Чим випрати тональний крем з одягу

Використання косметики може допомогти не тільки освіжити зовнішній вигляд, роблячи його привабливішим, а й принести низку проблем. Особливо прикро стає, коли вдається виявити сліди від макіяжу на новій блузці або кофті. Однак не слід викидати зіпсований одяг, тому що відпрати тональний крем з одягу – цілком вирішуване завдання, навіть у домашніх умовах.

як випрати тональний крем з одягу

Що робити з плямою від тонального крему

Те, що одяг забруднився від косметичного засобу, ще не означає, що його доведеться викинути. Тут, головне, не гаяти часу.

тональний крем на одязі

У випадку необхідно дотримуватися перевірених практикою рекомендацій:

 • Не зволікати з видаленням. Засохла пляма виводиться у рази важче.
 • Не можна розтирати забруднене місце. Прибирати залишки потрібно промокаючими рухами, рухаючись від країв до центру.
 • Замочувати та прати речі слід у холодній чи злегка теплій воді. Сучасна косметика використовує безліч допоміжних речовин, які швидко тверднуть за певних умов, наприклад, високої температури.
 • Використовувати засіб для виведення плям. Якщо не вдалося добре очистити тканину і пляма все ще помітна, перед пранням її краще обробити спеціальним засобом.

чим випрати тональний крем з одягу

Як випрати тональний крем з одягу

На вибір ефективного засобу для чищення в першу чергу впливає тип тканини. Наприклад, шерсть забороняється прати за високих температур, шовк не витримує сильних механічних навантажень – його не можна довго терти, а тканинам з тонкого трикотажу протипоказано викручування.

виведення плям на натуральних тканинах

Крім фізичних властивостей, різна тканина по-своєму реагує і на використання хімії. Так, одяг з льону або бавовни можна обробляти відбілювачами з вмістом хлору, тоді як синтетика вимагає більш дбайливого поводження – краще використовувати магазинні засоби.

чистий білий одяг

Кошти з магазину

Різноманітність побутової хімії настільки велике, що багато хто просто губиться, не розуміючи як випрати тоналку тим чи іншим засобом. Однак більшість з того, що пропонує промисловість, як правило, є повторенням чи модифікацією найпопулярніших складів.

засоби для виведення плям

Тому вибір слід робити, спираючись на спосіб дії, а не назву:

 • Спеціальне мило для виведення плям. Існує у різних варіантах. Найбільш відома марка «Антип'ятин».
 • Відбілювач на основі кисню. Серед доступних варто виділити «Vanish» та «Sarma Active». Хоча можна особливо не придивлятися – принцип дії у всіх них приблизно однаковий.
 • “Калоша”. Особливий вид очищеного бензину, який можна використовувати для побутових потреб.

антип'ятин

Також останнім часом з'явилися у продажу спеціальні серветки, що очищають, і рідкі олівці, призначені якраз для таких випадків.

Як прибрати тоналку з одягу народними методами

Якщо не хочеться витрачатися на дорогий засіб для виведення плям, іноді непогано рятує те, що є під рукою. Серед усього, що вдасться знайти в будинку, напевно знадобиться:

 • Лимонний сік. Видавити лимон безпосередньо на тканину і почекати. Потім змити водою.
 • Миючий засіб для посуду. Ганчіркою з розведеною речовиною (згодиться накапати і так) обробити брудну ділянку або замочити її воді з додаванням засобу. Потім прополоскати і випрати, як завжди.
 • Крохмаль. Наноситься на пляму. Після деякого часу потрібно просто видалити з поверхні.
 • Сода та нашатир. Майже універсальний засіб. З його допомогою можна як очистити комір куртки від тонального крему, так і білої тканини або трикотажу. Для цього потрібно змочити брудне місце нашатирним спиртом, а після того, як воно підсохне (зазвичай – це 5-10 хв.), посипати зверху содою і розтерти (наприклад, щіткою).
 • Лід. Покласти кубики льоду на пляму. Як тільки вони трохи підтануть, зчистити частину крему серветкою або тампоном. Процедуру повторити. Наприкінці – випрати.

лимонний сік

картопляний крохмаль

сода та нашатирний спирт

лід

Додаткова інформація! В крайньому випадку, може допомогти звичайнісіньке мило. Для цього одяг слід заздалегідь запрати вручну, після чого замочити на пару годин у воді з пральним порошком.

Як випрати тоналку

Необхідно враховувати, більшість рекомендованих коштів дають хороший результат лише за певних умов. Тому, у разі невдачі, є сенс спробувати кілька різних способів. Швидше за все, саме в такий спосіб вдасться підібрати найбільш ефективний метод.

