Чим очистити монтажну піну з одягу

Матеріал, який використовується для монтажно-будівельних робіт, пов'язаних із фіксацією та герметизацією деталей, називається монтажна піна.

монтажна піна

Вона широко використовується як професійними будівельниками, так і любителями, завдяки простоті використання. Має безліч переваг, і в деяких випадках просто незамінна. При цьому має один суттєвий недолік – потрапляючи на одяг, його дуже важко вивести.

монтажна піна

Чому монтажна піна складно видаляється

Монтажна піна – це поліуретановий герметик, при виробництві якого використовують величезний список хімічних речовин: ізоціанат, стабілізатори, поліол, каталізатори, спінювачі, ароматичні ізомери, загусники тощо.

монтажна піна фото

Очистити повністю від герметика одяг складно через:

 1. Швидке розширення кошти. Монтажна піна завдяки пропілену збільшується в розмірі і, потрапляючи на одяг, швидко в'їдається в тканину.
 2. Миттєве затвердіння маси. Термін застигання речовини близько 15 хвилин, а повне висихання відбувається через 24 години.

робота з монтажною піною

Видалити її з одягу важко, але це можливо. Процес трудомісткий і знадобиться чимало часу для очищення. А також деякі хитрощі, які допоможуть впоратися з проблемою, що виникла – як очистити піну з одягу.

як прибрати монтажну піну з одягу

Що робити, якщо на одяг потрапила монтажна піна

У разі попадання монтажної піни на одяг краще не зволікати з його видаленням. Чим довше засіб на тканині, тим важче його очиститиме.

монтажна піна на джинсах

Незалежно ні від чого (є можливість відразу ж розпочати очищення чи ні) варто видалити верхній шар, щоб герметик ще більше не вбирався в речі. А далі дивитися по ситуації та вибирати той засіб та метод боротьби, який найбільше підійде у вашому випадку.

засохла монтажна піна

Засоби для видалення піни

На сьогоднішній день є кілька дійсно працюючих методів. А також чимало засобів для видалення піни з одягу. Крім професійних, також широким попитом користуються підручні кошти.

рідина для зняття піни

Вибирати той чи інший засіб потрібно в індивідуальному порядку. Залежить вибір від розмірів забруднення, від тканини, де пляма, від технічних характеристик герметика.

Професійні

Професійні – це спеціальні розчини, які призначені для легкого та швидкого очищення. Придбати їх можна у будівельних магазинах. Розрізняють два типи засобів:

 • які видаляють свіжі плями;
 • видаляють вже засохлий герметик.

Виробляють професійні очищувачі у вигляді рідин, аерозолів, паст, також є спеціальні просочені серветки.

очищувач монтажної піни

Як показує практика, найчастіше застосовують спеціальний розчинник, його називають рідину для промивання пістолета. Процедура очищення виконується у такій послідовності:

 1. Швидко зрізається верхній шар піни («шапка»), намагаючись це зробити якомога ближче до тканини, щоб забрати максимальну кількість герметика. Для цього підійде будь-який гострий різальний предмет або шпатель.
 2. Розчинником просочується бавовняна тканина або марлевий диск. З країв до середини акуратно витирається піна, щоб її не розмазати і зробити пляму ще більше.
 3. Через двадцять хвилин забираються всі залишки герметика і стирається річ не шкодуючи прального порошку. Прання можна проводити як ручне, так і машинне. В останньому випадку важливо вибрати режим прання із замочуванням та додатковим прополіскуванням.

рідина для промивання пістолета

Важливо! Хімічні речовини, що входять до складу рідини для пістолета, можуть згубно впливати на різні види тканини, тому перед процедурою очищення важливо спробувати розчинник на менш помітних ділянках.

Якщо при покупці пінополіуретану ви придбали ще й спеціальний розчинник у вигляді аерозолю, завдяки якому можна видалити застарілі плями не тільки з одягу, але і з різних поверхонь, то процес очищення робиться так:

 1. Зрізається верхівка монтажної піни, будь-яким зручним способом.
 2. Накривається поверхня папером або плівкою, зверху лягає забруднений одяг.
 3. Розчинник у вигляді аерозолю, що розпорошується на забруднену ділянку, попередньо інтенсивно струшується балон. При цьому обов'язково дотримуються правил техніки безпеки.
 4. Очікується необхідний час дії засобу (в середньому півгодини). При цьому не можна залишати матеріал із речовиною без нагляду, щоб не зіпсувати річ.
 5. Забираються залишки герметика, і стирається одяг. Найкраще процедуру прання повторити двічі на швидкісних обертах та високій температурі.

очищення одягу від монтажної піни

Важливо! Виконуючи очищення монтажної піни з одягу, потрібно обов'язково використовувати захисні заходи безпеки – рукавички. При попаданні спеціального розчинника на шкіру можна спричинити опік.

При виборі професійного кошти слід звертати увагу на показники. Зважати на його агресивність, щоб він не пошкодив матеріал, на який потрапив герметик.

чим можна відтерти монтажну піну

Підручні

Спеціальні розчини хоч і добре справляються із забрудненнями, але це задоволення не з дешевих. Не кожен може собі це дозволити. Тому шукаючи відповідь на запитання: «Чим відмити монтажну піну від одягу в домашніх умовах?» можна згадати про підручні кошти – найбільш бюджетний випадок.

фото монтажної піни

Соняшникова олія

Дуже добре справляється зі свіжими плямами, вона має бути рафінована і не мати специфічного запаху.

Етапи проведення процедури:

 • Видалити пляму механічно. «Шапку» монтажної піни зрізати ножем по максимуму, пилкою для нігтів прибрати грубі частинки після відрізання,
 • Рослинна олія досить сильно підігріти на слабкому вогні;
 • Дуже акуратно налити на забруднене місце гарячу олію;
 • Трохи зачекавши, видалити герметик повністю з тканини;
 • Випрати одяг (700-900) з рідиною для миття посуду та обполоснути з використанням кондиціонера.

соняшникова олія

Якщо з першого разу пляма не повністю очистилася, процедуру потрібно повторити, при цьому спробувати сильніше нагріти олію.

Важливо! Такий метод видалення не підходить для делікатних та синтетичних тканин, їх при високих температурах прати не можна.

Дімексид

Можна придбати в аптеці, що найчастіше використовується для лікування суглобів. З його допомогою не проблема відпрати як свіжі, так і затверділі плями.

димексид

Діяти треба так:

 • за допомогою механічного очищення зняти верхній шар піни, намагаючись це робити якомога ближче до тканини;
 • нанести рідину на забруднену ділянку будь-яким зручним способом: одразу на бруд або на ватний тампон, щоб прикласти;
 • залишити взаємодіяти на 30 хвилин;
 • прибрати залишки розм'якшеної піни за допомогою абразивних предметів (щітка, металева губка)
 • випрати одяг при високій температурі води на великих обертах.

Бензин

Для видалення монтажної піни з одягу важливо використовувати тільки очищений бензин. Метод відмивання ні чим відрізняється від двох попередніх способів. Також видаляємо «шапку», змочуємо пляму бензином, залишаємо на 20 хвилин, замочуємо одяг і повноцінно стираємо в машинці з додаванням кондиціонера.

бензин

Замочувати річ рекомендують у теплій воді з використанням господарського мила.

Важливо! Після процедури очищення бензином сушити річ потрібно на відкритому повітрі, щоб вивітрився специфічний запах.

Фізичні методи видалення

Якщо питання, чим можна прибрати монтажну піну з одягу ще актуальне, і ви переживаєте за стан речей після очищення або дуже делікатний матеріал, то найбільш безпечними способами, вважаються фізичні методи видалення.

монтажна піна на руках

Виділяють два основні методи:

 1. Заморожування. Реч, на якій є пляма від монтажної піни, потрібно покласти в поліетиленовий пакет плямою вгору і відправити в морозильну камеру на пару годин (краще на ніч). Герметик стає крихким. Після закінчення часу очистити забруднення механічним способом.
 2. Ультрафіолет. Промені сонця також впливають на структуру монтажної піни. Щоб позбавитися плями потрібно, забруднену річ покласти плямою вгору під вплив ультрафіолету. У такому стані одяг повинен пролежати кілька днів, при цьому кожен день верхній шар герметика потрібно механічно забирати будь-яким зручним предметом.

тканина вигоріла

Важливо! Даний метод не підходить, якщо тканина кольорова, під впливом сонячних променів вона вицвіте та вигорить.

Найчастіше фізичні методи допомагають лише наполовину. Тому після їх застосування рекомендують проводити додаткове хімічне очищення.

очищення димексидом

Видалення старої піни

Як і чим видалити засохлу монтажну піну з одягу? Які методи використовувати та як правильно діяти?

Якщо монтажна піна давно на тканині і встигла повністю затвердіти, то процес очищення затягнеться. До народних методів не варто звертатися, оскільки час витратите, а позитивного результату не досягнете.

очищувач монтажної піни

Використовувати їх потрібно вкрай обережно та гранично акуратно. Перед застосуванням одягнути рукавички та маску. Прочитати інструкцію використання того чи іншого засобу. Діяти лише з огляду на правила техніки безпеки.

Всі ці кошти різні за складом та ціновою політикою, тож керуватися треба виключно за своєю ситуацією. Серед них рідини для видалення піни з пістолета (промивання), аерозолі та розчинники.

засоби для видалення монтажної піни

Що робити не варто

Щоб повністю вивести монтажну піну з одягу і це було не так уже й складно, необхідно знати чого не варто робити. А саме використовувати:

 1. води. Пориста структура субстанції швидко вбирає рідину, тим самим глибше проникає в волокна тканини.
 2. Оцтову есенцію. Є велика можливість, що зіпсується матеріал одягу.
 3. Неочищений бензин. Саме, використавши його, можна знайти нові плями, які ще важче вивести.
 4. Розчин перекису водню. Засіб вступає в реакцію з монтажною піною, в результаті вона розщеплюється і швидше вбирається в тканину.

оцет перекис

Що робити після видалення піни

Після видалення плями від монтажної піни потрібно одяг замочити на кілька годин. Використовувати можна засіб для виведення плям, але найкраще натерти господарське мило.

замочити одяг

Після цього безпосередньо зайнятися пранням. Можна вручну це зробити, а можна скористатися пральною машинкою. При використанні техніки режим прання повинен бути на високих обертах за максимальної температури (700 – 900) із застосуванням кондиціонера.

прання з кондиціонером

Важливо! Якщо тканина дуже делікатна краще випрати річ руками.

Як не допустити попадання піни на одяг

Уникнути попадання герметика на одяг можна знаючи кілька простих прийомів:

 1. Захисний одяг – спеціальні рукавички для будівельних робіт, захисна маска та окуляри.
 2. Спеціальний інструмент – пістолет та балончики, які дозують вихід піни.
 3. Правильно організоване робоче місце – комфортне та просторе без сторонніх предметів.
 4. Технологія використання – оброблена поверхня водою для швидкого зчеплення.

робота з монтажною піною

Підсумовуючи, можна сказати, що очищення монтажної піни з одягу процес трудомісткий і потребує чимало часу. Але видалити пляму можна. Ну, а якщо, у вашому випадку, ніякий метод не спрацював, завжди можна нашити аплікацію або зробити латку.

Відео: видалення монтажної піни з одягу

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар