Чищення плити в домашніх умовах

Прибирання на кухні обмежується холодильником, раковиною та стільницями. Варильна поверхня під час приготування сильно забруднюється, на неї потрапляє жир, вода, частинки їжі.

Плита

Розглянемо, як почистити газову конфорку в домашніх умовах за допомогою народних та хімічних засобів.

Народні засоби для очищення плити

Насамперед варто звернути увагу саме на народні методи, оскільки вони безпечніші для здоров'я людини і їх можна спокійно використовувати в домашніх умовах.

народні засоби для очищення

Вони менш агресивні, тож досягти результату з першого разу не завжди вдасться. Потрібно набратися терпіння та повторити процедуру кілька разів.

спирт

лимон

сода зубна щітка

До найбільш ефективних та доступних можна віднести:

  1. Господарське мило. Натріть шматок мила на тертці та розчиніть у воді. Зануріть у розчин решітку на двадцять хвилин, а помітку за допомогою губки протріть її. Господарське мило ефективно бореться з жиром та засохлою їжею;
  2. Нашатирний спирт. Змочіть ганчірку у спирті і протріть варильну поверхню та ґрати. Залиште на пару годин для більшого ефекту. Потрібно враховувати, що речовина має неприємний запах, тому потрібно повторно вимити поверхню за допомогою миючого засобу із запахом цитрусів;
  3. Сода. Насипте трохи речовини на злегка мокру губку і протріть решітку та конфорки. Для більшого ефекту можна використовувати кальциновану соду. Рекомендується залишити поверхню на півгодини, а потім змити чистою ганчіркою;
  4. Оцет. Цей метод добре справляється з найскладнішими ситуаціями. Змішайте оцет і воду один до одного, нанесіть на деталі та залиште на півгодини, потім змийте. Для більшого ефекту варто додати соду. Для цього змішайте соду та оцет і залийте масу в пульверизатор, обприскуйте поверхню;
  5. Розчин соди та мила. Змішайте дві столові ложки соди та три столові ложки мила. Нанесіть розчин та залиште на півгодини, а потім змийте.

народні засоби

Для того, щоб досягти більшого ефекту, варто замочувати грати в мильному або гірчичному розчині проти ночі. Це дозволить позбутися засохлого бруду.

чисті серветки

Спеціальні хімічні засоби

Якщо не вдалося позбутися забруднення народними засобами, то варто вдатися до допомоги готових хімічних речовин.

хімічні засоби

Зверніть увагу! При виборі засобу потрібно наголосити на складі: уникайте вмісту хлору та інших шкідливих речовин, які завдають шкоди здоров'ю людини. Їхні випари можуть викликати головний біль і навіть отруєння.

професійні засоби

Найефективніші та найпопулярніші засоби для чистоти варильної плити:

  • Electrolux e6scc106. Воно здатне впоратися з нагаром та жирними плямами. Його наносять на п'ятнадцять хвилин, а потім змивають. Досить безпечний склад, створює захисну плівку, яка зменшує скупчення жиру та бруду;
  • Sano. Підходить навіть для скла та кераміки. Запах практично не помітний, м'яка дія та відмінний ефект. Наноситься на п'ять хвилин, а потім змивається чистою водою.

для миття плити

засіб для миття плити

Крім того, варто використовувати звичайні засоби для миття посуду, оскільки вони добре борються із жирними плямами. Але термін дії потрібно продовжити до двох годин. Зручніше використовувати засоби у вигляді гелю, а не порошку, оскільки вони дозволяють очищати бруд у важкодоступних місцях.

забруднення

Особливості очищення решітки своїми руками

На решітку потрапляє велика кількість жиру та бруду, а через складні вигини відмити її досить складно.

відмити решітку

Якщо головна проблема у жирі, то рекомендується прожарити деталь на вогні. Підвищена температура розплавить його, що спростить процес чищення. Якщо такої можливості немає, варто запастися засобами для прибирання.

Чищення плити в домашніх умовах

Зверніть увагу! Багато використовують засіб для миття машинного двигуна, так як воно відмінно позбавляє кіптяви і нагару.

забруднення

Відмінно позбавляють від бруду нашатирний спирт, соди, оцет. Не використовуйте жорстку губку, оскільки вона може пошкодити захисну емаль, що призводить до появи іржі.

спеціальні засоби

Очищення пальників

З каструль та сковорідок часто виливається їжа на пальники, що призводить до забиття каналів (якщо йдеться про газові плитки).

очистіть плиту

Щоб їх почистити, потрібно зняти і покласти на рівну поверхню. Добре очищає натерте на тертці господарське мило або розчин оцту.

глобальне чищення плити

У тому випадку, коли пальники зняти не можна, варто використовувати спирт або лимонний сік. Змочіть ганчірку рідиною та обережно протріть деталі. Щоб очистити важкодоступні ділянки можна взяти ватну паличку.

корпус плити

Очищення ручок та конфорки

Принцип миття такий самий, як і при очищенні пальників. Не рекомендується використовувати жорстку губку, оскільки вона може пошкодити захисну емаль і призвести до псування деталі.

Побутова хімія

Щоб помити ці частини, найкраще використовувати господарське мило або розчин оцту та соди. Більш ретельно очистити конфорки та ручки можна за допомогою ватного диска. Зважайте на те, що перед тим, як встановити деталі на свої місця, потрібно їх ретельно висушити, щоб води не потрапили в канали.

приклади чистих плит

приклад чистих плит

чистих плит

чисті плити

Якщо постало питання про те, як відмити плиту, то варто вивчити різні способи. Досить ефективні як готові хімічні, і народні засоби. Наберіться терпіння та експериментуйте з методами та способами.

Якісний догляд за технікою

Відео: як відмити дуже брудну плиту

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар