Чим пофарбувати шкіряну куртку в домашніх умовах

Шкіряна куртка, косуха – це модно, молодо, круто! Вона завжди була предметом гордості його власника, привертала увагу оточуючих. Але час не щадить навіть наймодніші та найулюбленіші нами речі. Мине близько двох років, і на куртці стануть помітні потертості, вона почне втрачати свій блиск і привабливість.

потертості а куртці

Якщо викинути її шкода, можна спробувати «вдихнути у неї друге життя». Основним способом оновлення виробу зазвичай вважають фарбування. Саме вона може надати одягу свіжість та привабливий зовнішній вигляд.

фарбування куртки до та після

Однак не всі вірять, що взагалі шкіряну куртку можна фарбувати, тим паче в домашніх умовах.

Чи можна пофарбувати шкіряну куртку

Практика свідчить, що шкіра піддається фарбуванню, і продовжити життя шкіряного виробу можна, не тільки віддавши у фарбування спеціалізоване підприємство, а й у домашніх умовах. Але щоб все вийшло, потрібно враховувати особливості шкіри, знати та правильно використовувати секрети домашніх майстрів.

фарбування куртки будинку

Види фарбування

Щоб не зіпсувати улюблену річ потрібно знати, як пофарбувати шкіряну куртку в домашніх умовах. Щоб оновити виріб зі шкіри, використовують два види фарбування: поверхневий та глибокий. Кожен має свої особливості та вимагає чіткого дотримання послідовності дій.

види фарбування

 1. При поверхневому фарба наноситься на лицьову сторону куртки, частково проникаючи у структуру. Для обробки використовують будь-який засіб, що підходить для натурального матеріалу. Досягти бажаного результату можна лише у разі дотримання нескладних умов:
  • знежирити поверхню ацетоном;
  • фарбу накласти на кілька шарів;
  • добре просушити.
 2. Глибокий вид фарбування передбачає процедуру, яка забезпечить обробку шкіряної поверхні таким чином, щоб вся поверхня виробу була повністю просочена складом. Для цього необхідно підготувати ємність із фарбуючим засобом, занурити річ у розчин та витримати потрібний час, рекомендований виробником. Після цього розмістити куртку для просушування таким чином, щоб вони не втратили своєї форми.

поверхневе фарбування

глибоке фарбування

Увага! При глибокому способі важливо періодично перевертати одяг, щоб поверхня рівномірно фарбувалася.

глибокий спосіб фарбування

Підготовка до процедури

Забарвлення шкіряної куртки потребує терпіння та уваги. Перед початком процедури необхідно підготувати виріб. Першим і важливим кроком у цій справі є уважне видалення різного роду забруднень. Ефективно видалити їх можна за допомогою знежирення, використовуючи спеціальні чи звичайні засоби, які завжди під рукою у будь-якому будинку. Для цього підійде мильний розчин із додаванням гліцерину. Ця суміш добре знежирює.

підготовка до фарбування

Звільнити куртку від пилу, якщо на ній немає плям, можна, уважно протерши поверхню вологою серветкою. Крім того, слід дотримуватися деяких правил, які допоможуть надалі отримати відмінний результат:

 1. шкіру не потрібно сильно змочувати – краще протерти добре серветкою, що добре віджата;
 2. очищати поверхню уважно, не пропускаючи жодної складки;
 3. видалити з поверхні мильний розчин можна чистою губкою та водою;
 4. підготовлену річ вивісити (викласти) для просушування таким чином, щоб вона не втратила свою форму, при цьому розташувати її потрібно подалі від обігрівальних приладів та сонячних променів.

правила очищення куртки

Важливо! Приступати до фарбування куртки можна тільки в тому випадку, коли вона повністю просохла.

сушіння куртки перед фарбуванням

Як підібрати засіб для фарбування

Для відновлення шкіри у продажу можна знайти досить багато засобів, які гарантують високу якість обробки та закріплення її результату протягом тривалого часу. На ринку фарба для шкіряних курток представлена в наступних видах:

 • аерозольні;
 • рідкі;
 • порошкові;
 • кремоподібні.

фарба для шкіряної куртки

Кожен із них має свої особливості, а якому віддати перевагу – вирішити власник куртки. При цьому важливо пам'ятати, що дешевий засіб не гарантує якість. Не варто купувати дуже дорогу фарбу, краще зупинитися на продукції середньої цінової категорії.

Зверніть увагу! При виборі фарби необхідно уважно ознайомитися з інструкцією, врахувати всі нюанси її застосування та рекомендації виробників, а також обмеження використання.

вибір фарби для куртки

Аерозольна фарба

Про те, як виглядає аерозольний балончик, немає потреби розповідати. Він багатьма вважається найбільш раціональним та зручним у використанні. З його допомогою можна регулювати потужність потоку фарби, визначати глибину її проникнення у структуру шкіри. Для накладання більш міцного шару, що фарбує, рекомендують наносити його кілька разів.

фарбування аерозолем

Аерозоль приваблює простотою застосування, а також:

 1. можливістю швидкої обробки поверхні;
 2. ефективністю при фарбуванні будь-якого виду шкіри;
 3. фарба досить швидко висихає;
 4. не потребує додаткових підручних інструментів;
 5. має великий вибір кольорів;
 6. відноситься до середнього цінового сегмента.

аерозольна фарба для шкіри

Недоліків, масово зазначених споживачами, не виявлено.

Увага! Під час роботи з аерозольною фарбою обов'язково використання засобів індивідуального захисту.

Рідка фарба

На думку, чи можна використовувати цей вид фарби в домашніх умовах для відновлення шкіряної куртки, розійшлися. Дехто вважає, що вона найкраще підходить для роботи в домашній фарбувальній кімнаті. Інші стверджують, що вдома неможливо досягти абсолютно рівного фарбування всієї поверхні, а це означає, що виріб буде зіпсований і непридатний до носіння.

фарбування рідкою фарбою

При цьому неможливо мовчати про ті позитивні результати, які можна отримати, використовуючи:

 1. маючи акрилову основу, вона глибоко проникає у структуру шкіри та надає їй природного вигляду;
 2. можна використовувати для будь-якого типу шкіри;
 3. можна нанести глянсове або матове покриття;
 4. має широку кольорову гаму.

рідка крем-фарба для шкіри

Якщо потрібно пофарбувати куртку в домашніх умовах, робити це потрібно уважно та акуратно, з точним дотриманням пропорцій складу вимог та умов по процедурі, результат може перевершити всі очікування: поверхня стане гладкою, буде стійка до сонця, дощу та снігу, перепадів температур та механічних пошкоджень .

Дотримуючись правил безпеки, працювати з рідкою фарбою потрібно в захисних рукавичках.

Увага! Домогтися рівного фарбування можна тільки у випадку, якщо шкірянка не має глибоких потертостей та порушень структури.

фарбування рожевої куртки

За допомогою рідкої фарби можна не тільки відреставрувати шкіряний виріб, але й змінити колір.

Зважаючи на складність процесу фарбування, зазвичай використовується професіоналами – працівниками хімчистки. Головним недоліком є її висока вартість.

Порошкоподібна фарба

Використання порошку для ремонту шкіряної куртки багато хто вважає раціональним і досить ефективним способом. Однак він має свої особливості, які потрібно обов'язково врахувати під час підготовки складу до роботи.

Щоб фарбування було проведено успішно, потрібно правильно підготувати розчин:

 1. порошок розчиняють у воді у пропорціях, зазначених в інструкції;
 2. одержаний розчин потрібно нагріти до 95°, після чого остудити до 45°С;
 3. Цілком занурити шкірянку в ємність з фарбою і витримати потрібний час, як правило – не менше 2-3 годин.

порошкова фарба для шкіри

Зверніть увагу! Не можна скорочувати час фарбування, інакше на куртці залишаться погано профарбовані плями.

Порошковий варіант забезпечує рівномірність фарбування, проте є менш стійким, порівняно з аерозольним. Головною складністю використання цього виду фарби вважають необхідність та процедуру попереднього приготування суміші до роботи. Потрібна підвищена ретельність та уважність при її підготовці.

Порошок слід засипати поступово, ретельно перемішуючи. Отриманий розчин необхідно процідити через кілька шарів марлі, щоб не залишилося єдиного грудочка, а потім додати води і довести її обсяг до вказаного в рецептурі.

Кремоподібна

Фарби у вигляді крему випускаються в баночках та тубах з поролоновою губкою, що входить до комплекту. Вони найчастіше використовуються для відновлення взуття. Що стосується одягу, то його можна використовувати лише на речах, виготовлених із матеріалу з гладкою поверхнею.

Крім того, потрібно врахувати, що крем-фарба не підходить для оновлення всієї речі, а може застосовуватися тільки на окремих її ділянках, щоб «закрити» дрібні потертості, тріщини, подряпини, з чим успішно справляється.

Вона добре проникає у тканину шкіри, але для закріплення результату процедуру потрібно провести двічі.

кремоподібна фарба для шкіри

Народні методи фарбування

Крім товарів, які пропонує торгівля, деякі власники шкіряних виробів вважають за краще пофарбувати їх, використовуючи народні рецепти, безпечні та практичні. Компоненти, що використовуються для проведення процедури, цілком доступні та не відрізняються високою ціною.

Зверніть увагу! Використовуючи народні методи, можна лише оновити шкірянку, надати їй свіжого вигляду, але перефарбувати в інший колір не вдасться.

Найбільше рецептів з реставрації коричневої куртки: саме такий колір найчастіше для неї є характерним:

 • втирати в шкіру куртки настоянку кори вільхи, яка допоможе відновити коричневий колір виробу, це завдання виконає суміш кальцинованої соди і поташу, розведена водою і нанесена пензликом на поверхню;
 • густий насичений коричневий колір можна одержати з використанням марганцю;
 • йод надає коричневій речі зі шкіри золотавого відтінку;
 • настоянка фукорцину, розбавлена водою, надасть речі малиновому відтінку;
 • можна скористатися морилкою, якщо потрібно трохи висвітлити виріб;
 • хна пофарбує надасть яскравого червоно-коричневого відтінку.

народні методи фарбування куртки

Для реставрації виробів інших кольорів можна використовувати такі речовини:

 • слабкий водяний розчин залізного купоросу, щоб освіжити сіру куртку;
 • зеленка, звичайно, допоможе відновити куртку аналогічного кольору; пропорції з водою – залежно від бажаного відтінку;
 • заварений чорний чай або мелена кава додадуть ніжний бежевий колір жовтій (не яскравій) куртці, а лушпиння цибулі – золотистий;
 • використання басми дає колір від зеленого до глибокого чорного.

відновлення кольору куртки

Якщо постає питання, чим можна пофарбувати шкіряну куртку в чорний колір, на допомогу прийдуть домашні майстри, які стверджують, що насичену чорну фарбу можна отримати, заливши іржаві цвяхи гарячим оцтом, а краще есенцією.

Чисто вимитий та знежирений метал спиртовим розчином покривають оцтовим розчином і залишають на два тижні настоюватися. Якщо цвяхи не іржаві, то на три. Витримують, доки зникне запах оцту, готову суміш проціджують і використовують.

Для відновлення шкіряних курток використовують також ягідні соки, штемпельні фарби та різнобарвне чорнило.

Етапи фарбування

Щоб народні рецепти спрацювали, необхідно правильно провести весь процес фарбування:

 1. компоненти розвести водою до потрібного відтінку, сухі залити водою, довести до кипіння, після чого охолодити і процідити;
 2. на підготовлену куртку наносити розчин шарами, активно втираючи його пензликом, губкою або тканинним тампоном;
 3. на манжети і комір звернути особливу увагу: вони завжди бувають найбільш потертими: фарбу на них потрібно наносити чотири-шість шарів з інтервалом у півгодини.

процес фарбування куртки

Простішим способом є вимочування в готовому барвнику не менше 3-4 годин. При цьому не забувати перевертати виріб, щоб уникнути нерівностей фарбування.

Зверніть увагу! Досвідчені домашні майстри радять як «закріплювач» використовувати норкову олію. Воно допоможе злегка змінити тон і захистити шкіру від солі, вологи, плісняви та розтріскування.

Чи можна перефарбувати в інший колір

Шкіряну куртку можна перефарбувати в інший колір, але в домашніх умовах навряд чи варто експериментувати над річчю, яку ще використовують. Найкраще звернутися до послуг професіоналів. Якщо жага творчості долає її власника, можна спробувати на старому одязі, використовуючи рідкі фабричні барвники.

фарбування куртки в інший колір

Сушіння куртки

Щоб шкірянка знайшла «друге життя», важливо не лише добре її пофарбувати, а й правильно висушити. Обов'язково варто врахувати:

 • сушіння заборонено перед відкритим вогнем, на сонці або за допомогою різних обігрівальних приладів;
 • висохнути вона повинна природним чином, що обдувається вітром, у теплу пору року;
 • якщо такої можливості немає, добре просохнути вона може у теплому, добре провітрюваному (нежитловому) приміщенні.

сушіння куртки

Як доглядати за шкіряними виробами

Хоча шкіра – міцний матеріал, вона потребує турботи та своєчасного догляду. Тоді вироби з неї довго зберігатимуть привабливий вигляд, який включає:

 1. просочування водовідштовхувальними препаратами, яке проводять двічі на місяць;
 2. дбайливе просушування промоклої речі на вішалці або в лежачому положенні, далеко від обігрівальних приладів;
 3. обробка кондиціонером, що запобігає пересушуванню шкіри, втраті кольору і зберігає жировий баланс у виробі;
 4. періодичне використання засобів підтримки чи відновлення блиску.

догляд за шкіряною курткою

Використовуючи ці нехитрі рекомендації, можна подарувати шкіряній куртці «друге життя» та користуватися нею протягом тривалого часу.

Відео: як пофарбувати шкіряну куртку

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар