Чищення пральної машини лимонною кислотою

Пральна машина потребує регулярного догляду. Якщо нехтувати простими правилами турботи про техніку, це призведе до її поломки. Однією з поширених проблем прання є утворення накипу. Існує багато способів позбутися її та очистити обладнання. Варто розібратися, як почистити пральну машину лимонною кислотою та що враховувати у процесі.

чищення пральної машини лимонною кислотою

Переваги та недоліки очищення пральної машини лимонною кислотою

Лимонна кислота використовується для чищення завдяки її можливості розщеплювати мінеральні відкладення. Але перш ніж приступати до активних дій, варто розібратися у всіх перевагах та недоліках такого методу. Це дозволить врахувати можливі наслідки чищення та запобігти негативним моментам.

лимонна кислота

Серед плюсів кошти варто зазначити:

 1. Бюджетність. Не важко знайти лимонну кислоту і коштує вона недорого. Тому спосіб досить економічний;
 2. Просте впровадження. Не потрібно спеціальних навичок та знань, щоб провести чищення;
 3. Ефективність. Розчин порошку відбувається швидко, при його змиванні не залишається слідів. Він добре справляється зі своїм завданням. Навіть якщо деякі крупинки залишаться всередині машинки, одягу вони не нашкодять;
 4. Безпека. Ця кислота не є їдкою. Для людського організму вона нешкідлива. Також внутрішня складова пральної машини не страждає від агресивного впливу засобу. Головне, дотримуватися всіх рекомендацій щодо використання;
 5. Можливість позбутися неприємного запаху. Навіть застарілий неприємний аромат зникає під час використання цього методу.

лимонна кислота

кислота лимонна

барабан пральної машини

замочування в лимонній кислоті

Але в цього способу очищення є і негативні сторони. Серед них:

 1. Якщо використовувати занадто багато лимонного порошку, він може зашкодити гумовим ущільнювачам, шлангам. Особливо якщо чистка виконується в умовах гарячої води;
 2. Не завжди справляється з вагомим шаром накипу. Тоді доводиться застосовувати особливі, проф кошти;
 3. На одязі може з'явитись після прання цитрусовий аромат. Він подобається далеко не всім.

лимонна кислота фото

Рецепт лимонної кислоти для очищення

При чищенні пральної машини лимонною кислотою скільки сипати потрібно знати. Перевищення кількості може негативно зашкодити деяких деталях устаткування. Безпосередня кількість кошти залежить від обсягу машини і ступеня забруднення. Для обсягу обладнання 3-4 кг потрібно близько 50 г кислоти. Цього достатньо однієї процедури. Якщо машинка розрахована на 5-7 кг, то кількість лимонки зростає до 75 г.

як почистити пральну машину лимонною кислотою

Зверніть увагу! Для чищення не підійде сік лимона. Вся справа у вмісті в ньому кислоти. Її недостатньо для якісного видалення нальоту.

Кислота використовується у чистому вигляді. Її не потрібно змішувати з іншими інгредієнтами під час чищення.

лимонна кислота у чистому вигляді

Як почистити пральну машинку автомат лимонною кислотою

Щоб процедура пройшла успішно і не нашкодила пральній машині, варто дотримуватися деяких рекомендацій:

 1. Варто суворо дотримуватись кількості використовуваної кислоти. Її перевищення може зашкодити деталям устаткування. У великій концентрації кислота роз'їдає гумові чи пластикові елементи. Не повністю, але частково зіпсує їх;
 2. При чищенні рекомендується переходити на режим інтенсивного нагрівання. Гаряча вода лише посилює негативний вплив кошти на деталі;
 3. Одним із кращих способів боротьби з накипом є регулярна профілактика її утворення. Тому потрібно ретельно стежити за станом обладнання та контролювати рівень його забруднення;
 4. Чищення та профілактика відбувається на холостому режимі. Не варто одночасно прати білизну. У великих кількостях лимонна кислота здатна роз'їсти тканинні волокна матеріалів;
 5. При руйнуванні накипу її частинки потрапляють у зливний отвір. Через це процедура стає галасливою. Якщо шум став сильнішим або машинка почала працювати гірше, можливо, частина накипу застрягла в сливі. Потрібно зупинити процес та прочистити зливний отвір.

чищення зливного отвору

Чистка складається з кількох етапів, які необхідно докладно вивчити.

Підготувати машинку

З барабана прибирають усі сторонні предмети. Гумову прокладку рекомендується промити. Після того, як пралка підготовлена до процедури, необхідно дістати лимонну кислоту. Вже зазначалося, скільки її потрібно для різного обсягу завантаження. Якщо машина велика і може прати від 7 кг і більше речей, тоді кислота має бути 100 гр.

домашнє очищення прання

Висипаємо кислоту і вмикаємо машинку

Наступний етап полягає у завантаженні засобу в пральну машину. Для цього необхідно слідувати наступним крокам:

 1. Підготовлену кількість лимонки поміщають у барабан. Також її можна насипати у лоток, куди додається порошок. При другому варіанті кислота повністю проходить по всій машині, усуваючи накип, наліт. Тому він краще;
 2. Програму прання можна вибирати будь-яку. Важливо, щоб вода не нагрівалася понад 60 градусів. Встановлюється повний цикл стандартного прання, що включає віджимання і полоскання.

лимонна кислота в пральній машині

Більше жодних дій не потрібно. Можна залишити агрегат і дочекатися, коли закінчиться прання. Також варто помістити зливний шланг у таз, щоб переконатися, наскільки брудна вода витікатиме з обладнання.

злив з пральної машини у ванну

Забираємо залишки кислоти

Коли процес завершився, необхідно прибрати залишки лимонки зі прання. Для цього, після завершення процесу прання, слід повторно включити обладнання в режимі полоскання. Це дозволить повторно обробити всередині агрегат водою та вимити всі можливі залишки кислоти та бруду.

полоскання в пральній машині

Якщо на поверхні залишилися сліди нальоту, їх слід забирати за допомогою розчину лимонної кислоти та води. У ньому змочують ганчірку та протирають частини пральної машини.

як протерти барабан у пральній машині

Перевіряємо пральну машинку

На завершення необхідно перевірити, в якому стані знаходиться пралка, чи вона працює. Після цього потрібно ретельно витерти барабан і прокладку з гуми, щоб вони стали сухими. На всю ніч дверцята залишають відчиненими. Це дозволить повністю позбутися залишків вологи. Також можна здійснити демонтаж нижньої панелі для очищення зливного фільтра.

відкрита пральна машина

Профілактика накипу

Щоб уникнути серйозних проблем через утворення накипу, необхідно регулярно проводити профілактику. Слід ознайомитись із низкою дій, які допоможуть продовжити термін служби пральної машини та скоротити ймовірність утворення товстого вапняного нальоту.

чиста пральна машина

Серед профілактичних заходів:

 1. За відсутності використання спеціальних засобів рекомендується проводити чистку машинки за допомогою народних рецептів щорічно;
 2. Після кожного прання необхідно чистити фільтри, протирати складові та провітрювати агрегат;
 3. Раз на кілька років проводять чистку з повним розбиранням обладнання;
 4. Щопівроку варто засипати спеціальний засіб у відсік для порошку і проганяти машинку на холостому ходу.

чищення пральної машини своїми руками

фільтр пральної машини

як почистити барабан пральної машини

відсік для порошку

Також рекомендується при пранні не вибирати режими, температура яких перевищує 70 градусів. Занадто гаряча вода негативно позначається на стані обладнання.

пральна машина

Відгуки щодо очищення

Наталія, 28 років.

— Використовую лимонну кислоту для чищення машинки раз на півроку. Встановлюють температуру 40 градусів, і включаю на повний цикл. Засіб відмінний. Серйозних проблем з машинкою немає. Проводжу таку процедуру для профілактики. Ніякого накипу та плісняви, машинка чиста всередині, працює справно.

лимонна кислота для чищення

Анатолій, 31 рік.

— Коли використав метод із лимонкою вперше, закинув дуже багато кислоти. В результаті подібних помилок працювати вона почала гірше. Тому я перерахував обсяги використовуваної кислоти та зменшив її кількість. Використовую метод із обережністю.

лимонна кислота в пральну машину

Анна 30 років.

— Купую лимонку не в окремих пакетиках, а на вагу. Просто відсипаю потрібну кількість засобу ложками і додають у відсік для порошку. Включаю машинку та чекаю, коли пройде повний цикл. Обов'язково після зупинки повторюють режим полоскання, щоб усунути сліди кислоти та різних забруднень. Я задоволена таким методом чищення.

лимонна кислота для пральної машини

При постійному використанні пральної машини всередині неї на різних деталях утворюється наліт, накопичуються забруднення, утворюється наліт. Все це негативно відбивається на якості роботи машини та тривалості її експлуатації. Тому важливо стежити за її станом. Лимонна кислота з метою профілактики чи виправлення ситуації дозволяє вирішити подібну проблему.

ВІДЕО: Чищення пральної машини лимонною кислотою.

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар