Чим відбілити ванну в домашніх умовах

Сучасні ванни за весь час своєї експлуатації піддаються дуже агресивному впливу найрізноманітніших середовищ – від неякісної води до косметичних засобів. З часом сильно забруднена ванна може набувати вкрай непривабливого вигляду.

Ванна кімната

Однак не варто впадати у відчай, цілком можливо провести відбілювання ванни своїми руками в домашніх умовах. Як отримати від цієї процедури максимальний результат, розкажемо далі.

Чому забруднюється ванна

Незалежно від типу та складу білої основи, причинами для забруднення лакофарбової поверхні можуть бути як натуральні засоби для волосся, так і хімічні речовини для догляду за тілом, яких у сучасній косметиці дуже багато. Часто в якості забруднювачів виступає і звичайна водопровідна вода з солями і хлором, що містяться в ній.

Освітлити ванну

Щоб впоратися з кожним із них, необхідно мати під рукою звичайнісінький інструмент домогосподарки – губки для миття та робочі розчини. Найчастіше потрібний засіб можна знайти під рукою, існують і професійні матеріали, що продаються в спеціалізованих магазинах.

матеріалу ванни

Перед тим, як почистити забруднення, корисно мати уявлення про те, якими вони бувають.

Види забруднень ванни

Усі видимі забруднення прийнято розділяти за характером причин, що спричинили їх появу.

Забитий слив

Жорстка вода. Велика концентрація солей у воді, що використовується при купанні, надає негативний вплив на акрил або емаль ванни. Після них поверхня перестає бути глянсовою і поступово перетворюється на пухкий і непривабливий шар. Пори, що утворюються на поверхні, фактично починають затримувати на поверхні бруд, залишки хімічних засобів, що використовуються при прийнятті ванн.

Зверніть увагу! Занадто жорстка вода виявляється шкідливою не тільки для покриття ванної кімнати, але і для людської шкіри.

емаль ванни

Великий вміст хлору у воді. Сучасні водоочисні споруди продовжують використовувати хлор як основний спосіб боротьби зі шкідливими бактеріями та мікроорганізмами. Не розчиняючись у воді повністю, такі сполуки затримуються на білій поверхні ванни, руйнуючи його. Особливо сильно страждають від подібних домішок елементи з рідкого акрилу та пластику.

виготовляють ванни

Іржа чи жовтизна. Багато міські комунікації сучасних міст все ще перебувають у гнітючому стані, і іржа з'являється іноді як один із забруднюючих ванну факторів. Особливо небезпечна вона, якщо раніше на емаль вже чинився руйнівний вплив інших речовин, тоді іржа фактично в'їдається в шар фарби, утворюючи негарні патьоки помаранчевого відтінку.

Жовтий наліт

Так само якщо основа ванни зроблена зі сталі або чавуну, крізь мікротріщини у шарі емалі може проникати вода, контактуючи з металом та викликаючи окисні реакції. Їх наслідком також буде непривабливий підтік іржі.

появи плям

Наліт мильних засобів. Рекомендується після кожного використання ванни змивати з її поверхні всі забруднення, що залишилися. В іншому випадку з часом на акрилі або емалі ванни почне обов'язково утворюватися наліт. І через свій лужний склад мило тільки прискорить цей процес.

засіб

Застосування барвників у побутовій хімії. Такі фарби обов'язково присутні у всіх засобах для волосся, гелях для душу, шампунях і навіть рідкому милі. Накопичуючись згодом, вони наводять білу поверхню у непотрібний вигляд.

Зверніть увагу! Найбільший фарбуючий ефект на поверхню ванни мають багато народних засобів – відвари дубової кори, лушпиння цибулі, куркуми, волоського горіха і шафрану.

Спеціальні засоби для чищення

Спеціальні склади засобів для очищення спеціально розробляються для досягнення найкращого ефекту та гарантують як мінімум результат не гірший за народні. Однак їх неправильне використання може завдати більше шкоди, адже у всіх таких розчинах застосовується агресивна хімічна основа, яка може викликати й негативні наслідки.

