Чищення килима в домашніх умовах

Килим часто використовується як підлогове покриття в багатьох сучасних квартирах і приватних будинках. Такі вироби дуже комфортні, затишні, створюють домашню атмосферу. Згодом поверхня може забруднюватися, через що виріб набуває непривабливого зовнішнього вигляду. Щоб виправити цю проблему, необхідно розуміти, як почистити килим із використанням доступних засобів без звернення до спеціалізованих служб.

як почистити килим

Іноді трапляється, що на килим випадково проливають каву або інші забруднення різного характеру. Це здатне значно погіршити враження від загального зовнішнього вигляду квартири. Якщо у будинку є домашні тварини, проблема значно погіршується. Потрібно постійно усувати неприємний запах, видаляти забруднення. Багато покриттів виготовляються з матеріалів, які притягують пил. Це може спричинити алергічну реакцію у власників, якщо вчасно не вжити відповідних дій.

як почистити килим

Без регулярного та якісного прибирання будинку складно обійтися. Потрібно використовувати спеціальні засоби. При цьому важливо враховувати особливості матеріалу, з якого виготовлено покриття. В іншому випадку поверхня втратить свій привабливий зовнішній вигляд та експлуатаційні якості. Щоб швидко та ефективно очистити килим самостійно, можна скористатися різними рекомендаціями. Як правило, більшість миючих засобів є у кожного будинку, що спрощує завдання.

Як самостійно почистити килим

Багато хто запитує, як можна почистити килим в домашніх умовах швидко і ефективно без води. Важливо розуміти базові правила догляду за поверхнею. Тоді вдасться запобігти безлічі проблем, пов'язаних з чищенням.

як почистити килим

Рекомендується звернути увагу на такі особливості:

 • Не слід використовувати для чищення гарячу воду. Через це природна структура починає порушуватись. Втрачається зв'язність між елементами килимового покриття.
 • Під час проведення будь-яких процедур, що очищають, з килимом потрібно уникати рухів, спрямованих проти ворсу. В іншому випадку килим набуде непривабливого зовнішнього вигляду.
 • Проводити вологе прибирання часто не рекомендується. Через це поверхня швидко втратить привабливий зовнішній вигляд. Достатньо кілька разів на рік проводити очищення за допомогою спеціальних засобів. Це допоможе підтримувати достатню чистоту.
 • Плями рекомендується виводити відразу після появи. В іншому випадку вони занадто в'їдаються в структуру полотна, тому потім буде складно позбавитися забруднення з використанням будь-яких засобів.
 • Щоб знизити негативний вплив на покриття, рекомендується підкладати під ніжки будь-яких меблів невеликі шматочки паперу. Вони дозволять продовжити термін служби килима.
 • Хоча б раз на тиждень необхідно проходити по поверхні килима пилососом, щоб усунути пил, знизити кількість алергенів. Також раз на рік потрібно спеціальне чищення з використанням професійних засобів.
 • Взимку чищення килима можна проводити на снігу. Це дозволить швидше видалити всі мікроорганізми та пил на холодному повітрі.

Ці звичайні правила допоможуть підтримувати чистоту покриття в домашніх умовах. При цьому ніхто не застрахований від випадкових ситуацій. Якщо якась пляма з'явилася на поверхні, достатньо видалити її за допомогою спеціального миючого засобу або з використанням народних засобів.

як почистити килим фото

Вибір спеціальних засобів

Зверніть увагу! Чищення натуральних покриттів має відбуватися лише сухим способом з використанням спеціальних миючих засобів. В іншому випадку матеріал втратить свої якісні показники, а зовні килим стане менш привабливим.

як почистити килим ідеї

При виборі слід звернути увагу на такі професійні засоби для чищення поверхні від бруду:

 • Karcher. Оптимальний засіб для очищення поверхні та структури килима від різноманітних забруднень. Продається як порошку. Володіє високими властивостями, що чистять. Не викликає алергічної реакції у людей або тварин. Має досить приємний запах, тож освіжає приміщення. Призначається для боротьби з різними плямами. Утворюється активна піна, яка усуває забруднення різного характеру, освіжає повітря.
 • Nordland. Підходить для чищення без використання води. Оптимальний та доступний засіб, який легко використовується. Як правило, випускається у вигляді спрею. Його легко розпорошити на пляму, щоб швидко та ефективно її усунути з використанням мінімальних засобів.
 • Faberlic. Поданий у вигляді рідкої речовини високої концентрації. Тому він не використовується у чистому вигляді. Призначається для усунення плям різної природи. Може використовуватись на різних типах покриття, не ушкоджуючи поверхню. Після прибирання у приміщенні досить приємний запах.

Karcher

Nordland

Faberlic

Brand

Перераховані засоби часто використовуються для очищення різних килимових покриттів незалежно від матеріалу виготовлення. Це оптимальний варіант для тих, хто не хоче витрачати багато часу на більш специфічні засоби.

Народні засоби

Також є простіші та доступніші засоби для очищення килимової поверхні, які використовувалися багато років поколіннями.

Зверніть увагу! Натуральні миючі засоби характеризуються високою ефективністю. Такі речовини можна знайти у будь-якому будинку, тому суттєво економиться сімейний бюджет. З мінімальними засобами можна очистити килим, не зіпсувавши покриття.

народні засоби

Нижче наведено кошти, перевірені роками. Вони завжди використовувалися для чищення килимів від різних плям. Змішати необхідні інгредієнти можна за лічені хвилини, а результат потішить своєю довговічністю.

Харчова сода

Очищення килимового покриття за допомогою звичайної соди – це найбільш простий та ефективний засіб, який використовується вже багато років. Процедура виглядає так:

 1. При появі якоїсь плями на поверхні покриття необхідно присипати його невеликою кількістю харчової соди, поки вона ще не встигла висохнути. Після цього склад залишається на поверхні хоча б на півгодини.
 2. Далі речовину можна забрати з поверхні мінімальними засобами. Достатньо просто витерти його за допомогою пилососа або скористатися віником.

як почистити килим содою

Щоб досягти більшої ефективності, багато хто готує рідкий розчин, після чого обробляють поверхню з його допомогою. Достатньо змішати теплу воду з невеликою кількістю харчової соди. Цього складу вистачає на обробку досить великої площі.

Оцет

Як правило, цей засіб використовується разом із харчовою содою для досягнення більшої ефективності при очищенні покриття. Ложку звичайного столового оцту розмішують у трохи підігрітій воді. Після цього достатньо за допомогою пульверизатора розпорошити підготовлену суміш поверхнею, яку потрібно очистити.

як почистити килим оцтом

Щоб остаточно видалити з килима залишки всіх миючих засобів, необхідно провести мокре прибирання, використовуючи жорстку щітку. Рухатися треба вздовж ворсу, а чи не проти нього. В іншому випадку можна зіпсувати килимове покриття.

Зверніть увагу! Деякі змішують соду з оцтом та водою. Цей розчин відрізняється високою ефективністю – результат помітний вже за кілька хвилин.

Перекис

Часто використовується, коли потрібно не лише видалити плями, а й освіжити зовнішній вигляд килима, повернути йому яскравий відтінок. Розчин приготувати досить легко. Потрібно змішати воду з невеликою кількістю перекису. Після цього склад розпорошується поверхнею, яку потрібно очистити. Якщо залишаються забруднення, достатньо протерти килим теплою водою.

як почистити килим перекисом

Лимонна кислота

Використовується для видалення найбільш проблемних плям із поверхні. Щоб позбавитися від забруднення, можна використовувати як свіжий лимонний сік, так і концентровану речовину. Після цього досить легко видалити бруд за допомогою губки, змоченої у звичайній воді.

як почистити килим лимонною кислотою

Видалення різних плям

У процесі використання покриття поверхні можуть виникнути різні забруднення, із якими боротися досить складно. Для цього потрібно використовувати спеціальні засоби, які допоможуть максимально швидко усунути практично будь-яку пляму. При цьому важливо дотримуватися ряду особливостей.

Пластилін

Досить неприємна пляма. Спочатку потрібно, щоб воно затверділо. Для цього можна скористатися кубиком льоду. Далі досить легко підчепити пляму з пластиліну, щоб зняти його з поверхні. Для видалення залишків можна використовувати будь-який засіб для чищення килимів, який продається в магазині. Головне використовувати потужні та професійні засоби для виведення жиру.

пластилін на килимі

Ртуть

Обробку потрібно проводити у закритій кімнаті. Залишки ртуті достатньо зібрати за допомогою шприца у звичайну банку. Після цього достатньо обробити килим, після чого втерти марганцівку чи хлорку. Щоб не пошкодити покриття, необхідно підготувати розчин на основі теплої води та звичайного господарського мила.

ртуть на килимі

Кров

Прибирати кров із поверхні килима необхідно в той момент, поки вона не до кінця висохла. Для цього достатньо використовувати губку з перекисом. Щоб повністю видалити залишки бруду, необхідно використовувати звичайний нашатирний спирт.

кров на килимі

Зеленка

Як правило, видаляється у свіжому вигляді. Потім боротися із плямою набагато складніше. Достатньо скористатися будь-якою спиртовмісною речовиною, щоб усунути забруднення.

зеленка на килимі

Сеча

Щоб повністю видалити пляму, необхідно боротися з нею, поки вона свіжа. Для цього потрібно виконати такі дії:

 1. Зібрати залишки рідини з поверхні за допомогою губки.
 2. Скористайтеся розчином на основі оцту, щоб обробити поверхню. Залишити речовину на кілька годин.
 3. Обробити пляму за допомогою соди.
 4. Очистити всю поверхню водою та миючим засобом.

як почистити килим фото

Зверніть увагу! Після всіх процедур можна обробити поверхню кондиціонером, щоб позбавитися запаху.

Цвіль

Потрібно очистити поверхню за допомогою спеціальних засобів. Не рекомендується використовувати мокрий метод, щоб не розводити більше цвілі.

як почистити килим від плісняви

Чищення килима в залежності від покриття

Різні типи покриття потребують особливої уваги. Щоб не зіпсувати килим, слід звернути увагу на матеріали виготовлення та інші особливості.

Тип ворсу та матеріалу

Килими з довгим ворсом вимагають особливої уваги, оскільки бруд глибоко в'їдається в структуру волокна. Таке покриття потрібно прибирати кілька разів на тиждень. Для сухого чищення важливо використовувати спеціальну речовину, що чистить.

килим з довгим ворсом

Килими з натурального шовку забираються виключно вручну за допомогою шампунів та інших м'яких засобів. Вовняні килими також потрібно часто забирати, щоб вони зберегли свій привабливий зовнішній вигляд.

Колір килима

Особливого догляду потребують світлі килими, оскільки вони можуть швидко втратити естетичні властивості. Для чищення можна використовувати перекис водню, який істотно освіжає зовнішній вигляд, надає поверхні яскравішого відтінку.

світлий килим

Сухе чищення килима

Сухе чищення передбачає використання порошкових засобів для очищення. Такий спосіб підходить тільки для нових забруднень. Це досить швидкий і простий процес, що не потребує витрат часу.

сухе чищення килима

Особливості видалення неприємного запаху з килима

Боротися з неприємними запахами можна у різний спосіб. Для цього можна використовувати лимонний сік – свіжий або концентрат. Також для цього підходить харчова сода – вона дозволяє освіжити обстановку в приміщенні.

як почистити килим содою фото

Процедура очищення килимів дуже важлива, оскільки дозволяє усунути забруднення, мікроорганізми, суттєво змінити інтер'єр. Виконуючи періодично чистку народними та професійними засобами, можна суттєво продовжити термін служби покриття.

чищення килима пилососом

Відео: як почистити килим до ідеального стану

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар