Чим вивести чорнило з паперу

Усі пам'ятають зі школи картину «Знову двійка», а от якби герой картини знав, як стерти ручку з паперу, то однією проблемою він мав би менше. Тоді, мабуть, і картини б такої не було.

ручка папір

Все це звичайно жарт. Але іноді виникає необхідність стерти напис кулькової ручки з паперу і не обов'язково в щоденнику. Це можуть бути позначки на полях книги, яку потрібно повернути власнику або необхідність підправити малюнок, виконаний чорнилом, та мало життєвих ситуацій. Видалити напис з аркуша непомітно – завдання непросте, але здійсненне.

ручка папір фото

Особливості та склад чорнила

Всі існуючі нині види ручок для письма можна розділити, по конструкції вузла, що пише, і складу чорнила, на категорії:

 • ручка із пером;
 • кулькова ручка;
 • з гелевим чорнилом;
 • з голчастим ролером.

ручка з пером

кулькова ручка

гелева ручка

ручка ролер

Дізнатися точно хімічну формулу тих чи інших чорнил неможливо, оскільки вона захищена авторськими правами та комерційною таємницею. Але дещо з'ясувати вдасться. Чорнило для звичайних кулькових ручок має полімерну основу. Гелева група – водорозчинні, вони мають меншу в'язкість, м'яко і легко лягають на папір.

гелева ручка фото

Основними складовими елементами чорнила є:

 • плівкоутворювальні речовини, смоли або мінеральні олії;
 • пігменти, що визначають колір складу;
 • розчинники;
 • пластифікатори, що забезпечують в'язкість речовини;
 • сикативи – допоміжні сполуки для прискорення висихання;
 • загусники;
 • інші добавки та допоміжні речовини.

гелева ручка на папері

Як вивести сліди чорнила

Виведення чорнила з паперу – процес скрупульозний, що вимагає філігранного підходу. Кажуть, папір все стерпить, але видалення слідів від ручки – це не той випадок. Якщо діяти грубо і неакуратно, цей ніжний представник канцелярії помилок не вибачить. Папір відповість на вашу брутальність простою діркою, а з таким документом самі розумієте нікуди. Як стерти ручку? Руками, за допомогою хімічних засобів чи випробуваними народними методами.

ручка на папері

Народні засоби

За старою традицією почнемо ознайомлення з методами як вивести напис кулькової ручки з паперу з неодноразово випробуваних народних засобів. Не складно здогадатися, що всі вони ґрунтуються на використанні підручних матеріалів та засобів побутової хімії. Ознайомившись із найпоширенішими методиками, можна вибрати відповідну вам і приступати до операції.

чорнило на папері

Ацетон

При необхідності видаляти сліди від кулькової ручки синього або чорного кольору найкраще скористатися ацетоном. Його можна знайти серед тюбиків та баночок косметики у пляшці з назвою «Рідина для зняття лаку». Змочуємо в рідині ватну паличку або зубочистку та акуратно обробляємо небажаний напис на папері. Чорнильну ляпку більше можна обробити за допомогою піпетки. Після чого поверхню промокніть м'якою серветкою.

ацетон

Перекис водню

Сліди від чорнила на аркуші паперу можна видалити перекисом водню, який наноситься на забруднення гострою сірником або зубочисткою. Пляма, що утворилася, із залишками чорнила слід промокнути столовою серветкою. Сторінку слід просушити, розмістивши її між паперовими рушниками, які завдяки високій гігроскопічності вберуть залишки вологи. Замість піроксиду можна використовувати гідроперит, попередньо розчинивши його у теплій воді. На півсклянки достатньо чотирьох таблеток.

перекис водню

Оцет

Не знаєте, як стерти гелеву ручку з лікарняного листа чи іншого паперового носія? Скористайтеся оцтовою кислотою. Для цього невелику кількість оцту підігрійте до температури 45-50 градусів і обережно нанесіть на чорнильний слід. Легенько протріть вологим ватним тампоном або диском і прикладіть паперову серветку. Через кілька хвилин змочіть вату миючим для посуду, використовувати тільки безбарвний засіб, і ретельно промокніть оброблений оцтом папір. Просушіть очищений папір на відкритому повітрі.

оцет

Спирт

Етиловий спирт досить ефективно справляється зі слідами чорнила. Техніка видалення:

 1. Медичний спирт за допомогою палички з ватою чи сірника, з обережністю, наносимо на забруднення.
 2. Чекаємо повного висихання природним чином. Спирт швидко випарується.
 3. Висохлий папір прогладжуємо гарячою праскою через чистий лист.

Чорнильні плями великої площі можна зволожити спиртом з піпетки. Після обробки почекати пару хвилин, далі слідувати описаній техніці.

спирт

Крохмаль

Від небажаних написів капілярних або гелевих ручок ваш документ можна врятувати сумішшю на основі крохмалю. Що потрібно робити:

 1. Суміш готується з крохмалю та теплої, 40 градусів, води у співвідношенні один до одного;
 2. У невелику ємність (кухоль, кухоль, склянка) засипаємо необхідну частину крохмалю і, в кілька прийомів, заливаємо рівною частиною води.
 3. Повільно розмішуємо до утворення однорідної маси.
 4. Наносимо крохмальну суміш на гелевий слід чорнила, яке має вбратися в нього, і чекаємо висихання.
 5. Видаляємо суху масу м'якою серветкою або сухою зубною щіткою.

крохмаль

Марганцівка

Чарівним чином на сліди від ручки синього, червоного чи зеленого кольору діє калію перманганат, змішаний з оцтовою есенцією. Етапи операції:

 1. Не більше одного грама марганцю висипаємо в ємність із попередньо налитим оцтом (одна чайна ложка).
 2. Після повного розчинення кристаликів, сірником або пензликом для акварелі з тонкою щетиною, розчин розподіляємо за небажаним написом.
 3. пляма бурого кольору, що утворилася на папері, від марганцівки потрібно прибрати ватним тампоном, змоченим перекисом водню.
 4. Висохлий після обробки папір можна пропрасувати праскою.

марганцівка

Інші засоби для виведення ручки

Вивести помилкові чорнильні записи можна за допомогою засобів побутової хімії або хімічних реактивів для фотографії. Придатними для цієї мети засобами для чищення будуть речовини з вмістом хлору. Такими є більшість відбілювачів. Чорнило обробляються рідиною за допомогою гострої палички або піпетки. Після закінчення 15-20 хвилин напис зникне, а місце обробки потрібно очистити мокрою губкою із щільного поролону і розгладити праскою через бавовняну тканину чи чистий аркуш паперу.

прогладити папір

Найпоширенішим фотореактивом є сульфіт натрію. Кристали цієї речовини розчиняють у воді і одержують розчин, що дозволяє за лічені секунди виводити сліди, які залишив кульковий стрижень будь-якого кольору.

сульфіт натрію

Зрештою, письмові помилки можна приховати маскуванням, використовуючи коректор. Це спеціальна рідина білого кольору густої консистенції, яка наноситься на напис за допомогою тонкої кисті та повністю приховує її.

коректор

Механічні способи видалення плям (лезо, наждачний папір або пластир)

Видаляти написи з паперу механічно – дуже ризикована операція, що межує з провалом. Один неправильний рух або зайве зусилля та папір із діркою. До таких методів потрібно підходити з особливою обережністю та застосовувати їх лише для поверхневих, неглибоких написів на цупкому папері.

стерти ручку з паперу

Є кілька технологій механічного очищення, популярними є такі:

 1. Написи різної величини можна очистити гострим лезом для безпечної бритви. Кожен символ буквально подряпається з поверхні листа. Рухи повинні бути надто акуратними, а площина леза розташовується строго під прямим кутом. Що залишилися на поверхні, після зачистки, волокна целюлози зрізаються щільно притиснутим до листа лезом.
 2. Напис можна видалити вузькою смужкою медичного пластиру, яка збігається з розміром тексту, що видаляється. Смужка наклеюється поверх напису і при знятті видаляє її разом із тонким, поверхневим шаром паперу.
 3. Стираємо чорнило дрібнозернистою абразивною шкіркою. Для цього вирізаємо невеликий кружальце наждачки і приклеюємо на торець олівця, після чого акуратно підтираємо чорнило. Не слід натискати на олівець, щоб не зіпсувати документ.

видалити ручку з паперу лезом

Особливості видалення плям з білим тлом

Для видалення чорнильних плям з ідеально білої поверхні можна використовувати будь-який побутовий засіб для відбілювання, що містить хлор. Це активний елемент, який руйнує чорнильний пігмент та випаровується. Перед видаленням переконайтеся, що папір досить білий, оскільки під дією розчину, що відбілює, на поверхні можуть залишитися світлі сліди. Це саме стосується і друкарських малюнків. Хлор їх просто зіпсує.

хлорка

Чи можна вивести плями з картону

Чорнильні плями на щільному, глянцевому або кольоровому папері легко прибрати таким способом:

 1. У невеликій, неглибокій ємності змішуємо в рівних пропорціях етиловий спирт з гліцерином.
 2. Набираємо в шприц або піпетку і зволожуємо ляпку.
 3. Після зникнення плями промокуємо серветкою та висушуємо. Якщо є потреба можна, скористатися праскою.

спирт із гліцерином

Як вивести напис кульковою ручкою

Кулькові ручки – найпоширеніший інструмент для письма. Не дивно, що більшість помилок і неправильних записів відбувається кульковою пастою. Пропонуємо використовувати найдієвіший спосіб видалення чорнильних помарок:

 1. Змішуємо в сухому вигляді харчову соду та сіль дрібного помелу, в рівних обсягах.
 2. Посипаємо місце помарки сумішшю, покриваємо чистим листом і кладемо зверху 2-3 об'ємні книги.
 3. Через 10-15 хвилин, розкриваємо і капаємо на суміш трохи лимонного соку. Під дією кислоти чорнило розчиняється, а сода і сіль їх повністю вберуть.

сода та сіль

Видалення старих плям від чорнила

Настав час повернути книгу колезі, а на розвороті виявилася засохла чорнильна пляма? Не впадайте у відчай, це можна виправити. Для видалення плями потрібно зробити розчин, змішавши в рівних частках лимонну та щавлеву кислоту та розбавивши водою у десятикратному обсязі. Ретельно розмішавши, почнемо змивати ляпку, наносячи розчин м'яким акварельним пензлем. Дійте акуратно, щоб не зіпсувати папір. Змив виробляємо до зникнення плями. Після чого, місце обробки промокнемо паперовим рушником.

щавелева кислота

Як бачимо, вмілі руки та знання основ хімії врятують від будь-яких чорнильних помарок та плям. Потрібно тільки діяти терпляче та акуратно, дотримуючись рекомендацій, які перевірені часом.

Відео: чим і як вивести чорнило з паперу

WowCracy
Додати коментар