Чим штори день-ніч такі гарні

Рулонні штори день-ніч стали використовувати для обробки вікон порівняно недавно. Але вони дуже швидко стали популярними і змогли суттєво потіснити класичні портьєри, фіранки або римські штори. Використання смуг тканини з різною здатністю пропускати світловий потік стало справжньою знахідкою, що дозволяє регулювати ступінь освітленості кімнати. Ці штори чудово вписуються в будь-який інтер'єр завдяки широкій кольоровій гамі та оригінальному смугастому зовнішньому вигляду.

рулонні штори день ніч

У чому переваги рулонних штор день-ніч

Рулонні штори ніч вигідно відрізняються від інших типів декорування вікон можливістю плавного регулювання денного світла, що потрапляє в приміщення. Вони займають мінімум місця і часто кріпляться безпосередньо на раму.

рулонні штори день ніч фото

Крім того, їх сильними сторонами є:

 • багатофункціональність – передбачено чотири режими використання (день, ніч, відкрито, закрито);
 • простота у догляді – спеціальне просочення протидіє осіданню пилу, матеріал полотна не вимагає прання, у разі потреби можна додатково протерти тканину вологою губкою;
 • великий вибір фактур та кольорів, що дозволяє використовувати ці штори практично в будь-яких приміщеннях;
 • простота установки – скориставшись інструкцією, можна без особливих проблем закріпити штору на вікні своїми руками;
 • легкість в управлінні завдяки простому та надійному механізму;
 • можливість дистанційного керування роботою штори – установка електроприводу не займе багато часу, але збільшить загальну вартість покупки;
 • порівняно невисока вартість – на відміну від перших моделей ціни на штори, які продаються сьогодні, є досить доступними.

рулонні штори день ніч ідеї

Одним із найбільших недоліків рулонних конструкцій є необхідність виконання ретельних вимірів кожної стулки. Як правило, штори продаються шириною до 300 см, але, з огляду на те, що вікна в сучасних квартирах багатостулкові, замість однієї широкої штори доведеться замовляти кілька вузьких і фіксувати їх на кожній стулці.

рулонні штори день ніч ідеї фото

Зверніть увагу! Рольштори день-ніч виконують функції і тюлі, і портьєри. Особливо виправдано їх використання у невеликих приміщеннях, де інші варіанти оформлення вікон з'їдатимуть корисний простір кімнати.

Принцип дії штор день-ніч

Механізм управління шторою дозволяє намотувати на вал два паралельні шари щільного полотнища, що містить горизонтальні прозорі і світлонепроникні смуги, що чергуються. Залежно від того, наскільки вони перекриваються, змінюється яскравість світлового потоку. Обертання валу і, відповідно пропускна здатність штори, забезпечується ланцюжковим механізмом.

рулонні штори день ніч фото ідеї

У положенні “день” прозорі смуги обох шарів знаходяться навпроти один одного і пропускають максимум світла, а в положенні “ніч” вони повністю перекриваються світлонепроникними ділянками. Якщо світлі та темні смуги частково перекриваються, то в кімнаті встановлюється необхідний рівень освітленості від напівтемряви до неяскравого денного світла.

рулонні штори день ніч декор фото

Чим штори день-ніч такі гарні

рулонні штори день ніч фото декор

рулонні штори день ніч фото декору

Зверніть увагу! Штори різних моделей та виробників можуть мати свої конструктивні особливості. Тому, перш ніж їх збирати і приступати до кріплення, слід уважно ознайомитися з інструкцією.

Різновиди таких штор

Вибираючи різновид подвійної рольштори, слід враховувати розміри кімнати, особливості її дизайну та вартість. Існує кілька класифікацій штор день-ніч. Наприклад, залежно від розмірів розрізняють рулонні штори двох типів:

 • Стандарт – традиційно використовуються для кріплення на стулках невеликих вікон у кухнях, вітальнях, спальнях, залах. Як правило, їхня ширина не перевищує 1,8 м.
 • Люкс – оптимальний варіант для зашторювання великих вікон у офісах, виробничих приміщеннях, офісних центрах. Ширина таких штор може досягати 3 м-коду.

рулонні штори день ніч дизайн

Нижче представлені найпопулярніші різновиди цих систем залежно від конструктивних особливостей виготовлення.

рулонні штори день ніч дизайн фото

Відкриті

Це найпоширеніші та найпростіші у виготовленні системи. Є алюмінієвим валом, на який двома паралельними стрічками намотується рулон полотна штори. Регулювання довжини тканини, її фіксація та ступінь перекриття смуг регулюється за допомогою ланцюжка.

рулонні штори день ніч відкриті

Закриті

Відрізняються від відкритих наявністю пластикового короба, що закриває вал із намотаною тканиною. Це забезпечує з одного боку – додатковий захист полотнища та валу, з іншого – зовнішній вигляд оформлення вікна стає естетичнішим.

рулонні штори день ніч закриті

За типом управління

Переважна кількість штор, що встановлюються, мають інтуїтивно зрозуміле ручне управління. Впоратися з ланцюжком, що регулює відкриття та закриття штори, може навіть дитина. За бажанням можна встановити систему дистанційного керування роботою механізму та регулювати ступінь освітленості за допомогою пульта. Популярність використання електричного приводу зростає з кожним роком.

рулонні штори день ніч

Зверніть увагу! Встановлювані на штори електродвигуна живляться від вбудованих акумуляторів, що дозволяє організувати дистанційне керування без прокладання кабелів, монтажу додаткових розеток та будь-яких інших електромонтажних робіт.

Касетні

Касетні рулонні штори є різновидом закритих. Крім пластикового короба для захисту валу вони оснащуються бічними профілями (напрямні) для тканини. Таким чином, забезпечується максимально щільне прилягання штори до вікна. Це особливо затребуване на стулках, що відкриваються, які в режимі провітрювання встановлюються під нахилом.

рулонні штори день ніч касетні

З чого вони зроблені

Матеріал рулонної штори повинен відповідати низці специфічних вимог. Полотно не повинно вигоряти, вбирати запахи та вологу. Крім того, спеціальні просочення забезпечують його антистатичні та пиловідштовхувальні властивості. Дуже часто як вихідний матеріал використовуються жакардові тканини.

рулонні штори день ніч фото дизайн

Спочатку для цих штор найчастіше використовувався поліестер у комбінації з різними просоченнями. Сьогодні можна зустріти такі штори на основі натуральних тканин.

рулонні штори день ніч оформлення

рулонні штори день ніч оформлення фото

рулонні штори день ніч фото оформлення

Чим штори день-ніч такі гарні

Як правильно вибрати такі штори

Вибираючи рулонні подвійні штори одночасно прозорі та щільні, слід передусім відштовхуватися від розмірів та конструктивних особливостей вікна. Крім того, бажано враховувати:

 • призначення приміщення;
 • загальний стиль кімнати;
 • поєднання в інтер'єрі теплих та холодних кольорів.

рулонні штори день ніч фото дизайну

Зверніть увагу! І надмірна кількість сонячного світла, і його недолік мають вкрай несприятливий вплив на працездатність. Їх результатом стають часті головні болі, швидка стомлюваність, погіршення зору. Тому дуже важливо мати можливість встановити оптимальний світловий режим у приміщенні.

рулонні штори день ніч дизайн ідеї

Кріплення штор день-ніч (на вікно, стіну чи стелю)

Залежно від розмірів вікна, відстані до стелі, наявності стулок, що відкриваються, в якості основи для кріплення штори використовується:

 • Рама склопакета – найпростіший і найпоширеніший варіант для житлових будинків. Багато початківців домашніх майстрів цей варіант кріплення приваблює мінімальним набором інструментів і витратних матеріалів. Для фіксації штори можна використовувати двосторонній скотч. Хоча, багато користувачів вважають, що набагато надійніше закріпити її за допомогою невеликих шурупів і свідомо жертвують герметичністю однієї камери склопакета.
 • Стіна – служить для кріплення великих та важких штор. Без дриля чи перфоратора в цьому випадку обійтися не вийде. Зафіксувати штору на стіні можна тільки в тому випадку, коли над віконним прорізом є запас вільного простору, а вікно чи стулка є глухим.
 • Стеля – ще одне місце для кріплення важких штор для вікон, що не відкриваються. Подібний варіант кріплення використовується при зашторюванні виробничих та офісних приміщень.

рулонні штори день ніч ідеї дизайн

Як доглядати штори день-ніч

Компанії-виробники рулонних штор день-ніч стверджують, що їх вироби потребують мінімального догляду, оскільки підбір вихідних матеріалів та попередня обробка тканини мінімізують ймовірність її забруднення. Як профілактичне очищення рекомендується періодично використовувати для видалення пилу суху щітку або вологу губку з мильним розчином. Прати тканину немає потреби. Якісно встановлена штора буде вірою і правдою служити багато років.

рулонні штори день ніч ідеї дизайну

Зверніть увагу! Категорично не рекомендується використовувати для чищення тканини штор день-ніч різноманітні хімічно активні засоби та препарати.

Найкращі моделі рулонних штор день-ніч

Серед популярних моделей рулонних штор день-ніч експерти відзначають:

 • Однотонні штори («Плайн», «Фрост») – ці моделі рівномірно розсіюють денне світло, відрізняються якісним просоченням тканини, що забезпечує надійний захист від пилу та накопичення статичної електрики.
 • “Зебра” – класичний представник систем день-ніч. Реалізується у широкому асортименті кольорів, може оснащуватися електроприводом. У касетному виконанні максимально щільно прилягає до рами.
 • «Nostalgia» – оригінальна багатобарвна штора, що відрізняється високою якістю полотна та виконавчого механізму.
 • «УЮТ Канзас» – ця штора виготовляється зі 100% поліестеру та забезпечує гарантований захист від яскравого світла та сторонніх поглядів. Можна використовувати як для захисту всього віконного отвору, так і для розміщення на окремих стулок.

рулонні штори день ніч декор

Відео: встановлення рулонних штор день-ніч

50 варіантів дизайну рулонних штор день-ніч в інтер'єрі

рулонні штори день ніч

рулонні штори день ніч дизайн

рулонні штори день ніч фото

рулонні штори день ніч дизайн фото

рулонні штори день ніч ідеї

рулонні штори день ніч фото дизайн

рулонні штори день ніч ідеї фото

рулонні штори день ніч фото дизайну

рулонні штори день ніч фото ідеї

рулонні штори день ніч дизайн ідеї

рулонні штори день ніч ідеї дизайн

рулонні штори день ніч фото декору

рулонні штори день ніч ідеї дизайну

рулонні штори день ніч декор ідеї

рулонні штори день ніч декор

рулонні штори день ніч ідеї декор

рулонні штори день ніч декор фото

рулонні штори день ніч ідеї декору

рулонні штори день ніч фото декор

рулонні штори день ніч інтер'єр

рулонні штори день ніч інтер'єр фото

рулонні штори день ніч ідеї інтер'єру

рулонні штори день ніч фото інтер'єр

рулонні штори день ніч оформлення

рулонні штори день ніч фото інтер'єру

рулонні штори день ніч оформлення фото

рулонні штори день ніч інтер'єр ідеї

рулонні штори день ніч фото оформлення

рулонні штори день ніч ідеї інтер'єр

рулонні штори день ніч фото оформлення

рулонні штори день ніч оформлення ідеї

рулонні штори день ніч фото варіанти

рулонні штори день ніч ідеї оформлення

рулонні штори день ніч фото варіантів

рулонні штори день ніч ідеї оформлення

рулонні штори день ніч варіанти ідеї

рулонні штори день ніч варіанти

рулонні штори день ніч ідеї варіанти

рулонні штори день ніч варіанти фото

рулонні штори день ніч ідеї варіантів

рулонні штори день ніч види

рулонні штори день ніч ідеї види

рулонні штори день ніч

рулонні штори день ніч огляд

рулонні штори день ніч фото види

рулонні штори день ніч види дизайну

рулонні штори день ніч фото видів

рулонні штори день ніч види декору

рулонні штори день ніч види ідеї

рулонні штори день ніч

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар