Чим вивести фарбу для волосся з різних видів тканини.

Багато жінок фарбують волосся. І краплі кошти можуть потрапити на одяг. В результаті з'являється пляма, вивести яку буває складно. Фарба щільно в'їдається у волокна матерії.

відпрати фарбу

Тому варто розібратися, чим відіпрати фарбу для волосся з одягу, щоб не зіпсувати річ.

Що робити, якщо на одязі залишилася фарба для волосся

Свіжі плями прибрати набагато легше. Тому краще відразу після фарбування оглянути речі щодо забруднень. При виявленні слідів фарбуючих пігментів рекомендується відразу ж почати звільнення від них.

Фарба для волосся

Зверніть увагу! Плями від фарби для волосся не можна видаляти гарячою водою. Пігменти лише глибше проникнуть у волокна і розмір забруднення збільшиться.

Спочатку рекомендується помістити проблемну ділянку під воду і трохи її потерти. Процес повинен продовжуватися, поки забруднення стане менш помітним.

замочування

Також для успішного вирішення проблеми слід дотримуватись рекомендацій:

 1. Перед використанням вибраного засобу усунення слідів фарби необхідно перевірити реакцію матеріалу. На невеликій ділянці тканини потрібно випробувати обраний спосіб, простеживши, чи не змінить тканину колір, чи не зіпсуватися. Особливо це стосується делікатних матеріалів;
 2. Виявивши забруднення, не варто одразу його терти. Це лише зашкодить. Спочатку річ поміщають під воду, але навіть після цього сильно розтерти проблемну ділянку не потрібно;
 3. Може знадобитися повторити процедуру кілька разів для досягнення бажаного результату. Іноді за одне прання повністю видалити сліди фарби не виходить.

Незалежно від обраного методу видалення плями, необхідно після завершення процедури випрати річ звичним способом.

Підручні засоби

Розбираючись чим відтирати фарбу для волосся з одягу, варто розібратися у всіх народних рецептах. Перевагами є те, що ці склади одночасно є ефективними, бюджетними, а інгредієнти для них можна знайти на будь-якій кухні.

Лимон та лимонна кислота

Метод підійде для тонких тонких матеріалів. Необхідно видавити сік або половинки лимона або змішати 2/3 чайної ложки лимонної кислоти зі склянкою води.

Лимонна кислота

В отриманий розчин опускають ватяний диск і протирають пляму. Можна повторити процедуру кілька разів.

Спирт

Спочатку необхідно підкласти під проблемну область марлю чи суху серветку. На пляму наносять спирт та залишають на кілька хвилин. Акуратно забруднення відтирають. Потім видаляють серветку і повторюють нанесення спирту на пляму, залишивши його на всю ніч.

Оцет та сіль

На необхідну область одягу наносять кілька крапель попередньо нагрітого гліцерину. І залишають на 5 хвилин. Потім те саме місце насипають сіль і додають трохи оцту.

оцет від плями клею

Чекають кілька хвилин і приступають до прання.

Гліцерин

Можна скористатися лише гліцерином. Його спочатку трохи підігрівають, щоб він був теплим, потім наносять на проблемну частину виробу та залишають на 5 хвилин.

Гліцерин

Після цього рекомендується протерти пляму розчином солі та води.

Нашатир

Потрібно таз або інша відповідна ємність. Її наповнюють теплою водою, вона не повинна бути гарячою. Додають кілька столових ложок нашатирного спирту. Одяг опускають у ємність на 10 хвилин, потім стирають звичним способом.

нашатир для видалення плям

Зверніть увагу! Нашатир може залишити на одязі специфічний запах. Для рятування від нього рекомендується додати при пранні ароматизований кондиціонер.

Описаний метод підійде навіть кольорових речей.

Лак для волосся

Одним із оригінальних засобів для позбавлення від слідів фарби є лак для волосся. Але використовувати метод можна тільки для свіжих цяток. В іншому випадку ефективності не буде. Спочатку забруднений виріб обполіскують у воді, перевертають наввиворіт і знову обполіскують.

