Чим протирати глянсову поверхню на кухонному гарнітурі

Щоб меблі залишалися в привабливому вигляді, їй потрібен своєчасний та якісний догляд. Як зробити це правильно та доречно, можна дізнатися у цій статті.

глянсовий кухонний гарнітур

Види та особливості покриттів

Кухонний інтер'єр має широку гамму покриттів. Різні матеріали створюють різну атмосферу на кухні. Як і їхній колір.

колір гарнітуру на кухні

Найчастіше в майстернях замовляю кухні з таких матеріалів:

 1. Пластиковий кухонний гарнітур так названо, тому що їм обклеєні плити або ДСП, або МДФ. З переваг у ньому виділяють: стійкість перед механічними ушкодженнями, перед впливом та перепадом температур, стійкість до вологи. І доступна ціна. Недоліки: спеціальний вид догляду, особливо якщо вибрано матову поверхню.
 2. Фарба. Прекрасно підходить для оновлення та зміни зовнішнього вигляду, майже всіх виробів. Великий вибір кольорів. Спочатку наносити колір, а потім його розкривають лаком. Лак додасть яскравіший блиск предмету. Недолік у тому, що на м'якому лаку легко утворюватися подряпини. Але перевага в цьому процесі полягає в тому, що подряпини можна видалити простим поліруванням. Вартість таких меблів висока, тому що догляд багато часу на його створення.
 3. Плівка ПВХ. Плюси: стійкість до чистячих речовин, доступна вартість, тривалість служби та доступність у ціні. У разі значної подряпини плівка легко знімається, і предмет обклеюється новим полівінілхлоридом. З недоліків варто відзначити, що колір під впливом сонячних променів може вигоряти. Плівку ПВХ не рекомендовано застосовувати в районі миття, так як її стійкість до вологи та нагрівання не така висока.
 4. Акрил. Характерний вид покриття – це блиск глянцю, що приваблює погляд. З інших переваг можна виділити: стійкість до сонячних променів, стійкість до деформацій, екологічно безпечний матеріал. Невеликі подряпини можна прибрати своїми руками та декоративною поліроллю. Перед вибором зверніть увагу на негативні моменти: відбитки залишаються на матеріалі, рівень відображення високий, акрилові фасади глухі.
 5. Фарбована МДФ під лаком. Величезна кольорова гама стала перевагою цього покриття. З інших позитивних сторін виділяють: екологічність, стійкість до сонячних променів, немає реакції на агресивну хімію, ремонтопридатність на високому рівні. Недоліки сконцентрувалися на високій вартості та рекомендації використовувати миючий гель з «м'яким» ефектом.

матеріал для глянцевої кухні

Кожен із матеріалів має свої переваги та свої недоліки, куди ж без них. Вибір робіть на тому матеріалі, який зможете доглядати, і який менше пошкоджуватиметься. Це збереже його глянсовий блиск.

догляд за кухнею

Причини забруднень

Жоден із видів кухонних меблів не залишається без забруднень, якщо там готують і ним активно користуються. У процесі готування уникнути забруднень досить складно. Найчастіше це відбитки пальців рук, сліди від продуктів (жир, вода і т.д.), вплив вологості, випаровування від плити та підвищеної температури.

бруд на кухонному гарнітурі

Підвищена температура

Глянсова поверхня меблів піддається впливу температур, якщо розташована поблизу плити або колонки. Це негативно позначається на покритті. Хоча і деякі з виробників запевняють, що матеріал стійкий по відношенню до впливу підвищеної температури або її стрибків, згодом цей фактор все ж таки впливає на гарнітур.

висока температура на кухні

Вологість

Це зовсім не означає, що не можна робити вологе прибирання. Це означає, що у вологому прибиранні повинна бути обережність у плані кількості води. Не треба з нею перестаратися.

висока вологість на кухні

Випаровування їжі

Поблизу плити, під час готування випаровується рідина, що утворює пару. Він осідатиме на поверхні глянсового матеріалу, і утворює конденсат, а це зайва волога. Варто уникати чи витирати насухо парові сліди.

пар від приготування їжі

Дотик пальців рук

На пальцях рук є свої сальні залози і, торкаючись глянцевої поверхні ними, ви там залишите свій відбиток. Їх легко протерти вологою серветкою без вмісту спирту, і вони зникнуть. На деяких поверхнях їх дуже помітно.

відбитки на глянці

Сліди від пальців

Відбитки від пальців легко забираються і на перший погляд абсолютно нешкідливі. Але якщо на цих пальцях залишилися жири від приготування або споживання їжі, він буде і на поверхні кухонного покриття.

сліди від рук на кухні

Кожен із видів забруднення можна видалити легким рухом серветки чи губки. Головне в кожному чищенні, не допускати утворення застарілих плям, особливо жирних.

прибирання кухонного гарнітуру

Правила догляду за меблями

Чим дбайливіше ставимося до меблів, тим краще і довше вони будуть мати прекрасний вигляд. Забруднення можна чистити, у тому числі й застарілі сліди, але первозданний вигляд вона навряд чи матиме. Кожен догляд має на увазі під собою певний набір коштів. У випадку з глянсовими поверхнями озброїться правильними інструментами та засобами.

догляд за глянцевими меблями

Як підібрати інвентар

Виберіть для дбайливого догляду такі види інструментів:

 • Ганчірки з мікрофібри або м'які байкові.
 • Вологі серветки. Є спеціальні вологі серветки для полірування авто і вони підходять для глянсових поверхонь.

набір для прибирання гарнітура

Тепер ви знаєте, чим чистити глянцеву поверхню кухонного гарнітуру можна. Головне, не відступатися від рекомендацій.

догляд за кухонним гарнітуром

Як правильно витирати

Як вже повідомляли, не потрібно старатися із кількістю вологи, це шкодить покриттю. Помірна кількість вологи і витирати вологою губкою або ганчіркою. Після чого важливо витерти поверхні сухою ганчірочкою або серветкою, щоб не залишалися розлучення від води.

правильне прибирання гарнітура

Які засоби використовувати

Чим відмити глянцевий гарнітур, щоб не зробити гірше?

засоби для догляду за гарнітурою

Відповідь криється у списку з доступними домашніми засобами та спеціальними.

 1. Скляні засоби – це те, чим помити не складе труднощів кухонний гарнітур глянсовий від жиру. Вони дозволяють витерти забруднення і залишити після процесу розлучення.
 2. Спеціальні очисні засоби для глянсових поверхонь.
 3. Поліроль з воском. Має антистатичну дію, посилює блиск покриття. Його краще застосовувати після того, як витерли меблі сухою тканиною та зверху наносити поліроль.
 4. Шампунь, засіб для миття посуду (переважно гель), засіб для миття рук. Їх можна спінити, нанести на шафки або іншу глянсову поверхню і швидко видалити вологою ганчіркою. У результаті ще й витерти насухо серветкою. Прекрасно допомагає очищати жирні сліди від приготування їжі та бризками.

набір для догляду за гарнітуром

Світлі меблі з глянцем на собі не сильно відображають сліди. Чого не можна сказати про темні і чорні глянцеві меблі.

чорна глянсова кухня

Що робити не варто

Є засоби, якими категорично заборонено користуватися – все, що може завдати шкоди покриттю. Це жорсткі та абразивні матеріали: щітки, металеві губки, агресивні миючі засоби. Саме тому, в рекомендаціях вказані м'які ганчірочки та вологі серветки.

щітка для чищення меблів

Мити із застосуванням вологи потрібно максимально обережно. Перевищуючи кількість води, ви сприяєте відшарування глянцю.

відшарування глянцю від меблів

Звертайте увагу на склад засобів, чим дозволяється почистити глянцевий кухонний гарнітур, якими користуєтеся. Якщо в них є ці компоненти, застосовувати не потрібно:

 • Ацетон.
 • Спирт.
 • Скипідар.
 • Смола синтетична.
 • Хлор.
 • Нітрогліцерин.
 • Розчинник хімічний.

небезпечні миючі засоби

Дотримуючись запобіжних заходів, момент ремонту або повної заміни віддаляється на невизначений час. Чищення можна проводити щодня, протирати вологими серветками, це дозволить заощадити витрати часу та сил при генеральному прибиранні.

щоденний догляд за гарнітуром

Як надовго зберегти блиск

Щоб меблі залишалися тривалий час блискучими, проводьте вчасно очищення, уважно підбирайте миючі засоби. Якщо ви купили новий засіб або вирішили скористатися одним з народних засобів (наприклад, мильний розчин з господарського мила), не потрібно застосовувати його відразу по всій поверхні. Виберіть невелике місце та локально перевірте дії засобу: підходить чи ні.

блиск глянсової кухні

Не порушуйте послідовність:

 1. Миючий засіб.
 2. Суха ганчірочка або серветка.
 3. Антистатик чи восковий поліроль.

Що робити, якщо з'явилися подряпини

У разі не дбайливого ставлення до меблів можуть утворитися подряпини. Вони бувають 3-х основних видів:

 • Маленькі.
 • Середні.
 • Великі (глибокі).

Перші можна намагатися затирати народним засобом. Візьміть ватний диск, змочіть його олією і протріть ним поверхню. Для других є два варіанти розвитку подій: воскова поліроль або спеціальний лак-спрей. Поліроль легше знайти і її використання таке: потрібно протерти нею пошкодження, доки воно не пропаде.

натерти меблі поліролем

А ось лак-спрей необхідно придбати у спеціальних магазинах. Він має бути безореольний, з основою однокомпонентний акрил. Умови використання є в інструкції із застосування.

Третій тип подряпин найскладніший. Є кілька варіантів розвитку подій:

 1. Маркер для ламінату та лакових покриттів. Важливо підібрати відповідний для вас колір. І це зробити значно простіше, ніж із наступним методом.
 2. Твердий восковий олівець. Підібрати його можна у будівельному магазині. Важливо вибрати свій колір. Спочатку потрібно розплавити олівець і потерти їм вм'ятину, щоб вони заповнилися. Після того, як віск застигне, його потрібно зняти. Зробити це можна шпателем чи лезом. Слідом настає етап шліфування, шліфувальною машинкою або наждачним папером. Поверх наноситься безореольний лак.

восковий олівець для меблів

Бережний та своєчасний догляд продовжує термін служби всіх речей, та меблів у тому числі. Правильно підібрані засоби для догляду можуть не повернути первісну красу і стан, але однозначно не зможуть зробити гірше.

Відео: поради щодо догляду за глянцевою кухнею

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар