Чистимо натуральну дублянку своїми руками в домашніх умовах

Вироби із замші та хутра досить примхливі та ніжні. Так як вони містять у собі дубильні речовини і піддавалися спеціальній обробці, а також через те, що вони мають неткану структуру для догляду за ними, застосовують спеціальні методи. Питання як почистити дублянку в домашніх умовах, виникає практично у кожного, хто має таку річ. Віддавати в хімчистку її часто не хочеться через дорожнечу. Крім того, тут її можуть просто не прийняти чи навпаки зіпсувати.

почистити дублянку

Існує безліч народних методів як почистити дублянку в домашніх умовах. При цьому підходять як для натуральних, так і для інших матеріалів. Вибір необхідного методу залежить насамперед від виду та ступеня забруднення одягу. Це можуть бути такі варіанти:

 • Сухий бруд
 • Масляні плями
 • Жирні потертості
 • Плями від води
 • Воскові нальоти
 • Краплі фарби або інших складнорозчинних речовин

Найпростіше прибрати водорозчинні речовини, складніші за жирні. Плями від речовин, які вимагають спеціальних розчинників, видалити без шкоди для замшевого покриття практично неможливо. При появі плям від складних речовин: мазуту, машинного масла, зеленки, чорнила має сенс звернутися в спеціальну хімчистку. В інших випадках використання цього сервісу є неекономічним і нерентабельним.

почистити дублянку

Важливо! Після застосування спеціальних засобів у хімчистці натуральна дублянка може стати грубою. А штучна замша, навпаки, може втратити свою щільність і обвиснути.

Крім цього, вибір методу залежить і від матеріалу. Дублянки можуть бути зроблені з наступних матеріалів:

 • Штучної замші
 • Натуральної грубої замші
 • Натуральної тонкої замші
 • Шкіри
 • Замші з лазерним покриттям
 • Замші з лазерною різкою

Кожен матеріал вимагає своїх нюансів у ході. Тонка замша може розтягнутися при чищенні, штучна – звалюватися, а лазерне покриття може постраждати від речовин, що чистять.

почистити дублянку фото

Бажано чистити дублянку регулярно. Чим довше одяг залишається без догляду – тим більші, глибокі та складні забруднення будуть на ньому. І тим складніше їх вивести згодом. Так виріб можна запустити аж до того, що він буде безнадійно зіпсований і його не приймуть навіть у хімчистці.

Навпаки, при регулярному догляді можна використовувати найпростіші методи, а річ постійно виглядатиме новою. Регулярність процедур може бути такою:

 • Експрес-чистка після кожного дощу.
 • Екстрені процедури після появи складних плям та забруднень.
 • Регулярний сезонний догляд.

як почистити дублянку в домашніх умовах

Засоби для чищення дублянки

Для догляду за виробом із замші застосовуються різні засоби як народні, так і промислового виробництва.

Найчастіші засоби для чищення – це всілякі щітки. Існують спеціальні щітки зі спеціальним ворсом та покриттям для замші, для хутра, для простого одягу. Єдине обмеження тут: використання металевих та твердих щіток. Щоденна обробка виробу щіткою буде надавати виробу акуратний вигляд і допоможе уникнути появи ділянок, що залоснилися.

щітки для чищення дублянки в домашніх умовах

Хімічні засоби продаються у господарських магазинах та мають різне призначення:

 • Для замші
 • Для шкіри
 • Для штучної замші
 • Для світлої замші

На упаковці кожного засобу докладно описані можливості та обмеження застосування.

засоби для чищення дублянки в домашніх умовах

Народні засоби такі:

 • Манка
 • Чорний чорний хліб
 • Крохмаль
 • Бензин
 • Мильні засоби

чищення дублянки

Різні способи очищення дублянки

Спосіб як почистити дублянку в домашніх умовах підбирають в залежності від типу забруднення. Умовно всі методи можна поділити на три групи:

 • Сухий метод.
 • Вологий метод.
 • Хімічна чистка із застосуванням спеціальних засобів.

Сухе чищення

Цей спосіб є найпростішим та підходить для регулярного використання. Сухим методом можна привести в новий вид дублянку після дощу або легких забруднення. Найпростіший варіант – використовувати класичну щітку для одягу. Для більшої ефективності можна застосовувати манку, шматочки застарілого чорного хліба, крохмаль, гумку або зубний порошок. У будь-якому випадку спочатку річ потрібно просушити.

 • Прості забруднення, ділянки, що зазнали намокання або попадання земляного бруду, найпростіше очистити за допомогою манки або черствого хліба. Для цього плями посипають цим засобом та відтирають дрібною щіткою для одягу. Після цього по поверхні потрібно пройтися щіткою із жорстким ворсом. При необхідності процедуру потрібно повторити пару-трійку разів.

як почистити дублянку в домашніх умовах

 • Жирні плями допоможе усунути сухий крохмаль. Для цього поверхню засипають речовиною на кілька годин, а потім очищають щіткою.

почистити дублянку крохмалем

 • Ущільнені ділянки найпростіше очистити зубним порошком, змішаним зі спиртом або горілкою. Рекомендується обробляти цим засобом дублянку після кожного сезону. Це дозволить добре її підготувати до зберігання та збільшить термін служби.

зубний порошок для чищення дублянки

Важливо! Сіль використовувати для обробки таких виробів не можна за жодних обставин. Вона вступає в реакцію з дубильними речовинами і робить матеріал жорстким і грубим настільки, що він буде непридатним для носіння.

Вологе чищення

Цей метод є більш глибоким та ефективним, ніж сухий варіант. При цьому він вимагає більше часу і трудомісткий. Тут можуть застосовуватись такі засоби:

 • Бензин або гас ідеально підходять для усунення старих та складних забруднень. Для їх видалення потрібно промокнути серветку з м'якої тканини або мікрофібри в речовині і протерти пляму, при необхідності кілька разів. Потім дати висохнути. Однак ці засоби є малоефективними для жирних плям. Ці засоби краще випробувати на невеликій ділянці виробу і лише після цього застосовувати.

вологе чищення дублянки

 • Мильний розчин. Цей розчин можна приготувати з гелю для душу, прального порошку чи господарського мила. Потрібно створити невелику кількість піни. Розкласти дублянку на столі або іншій горизонтальній поверхні та за допомогою серветки нанести трохи піни, не втираючи її. Потім протерти поверхню чистою губкою. Процедуру потрібно повторити стільки разів, скільки потрібно повного зникнення недоліку. Для більшої ефективності чищення натуральної замші можна на серветку капнути трохи спирту чи горілки.

чищення дублянки мильним розчином

 • За допомогою парогенератора можна добре освіжити дублянку з ненатуральних матеріалів та підготувати до чищення будь-який виріб.

чищення дублянки парогенератором

Порада! Волога може деформувати матеріал. Тому цей спосіб потрібно використовувати обмежено лише тих місцях, де необхідно. Після чищення важливо акуратно розправити, розім'яти та просушити ці місця природним чином.

Хімічна чистка

Очищення за допомогою спеціальних хімічних засобів можна провести вдома. На кожному препараті чітко вказано, для яких матеріалів воно призначене та як його використовувати. Найчастіше засіб наносять на серветку і протирають нею поверхню.

почистити дублянку фото ідеї

Крім засобів для чищення, промисловість випускає також і спеціальні водовідштовхувальні засоби. Ними варто обов'язково скористатися. Після просочення цими засобами одяг менше брудниться, лиснітиме і прослужить довго.

Очищення дублянок з різних натуральних матеріалів

Для всіх природних матеріалів не можна використовувати металеву щітку. Вона сильно травмує матеріал і може навіть його порвати. У будь-якому випадку після її використання на замші залишаються подряпини та смуги.

чищення дублянки із замші

З лазерним покриттям

На дублянках з малюнками краще не застосовувати хімічні засоби, бензин, аміак або нашатир. Ці засоби можуть зашкодити покриття.

чищення дублянки з лазерним покриттям

Шкіряна дублянка

Цей матеріал найбільш практичний та простий у догляді. Для його чищення достатньо використовувати звичайну вологу серветку. Єдине обмеження – не використовувати при чищенні абразивні речовини та порошки. Тому зубний порошок, манка та чорний хліб не підійдуть.

чищення шкіряної дублянки

Замшеві поверхні

Для них використовувати вологе чищення потрібно тільки в крайньому випадку і дуже акуратно. По можливості таку чистку краще замінити на обробку парою і користуватися сухим методом. При використанні щітки або серветки всі рухи слід робити проти ворсу.

як чистити замшу

Особливості чищення комірів та відворотів

Обробку цих місць слід проводити регулярно. Бажано раз на місяць чистити за допомогою крохмалю. А раз на тиждень або навіть частіше потрібно обробляти щіточкою для замші.

як почистити і дублянку в домашніх умовах ідеї

Як правильно очищати хутро

Хутро найкраще очищати щіткою. Не рекомендується мочити хутро. Однак натуральні шкіри водоплавних тварин: норки, бобра, ондатри спокійно витримують таку обробку. А ось застосування вологих методів для каракуля, песця чи овчини категорично заборонено.

як почистити хутро та дублянку в домашніх умовах

Штучна замша

Як почистити штучне дублянку в домашніх умовах залежить від матеріалу, з якого вона виготовлена. Деякі речі можна навіть прати в машинці, деякі допускають лише сухе чищення. Можливі способи обробки та обмеження вказані на бирці, пришитій з внутрішньої сторони виробу. Як правило, вироби зі штучної замші менш вимогливі догляду і до них можна застосовувати більшість вологих методів.

чи можна прати дублянку

Як розгладити дублянку в домашніх умовах

Якщо на виробі з'явилися заломи або застрягання, то розгладити її буде досить складно. Найбільше заломів з'являється у згинах рукавів і на задній частині подола. Важливо регулярно їх розгладжувати, тому що в місцях згинів замша витирається швидко і це призводить до того, що річ дуже швидко старіє. Численні заломи і затерті, витерті ділянки на згинах яскраво показують, що речі вже багато років.

Найбільш простий та ефективний спосіб розгладити дублянку – це її обробка парою праски. Цей спосіб має масу переваг:

 • Після такої обробки плями та бруд простіше видаляються звичайними засобами.
 • Це хороший спосіб профілактики появи молі, плісняви та грибка.
 • Замша не тільки розгладиться, а й стане пухнастою.

погладити дублянку парою праски

Для обробки парою необхідно нагріти праску та включити на режим викидання пари. Вироби потрібно розкласти на столі та обробити всю поверхню. Потім обережно розкласти і дати підсохнути.

Важливо! Використовувати праску для прасування будь-якого виду натуральних або штучних матеріалів дублянки не можна. Така обробка високими температурами натуральну замшу зіпсує безповоротно. Штучна замша після такої обробки набуде гладкого і неприродного вигляду.

Правила очищення білої дублянки

Дублянки з матеріалів світлих тонів: білих, світло-бежевих та світло-сірих найбільш примхливі у догляді. Плями на них видно найяскравіше, а вивести їх важче. Застосування засобів для таких виробів має багато обмежень:

 • Не можна використовувати бензин
 • Не можна застосовувати низку хімічних засобів. На їх упаковці є відповідні обмеження
 • Обмежено потрібно застосовувати будь-які вологі способи, оскільки вони можуть залишити розлучення.

чищення світлої дублянки

При чищенні світлого одягу краще використовувати такі способи:

 • Обробку парою для підготовки матеріалу.
 • Після парової обробки рекомендується використовувати сухі способи.
 • Молоко із содою. На склянку молока потрібно 4-5 г соди. Цим розчином протирають плями.
 • Після чищення додатково обробити плями та область навколо них перекисом водню. Це додасть додаткову білизну та усуне можливі розлучення.

чищення дублянки варіанти

З правильним, акуратним і старанним доглядом будь-яка дублянка, навіть біла прослужить довго і зігріватиме своєю ніжністю у лютий мороз.

чищення натуральної дублянки

ВІДЕО: Як почистити дублянку самостійно.

WowCracy
Додати коментар