набір лаків для волосся

Під забруднення поміщають паперову чисту серветку та покривають пляму лаком для волосся. Залишають на всю ніч. Серветка вбиратиме пігменти, що фарбують, тому прибирати її не потрібно. Вранці достатньо випрати одяг.

Спеціальні засоби

Крім домашніх засобів, виготовлених самостійно з підручних інгредієнтів, є спеціальні професійні склади. Перед їх використанням необхідно ретельно вивчити інструкцію та рекомендації виробника.

білизна для очищення фільтра

Кожен засіб підходить для певного типу тканини, деякі не підійдуть для світлих чи кольорових речей.

Серед популярних спеціальних засобів варто зазначити:

 1. Відбілювач із хлоркою. Підійде для білого кольору. Область з плямою змочують холодною водою та наносять відбілювач. Залишають на час від 30 до 60 хвилин, потім стирають;
 2. Спеціальна олія, призначена для позбавлення від складних плям. Достатньо замочити одяг у розчині, куди попередньо додають зазначений засіб;
 3. Засоби для виведення плям. Існують різні засоби для виведення плям, дія яких спрямована на видалення забруднень. Наносити їх можна локально на проблемну частину виробу або прати річ із додаванням засобу.

засоб для виведення плям

Видалення плям з різних типів тканин.

На вибір відповідного засобу впливає не тільки колір одягу, а й матеріал, з якого він зшитий. Деякі склади досить агресивні та можуть нашкодити делікатним матеріалам. Тому потрібно враховувати і цю характеристику під час вибору відповідного методу усунення проблеми.

Трикотаж

Трикотаж є делікатним матеріалом, що має особливу чутливість до розчинників з хімічним складом. Одним із відповідних засобів є суміш оцту та рідини для миття посуду.

засіб для миття посуду

Їх змішують у рівних пропорціях, наносять на пляму та залишають на 30 хвилин. Засіб не пошкодить волокна тканини та дбайливо видалить забруднення.

Бавовна

Позбавити бавовну від плям допомагає нашатирний спирт. Його розводять з водою в пропорції 10 до 1. Одержану суміш опускають річ і залишають на 5 хвилин. Потім стирають звичним способом. За один раз повністю забруднення може зникнути.

Нашатирним спиртом

Тому процедуру іноді повторюють кілька разів. Але обов'язково спочатку стирають виріб, потім повністю висушують і дивляться на результат. Тільки після цього можна повторно замочувати одяг у нашатирі.

Джинс

Матеріал досить щільний і прибрати з нього пігменти, що фарбують, складніше. Якщо виявились сліди фарби на джинсовому виробі, то ймовірність, що вдасться повністю забрати забруднення досить маленька. Одним із ефективних методів є використання ацетону.

ацетон

Їм змочують серветку або ватяний диск, обробляють забруднену ділянку, прикладають до проблемної частини та залишають на 20 хвилин. Перед використанням ацетону рекомендується нанести невелику кількість на джинсову тканину, щоб перевірити, чи не зіпсує склад тканину.

Джинс випрати

Ще одним підходящим способом є суміш із гліцерину та оцту. Спочатку уражену ділянку протирають мокрою ганчіркою, потім додають кілька крапель гліцерину та зверху оцет. Через 20 хвилин річ стирають.

холодної води

Капрон або шовк

Зазначені матеріали мають особливу чутливість до розчинників. Тому використовувати їх для видалення фарби не варто. Краще скористатися нашатирем. Спочатку на місце з плямою потрібно покласти суху серветку.

Потім на ватку наносять на нашатир і їй протирають річ із виворітного боку. На завершення рекомендується випрати виріб у сольовому розчині. На 1 літр води припадає їдальня ложка солі.

Видалення старої плями

Зазначалося, що краще видаляти свіжу пляму. Це підвищує шанси на ефективне та швидке рятування від нього. Застарілі забруднення прибрати набагато складніше. Фарба сильно в'їлася в волокна тканини, і забрати її звідти допоможе не будь-який засіб. Можливо, процедуру доведеться повторити неодноразово, перш ніж з'явиться позитивний результат.

Видалення старої плями

Одним із ефективних засобів проти застарілих плям є перекис водню. Її наливають на забруднення та залишають на 30 хвилин. Після стандартним способом стирають одяг. Також можна скористатися засобом для виведення плям. Але треба враховувати, що вони окремо бувають для світлих та кольорових речей. Це потрібно враховувати перед використанням.

Ще один ефективний спосіб боротьби із застарілою плямою від фарби полягає в наступному:

 1. Змочити рясно область забруднення оцтом;
 2. Залишити річ у такому стані на півгодини;
 3. Випрати одяг стандартним способом.

Для білих речей зі старими слідами від фарби також підійде використання відбілювача. Діяти потрібно згідно з вказаною на упаковці інструкцією.

Антип'ятин

Також можна нанести на вату рідину для зняття лаку або очищену гас. Обробити ваткою потрібну область, помістивши її на пляму на кілька хвилин. Допоможе позбутися старих плям склад з оцту та миючого засобу для посуду, змішаних у рівних пропорціях. До них додають 500 мл води, перемішують та обробляють отриманою сумішшю забруднення.

Як боротися з плямами від хни чи басми

Крім стандартної фарби для волосся, змінити колір локонів можна за допомогою басми або хни. Вони також можуть залишити сліди на одязі. Відмінною рисою є те, що для цих фарб використовується натуральний барвник. Тому з волосся хна та басма змиваються за кілька тижнів повністю. Але до речей це не стосується. У волокна тканини вони в'їдаються щільно.

Перекис водню

Щоб прибрати з одягу сліди хни, рекомендується змішати нашатир змішати з перекисом водню в рівних кількостях, близько 40 мл. В отриману суміш додають склянку води. Після змішування готовий розчин рясно наносять на пляму та залишають на 20 хвилин. Метод досить ефективний, але впоратися лише зі свіжими плямами. Якщо з моменту попадання хни на матеріал пройшло більше двох днів, позбутися плями практично неможливо.

Хну

Щоб позбутися слідів басми потрібно перекис, нашатирний спирт і вода у співвідношенні 5 до 1 і 5, відповідно. Отриманим розчином просочують забруднену ділянку і залишають на 30 хвилин. Крім хни і басми також існують тоніки для волосся. Ці безаміачні склади відпрати від тканини практично неможливо. Тому варто заздалегідь варто подбати про збереження одягу. Тонік глибоко проникає в структуру волокна матерії, і очистити його дуже складно, особливо, якщо пляма встигла застигнути.

Як видалити фарбу зі шкіри голови, шиї та рук

Попадання фарби на шкіру не тільки виглядає негарно, але й здатне спровокувати сильну свербіж і подразнення, особливо, якщо у складі засобу є сильні хімічні речовини. Хна та басма безпечні для шкірних покривів, але їх сліди досить складно відтерти. Чинить таке ж правило, як і для одягу.

Скраби

Чим раніше почати відтирати сліди фарби, тим легше і швидше вдасться досягти позитивного результату. Тому варто розглянути всі ефективні та безпечні засоби, що дозволяють видалити сліди барвника з шкірних покривів. Серед них:

 1. Господарське мило. Якщо фарба тільки з'явилася і свіжі забруднення, достатньо обробити шкіру теплою водою з додаванням стружки господарського мила. У приготовленому розчині змочують ватяний диск і протирають потрібні області. У складі мила є луг, що призводить до висушування шкіри. Тому для чутливого епідермісу, схильного до роздратування, вказаний метод не підійде;
 2. Лосьйон зі спиртом у складі. Можна використовувати чистий спирт чи горілку. Підійде лосьйон, у складі якого є такий інгредієнт. Також засіб наноситься спочатку на ватяний диск, потім приступають до обробки забрудненої зони. Важливо, що спиртовмісні засоби сушать шкіру. Тому власникам чутливих, схильних до подразнення шкірних покривів не варто використовувати такий засіб;
 3. Скраб або пілінг. Обидва засоби спрямовані на видалення відмерлих частинок епідермісу. Можна скористатися продуктами, придбаними у косметичному магазині або приготувати все самостійно. Для цього знадобиться сіль, цукор або мелена кава. Вибраний інгредієнт змішують з кукурудзяною олією, пластівцями вівсянки та сметаною, вибираючи пропорції так, щоб консистенція вийшла густою. Отриманий засіб наносить на пляму і обробляють круговими рухами. Готовий покупний косметичний засіб наносять також. Після завершення процедури після видалення пілінгу або скрабу обов'язково наноситься живильний крем;
 4. Будь-який засіб для зняття макіяжу. Перевагою подібних складів і те, що вони впливають на шкіру делікатно, не дратуючи її, не пересушуючи. Швидко видалити сліди можна одразу ж, як вони з'явилися. Достатньо нанести засіб на ватний диск та обробити проблемну область;
 5. Зубна паста. Підійде саме з ефектом, що відбілює. Її за допомогою щітки наносять на плями та залишають на кілька хвилин, потім змивають. Засіб не підійде власникам темного кольору шкіри. Через відбілювання оброблені ділянки стануть помітно світлішими, тому якщо код від природи темний або є засмагу, від зубної пасти як засіб видалення слідів фарби, краще відмовитися. Також не рекомендується звертатися до цього засобу тим, хто має шкірні покриви схильні до роздратування.

Зубна паста

засіб

білизна

засіб

Як видалити фарбу з меблів чи килима

Сліди від фарби можна виявити не тільки на шкірі та одязі, а й на килимі, меблях. Ні те, ні інше відправити в пральну машину не можна. Тому ситуація ускладнюється. Щоб позбавитися від забруднень на меблях рекомендується скористатися такими способами:

 1. Воду з'єднують зі стружкою від господарського мила та готують розчин. Подібний рецепт варто використовувати, якщо цятка тільки свіжа. У розчині змочують губку або серветку та протирають проблемну частину меблів. Можна використовувати будь-якому матеріалі, включаючи натуральний;
 2. Гліцерин нагрівають до 50 градусів. Наносять на ватяний диск і ретельно втирають у забруднення. Зверху протирають сухою ганчіркою;
 3. Сіль і нашатир змішуються в ідентичних пропорціях і наносяться на цятки;
 4. Якщо меблі білого відтінку, варто скористатися відбілювачем. Щоб повністю видалити сліди засобу з поверхні, рекомендується використовувати розчин оцту та води;
 5. Основою рідини для зняття лаку є ацетон. Він може впоратися з пігментами, що фарбують. Засіб наноситься на проблемну частину за допомогою ватного диска та змивається мильним розчином;
 6. Якщо фарба потрапила на дерев'яні ділянки меблів, то для їх усунення готують розчин, що складається із солі, миючого засобу для посуду та води. Потрібно розтерти плями готовим складом, потім видаляють все сухою серветкою.

Сіль

Перед використанням будь-якого з цих коштів рекомендується протестувати вибраний склад на невеликій ділянці меблів.

Розбираючись, чим вивести фарбу для волосся з килимів, варто скористатися такими засобами:

 1. Оцет змішують з миючим для посуду у кількості столової ложки для кожного інгредієнта. Нагрівають воду до 50 градусів і додають до змішаних інгредієнтів у кількості 2 склянок. У готовій рідині змочують губку та протирають проблемні частини килима. Відразу ж протирають сухим ганчір'ям. Можна повторювати кілька разів, доки сліди фарби не зникнуть. Оцет можна замінити на медичний спирт;
 2. Перекис водню в чистому вигляді наносять на цятку. Залишають на кілька годин. Тримати засіб на килимі рекомендується не менше шести годин, можна залишити на всю ніч. Потім область обробляють ганчіркою, змоченою у чистій воді. Якщо потрібно, процедуру можна повторити.

Варто пам'ятати, що перекис може вплинути на відтінок килима, тому використовувати його потрібно з обережністю. Для зниження агресивності інгредієнта варто додати до нього трохи олії. Але тоді на місці слідів від фарби з'являться жирні плями, які також доведеться видаляти.

Фарба для волосся може проникнути досить глибоко у структуру тканини. Тому видаляти її краще відразу, поки забруднення свіже. Але якщо пляма виявилася вже застарілою, варто спробувати кілька засобів для позбавлення від неї. Головне, враховувати колір та характер матеріалу, щоб не зіпсувати виріб.

Відео: як відпрати фарбу для волосся з одягу

WowCracy
Додати коментар