тональний крем

Важливо! Насамперед потрібно спробувати звичайний засіб для зняття макіяжу. Воно має підійти для будь-якого типу тканини.

З кольорових речей

Щоб не зіпсувати річ, слід уникати використання звичайних відбілювачів (які містять хлор у своєму складі). Можна спробувати спеціальний засоб для виведення плям. Зазвичай виробники додатково вказують, для яких тканин призначений той чи інший засіб.

як вибрати засіб для виведення плям

З певною обережністю допускається використовувати очищений бензин, нашатирний спирт та лимонний сік. Якщо тканина містить багато різних барвників, краще зупинитися на міцелярній воді або звичайному господарському милі.

Чим відпрати тональний крем з білого одягу

Біла тканина «демократичніша», коли справа стосується агресивних речовин – можна навіть використати всім відому «Білізну». У принципі, можна застосовувати й інші активні речовини, такі як оцет або лимонна кислота. Також непогано себе показує нашатир, звичайний спирт, спеціальне мило для виведення плям, сода чи перекис водню.

прання білої сорочки

Що робити з делікатною тканиною

Вироби з тонкого трикотажу, а також синтетичні тканини потребують більш дбайливого поводження, ніж одяг з льону або бавовни. Як пробний засіб підійде комбінація соди з нашатирним спиртом. Мається на увазі, що перед основною обробкою буде проведено тестовий «захід» на ділянці одягу, який зазвичай прихований з уваги.

як прати натуральний шовк

Як альтернативу, можна скуштувати рідину для зняття лаку або господарське мило, а також спеціальні засоби. Однак вони потребують додаткових експериментів.

господарське мило

Як прибрати тоналку з темного одягу

До темного одягу зазвичай відносять вироби із щільної тканини, наприклад, джинси та легкий верхній одяг: куртки або піджаки (більшість методів очищення для цих речей збігаються). Головне, що потрібно запам'ятати – не використовувати відбілювачі! Особливо це стосується джинсової тканини, яка й так добре линяє. Чистити її найкраще лише милом.

як випрати тоналку з темних речей

В принципі, непоганий ефект виходить із застосуванням нашатирного спирту або рідини для миття посуду, тут все залежатиме від типу тканини. У деяких випадках корисними виявляться хімічні засоби, такі як спеціальні спреї і олівці або серветки, що чистять. Іноді дуже добрий результат дає бензин. Знову ж таки, визначити це можна лише експериментальним шляхом.

виведення плям від тонального крему

Як вивести старі плями

Оскільки відпрати тоналку, якій вже багато днів, непросто, тут потрібно використовувати сильніші засоби. Місця забруднень, які вже встигли засохнути, добре очищає «калоша». Для того, щоб видалити залишки крему, слід акуратно обробити пошкоджене місце, змочивши тканину в бензині, трохи почекати (5 хвилин буде достатньо), після чого добре прополоскати.

бензин калоша

Досить ефективним буде і медичний спирт. У цьому випадку їм потрібно обробити пляму (рясно змочити її) і залишити хвилин на 10 – спирти добре розщеплюють жир, що входить до складу будь-якого крему. В принципі, згодиться і рідина для миття посуду чи шампунь.

спирт

Як уникнути попадання тонального крему на одяг

Щоб уникнути неприємностей надалі, краще не приступати до макіяжу в парадному чи «вихідному» одязі. Крім того, щоб не довелося шукати, чим відіпрати тональний крем з білого одягу слід дотримуватися простих правил:

 • Необхідно використовувати крем, що максимально підходить до типу шкіри.
 • Намагатися уникати завдавати занадто багато тональника, а також добре збивати його перед цим.
 • Застосовувати фіксатори для макіяжу.
 • Бажано обробляти область шиї лише у крайньому випадку.

тональний крем фото

нанесення тональника

фіксатор макіяжу

тональний крем на шиї

Зверніть увагу! Існує тональний крем із спеціальною основою, завдяки якій він не залишає слідів навіть на білому одязі!

Безперечно, універсальних способів не існує. Перш ніж вдасться досягти успіху, доведеться трохи поекспериментувати. Тим більше, що і склади у косметичних засобів різні, і тканини відрізняються один від одного своїми властивостями. Однак, розуміючи як відіпрати тональний крем з одягу, можна звести кількість невдач до мінімуму, так що чиста кофта чи блузка продовжать радувати своїх господарок ще дуже довго.

як випрати тональник з одягу

Відео: як випрати тональний крем з одягу

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар