Чим відтерти зеленку зі шкіряного дивана

Знаменитий алмаз зелений є практично в кожному будинку. Він чудово дезінфікує і допомагає загоювати рани та забиття. Особливо потрібний цей засіб у будинку, де є маленькі діти. Адже в дитинстві без забитих місць і садна не обійтися.

зеленка - діамантова зелень

Використання розчину діамантового зеленого найчастіше буває пов'язане з плямами на руках, одязі та меблях. Тому питання, чим відмити зеленку з меблів, постає досить часто при вживанні цього засобу.

Як очистити плями зеленки зі шкіряного дивана

Плями від розчину діамантового зеленого або в народі, що називається зеленкою, з'являються часто і майже скрізь. Особливий розлад приносять плями на шкіряному дивані, тому що вони псують весь його дорогий та розкішний вигляд. Погіршується це тим, що шкіра, екошкіра або шкірозамінник є найбільш примхливими матеріалами.

Шкіра насамперед боїться вологи, її не можна мочити. Також вона негативно переносить агресивні засоби для чищення, пральні порошки. Речовини, що містяться в них, можуть пошкодити її, зробити більш грубою, сухою та ламкою.

чищення шкіряного дивана від зеленки

Екошкіра і шкірозамінник також не переносить також вологу і різні хімічні засоби. Так як у цих видах матеріалів містяться різні хімічні сполуки, то підібрати до них засіб, що очищає, набагато важче.

Важливо! При попаданні зеленки на диван, одяг або інші меблі важливо якнайшвидше усунути пляму. З кожною хвилиною розчин все глибше в'їдається в матеріал, і пляма стає більш важкою. Саме тому найефективнішими стають народні засоби, оскільки вони завжди під рукою.

При використанні зеленки перед тим, як посадити дитину чи дорослу на диван або на стілець, сюди краще постелити клейонку або якусь ганчірку. Це убезпечить меблі від плям.

Якщо шкіра – натуральна

Існує безліч варіантів, чим відтерти зеленку зі шкіри дивана. Для натуральної шкіри найкраще підійдуть засоби, що містять кислоти: молоко, лимонний сік, оцет. Ефективним буде використання перекису водню.

як очистити шкіряний диван від зеленки

Найбільш агресивним і при цьому дієвим варіантом буде використання соди та кислоти. З'єднання цих речовин дасть бурхливу реакцію, яка здатна вивести пляму, що в'їлася. Такий варіант більше підійде для застарілих плям, тому що їх відтерти найскладніше.

Важливо! Починати усунення зеленки з дивана потрібно з м'яких способів. Це зменшить ризик пошкодження шкіри. До жорстких методів треба переходити тоді, коли решта не допомогла.

Як видалити зеленку з дивана за допомогою крохмалю

крохмаль для чищення дивана від зеленки

 1. Зробити густу, насичену кашку із цього засобу.
 2. Нанести на шкіру, залишити на ній і дочекатися, коли кашка повністю висохне.
 3. Стерти її з поверхні.

Усунення плям за допомогою перекису водню

перекис водню як засіб для чищення дивану

 1. Змочити ватяний диск засобом. Інтенсивно протерти пляму.
 2. Повторити кілька разів.

Цей спосіб підходить для світлої шкіри. На кольоровому або темному покритті краще не використовувати.

Чим відтерти зеленку зі шкірозамінника

Для шкірозамінника підійдуть більш агресивні засоби, з використанням кислоти та лугу. Для усунення свіжих плям можна використовувати сіль. Для цього необхідно посипати пляму цією речовиною, дати зеленці вбратися в сіль, а потім стерти її.

очищення дивана зі шкірозамінника

Якщо цей спосіб не допоміг, можна використовувати соду. Соду можна використовувати одну або із застосуванням оцту. Другий спосіб більш агресивний по відношенню до меблів, тому до нього можна вдатися лише у крайньому випадку.

Використання соди

сода як засіб для чищення диванів

 1. Посипати цим засобом пляму.
 2. Залишити на 20-30 хвилин.
 3. Видалити соду злегка вологою ганчіркою.
 4. Якщо бруд залишився, можна нанести кашку з соди і трохи почекати.
 5. У крайньому випадку можна посилити дію соди оцтом. Для цього треба нанести на соду кислоту. Почнеться вирування та шипіння. Потрібно почекати, коли закінчиться хімічна реакція, після цього прибрати залишки зеленки та соди.

Крім соди, можна усунути пляму за допомогою нашатирного спирту. При цьому можна використовувати тільки спирт або додати до нього мильний розчин, що зробить засіб ефективнішим.

Застосування нашатиря

нашатирний спирт

 1. Змочити диск із вати чи марлі у цьому спирті.
 2. Прикласти на кілька секунд до місця, яке потрібно очистити
 3. Після цього знову змочити диск та енергійно протирати сліди зеленки.
 4. Пляма має зникнути.

Важливо! Нашатир має різкий запах і не підходить для використання у невеликих закритих приміщеннях. Інакше може розболітися голова.

Як очистити від зеленки дерев'яні та пластикові елементи дивана.

Коли йдеться про тверді поверхні меблів, то, як відмити зеленку з меблів у домашніх умовах, залежить насамперед від матеріалу.

Пластиковий матеріал

Найбільш просто видалити цей розчин із пластикових поверхонь. Як правило, в синтетичні матеріали ця речовина не сильно в'їдається. Тому можна скористатися простим перекисом водню. Якщо вона не допомогла, можна використовувати лимонний сік.

лимонний сік та інші народні засоби

Дерев'яна поверхня з лаком

Завдяки шару лаку зеленка не зможе потрапити одразу до деревини. Тому відмити її від цієї поверхні цілком можливо. Головне при цьому не пошкодити лакований шар. Тому використовувати хімічні промислові розчини необхідно дуже акуратно. Найбільш ефективним буде застосування соди та оцту.

засоби для виведення плям зеленки з дивану

Порядок дій:

 1. Розсипати невелику кількість соди на забруднення. Сода має повністю закривати зелень. Але при цьому робити гірку не потрібно.
 2. Злегка збризкати оцтом. При цьому оцет має повністю закрити соду.
 3. Почнеться бурхлива реакція, утвориться піна і речовини зашиплять. Необхідно дочекатися закінчення шипіння.
 4. Залишки зеленки та соди треба видалити серветкою: спочатку вологою, а потім сухою.

Ламінат

Іноді дерев'яні деталі мають спеціальне покриття, що ламінує. Воно ж використовується для захисту дощок підлоги. Це покриття чутливіше до зеленки, видалити її сліди дуже важко. Однак якщо речовина спробувати усунути відразу, це цілком можливо. Для цього найефективніше буде використання лимонного соку та спирту.

чим допоможе лимонний сік у чищенні дивана

Порядок дій:

 1. Змішати сік лимона та спирт у рівних частках.
 2. Нанести на ганчірку та інтенсивно відтирати.

Дерев'яна нелакована поверхня

Найскладніше усунути пляму зеленки з дерев'яної нелакованої поверхні. Дерево складається з дрібних волокон, які мають пористу структуру. Розчин діамантового зеленого миттєво просочується в ці мікропори, звідки вивести його неможливо. Єдиний спосіб видалити сліди – зняти шар дерева за допомогою шліфування.

шліфування дерев'яних поверхонь

Чим очистити пляму

Основний принцип усунення плям від зеленки – застосування кислот, лугів або вуглекислого газу. Спирт використовується для розчинення зеленки, тому ефективним буде поєднувати кошти на спиртовій основі з абсорбуючими речовинами.

спирт для чищення шкіряного дивана

Засоби для виведення плям

Застосовувати промислові засоби для виведення плям варто дуже акуратно, так як вони підходять не для кожної поверхні. Перед придбанням засобу треба уважно ознайомитися з описом і для яких поверхонь вони призначені.

засіб для чищення шкіряних диванів

Вони можуть відрізнятися за застосуванням: для шкіри та шкірозамінника, для дерев'яних та лакованих поверхонь, для світлих або темних покриттів.

засоби для виведення плям для шкіряних меблів

Народні засоби

Якщо традиційних народних засобів під рукою немає, можна використовувати будь-які інші, які містять кислоту. Це може бути кефір, різні види оцту чи сік. Найбільший ефект насамперед принесе швидкість усунення свіжої плями, а не засіб. Тому важливо максимально швидко використовувати те, що під рукою.

лимонний сік як народний засіб для чищення дивана зі шкіри

різні види оцту

сода як засіб для чищення

кефір як засіб для чищення диванів

Як вивести стару пляму

Застарілі плями найважче піддаються виведенню. При цьому це цілком реально, але доведеться постаратися.

Найпростіший спосіб усунути застаріле забруднення зі шкіри чи шкірозамінника – це використання лимонного соку чи лимонної кислоти.

лимон та лимонна кислота

Спосіб застосування:

 1. Вижати сік одного лимона або створити аналогічний розчин із концентрованої кислоти.
 2. Нанести рідину на звичайний ватяний диск і прикласти його до плями. Чекати на хвилини 5-7.
 3. Після цього необхідно інтенсивно відтирати пляму іншим ватним диском, також змоченим у кислоті. При цьому потрібно докласти зусиль.
 4. Поступово зелені сліди почнуть світлішати.
 5. Якщо цей метод не допоміг, то до лимонного соку можна додати спирт.

Важливо! Лимонний сік можна використовувати лише для світлих матеріалів. На темних поверхнях він залишить світлу пляму.

Щоб очистити темний шкіряний диван від застарілої плями, можна скористатися спиртом. Горілка тут буде неефективна. Для цього необхідно змочити ватний тампон у спирті та з силою відтирати зеленку. Для усунення плями потрібно деякий час, при цьому диск або тампон потрібно періодично змочувати спиртом.

очищення шкіряного дивана губкою від плям

чищення дивана зі шкіри

чищення шкіряного дивана

як прибрати зеленку зі шкіряних поверхонь

Як уникнути плям

Найкращий спосіб видалити зеленку з дивана або інших меблів – це не давати їй туди потрапляти.

як зберігати зеленку

Щоб уникнути плям, слід дотримуватися простих принципів:

 • Зберігати зеленку у недоступному для дітей місці та не давати їм з нею грати
 • Заздалегідь пояснити старшим дітям запобіжні заходи та способи акуратного вживання
 • По можливості проводити всі маніпуляції далеко від предметів меблів, які необхідно вберегти
 • Перед тим як дістати бульбашку підготувати місце роботи: постелити клейонку або тканину
 • Ватні палички, сірники та тампони класти тільки на захищену поверхню
 • Уникати маніпуляцій на похилій площині чи нестійкій поверхні
 • Тримати бульбашку на широкому блюдце або в широкій банці. Тобто так, щоб у разі падіння він залишився в іншому посуді.

Ці прості запобіжні заходи допоможуть уникнути прикрих негараздів, заощадять час, гроші, нерви і красиві стильні меблі.

Відео: чим легко та швидко стерти зеленку з будь-якої поверхні

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар