Де зберігати оливкову олію

Якісна оливкова олія може повністю замінити класичну соняшникову – у ній менше холестерину, мінімальна калорійність, великий вміст вітамінів А та Е. Щоб захоплюватися цим первозданним смаком можна було максимально довго, продукту потрібно забезпечити гідні умови зберігання, починаючи від температури у приміщенні та закінчуючи обраною тарою .

оливкова олія

Чому псується оливкова олія

Показником зіпсованості вважається згірклість масла – вона з'являється, якщо на продукт тривалий час впливають прямі сонячні промені. При випробуванні холодом на дні тари утворюються білі пластівці, які багато хто помилково сприймає показник зіпсованості.

оливкова олія

Насправді, це явище свідчить про натуральність цього рослинного продукту, який просто кристалізується. При досягненні кімнатної температури осад зникає.

оливкова олія кристалізується

Як правильно вибрати оливкову олію

Різні виробники, торгові марки та показники якості сьогодні рясніють на полицях магазинів. Смаки можуть трохи відрізнятися, але завдання покупця – вибрати для себе хороший продукт.

оливкова олія у магазині

Діяти потрібно за таким алгоритмом:

 • Прочитати напис на етикетці. Товар з відміткою extra virgin вважається найкориснішим, адже в ньому не містяться добавки та консерванти. Продукт з оливок виходить шляхом механічного віджиму, без хімічних добавок.
 • Визначитись, для чого купується товар. Натуральний extra virgin продукт підходить для заправки салатів, але непридатний для термічної обробки. Під впливом високих температур корисні речовини стають токсичними. Для смаження краще зупинити свій вибір на рафінованому продукті з позначкою pure.
 • Вибрати “правильну” упаковку. Якісна оливкова вичавка зазвичай поставляється в затемненій скляній пляшці, що захищає продукт від негативного впливу сонячних променів. У пластиковій тарі зазвичай знаходиться не найкращий варіант олії.
 • Подивитися на колір олії. Якісний товар має приємний золотистий відтінок. Якщо рідина зеленого або сірого кольору, значить, вона вичавлена з перезрілих або злегка зіпсованих оливок.
 • Звертати увагу на дату виготовлення. З часу виробництва до кінцевого терміну реалізації має пройти трохи більше 2 років. Далі субстанція починає гірчити та втрачає свої корисні властивості. Це відбувається навіть якщо цілісність упаковки не порушена.
 • Прорахувати витрати. Великий і відкритий сулія масла складніше зберегти свіжим, тому потрібно розрахувати, який обсяг цього продукту йде за місяць і орієнтуватися на цю цифру при покупці.
 • Оцінити вартість. Якісний продукт за визначенням не може коштувати дешево. Якщо ціна на цей товар нижча за середньоринкову, значить, у його складі присутні синтетичні, а не натуральні компоненти. Краще вибирати товар тієї країни, де виростають оливи – так ймовірність того, що органічний склад, зростає.

оливкова олія зі знижкою

оливкова олія у пляшках

оливкова олія види

Де зберігати оливкову олію

Важливо! Продукція з різних країн має різні смаки. Щоб вибрати свій, доведеться перепробувати кілька бажано від різних виробників.

оливкова олія

Як правильно зберігати оливкову олію

При неправильному зберіганні навіть найякісніший продукт може стати непридатним протягом тижня. Товар у заводській упаковці менш чутливий до температур навколишнього середовища. Відкритій олії дуже важливо забезпечити відповідні умови зберігання.

оливкова олія

Закрите

Оптимальним вважається зберігання упакованого продукту за температури від +12 до +16 градусів у напівтемному місці без потрапляння прямих сонячних променів. Для цих цілей ідеально підійде прохолодний підвал або комора. Недовго субстанцію можна тримати за температури +25 градусів. При різкому зниженні температури всередині пляшки випадає осад, який ніяк не впливає на смакові якості і термін придатності продукту.

оливкова олія зберігання

Відкрите

Вже розпакований продукт не любить світло, підвищену вологу та надмірне тепло. Оптимальне місце для зберігання – закрита кухонна шафка. Якщо продукт купувався у пластиковій тарі, його потрібно обов'язково перелити у скляну. Ідеальною вважається ємність із дозатором – так контакт олії з повітрям значно зменшується. Також слід уникати сусідства з нагрівальними приладами та варочними поверхнями.

оливкова олія відкрита

Як впливає тара на олію

Реакції окислення негативно відбиваються на якості олії, тому зберігати її потрібно у певній тарі:

 • Найкраще продукт зберігається у скляних або жерстяних ємностях із герметичними кришками. У пластиковій та залізній тарі починається небажана хімічна реакція. Оливкова олія в жерстяній банці часто реалізується виробниками і успішно переносить багатогодинне транспортування.
 • Щоб додатково захистити цей рослинний продукт від впливу світла, краще підбирати пляшки із темним склом – коричневим або зеленим. Чим товщі скло, тим «комфортніше всередині себе почуватиме маслянистий еліксир.
 • Якщо олія закінчується, її потрібно перелити в меншу пляшку. Так вдасться виключити наповнення зайвого простору повітрям. Якщо раніше в пляшці зберігалося щось інше, її потрібно ретельно вимити.

оливкова олія як виглядає

оливкова олія будинку

оливкова олія як зберігати вдома

Де зберігати оливкову олію

Олії швидко вбирають сторонні аромати, тому тара для нього має бути ідеально чистою або навіть новою. Продукт категорично не рекомендується і заморожувати, адже після цього він точно втратить усі корисні властивості.

оливкова олія фото

Чи можна зберігати олію в холодильнику

В особливо спекотну погоду, за відсутності прохолодної комори або підвалу, помістити масло в холодильник можна. При цьому господиня має бути готовою до того, що на дні з'явиться осад, а смакові якості при кімнатній температурі вже не набудуть колишньої яскравості. При регулярному використанні частину олії краще перелити в невелику ємність і зберігати при кімнатній температурі, поступово додаючи продукт з холодильника.

оливкова олія в холодильнику

Термін зберігання оливкової олії

Натуральна вичавка з маркуванням extra virgin може зберігатися протягом 1 року. Всі інші продукти слід використовувати протягом півроку. Обов'язково враховується, за якої температури вирішено зберігати оливкову олію. Якщо її позначка перевищує 25 градусів, термін зберігання автоматично зменшується вдвічі.

оливкова олія користь

оливкова олія маленькі пляшечки

оливкова олія у невеликій пляшці

Де зберігати оливкову олію

Час споживання олії

Термін придатності оливкової олії після відкриття банки суттєво зменшується – її потрібно вживати за 30 днів. Після закінчення цього терміну склад втрачає свої корисні властивості. Його смак може змінитися взагалі. Іноді прострочений склад господині починають використовувати для смаження. Робити це категорично не можна – під впливом високих температур починають виділятися токсичні речовини, які у готовий продукт.

оливкова олія як зберігати

Як зрозуміти, що масло зіпсувалося

Плоди оливи мають приємний смак із ледь помітною гіркуватістю, яка передається і маслу. Відрізнити зниклий продукт можна за кількома промовистими ознаками:

 • з'являється гіркий смак;
 • колір набуває каламутного відтінку;
 • утворюється осад.

оливкова олія застигла

Оливкова олія вважається одним із найкорисніших продуктів. У зберіганні воно недовговічне і вже за місяць втрачає свої корисні властивості. Скільки зберігається оливкова олія, безпосередньо залежить від температури повітря в приміщенні та виду вибраної тари.

олія оливи

Відео: як правильно зберігати оливкову олію

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар