Чим прибрати віск з одягу

Воскові плями вважаються одними з найскладніших і складних. Внаслідок нагрівання стеарин або парафін утворюють тягучу жирову основу, яку не розчиняє гаряча вода. Забруднену у воску річ неможливо відпрати за допомогою звичного прального порошку або гелю.

віск на тканині

Що робити, якщо на одяг потрапив віск

Гарячий віск легко проникає у структуру тканини, склеює волокна ниток та швидко застигає. Навіть якщо ви зіскребли механічним шляхом краплю, що затверділа, жирова пляма може залишитися. Існує маса способів, як відпрати віск і позбутися парафінового забруднення. Необхідно розуміти, що немає універсального методу виведення воскових плям. Кожен спосіб працює з певним видом тканини чи поверхні.

як видалити віск з тканини

У будь-якому випадку очищення поверхні від воску проводиться у два етапи:

 • спочатку позбавитися верхнього шару, видимої частини воску заздалегідь обраним методом;
 • потім очистити залишкову жирову пляму.

Не поспішайте з діями, якщо ви вже забруднили свічкою одяг. Не всяка тканина витримає надмірне нагрівання праскою або вимочування в засоби для виведення плям. Намагайтеся дізнатися, чим вивести віск і максимум про матеріал, який потрібно очищати.

віск на килимі

Дотримуйтесь кількох простих правил:

 1. Не відкладайте виведення забруднення на потім. Через кілька днів свіжа пляма перетворюється на застарілу, якої буде важко позбутися.
 2. Не розтирайте свіжий віск по матеріалу, сподіваючись «затерти» зіпсовану ділянку. Так парафін глибше проникне в волокна і додасть вам роботи з виведення плям.
 3. Дочекайтесь, поки м'яка воскова текстура застигне на одязі. Так ви не збільшите площу пошкодження. І можна буде легко зняти верхній шар парафіну чи стеарину.
 4. Ознайомтеся з ярликом виробу, де вказана вся інформація щодо догляду та очищення за тканиною, з якої вона пошита.
 5. Якщо ви плануєте використовувати хімічний засіб для виведення плям, протестуйте його на непомітній ділянці. Так ви будете впевнені, що не зіпсуєте остаточно річ.
 6. Виводьте забруднення локально. Якщо ви плануєте розпарити воскову пляму, то тримайте над парою конкретну забруднену ділянку матеріалу, а не всю річ цілком.

видалення воску з одягу

Народні засоби видалення воску

Народні засоби допоможуть вам швидко та ефективно вийти з неприємної ситуації. Щоб знати, як відіпрати віск від свічки з одягу, іноді достатньо заглянути в кухонну або аптечну шафку.

Розчинник

Розчинник швидко усуває жирові плями, що залишилися після контакту зі свічкою. Перш ніж використовувати цей засіб, переконайтеся, що тканина досить міцна та стійка до подібних рідин. Суміш можна зробити самостійно, змішавши бензин (50 гр), етиловий спирт (10 гр) та нашатир (35 гр). Добре просочіть ватяний диск і прикладіть до плями на кілька хвилин. Потім виріб стирайте звичним способом.

розчинники

Такий варіант підходить для видалення воску з оксамитової тканини. Крім розчинника, можна використовувати медичний спирт. Він також чудово усуває всі жирові забруднення. Якщо запах бензину не вивітрюється з одягу, під час прання використовуйте кондиціонер для білизни з сильною ароматною композицією.

прання з кондиціонером

Нашатирний спирт

Нашатирний спирт зручно використовувати на тонких, легких матеріалах, які не можна прасувати праскою. Засіб розчиняє жир і застиглий віск. Щоб не зіпсувати річ, використовуйте нашатир, розведений у воді. На літр рідини додайте чайну ложку спирту. Змочіть губку або серветку у приготованому розчині та акуратно промочуйте забруднену ділянку. Намагайтеся, щоб волокна тканини добре просочилися нашатирним розчином. Потім випрати виріб вручну або в пральній машині.

нашатирний спирт

Скіпідар

Скипидар не підходить для використання на тонких матеріалах. Не замочуйте одяг. Існує ризик, що волокна тканини можуть просто розчинитися.

скипидар

Змочіть у скипидарі ватяний диск або шматочок марлі, прикладіть до плями на 5-15 хвилин. Помийте річ у теплій воді добре прополоскайте. Цей спосіб хороший для виведення застарілих та засмальцьованих забруднень.

Сіль

Сіль допомагає вивести жирову пляму, що залишилася на тканині. Достатньо розстелити річ на плоскій поверхні, підкласти під тканину із забрудненням щільну підкладку з картону чи фольги та посипати сіллю на пляму. Через деякий час стирайте виріб із пральним порошком.

посипати пляму сіллю

Спосіб особливо дієвий, якщо його комбінувати з іншими народними засобами, що очищають. Наприклад, суміш із половини чайної ложки кухонної солі та 3 столових ложок нашатирю надають руйнівну дію на жирові плями.

сіль із нашатирем

Професійні засоби для виведення плям воску

Іноді народні засоби не допомагають повністю усунути забруднення. Або, наприклад, ви капнули свічкою на дизайнерську річ чи дорогу шубу. І видаляти пляму в домашніх умовах страшно через побоювання зіпсувати річ назавжди. У таких випадках звертаються до професійного чищення.

як прибрати віск з хутра

Кошти, які продаються для хімчисток, вимагають ретельного індивідуального захисту та приміщення, що добре провітрюється. Тому радимо звернутися до професіоналів, не ризикувати ні здоров'ям, ні оточуючими людьми, ні дорогими серцю речами.

Механічна чистка

Механічна чистка допомагає прибрати воскові напливи, краплі та верхні об'ємні шари. Здійснюйте такий спосіб тільки після того, як воскова текстура застигла і немає ризику збільшити площу забруднення. У механічному чищенні важлива акуратність і неквапливість рухів.

як вивести віск з одягу

Зішкреблюємо

Зіскоблюванням зручно знімати свічковий віск, що затвердів, з поверхні матеріалу. Для цього використовуйте тонкий предмет із затупленою поверхнею або лезом, наприклад, пилочку для нігтів, ніж, пластикову картку, лопатку для крему.

зіскребти віск

Акуратно підтягніть тверду воскову краплю біля основи і зніміть з тканини. В особливо важких випадках доведеться знімати парафін шар за шаром, ретельно прибираючи стружку та залишки воску. Залежно від поверхні, жирову пляму можна усунути будь-яким вибраним способом.

Обробка пором

Видалення воску за допомогою пари підходить для замшевих поверхонь або щільної тканини. Метод вимагає акуратності, тому що легко розмазати розпалений віск по тканині. Налийте в чайник або каструлю воду і закип'ятіть. Натягніть тканину над окропом так, щоб пара проходила крізь волокна забрудненої ділянки. Проступаючи під впливом пари краплі жиру промокуйте серветкою до тих пір, поки зона не очиститься повністю.

прибрати віск праскою

Нагріваємо праскою та феном

Спосіб підігріву свічкової плями праскою або феном підходить для плям з натурального та незабарвленого воску. Будь-який сторонній барвник, що є в кольоровому воску, при сильному нагріванні остаточно вбереться в тканину. Таку пляму вивести практично неможливо.

нагріти віск феном

Нагрівання здатне повністю відокремити віск від тканини за дотримання всіх правил:

 1. Якщо праска з функцією подачі пари, вимкніть її. Повинен проводитися лише нагрівання поверхні без зволоження.
 2. Перед нагріванням максимально очистити пляму від парафінового шару та стружок. Особливо уважно очищайте від кришок із воску, які непомітні, але при нагріванні можуть залишати додаткові плями.
 3. У вас має бути все під рукою: щільний прошарок з картону, щоб жирний шар не просочився на інший бік одягу, паперові серветки або рушники, праска або фен, додаткова бавовняна тканина.
 4. Розігрійте праску або увімкніть фен. Дотримуйтесь температурного режиму, рекомендованого для вашого типу тканини.
 5. Підкладіть захисний шар із щільного картону та кількох шарів серветки під пляму. На тканину також покладіть пару серветок або рушників. Зверху постеліте бавовняний відріз тканини та прогладжуйте праскою. Або прогрівати феном.
 6. Як тільки серветка або рушник увібрала достатню кількість воску, паперові шари необхідно міняти на нові. Вони добре вбирають у себе і віск, і жир.
 7. Витирайте виріб згідно з рекомендаціями на бирці.

ручне прання

Заморожуємо

Спосіб усунути віск заморожуванням підходить для шовкових, шкіряних, джинсових та хутряних виробів, коли існує велика ймовірність пошкодити колір або текстуру матеріалу. Швидко охолодити річ можна кількома способами:

 • винести річ на балкон або повісити на свіжому повітрі, якщо ви мешкаєте в регіоні з холодним кліматом;
 • докласти шматочок льоду, загорнутий у фольгу чи целофан, щоб не намочити річ;
 • помістити річ у морозилку чи холодильник на деякий час.

заморожування

При швидкому охолодженні пляма свічка застигає і легко знімається з поверхні. Іноді восковий наплив можна зняти нігтями або гребінцем з дрібними зубами, якщо це довгий ворс або шерсть.

Як правильно вивести пляму

Структура матеріалу відіграє у виборі способу усунення воску. Якщо плаття, наприклад, не можна гладити, то метод нагрівання праскою чи феном спочатку не підходить. У такому разі краще використовувати нашатирний спирт або скипидар. Звертайте увагу на те, з чого зроблені гудзики, чи є на одязі вишивка, чи віск потрапив на мереживо. Ці дрібниці важливі, коли пляма доводиться прибирати одразу з кількох видів тканин одночасно.

червоний віск

З натуральної тканини

До натуральних тканин відносяться шовк, шерсть, льон та інші. Щоб прибрати віск, використовуйте максимально щасливі та делікатні способи. Наприклад, спробуйте пляму за допомогою рідини для миття посуду:

 1. Нанесіть трохи гелю на зіпсовану жирну ділянку.
 2. Залишіть на кілька годин, а краще – на ніч.
 3. Одяг із висохлим гелем полоскати не потрібно. Можна відразу відправляти в пральну машину для подальшого очищення у відповідному режимі.
 4. Якщо потрібно ручне прання, акуратно витирайте річ із засобом для чищення.

прання ручне

Льняні та джинсові вироби зручно замочувати у гарячій воді. Такий підхід особливо гарний для свіжих плям, коли усунули верхній свічковий шар, а жирові плями ще не в'їлися глибоко в нитки. Тканини чудово очищаються від воскових плям за допомогою праски або фена, оскільки такий матеріал не боїться високих температур.

Особливість синтетичного матеріалу

З синтетичного матеріалу найчастіше створюють святкові сукні та ошатні костюми. Саме ці тканини схильні до появи плям від застільних та інтер'єрних свічок.

Такі тканини бояться високих температур. Під сильним нагріванням поверхня матеріалу може скукоживатися, деформуватися і навіть миттєво спалахнути.

видалення воску з одягу

 1. Насамперед, постарайтеся максимально позбутися частинок і крихт застиглого воску. Його можна зіскребти, охолодити або просто потерти в руках. Синтетичні нитки мають гладку структуру, що мінімально вбирає жир або віск.
 2. Використовуйте спиртові засоби або розчинники для виведення залишків плями.
 3. Помийте річ згідно з рекомендаціями щодо догляду.
 4. Іноді забруднення не виходить відразу, тому повторюйте процедуру до повного очищення тканини.

Джинса

Улюблені джинси або куртка з джинсового матеріалу відрізняються особливою міцністю та зносостійкістю волокон тканини. Тому матеріал можна заморожувати, нагрівати, прати, шкребти або використовувати хімічні засоби для виведення плям. Часто на джинси потрапляє косметичний віск із салонів краси. Видаляти такі забруднення легко, якщо знати, як усунути віск для депіляції з одягу.

віск на джинсах

Попередньо охолоджену в морозилці тканину очистіть від застиглих крапель свічок і крихт. Замочіть річ на годину у гарячій воді, а потім випрайте у пральній машині на високих температурах. Можна пляму обробити п'яновивідником або гелем для миття посуду.

Шкіри

Прибрати віск зі шкіряного одягу досить легко. Потрібно швидко охолодити матеріал, наприклад, в холодильнику або за допомогою льоду, а потім зняти спливний наплив. Якщо залишився липкий, жирний шар, його можна відтерти ватним диском, змоченим у нашатирі, скипидарі чи іншому розчиннику.

віск на шкірі

Що робити з вовняними речами

Вовняна тканина вбирає як жир і сторонні текстури, а й запахи. Таку річ не можна замочувати в гарячій воді, протипоказано використовувати агресивні хімічні засоби для виведення плям. Для очищення вовни підійде засіб для миття посуду. Це делікатний спосіб усунути жир та не деформувати форму виробу.

видалення воску праскою

Для видалення напливів воску використовуйте праску. Віск нагрівається за температури від 42 градусів. Увімкніть праску на режим прасування вовняних речей. Накрийте пошкоджену ділянку тканини паперовими серветками, прогрійте та усуньте свічкову пляму. Потім річ замочіть у гелі для миття посуду або порошку для прання делікатних тканин. Акуратно випрати і розкласти на горизонтальній поверхні для сушіння.

Що робити, якщо віск кольоровий

Кольоровий віск неприємний тим, що крім жирової та свічкової плям, забарвлює виріб у відтінок свого барвника. Тому не можна нагрівати пошкоджену ділянку праскою чи феном, оскільки чужорідний пігмент ще сильніше в'їдається у структуру тканини. Використовуйте рідкі очищувачі, такі як спирт, нашатир або засоб для виведення плям. Нанесіть трохи кошти на серветку і акуратно промокуйте ділянку. Поступово барвник вбиратиметься багатошаровим папером і від плями не залишиться і сліду.

кольоровий віск

Як видалити стару пляму

Віскові плями хороші тим, що їх можна видалити у будь-який час. Однак не допускайте випадків, коли жирові рештки міцно в'їдаються в тканину. Особливо важко піддаються виведенню давні сальні забруднення з уже новим шаром пилу, що налип. Пляма стає складною, оскільки крім жиру, тут додається в'їли бруд та інші складові. У таких випадках допомагає комбінований спосіб виведення забруднень, наприклад, прогріти праскою, а залишки вивести засобом для виведення плям. Або віднесіть річ у хімчистку.

як випрати віск

Боротьба з восковими плямами не складна, якщо вчасно реагувати і робити правильні дії. Не піддавайтеся першому пориву стерти рідкий віск із одягу. Дійте грамотно та обдумано. І ніякі плями не страшні вашому улюбленому одязі.

Відео: як вивести віск від свічки з одягу

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар