини. Радість цієї події хочеться розділити з усіма близькими. Тому краще провести урочистість.

Для цього необов'язково орендувати банкетну залу. Можна обійтися зустріччю у квартирі чи приватному будинку, але в такому разі буде складно вмістити всіх гостей. Адже будь-який друг захоче привітати свого товариша та вручити подарунок.

Поради та ідеї щодо проведення урочистостей

Спочатку потрібно визначитись із кількістю гостей. Краще скласти список – це спростить процес.

Потрібно залишити запас на 2-3 місця, хтось може захотіти приєднатися до останнього моменту.

Потім потрібно надіслати запрошення. Не кожен знає, яке весілля у 10 років святкується. Тому потрібно бути поблажливішим і залишати пояснення. Можна додати важливу інформацію: костюми або колір суконь, подарунки тощо.

Потім потрібно визначитись із форматом заходу. Це може бути класичне свято з танцями, ведучим, конкурсами. Якщо запрошуються сім'ї з дітьми, то буде потрібно аніматор для малюків. Він займе маленьких гостей та відверне їх. У цей час батьки зможуть нормально поспілкуватися.

Інший варіант – фуршет. Можна орендувати намет, замовити організацію концертної програми та поставити столи з простими закусками. Це варіант для невеликої кількості гостей.

Десять років шлюбу - як називається таке весілля

Для оформлення зали використовують різні квіти, повітряні кулі, стрічки. Переважна кольорова гама: пастельна. Вона радуватиме око і налаштовуватиме на святковий лад.

Для розміщення подарунків встановлюють окремий стіл. Якщо в сім'ї є дитина шкільного віку, то вона може зустрічати гостей біля входу та забирати у них презенти. Після складати їх в одну купу.

 • Дружині на свято краще вдягнути рожеву сукню.
 • Чоловікові підійде білий костюм.
 • Гості можуть вибирати вбрання на власний розсуд.
 • Або можна попросити дотримуватися однієї кольорової гами.

Подружжя приймає вітання від кожного гостя. Можна поставити спеціальний альбом у залі — у ньому люди залишатимуть свої побажання. А записи збережуться на довгу пам'ять.

Вітання та тости

Якщо люди не замислюються, що за дата 10 років спільного життя, яке це весілля для друзів, то їм може бути складно підібрати вітання. Щоб уникнути незручних ситуацій, до урочистостей готуються заздалегідь. У тому числі підбирають вітання та слова для тосту.

Головне, уникати вульгарності та двозначності, інакше друзі образяться.

Можна побажати одруженому другу продовжувати бути основою сім'ї та її головним стовпом, а його дружині – хранителькою вогнища.

Якщо в сім'ї є діти, то їх також варто згадати у привітанні. Наприклад, побажавши бути гордістю та опорою батьків. Можна згадати, що головне завдання доньки та сина перед батьком та матір'ю – вирости гідними людьми та створити свої сім'ї.

Складніше із підбором слів для тосту. Можна запропонувати випити за міцний шлюб та побажати спілці лише цвітіння. Інший варіант: урочистий тост. У цьому випадку слід наголосити, що пара вже прожила 10 років і це дуже серйозний термін. Вони пережили чимало труднощів та подолали їх.

Потім треба звернутися до інших гостей і сказати, що їм варто взяти приклад із винуватців урочистостей. Якщо їм вдалося збудувати ковчег для сім'ї, то решта теж на це здатна.

При складанні тексту для тосту слід наголошувати на важливості подружнього союзу. Бажано говорити від серця це буде приємно для винуватців свята. Це стосується і поздоровлень.

Десять років шлюбу - як називається таке весілля

Що зробити дружині: ідеї подарунків

На свята прийнято дарувати подарунки та річниця не виняток. Тому чоловікові варто пошукати цікавий презент для дружини. Наприклад, олов'яну статуетку. Можна вибрати тотемну тварину подружжя – її визначають за датою народження. Потрібно лише знайти відповідний гороскоп.

Якщо чоловік не знає, чому святкують 10 років шлюбу, яке це весілля, йому варто звернутися до батьків. Вони підкажуть невдалий людині, що слід дарувати, а від чого варто відмовитися. Наприклад, свічки вважають символом згасання. Вони гарно палають, але швидко згоряють.

З олова можуть бути виготовлені різні предмети побуту. Наприклад, кавник або шкатулка. Останню можуть прикрасити натуральне каміння. Ще один варіант: нанесення гравіювання.

Якщо чоловік не знає, що варто дарувати, то йому потрібно звернутися до тещі та тестя. Ті точно допоможуть зятю. Наприклад, розкажуть, що не варто вручати перли. Він призводить до частих сліз.

Прості варіанти подарунків:

 • косметика;
 • плед та халат;
 • сертифікат у спа-салон;
 • поїздка на базу відпочинку;
 • путівка на відпочинок.

Техніка також ніколи не втратить актуальності. Це можуть бути якісні бездротові навушники, смартфон, камера, робот-пилосос та багато іншого. Варто уточнити дружину, що вона хоче. Так подарунок точно буде затребуваний.

Представниці прекрасної статі також можуть любити машини. У цьому випадку можна подарувати відеореєстратор, чохли на сидіння чи подушки. Оригінальний подарунок – розпис автомобіля. Слід уточнити, які картинки подобаються, забрати на якийсь час машину (сказавши, що потрібно для проведення технічного обслуговування) і приступити до роботи.

Десять років шлюбу - як називається таке весілля

Якщо у сім'ї є син, то подарунки можна зробити спільними. Наприклад, дитина малює картинки, а чоловік готує сніданок у ліжко. Щойно дружина прокинеться, чоловіча частина сім'ї її вітає.

При виборі презенту необхідно враховувати його практичність. Наприклад, символом кохання може бути теплий палантин чи шарф. Головне, вибирати виріб із натуральної вовни. Воно буде теплим та незвичайним.

Інший варіант – брендова сумка. Їх багато, і вони різняться за ціною. Можна акуратно дізнатися про переваги дружини. Це ж стосується парфуму та косметики.

Є речі, які точно не варто дарувати. Насамперед, дешеві статуетки та пластикові сувеніри. Вони не викликають приємних почуттів.

При цьому необов'язково дарувати щось дуже дороге. Просто бажана книга та якісна кава зможуть порадувати жінку. А якщо їй надати вільний час, то свято точно вважатиметься таким, що відбулося.

Ще важливо правильно вручати подарунки. Чоловікові потрібно організувати романтичну атмосферу: квіти, свічки, барвисті покривала на ліжку. Можна увімкнути романтичну музику. Таке привітання точно запам'ятається.

Що подарувати чоловікові

Невістка може звернутися за порадою до свекра. Вони допоможуть їй зробити оригінальний подарунок, що запам'ятовується. Ще треба враховувати прикмети.

Можна подарувати набір келихів з гравіюванням. Це можуть бути пивні кухлі, фужери або склянки для віскі. Додатково збирають їстівний букет із ковбаси, морепродуктів та алкоголю. Такий подарунок запам'ятається надовго.

Десять років шлюбу - як називається таке весілля

Ще потрібно враховувати переваги чоловіка. Наприклад, якщо він мисливець чи рибалка, то йому завжди потрібне відповідне спорядження. Це не тільки снасті чи рушниця. Можна подарувати ніж, сумку або спеціальні поплавці.

Інший варіант – прикраси для костюма. Це запонки, затискачі для краватки, шпильки та багато іншого. Такі аксесуари стають все популярнішими серед людей вищого суспільства. Прикраси роблять образ аристократичним.

Можна підійти до вибору подарунка із гумором. Наприклад, замовити футболки з парними фотографіями та забавними написами. Якщо у сім'ї є донька чи син, то їм теж замовляють одяг.

Чоловікам можуть знадобитися інструменти. Тому набір з викруток чи гайкових ключів завжди актуальний. Тільки попередньо слід уточнити, що саме буде затребуваним.

Ідеї подарунків для подружжя

Якщо потрібно зробити презент для сімейної пари, варто вибирати універсальні варіанти. Наприклад, набори постільної білизни або рушників. Можна вручити скатертину.

Десять років шлюбу - як називається таке весілля

Інший варіант – сертифікати в магазини. Можна вибрати кілька різних торгових точок: для чоловіка та дружини. Тоді подружжя саме вибере те, що їм до смаку.

Можна подарувати набори посуду. Наприклад, чайний чи кавовий сервіз, місткі каструлі чи сковороди. Особливо це є актуальним для тих, хто любить готувати. Стануть в нагоді й інші дрібниці для кухні: форми для випічки, силіконові килимки, лопатки.

Не можна дарувати ножі – це до сварок. Не слід подавати текстильні серветки з вишивкою – вони є провісниками бід у сім'ї.

Можна подарувати нічник, святковий торт, настільну лампу. Подарунки повинні мати практичне застосування. Тоді вони будуть потрібні. Ще можна прямо запитати у подружжя, що їм потрібно.

Олов'яне весілля не єдина річниця. Після неї будуть інші. Але перший ювілей варто зробити незабутнім. Тоді він зміцнить почуття і люди проживуть ще одне десятиліття разом.

WowCracy
Додати коментар