Сиф

Тому перед початком використання будь-якого професійного засобу необхідно уважно вивчити його інструкцію та суворо дотримуватися її.

Найбільш відомими та ефективними засобами, які до того ж можна придбати практично у будь-якому промтоварному магазині, є:

 • Акрілан.
 • Frosch.
 • Unicum.
 • Cif.

білої ванни

Вищезазначені засоби випускаються у вигляді гелів і пін для очищення ванни, проте для сильних забруднень рекомендується застосовувати такі склади, як Cilit Bang або Пемолюкс. Пам'ятайте, що для профілактичного догляду вони не годяться через свою високу хімічну активність у випадку з Cilit,

білою сантехнікою

Пемолюкс – порошок, який для невеликих забруднень застосовувати не рекомендується через ризик пошкодити глянсову поверхню ванни.

Ефективні народні засоби для чищення

Крім широкого вибору професійних засобів, є і цілий ряд народних рецептів, які в якості основних матеріалів для очищення ванни рекомендують застосовувати повсюдно доступні столові інгредієнти, як оцет, сода або лимонна кислота.

емаль ванни

Про ці та деякі інші не менш ефективні засоби розповімо далі.

Оцет

Звичайний столовий оцет – чудовий засіб не тільки для очищення, але і для дезінфекції поверхні ванни. Причому для отримання прийнятного ефекту цілком вистачить і 9% розчину, зовсім не обов'язково брати концентровану есенцію.

відбілити ванну

З його допомогою можна видалити з поверхні не тільки сольовий або вапняний наліт, але й зробити дезінфекцію від грибка та інших шкідливих мікроорганізмів.
При використанні цього засобу застосовують такі способи.

 • Ванна з оцтом. На цілу ванну теплої води додаємо літр оцту і залишаємо розчин на 6-12 годин.
 • Зверніть увагу! Для цього способу рекомендується накривати поверхню ванни шаром плівки, щоб не допустити випаровування токсичного оцту до приміщення.

 • Оцтові примочки. Як відомо з назви, на невеликий відрізок марлі, вати чи паперу наливаємо трохи 9%-го розчину і залишаємо на 6-8 годин. Таким чином виходить видаляти як іржу, так і сильні лужні відкладення.
 • Суміш соди та оцту з відбілювачем. Через високу токсичність рекомендуємо очищення цим розчином проводити у захисних рукавичках, окулярах та масці. І підходить спосіб через свою високу агресивність для старих плям, які не вдалося вивести більш щадними рецептами. Спочатку ванна попередньо вимивається проточною водою та обробляється сумішшю солі, води та соди. Через 10 хвилин поверх порошкового шару заливаємо суміш столового оцту та відбілювача в рівних частинах. Ще через 30 хвилин додаємо трохи соди для посилення реакції та змиваємо залишки засобу з поверхні побутовою губкою. Ще через 5-7 хвилин процес можна вважати завершеним, ванну можна використовувати тільки після ретельного промивання поверхні водою.

різні засоби

Сода

Сама по собі сода відмінно зійде за порошок, що чистить, м'якої дії, а значить може використовуватися для очищення емалі ванни з незначними забрудненнями.

Сода

Кращого ефекту можна досягти, якщо використовувати її в суміші з милом або кислотами, наприклад тим же оцтом. Однак важливо дотримуватись часу (в середньому не більше 30 хвилин) витримування такого складу на поверхні фарби.

Лимонна кислота

Лимонна кислота, яка може міститися як у соку свіжих лимонів, так і в розчиненому у воді порошку, може видаляти такі типи забруднень:

 • вапно;
 • іржа;
 • пожовтіння емалі.

Лимонна кислота

Лимонний сік використовується у співвідношенні 1:1 з водою, краще давати такій рідині час для початку ефективного впливу зазвичай вистачає 10 хвилин. Якщо вирішено застосовувати лимонну кислоту в порошку, на склянку води додається 2 столові ложки речовини та використовуються переважно з попереднім замочуванням.

Відбілити чавунну ванну

Щавелева кислота

Цей засіб, хоч і відноситься до розряду народних, часто використовується у професійному очищенні. Застосовувати кислоту слід з особливою обережністю – концентрація вище рекомендованих 5% може дати значно негативніший результат, ніж користь.

Щавелева кислота

Залишаємо кислоту на поверхні забруднення на 1-2 години, а потім видаляємо за допомогою рідкого мила.

Чищення акрилової ванни

При очищенні такого типу ванни категорично заборонено використовувати речовини, які здатні розчиняти пластик. Тому уважно ознайомлюємося з інструкцією професійного засобу, а також не відхиляємось від рекомендацій для народних засобів.

Акрилове покриття

Найкраще акрилову ванну чистити слабокислотним розчином – оцту, щавлевої кислоти, не допускаючи тривалого впливу їх на поверхню. Заборонено використання порошків, вони можуть завдати поверхні великої шкоди.

акрилове покриття

Перед тим, як вибілити акрилову ванну в домашніх умовах, рекомендується попередньо тестувати вибраний засіб у непомітному місці ванни, наприклад, бічному згині. І якщо такий тест не показує жодних негативних результатів, роботи можна продовжувати.

Відбілювання чавунної ванни

Чавун покривається емальованим шаром, який згодом потребує очищення. Тут можна використовувати практично будь-який засіб, адже емалі для таких ванн мають досить велику стійкість. Питання як відбілити чавунну ванну в домашніх умовах не таке складне, як здається.

Ванна з чавуну

Найкраще підійде комбінація кількох засобів – соди з оцтом, щавлевої кислоти, спеціальних засобів для емальованих поверхонь, озвучених раніше.

Як відмити ванну з великими забрудненнями

Якщо роботи з очищення планується проводити на забрудненій ванні, слід розділити їх на кілька окремих етапів. Насамперед видаляються сліди іржі, після цього можна переходити до обробки лужних відкладень.

цикл миючих операцій

Чим відбілити ванну кожен може вирішити собі сам, досить лише ще раз уважно перечитати запропонований вище огляд найефективніших засобів.

Як не допустити помилок

Найчастіше помилки виникають через недотримання часу витримування засобів, що очищають, і розчинів на поверхні. Тому для професійних рідин уважно читаємо інструкцію їх застосування, а для не менш ефективних народних засобів користуємося рекомендаціями даного матеріалу.

Емаль

Також варто пам'ятати, що емаль і акрил – різні за своїми властивостями матеріали, і мають очищатися відповідно до рекомендацій.

Чи часто потрібно мити ванну

В умовах сучасного водопроводу рекомендується щоразу після прийняття ванни споліскувати її начисто, а як мінімум два рази на місяць відмивати з порошком, що чистить. Звичайно, якщо ванна експлуатується інтенсивніше, профілактика також має проводитися частіше.

народні засоби

Але для сім'ї з трьох осіб одна чистка на два тижні дозволить забезпечити покриттю ванни довгий період блискучої (у всіх сенсах) служби.

Як доглядати за ванною

До основних способів догляду відносяться як вже озвучені промивання після кожного прийому водних процедур, а також підтримання її поверхні в первозданному вигляді. І навіть якщо забруднення з'являються, впоратися з ними можна лише в кілька прийомів завдяки інформації з цієї статті.

Відбілювати ванну

Підтримувати ванну в первозданному вигляді не так складно як здається, а якщо раптом знадобилося відбілити її поверхню – рекомендації цього матеріалу будуть дуже доречними.

Відео: як відбілити ванну в домашніх умовах

WowCracy
Додати коментар