Чищення фільтра пральної машини

При покупці пральної машини про таку «дрібничку», як зливний фільтр не думає ніхто. Однак з часом, коли починаються проблеми з відкачуванням або подачею води, виявляється, що догляд потрібний не лише красивій передній панелі з хромованими кнопками. Так, як почистити фільтр у пральній машині – завдання, з яким може впоратися кожна сучасна людина, все, що для цього знадобиться – небагато знань про принцип роботи зливальної системи.

чищення фільтра у пральні

Фільтри в системі подачі та зливу води: тип, призначення, принцип роботи

У будь-якій пральній машині фільтруючі елементи встановлені принаймні у двох ключових точках: на вході та на виході. Таким чином, розрізняють їх основні типи:

 1. Заливний. Призначений для механічного очищення води, що подається від дрібних суспензій, піску та інших частинок, наприклад, іржі.
 2. Зливний (дренажний). Цей фільтр пральної машини призначений для захисту крильчатки зливного насоса від пошкоджень під час видалення води після полоскання. Як правило, він здатний вловлювати досить великі сторонні предмети, такі як гудзики або дрібні монети.

заливний фільтр пральної машини

зливний фільтр пральної машини

Зверніть увагу! Описані фільтри забезпечують лише грубе механічне очищення і не впливають на склад води. Тому для пом'якшення або видалення шкідливих домішок слід використовувати додаткові системи тонкого очищення.

Причини засмічення

Найпоширенішою причиною засмічення заливного фільтра є утворення грязьової пробки або вапняної кірки на поверхні сітки. Зазвичай це не є проблемою, тому що почистити фільтр у пральній машині можна досить швидко. Тим не менш, це потрібно робити регулярно, інакше може вийти з ладу як помпа, так і дорожчий циркуляційний насос.

грязьова пробка у фільтрі

Більшість засмічення зливного фільтра може бути викликано наступним:

 1. Надзвичайно тверда вода. Надлишок солей може накопичуватися не тільки на нагрівальному елементі та стінках бака.
 2. Часте прання хутряних або пухових виробів.
 3. Погана підготовка одягу перед пранням. Дрібні предмети з кишень можуть потрапляти у фільтр та забивати його.
 4. Наявність свійських тварин. Вовна або пір'я осідають на поверхні одягу в досить великій кількості. Звичайно, все це виявляється в барабані.

причини засмічення фільтра

Засмічений фільтр пральної машини: типові ознаки

Основною ознакою поганої прохідності заливного фільтра є або повна відсутність води, що подається, або помітне зниження напору. При цьому звук працюючої помпи може переходити на протяжний тужливий тон, що свідчить про неможливість подачі необхідного об'єму води з розрахунковою швидкістю для вибраної програми.

ознаки засмічення фільтра

Типовими ознаками засмічення зливного фільтра є:

 • Значне збільшення часу полоскання: повільно зливається брудна вода.
 • Дверцята надовго залишаються заблокованими після закінчення прання.
 • Вимкнення машини при виборі опції “тільки віджимання”.
 • Відмова виконувати полоскання.

засмічення фільтра в пральній машині

Де знаходиться фільтр у пральній машині? Самостійний демонтаж

Розташування заливного фільтра у більшості сучасних пральних машин однаково – на задній панелі, вгорі. Щоб його витягти потрібно перекрити воду і відкрутити гайку, що фіксує вхідний патрубок. Доступ до фільтра може бути утруднений через бруду, що накопичився, тому іноді доводиться діставати його довгогубцями. У такому разі необхідно працювати акуратно, витягуючи його обертальними рухами з боку на бік, без надмірного зусилля.

Демонтаж зливного фільтра нітрохи не складніший, але має низку нюансів. Як правило, він розташовується на передній панелі в нижній частині пральної машини за декоративною заглушкою. Залежно від моделі фільтр може перебувати з лівого або з правого боку, зазвичай справа. Втім, існують досить екзотичні рішення, коли зливний фільтр розташовується усередині барабана. На щастя, вони нечасто зустрічаються.

розташування зливного фільтра

Не має значення, чи здійснюється чищення фільтра пральної машини самсунг, індезит або Bosch, типова послідовність його вилучення у загальному випадку виглядає однаково:

 1. Вимкнути машину від електричної мережі.
 2. Перекрити кран подачі води.
 3. відкрити декоративний лючок. Деякі виробники воліють рішення з цокольною частиною, що повністю відкидається, по низу. У будь-якому випадку кришка фільтра знаходиться за подібними заглушками.
 4. Підготувати ємність або ганчірку для зливу залишку води. Навіть у неробочій машині завжди є мінімальна кількість води – це пояснюється специфікою роботи зливної системи. При відкручуванні кришки вода почне йти, тому її доведеться прибирати швидко.

  Деякі моделі пральних машин мають спеціальний шланг, призначений для цього. Він може бути поруч із горловиною «равлика», в якій розміщується дренажний фільтр пральної машини.

 5. Відкрутити його. Обертати необхідно проти годинникової стрілки. Потрібно регулювати зусилля, щоб не зламати пластмасове кріплення або не зірвати різьблення.
 6. Витягніть фільтр. Діяти доведеться обережно, оскільки предмети, що потрапили і бруд, що накопичився, можуть блокувати вільний хід. Якщо це так, тоді слід спробувати розбити пробку, що сформувалася, обертаючи фільтр з боку в бік.

відкриття панелі пральної машини

відкручування фільтра

витяг фільтра з пральної машини

брудний фільтр пральної машини

промивання фільтра

Як почистити фільтр у пральній машині?

У більшості випадків догляд за фільтрами зводиться до звичайного промивання під проточною водою. Хіба що при чищенні дренажу бажано перевіряти стан внутрішньої частини зливної системи, доступної з передньої панелі.

прочищення фідьтра від забруднень

Заливний фільтр

Конструктивно є пластиковий циліндр з дрібною сіткою на торці. Очищення полягає в ретельному вимиванні піску і бруду, що скупчився в осередках і під обідком. Для важких місць можна використовувати звичайну зубну щітку.

Якщо миття не дало позитивних результатів або сітка має видимі пошкодження – фільтр підлягає заміні. Крім того, потрібно пам'ятати про гумову прокладку, що запобігає витоку води з-під вхідного патрубка – її можна втратити або пошкодити при чищенні.

Зливний фільтр

У дрібницях конструктивне виконання може відрізнятися від виробника до виробника, при тому що основна концепція залишається незмінною. Насамперед, необхідно очистити фільтр від великих нашарувань та сміття, після чого ретельно промити теплою водою. Механічну обробку проводити максимально акуратно, щоб не пошкодити гумовий ущільнювач на кришці!

чищення зливного фільтра пральної машини

Крім самого фільтра, очищення потрібно і в гнізді – там, де знаходиться дренажний фільтр у пральній машині. Для цього можна підсвітити ліхтариком приймальну горловину, щоб перевірити її на наявність бруду або вапняних відкладень. Що стосується накипу, якщо фільтр сильно покритий нальотом, його можна прибрати, зануривши на деякий час розчин лимонної кислоти. При цьому слід подбати про гумову прокладку.

гніздо фільтра з пральною машиною

Важливо! Як правило, гніздо фільтра відкриває доступ до крильчатки зливного насоса. Має сенс перевірити і її на предмет сміття, що застрягло, або іншої дрібниці.

сміття в насосі пральної машини

Чим чистити фільтр пральної машини: популярні засоби

Очищення внутрішніх частин у домашніх умовах має сенс лише за регулярному її проведенні. Зазвичай при цьому використовується або побутова хімія з господарського магазину, або «народні» методи.

Побутова хімія

З доступних хімічних засобів найбільш ефективним є популярний відбілювач «Білізна». Щоб провести очищення, її потрібно залити у відсік для порошку та запустити «вхолосту» програму з найбільшим часом виконання. При цьому температурний режим слід встановити на максимум.

Потім потрібно почекати близько півгодини і поставити машину в режим паузи, в якому вона повинна простояти годину або дві, після чого прання можна продовжити. Після закінчення бажано провести додатковий цикл полоскання.

білизна для очищення фільтра

Як альтернативний засіб іноді використовують мідний купорос. Перед тим, як почистити фільтр, купорос розлучається у холодній воді (приблизно дві столові ложки на літр). Розчином, що вийшов, потрібно протерти всі внутрішні частини, в тому числі і «гніздо», після чого запустити прання без білизни, але з пральним порошком. Після закінчення рекомендується включити додаткове полоскання, потім насухо витерти внутрішні частини.

чищення фільтра мідним купоросом

Народні засоби

Тут все як завжди: лимонна кислота чи оцет. Кислоту (близько 100 гр.) Засипати в контейнер для порошку і провести «порожній» цикл прання з максимальною температурою. Слід бути обережним та не перестаратися з дозуванням, інакше можна пошкодити гумові ущільнювачі. Після закінчення циклу – ще раз включити полоскання.

лимонна кислота для очищення фільтра

Очищення оцтом відбувається за таким же принципом. Дві склянки столового оцту потрібно залити в лоток для порошку, після чого запустити програму тривалого прання з температурою 90 градусів. Через десять-п'ятнадцять хвилин, поставити машину на паузу і дати відстоятися близько години. Потім після завершення програми протерти все насухо.

оцет для очищення фільтра

Після чищення фільтр пральної машини протікає: причини та рішення

Основні проблеми, які можуть виникнути при очищенні дренажної системи, є недотримання правил монтажу-демонтажу. Зазвичай вони проявляються в результаті:

 • Неправильне встановлення фільтра. Перекіс або слабко затягнута кришка може призвести до того, що вода, яка йде під тиском, почне просочуватися назовні. Потрібно повторно провести розбирання та збирання дренажу.
 • Зношування або пошкодження прокладки. Кришка фільтра забезпечується спеціальним гумовим ущільнювачем, що знаходиться біля її основи і призначеним для запобігання протіканню. При неакуратному чищенні або через інші фактори він може стати непридатним. Проблема вирішується заміною прокладки ущільнювача.
 • «Зірване» різьблення або пошкоджений корпус фільтра. Надмірне зусилля при розбиранні чи монтажі – типові причини такого виду несправностей. Можливо, знадобиться повна заміна вузла, що вийшов з ладу.

протікання фільтра в пральній машині

Чи варто ігнорувати чищення фільтра?

Якщо коротко, то – ні, не варто! Періодичне чищення фільтра пральної машини чи то самсунг, bosch чи індезит є обов'язковою умовою її безвідмовної роботи. Ігнорування профілактичного обслуговування подавальної та зливальної систем може призвести до погіршення процесу прання, а в особливо запущених випадках і до виходу машини з ладу.

регулярне чищення пральної машини

Нерідко саме недотримання цієї вимоги обумовлює появу стійкого неприємного запаху з барабана, що залишається і на випраній білизні. Крім того, це є частою причиною погіршення або навіть повного припинення процесу зливу, що при певному збігу обставин призводить до виходу з ладу зливної помпи.

порушення зливу в пральній машині

Фільтр пральної машини: попередження засмічення

Щоб уникнути небажаних ситуацій, викликаних засміченням дренажної системи, рекомендується дотримуватись наступних правил:

 1. Раз на шість місяців очищати зливальний фільтр. Періодичність залежить від кількості циклів.
 2. Не рекомендується залишати надовго в барабані випрані речі. Це може призвести до появи грибка та утворення нальоту всередині машини.
 3. Використовувати миючий засіб без додаткових домішок.
 4. Періодично прочищати дренажну систему лимонною кислотою чи оцтом.
 5. Дотримуватись запобіжних заходів при складанні або розбиранні вузлів фільтрації.
 6. Утримувати пральну машину гаразд як зовні.

догляд за пральною машиною

Спираючись на вищесказане, регулярна профілактика засмічення зливного фільтра – один із способів продовжити термін служби пральної машини. Така нескладна операція, як почистити фільтр у пральній машині дозволяє позбутися можливих проблем у майбутньому та забезпечити якісне прання на довгі роки.

Відео: як почистити фільтр у пральній машині

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар