Чим мити ламінат у домашніх умовах

Зовнішній вигляд підлоги в наших квартирах та будинках дуже впливає на загальне враження від усього інтер'єру. Ламіноване покриття є одним із найміцніших і практичних варіантів. Воно являє собою шаруватий матеріал із плит ДВП середньої та високої щільності, фанерований декоративною зносостійкою плівкою.

ламінат у квартирі

Цей вид покриття для підлоги дуже широко представлений на ринку, як бюджетними варіантами, так і досить дорогими, внаслідок чого серед покупців він популярний. За всіх своїх переваг потребує акуратного звернення та особливого догляду. Тому після укладання в будинку ламінованого покриття господарі замислюються над проблемою: як мити ламінат, не завдаючи йому шкоди.

як мити ламінат

Особливості покриття, що ламінує

До плюсів використання ламінату можна віднести такі фактори:

 • Естетичність та багатий асортимент;
 • Стійкість до зносу, вологостійкість, міцність. Ці характеристики зумовлюються класом виробу;
 • Простий спосіб монтажу, після якого не потрібно ніякої обробки;
 • Доступна ціна.

Проте, є й недоліки такі, як:

 • шкідливість верхнього шару смоли чи фарби здоров'ю;
 • покриття є слизьким;
 • при порушенні технології укладання з часом може виникнути скрип.

світлий ламінат

При монтажі підлоги з ламінату окремі панелі з'єднуються одна з одною з бокових і торцевих боків за допомогою замків, які є виступом з одного боку панелі та заглибленням з іншого. Таким чином, в процесі збирання панель просто вставляється в паз іншої панелі. І якщо поверхня самого елемента покрита плівкою, що захищає від зовнішнього впливу, то з обох боків ця плівка відсутня. Тому стики – це найслабша частина підлоги з ламінату.

ламінат на кухні

Недорогі ламіновані панелі не обробляються водовідштовхувальними розчинами, тому не можна допускати накопичення вологи на замках. Однак у дорогих варіантах стики оброблені заводом-виробником воскосодержащими складами.

Виходячи зі всього вищесказаного, важливою умовою довговічності покриття є правильний догляд.

догляд за ламінатом

Як мити підлогу з ламінату

Для підтримки чистоти у вашій квартирі, звичайно ж, необхідне регулярне прибирання. Миття ламінату має здійснюватися так, щоб не ушкоджувався поверхневий захисний шар. Дотримання правил збирання, а також використання відповідних інструментів сприятливо позначаться на довговічності статі. Крім того, потрібно мати засоби для миття ламінату.

засоби для ламінату

Попереднє очищення

Перед миттям ламінату потрібно попереднє сухе прибирання. Першочерговим кроком слід прибрати з підлоги все, що може в процесі підмітання дряпати покриття для підлоги. Трапляється, що валяються пластмасові або металеві шматочки, або частинки битого скла. Засохлий бруд та пісок, принесені на взутті з вулиці та подібні забруднення необхідно видаляти, використовуючи шпатель з дерева або лопатку. Далі підмітіть велике сміття, що залишилося, і акуратно зберіть його, використовуючи совок.

підмітання статі

Після цього необхідно прибрати пил, волосся, шерсть та інше, використовуючи пилосос.

Важливо! Щітки віника та пилососа повинні бути зроблені з м'яких ворсинок, щоб уникнути нанесення подряпин на ламінаті.

Пилососом постарайтеся усунути всі кути кімнати, щілини під меблями та інші важкодоступні місця.

пропилососити підлогу

Правила миття ламінату

Покінчивши із сухим етапом збирання, переходьте до миття, у процесі якого дотримуйтесь наступних рекомендацій:

 • мінімізуйте кількість води, що потрапляє на підлогу, і тривалість впливу вологи, щоб вона встигала випаровуватися з ламінату раніше, ніж потрапить всередину його стиків;
 • Візьміть мікрофібру або який-небудь інший матеріал, що добре вбирає воду і не залишає розлучення. Частіше і ретельніше віджимайте ганчірочку. Не можна використовувати ворсистий матеріал, непотрібну футболку або інші речі – через це поверхня покриття може потьмяніти;
 • розкрийте вікно в кімнаті під час миття підлоги – це сприятиме швидкому висиханню;
 • коли ламінат сильно забруднений, мийку здійснюйте у два етапи: спочатку розчином із миючим засобом, а після просихання – просто водою із крана.
 • у разі слабкого забруднення проведіть мийку гарячою водою, що також сприяє її швидкому випаровуванню;
 • в дитячих кімнатах з метою дезінфекції збирання проводите без спеціальних засобів, а просто водою, температура якої вище 70 градусів. Пам'ятайте, що для уникнення опіків необхідно використовувати рукавички та швабру, що має спеціальний механізм для віджиму;
 • мийте кімнату, просуваючись до виходу спиною, щоб не ставати на вологу підлогу;
 • рухи шваброю повинні здійснюватися паралельно довгим сторонам панелей, а не поперек – це дозволить максимально скоротити кількість води, що потрапила всередину стиків;
 • якщо ви занадто сильно намочили підлогу, витріть насухо.

догляд за ламінатом

Чим краще мити ламінат

Щоб не було розлучень на покритті, чим краще мити ламінат? Таке питання ставить кожна домогосподарка вперше, глянувши на запилену і трохи засмічену нову підлогу. Відповідь, як це зазвичай і виходить така – мити її потрібно за допомогою особливих, придатних саме для цього покриття засобів. Важливою умовою є дотримання всіх інструкцій заводу-виробника. Використання їх у занадто великій кількості або інше порушення інструкцій призведе до появи нових забруднень, білих розлучень або взагалі призведе до непридатності окремих ділянок покриття.

чим мити ламінат

Миючі засоби

На полицях наших магазинів ви можете зустріти наступні різновиди, що зарекомендували себе:

 • Mellerud Bio. Виготовляється із застосуванням натуральних солей, масел та воску, тому вимагає більшого часу дії на забруднення та механічного впливу. При постійному застосуванні поверхні створює захисну плівку, надає блиск поверхням;
 • Emsal Ламінат. В його основі – натуральна лляна олія, яка утворює захисну плівку на ламінаті. Засобу яскраво виражений антистатичний ефект;
 • Pronto.Цей виробник випускає засіб, у складі якого присутні розчинники та кислоти. Воно надає блиску ламінату, і добре його очищає;
 • HG. Інтенсивний засіб, що допомагає з усуненням застарілого бруду, жиру та харчових плям;
 • Laminol. Лужний концентрат. Ця речовина пом'якшує воду. Може застосовуватись для дезінфекції. Після його застосування ламінат буде блищати, щойно покладений.

Laminol для ламінату

Крім спеціалізованих миючих засобів можна застосовувати й побутові такі як Grass, Mr.Proper та інші. Однак будьте уважні – їх застосування може виявитися небезпечним для здоров'я, а може пошкодити поверхню, що ламінує.

Mr.Proper для підлоги

Народні засоби

У нашій країні люди не звикли ще використовувати професійну побутову хімію, тому часто постає питання – як помити підлогу без розлучень якими-небудь народними засобами. Найбільш популярний і дієвий метод – це використання столового оцту, який характеризується високими антисептичними властивостями, тобто змивати розчин немає необхідності. Для приготування миючого складу у відрі розвести гарячу воду з 200 мл оцту, і розчином, що вийшов, помити ламіновану підлогу. Розчин, що вийшов, забезпечує прискорене випаровування вологи.

вода оцет

Невеликим недоліком цього способу є неприємний оцтовий запах, але варто відзначити, що він швидко вивітрюється.

Важливо! Для приготування розчину необхідно придбати оцет із концентрацією 3-9%. Не допускається застосування яблучного або інших видів оцту, які мають колір.

столовий оцет

Яку ганчірку використовувати

Якщо перед Вами стоїть питання, чим мити ламінат, зверніть увагу на значущість тканини, з якої виготовлена ганчірка. Як уже говорилося вище, найкраще підходять ганчірочка для миття підлоги з мікрофібри. Існують і інші тканини, що володіють гарним поглинаючим ефектом. Не можна використовувати жорсткі тканини, адже м'які запобігають утворенню подряпин на покритті.

мікрофібра

Швабра для ламінату

Використання швабри – хороша заміна звичайної ганчірки для підлоги. Сучасний асортимент радує досить дешевими варіантами з регулюванням ручки по довжині, що полегшує прибирання. Якщо площа поверхні ламінату досить велика, то можна придбати професійні швабри, що мають рухливу прямокутну насадку і комплектуються чохлами з різних тканин, у тому числі мікрофібри. Рухлива насадка полегшує як процес миття, так і подальше полірування ламінату. Такою шваброю легше помити місця, в які було б складно дістатися зі статичною насадкою та куди не дістати руками, а також кути кімнати.

швабра для ламінату

Миючий пилосос чи пароочисник

Ще зовсім недавно складно було собі уявити, що таке тяжке заняття як прибирання можна буде автоматизувати, максимально полегшивши і скоротивши час, що витрачається на неї. Але час не стоїть на місці, і на сучасному ринку з'явилося диво техніки – миючі пилососи. Але, звертаємо Вашу увагу на те, що для очищення ламінату миючий пилосос можна придбати, тільки якщо замки панелей оброблені розчином віск. Інакше, при збиранні він розбризкуватиме воду, яка заливаючись у стики через якийсь проміжок часу призведе до набухання панелей.

миючий пилосос

Серед новинок є моделі, що слабше розбризкують воду, а також оснащені насадкою, що всмоктує рідину, і щіткою для збору залишків вологи. Застосування таких моделей для очищення ламінату допускається.

Також, коли стики панелей оброблені воском, а поверхня не має жодних пошкоджень для проведення вологого прибирання, виробники техніки рекомендують пароочисники.

парова швабра

Чим і як видалити сильні забруднення

У житті все трапляється і випадково забруднений ламінат – це не рідкість. Розглянемо деякі види забруднень докладніше:

 • Плями від фарби потрібно видаляти спеціальними очисниками. В крайньому випадку, можливе використання розчинника. Пляма олійної фарби добре забирається уайт-спіритом, а пляма нітрофарби – ацетоном. Коли ви прибрали фарбу, то тут же треба насухо витерти ламінат і вимити це місце сумішшю оцту та води;
 • Монтажну піну або шпаклівку можна усунути дерев'яним шпателем, а їх залишки змити уайт-спіритом;
 • Від плям акрилових фарб покриття можна очистити звичайною водою;
 • Сліди клею, скотчу необхідно відмити уайт-спіритом;
 • За наявності плям алкоголю чи зеленки поверхню треба чистити спиртом;
 • Сліди крові або плями жиру можна відтерти за допомогою ганчірки, просоченої рідиною для чищення скла;
 • Чорні лінії від гумового взуття або коліс велосипеда можна видалити гумкою;
 • Жуйку або смолу перед видаленням треба попередньо заморозити, після чого акуратно прибрати.

як доглядати за ламінатом

Важливо! У більшості випадків на успішне видалення плям впливає те, наскільки швидко було вжито заходів.

Як видалити подряпини

Подряпини не тільки роблять зовнішній вигляд підлогового покриття неохайним, але і призводять до його передчасного виведення з експлуатації, так як волога, що надходить в них, і бруд руйнує панелі.

Якщо дуже маленькі пошкодження їх здатне видалити навіть оливкову олію, яким потрібно відполірувати пошкоджене місце.

полірування ламінату

Також чудовим засобом є поліролі для ламінату. Вони бувають у вигляді рідин, аерозолів або мастики. Інший народний метод – це використання знайомого всім автомобілістам мастила WD-40. Її необхідно нанести на подряпину та зачистити місце щіткою.

поліролі для ламінату

Якщо ж ламінатом ходили на шпильках, він має глибокі порізи після неакуратної перестановки меблів або техніки або сильно пошкоджений чимось гострим, такі прості методи вже не допоможуть. Відновити покриття, що ламінує, в цій ситуації допоможе тільки ремонт спеціальними засобами. У магазинах можна купити воскову крейду для ламінату, пасту для відновлення ламінованого покриття, акриловий лак, шпаклівку.

віск для ламінату

Чим не можна мити

Вам слід мати на увазі, що є засоби, які в жодному разі не можна використовувати і для цього є вагомі підстави.

 • при використанні білизни або побутової хімії, що містить хлор, ламінат знебарвиться;
 • кислоти та луги роз'їдають захисну плівку;
 • містять аміак засоби призводять до втрати первісного блиску ламінату назавжди;
 • застосування абразивних порошків та пасти спричинить появу подряпин, і як наслідок, призведе до швидкого зносу;
 • велика кількість води сприяє проникненню вологи в стики панелі, до їх розбухання або здиблення.

надувся ламінат

Правила загального догляду за ламінатом

Якими б пристроями та засобами Ви не скористалися, не забувайте, що існують загальні правила догляду за ламінатом:

 • дотримуйтесь дозування спеціальних миючих засобів, вказаних на упаковці;
 • не користуйтеся речовинами, зазначеними у попередньому розділі;
 • спочатку протестуйте незнайому вам речовину на непомітній маленькій ділянці покриття;
 • вологе прибирання не робіть частіше 2 разів на тиждень;
 • надлишки рідини відразу треба протирати сухою ганчірочкою.

протерти ламінат

Щоб ламінат виглядав свіжо і ефектно, не вимагав ремонту та заміни, доглядайте його правильно, дотримуючись порад, зазначених вище. Вивчивши цю тему, ви зможете придбати інвентар, який підійде для догляду за покриттям для підлоги і подарує задоволення від самого цього процесу.

ламінат в інтер'єрі будинку

Відео: як правильно доглядати за ламінатом

WowCracy
Додати коментар