Чищення праски в домашніх умовах

Праска – це один з основних інструментів господині, який забезпечує всю сім'ю акуратним одягом та білизною. Іноді трапляється маленька неприємність у вигляді прилиплої тканини на підошву, шкода стає не тільки улюблений одяг, але й праска. З діркою на тканині навряд чи можна зробити, а поверхню платформи ще можна врятувати.

як почистити праску

Чи можна очистити праску в домашніх умовах

Коштів, які врятують пригорілу праску досить багато. Можна скористатися покупними препаратами, вони позбавлять нагару за кілька хвилин. Також є кілька перевірених методів, які коштують копійки та вирішують проблему не гірше за магазинні аналоги.

Головне, щоб не зіпсувати речі, при найменшій освіті нагару використовувати прилад вже небажано і до чищення забруднення краще приступати негайно, поки пригар ще свіжий і не прикипів до підошви.

як почистити праску кошти

Сучасні праски виготовляються з різними покриттями, до кожного з яких необхідний свій підхід, інакше чищення обернеться викиданням старого та покупкою нового побутового приладу.

Види напилення на підошву праски:

 • Алюміній. Найчастіше таке покриття потребує очищення, але підошву легко подряпати гудзиками та блискавкою з металу та чистити необхідно з обережністю без абразивних засобів.

як почистити праску фото

 • Нержавіюча сталь. Необхідно користуватися ним з обережністю при прасуванні синтетичних тканин, які швидко прилипають до гарячої підошви, і очистити їх буде проблематично.

яка підошва праски краще

 • Кераміка. Відмінне покриття, до якого рідко пригорає тканина, почистити кераміку просто, вимивши губкою з мильним розчином.

каченя з керамічною підошвою

 • Тефлон. Підошва праски з тефлоновим покриттям, при найменшій подряпині, часто схильна до появи іржі і потребує особливих м'яких очисників, які не зіпсують ніжне покриття.

як почистити праску з тефлоновою підошвою

 • Титан. Покриття, яке рідко зустрічається на прасках через високу ціну матеріалу, але його очищенням можна займатися всіма доступними засобами.

титанова підошва праски

Хімічна промисловість випускає різні засоби, якими можна позбутися пригару та накипу, але для будь-якої домогосподарки бажано знати, чим почистити підошву праски в домашніх умовах без походу в магазин.

Хімічні засоби для чищення праски

Сучасні моделі прасок випускаються з антипригарними покриттями та функцією самоочищення, які позбавляють господиню постійного і стомлюючого догляду за поверхнею. Самоочищення відпарювача, передбачене не у всіх моделях навіть у великих виробників як Браун, Бош та Філіпс, такою функцією оснащуються лише нові побутові прилади. Тефлонове антипригарне покриття теж не зовсім і до нього може пригоріти шматочок тканини. Тому відчищати підошву праски рано чи пізно доведеться самостійно.

праска із системою самоочищення

Хімічні засоби для чищення праски:

 • Олівець. Найпростіший засіб, який продається у всіх господарських магазинах. Олівець безпечний для всіх видів покриттів і простий у застосуванні, з обережністю тільки варто ставитись до тефлону, при застосуванні не варто терти та шкребти поверхню. Для видалення тканини, що пригоріла, потрібно нагріти прилад і намазати гарячу поверхню олівцем. При плавленні олівця, що чистить, відходять всі пригорілі частинки, достатньо зняти їх м'якою тканиною з платформи і після остигання праски, промити миючим засобом для видалення залишків.

почистити праску олівцем

 • Рідкі засоби. Часто це універсальні препарати, які можна використовувати для чищення платформи та для очищення від накипу та внутрішнього нальоту у вигляді вапняних відкладень та іржі. При застосуванні необхідно лише суворо дотримуватися інструкцій виробника.

як почистити праску рідким засобом

Якщо у вас дорога модель побутового приладу, такі великі бренди як Philips, Braun і Bosh виробляють спеціальні засоби для очищення своїх виробів, які випускаються у великому асортименті і продаються у фірмових магазинах виробника.

як почистити праску засобом для чищення

Очищення від пригару

У випадку, коли праска необхідна, і пригар треба терміново відтерти, а в будинку немає спеціальних препаратів, допоможуть домашні засоби, які видалять нагар не гірше за магазинні аналоги.

Прості засоби для видалення пригару на підошві праски:

 • Столовий оцет.

Підійде для видалення несильного свіжого нагару. Якщо праска гаряча, дайте їй час повністю охолонути, намочіть ганчірочку оцтом і потріть підошву. Якщо забруднення сильне, краще поєднувати його з харчовою содою. Необхідно насипати на платформу столову ложку, рясно зволожити м'яку тканину оцтом і покласти її на підошву праски, повинна відбутися шипляча реакція, коли вона закінчиться, можна легко прибрати нагар. Далі промийте підошву водою і висушіть платформою вниз не менше двох годин.

як почистити праску оцтом

 • Харчова сода.

У поєднанні з миючим засобом відмінно впорається з будь-яким пригаром та безпечна для будь-яких покриттів. Необхідно з густого миючого засобу та соди зробити кашку, нанести її на поверхню платформи та витримати близько години. Для видалення кашки та залишків пригару можна скористатися губкою для миття посуду. Після очищення вимийте поверхню та просушіть м'якою тканиною.

як почистити праску содою

 • Парафінова свічка.

По дії багато в чому схоже на очищення спеціальним олівцем, але зі свічкою необхідно передбачити запобіжні заходи. Нагрійте праску до максимального стану та вимкніть з електромережі. Під місце очищення потрібно постелити шматок щільного картону або тканини. Натріть гарячу підошву свічкою, плавлячись, віск стікатиме разом із нагаром. При чищенні праску треба тримати під нахилом і намагатися, щоб віск не потрапив до отворів для виходу пари. Після процедури необхідно видалити залишки парафіну бавовняною тканиною, вимити підошву та висушити.

як очистити праску свічкою

 • Крейда.

Крейда необхідно подрібнити до утворення порошку. Нагріти пристрій на максимальній потужності, але перед чищенням відключити від електромережі. Насипати порошок на пригар і потерти сухою тканиною. Щоб не обпалити руку, надягніть рукавичку-прихватку.

як почистити праску крейдою

 • Рідина для зняття лаку.

Цей засіб має відмінну властивість очищення поверхні від стійких забруднень, при цьому дбайливо ставлячись до покриття. Праску при цьому способі нагрівати не потрібно, достатньо нанести трохи рідини на суху тканину і потерти місця пригару, якщо забруднення не надто сильне, то впораєтеся з проблемою за пару хвилин.

як почистити праску рідиною для зняття лаку

 • Кухонна сіль.

Для очищення підійде тільки дрібна сіль, також не можна використовувати цей метод для приладів з покриттям тефлоновим, гранули подряпають ніжну поверхню. Необхідно насипати гірку солі на щільний аркуш паперу та розігріти праску до максимального стану. М'якими, круговими рухами гладьте сіль, поки вона стане темного кольору, а підошва чистою. Можна використовувати сіль у холодному вигляді, як абразив, на вологу тканину нанесіть трохи солі і потріть місце, що підгоріло. Далі достатньо протерти підошву вологою ганчірочкою від залишків і висушити.

очищення праски сіллю

Очищення праски від накипу

Якість води в наших будинках залишає бажати кращого, тому виробники пропонують нам моделі з функцією самоочищення, що запобігає появі відкладень та корозії у відпарювальній ємності. Але не у всіх моделях ця функція передбачена і не завжди вона ідеально справляється зі своїм завданням.

праска із системою самоочищення

Як почистити праску від накипу:

 • Лимонна кислота. Позбавити парову камеру відкладень допоможе розчин лимонної кислоти: столова ложка на склянку води. Необхідно залити розчин у камеру та почекати 10 хвилин для розм'якшення відкладень. Увімкніть праску на повну потужність, нагрійте та вимкніть. Натисніть кнопку парогенератора і випускайте пару, поки розчин не закінчиться, при необхідності прилад можна нагрівати повторно.
 • Функція самоочищення. У моделях оснащених цією функцією передбачений спеціальний стрижень, який розм'якшує та притягує тверді частинки, але його також необхідно регулярно чистити. При вимкненому приладі злийте воду з ємності парогенератора і дістаньте клапан, на якому встановлений стрижень. Його потрібно опустити в розчин оцту в пропорції 1:1 з водою або лимонний сік для розм'якшення твердих частинок на півгодини і помити від залишків м'якою щіткою.
 • Мінеральна вода з газом. Відмінно впорається із вапняними відкладеннями в ємності парогенератора. Налийте воду в камеру, нагрійте праску до максимальної температури та увімкніть кнопку відпарювання доти, доки камера не стане чистою. Такий спосіб діє лише за умови не дуже сильних відкладень та з метою профілактики.

як почистити праску лимонною кислотою

Головне, будьте обережні під час чищення ємності, пара з отворів праски виходить під великим тиском, можна отримати опіки. Краще проводити цю процедуру над ванною або раковиною і захистити руки рукавичками або рукавичками-прихватками.

як почистити праску від накипу

Тоді ці способи дозволять відмити ємність від відкладень без зусиль, опіків та у короткий час.

Профілактика появи пригару та накипу

Завжди легше запобігати появі проблеми, ніж її вирішувати. Неправильно обраний режим роботи зіпсує одяг і призведе до необхідності зняття нагару на підошві, а неакуратне поводження з камерою парогенератора змусить відмивати вапняні відкладення, іржу та плісняву.

як почистити праску

Профілактичні заходи, щоб уникнути появи пригару та накипу:

 • Перш ніж починати користуватися новим приладом, прочитайте інструкцію з експлуатації, кожен виробник має свої нюанси, які треба знати.
 • Вибирайте режим прасування відповідно до ярликів на одязі, синтетичні тканини краще відпарювати і гладити через шматок марлі.
 • Щоб запобігти появі відкладень і цвілі, використовуйте для відпарювання кип'ячену воду або спеціальні розчини для прасування, які продаються в магазинах.
 • Зливайте розчин із камери парогенератора після кожного використання приладу, це запобігатиме появі іржі на деталях.
 • Залежно від частоти використання, платформу з алюмінію та сталі необхідно очищати один раз на тиждень, кераміка потребує профілактичного очищення один раз на три місяці, а тефлон рідко пригоряє, тому чистити його потрібно за необхідності.

праска з парогенератором

Ціни на хімічні засоби для чищення

У будь-якому господарському магазині ви можете підібрати кошти у широкому ціновому діапазоні, який залежить від виробника. Якщо у вас дорога модель побутового пристрою, краще вибирати кошти, рекомендовані виробником.

засіб очищення праски

Олівець для чищення поверхні підошви можна придбати за сто карбованців, а універсальну рідину за двісті, але варто звернути увагу на виробника, у світових брендів хімічні засоби не можуть коштувати дешево. Тому якщо є сумніви як купівлі, і немає можливості купувати дорогу побутову хімію, зверніть увагу на домашні засоби, на чищення якими піде більше часу, але вони більш делікатно ставляться до побутового приладу.

засоби для очищення праски

При грамотних профілактичних заходах і правильної експлуатації ваша праска перестане завдавати неприємностей і тільки радуватиме випрасуваним одягом і білизною господиню і всю родину.

як почистити праску

ВІДЕО: Як легко та швидко почистити праску від нагару.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар