Чим і як заклеїти надувний матрац у домашніх умовах

Надувний матрац зручний для поїздок на природу, так і для створення спального місця для ночівлі гостя. Однак конструкція будь-якого великого надувного виробу робить його вразливим до проколів та сильних порізів гострими предметами. Деколи виявити мікропрокол вкрай непросто. Повітря через непомітний отвір може потроху просочуватися, не даючи можливості візуально визначити місце пошкодження. Різний характер пошкоджень вимагає при домашньому ремонті розуміння, як і чим краще заклеювати пробитий матрац надувний.

надувний матрац

Як виявити дірку чи прокол

Майстерня кмітливість підказує власникам пошкоджених матраців наступні способи виявлення проколу:

 • Пошук місця пробивання на слух.
 • Використання води.
 • Застосування мильних розчинів.
 • Дослідження цілісності клапана за допомогою піни для гоління.
 • Обсипання крохмалем.
 • Обмотування поверхні матраца харчовою плівкою.

Нижче кожен спосіб виявлення буде розглянуто окремо.

надувний матрац фото

На слух

При досить великому пробитті повітря, що виходить, здатне видавати характерний свист. Для посилення звуку рекомендується трохи придавлювати досліджувану поверхню надутого матраца. Натискання рукою поруч із місцем проколу значно посилює свист, дозволяючи виявити непомітну дірочку. Якщо пробиття на поверхні кілька, то пошук може ускладнитися. У цьому випадку варто випробувати інші способи виявлення пошкоджень.

надувний матрац ідеї

За допомогою води

Вода здатна вказати на пошкодження двома способами: зануренням надутого матраца у воду та затокою внутрішніх відсіків. Перший спосіб незручний і не завжди доречний. Ванні кімнати за розмірами не підходять для повноцінного занурення матраца у воду. А басейни та водойми не завжди знаходяться в межах досяжності. Тому найчастіше воду використовують для заповнення відсіків матраца. Для цього рекомендовано зробити такі дії:

 • Через надувний клапан налити всередину матраца 3-5 л води.
 • Закрити клапан і обтерти матрац від можливих крапель, які випадково потрапили на зовнішню поверхню.
 • Покрутити та потрясти матрацом. Порція води повинна пройтися всіма його відсіками. Натиснути на поверхню матраца (можна просто лягти зверху). Повітря, що видиться під тиском, простягне разом з собою вологу.
 • Оглянути матрац. На місці пробиття має проступити мокротиння.
 • Позначити місце проколу маркером. Злити воду.
 • Видмуть вологу з відсіків матраца за допомогою кількох циклів, накачування та стравлювання повітря.

надувний матрац ідеї фото

Важливо! Не можна заклеювати дірку за наявності мокротиння на поверхні. Наявність вологого середовища у відсіках також не бажана.

Мильним розчином

Метод нанесення мильного розчину передбачає поетапний пошук пошкоджень на поверхні матраца. Розчин наноситься на частину надутого матраца та оглядається на наявність бульбашок на обробленій поверхні. Після цього – наноситься на сусідню ділянку. Для посилення ефекту матрац зверху придавлюється. Усі виявлені проколи позначаються. Хороший розчин для пошуку отворів можна приготувати з рідкого мила, шампуню та м'якої рідини для миття посуду.

надувний матрац фото ідеї

Важливо! Не допускається використання як матеріал для розчину пральні порошки та їдкі рідини. Також не можна їх використовувати з метою очищення матраца. Це може призвести до утворення мікроушкоджень, які згодом зростуть у повноцінні дірки.

Піною для гоління

Цей метод занадто затратний для того, щоб використовувати його по всьому матрацу. Але він ідеально підходить для виявлення проколів та відшарування біля клапана. Піна наноситься невеликим шаром навколо закритого клапана, і на місці видування виявляється міхуріння.

надувний матрац знайти прокол

Крохмалем

Крохмаль є дрібнодисперсним порошком, який створює невелику хмарку при видуванні повітря знизу. Під час застосування вікна та двері повинні бути зачинені, а кондиціювання у приміщенні призупинено. Протяг здатний перекреслити всі старання. Обсипання поверхні відбувається поетапно. Кордони вивчених ділянок позначаються олівцем. Замість крохмалю допускається використовувати борошно, пудру, дитячу присипку чи соду. При використанні харчової соди необхідно після обробки ретельно прибрати порошковий шар за допомогою пилососа і обтерти поверхню сухою ганчіркою. Сипучий спосіб зручний тим, що не вимагає подальшого висушування для ремонту.

крохмаль

Харчовий плівкою

При виході на природу невдало розташований землі матрац може отримати безліч мікропроколів. Для масштабного заклеювання необхідно швидко виявити усі отвори. Всі вищеописані способи хоч і економічні, але в подібних випадках заберуть багато часу на пошук та маркування пошкоджень. Метод обтягування зволоженої поверхні дозволяє відразу визначити місця множинних пробиття. Для цього необхідно зробити наступні кроки:

 • Надуть матрац і далі підкачувати його, не даючи сильно спуститися.
 • Зволожити поверхню за допомогою змочування або розбризкування водою. На матраці не повинно залишитись сухих ділянок.
 • Обтягнути весь матрац в один шар тонкою харчовою плівкою. При надмірній рельєфності спальної частини подібні ділянки обтягуються окремо шляхом щільного накладання смужок плівки.
 • Через клапан максимально закачати у відсіки повітря. Продавити руками весь матрац.
 • Акуратно розрізаючи плівку, помітити місця проколів.

харчова плівка

Як можна заклеїти надувний матрац

Визначивши місця та характер пошкоджень, необхідно вибрати, як і чим заклеїти матрац. Спальні вироби при фабричній комплектації мають запасний набір вінілу для латок та тюбик спецклею. При витраті ремонтної «запаски» матеріали та клеючі речовини доведеться підбирати самостійно. З інструментів домашньому майстру знадобиться кисть для клею, дрібнозерниста наждачка та ножиці з міцними лезами. Також буде потрібно вантаж для придушення заклеєної латки.

пензлик

папір наждачний

ножиці

Чим і як заклеїти надувний матрац у домашніх умовах

Вибір клею

Правильно підібраний клей є обов'язковою умовою для довговічності відремонтованої ділянки надувного матраца. Клеюча речовина повинна відповідати таким вимогам:

 • Клей повинен бути сумісний з матеріалом, що склеюється. Гумовий клей добре скріплює гуму. Тюбик ПВХ придатний для склеювання еластичних полівінілхлоридних поверхонь. Взуттєвий (поліуретановий) клей годиться на латки з гуми, шкіри, ПВХ та термоеластопластів (ТЕП). “Момент універсальний” підійде для будь-якої еластичної латки. А ось його грубіший аналог «Супер Момент 1» не здатний створити якісне і довготривале склеювання (руйнується під повітряним тиском). Матеріали, з яких виготовлений надувний матрац, зазвичай наведені в інструкції з експлуатації.
 • Клей може бути водостійким. Навіть якщо не передбачається експлуатація матраца поблизу моря, заклеєний шов схильний до впливу підвищеної вологості в житловому приміщенні. Повітря у будинку постійно зволожують кухня, ванна, туалет, полив квітів.

клей для матраца

Заклеювання поверхні

Для грамотного склеювання недостатньо просто висушити та вичистити поверхню матраца. Підготовка до заклеювання будь-яких поверхонь починається з обов'язкового знежирення. Руйнування непомітного ока даного органічного шару проводиться за допомогою спирту. Сам спирт випаровується з поверхні дуже швидко. Мікровиступи по краях проколів вирівнюються за допомогою недовгого обтирання наждачкою ділянки з діркою.

зачистка

На підготовчому етапі також важливо приділити увагу створенню латки. Матеріал латки повинен бути повітронепроникний, вологостійкий та еластичний. Оптимальною геометрією для латки є коло або овал. Квадрати та трикутники з часом починають відшаровуватись з кутів. Краї латки повинні повністю закривати дірку, із запасом щонайменше 2 см з будь-якого кінця. Те саме правило застосовується у випадках, якщо одна латка прикриває відразу кілька проколів.

чим і як правильно заклеїти матрац

Коли всі приготування закінчені, можна розпочинати процес ремонту:

 • Знежирені та очищені поверхні змащуються клеєм. Пензлик дозволяє нанести клеючу речовину рівним шаром.
 • Очікується технологічний час. Випаровуючись на відкритому місці, клей активує свої корисні властивості. Швидкість активації вказується на тюбику під графою «Спосіб застосування». Зазвичай час не перевищує 10 хвилин.
 • Латка накладається на пошкоджену ділянку і притискається. Робити це потрібно від центру до країв. Клей повинен проступити по всьому периметру латки.
 • Вдавлену латку фіксують вантажем. Як прес підійде будь-який предмет, що перевищує розміри латки. Якщо латка велика, то вантажі, що пресують, викладаються по всьому периметру, по можливості, без зазорів між сусідніми вантажами.
 • Після закінчення зазначеного в інструкції на тюбику терміну (добу або дві) вантажі знімаються. Спальне місце можна експлуатувати.

заклеювання надувного матраца

Домашні майстри часто нехтують методом склеювання та намагаються накласти гумову латку шляхом припікання вогнем. Також майстри-аматори нерідко намагаються обпалити зім'ятий матеріал навколо дірки, сподіваючись ліквідувати прокол. Наслідки, зазвичай, бувають сумні. Подібні дії правильно робити здатний лише професіонал.

ремонт надувного матраца

Заклеювання швів

Коли спальний виріб розходиться по заводському шву, зовнішня латка не допоможе полагодити матрац, що руйнується. Латати доведеться зсередини. Для цього необхідно вчинити такі дії:

 • Розбирається клапан. Утворюється отвір. У більшості виробів діаметр отвору дозволяє просунути всередину матраца руку.
 • Пошкоджена ділянка протягується через отвір клапана виворотом назовні.
 • Поверхня ділянки випрямляється для склеювання. Рекомендується набити ганчірками «мішок», що вийшов зі зворотного боку. Клей, що потрапив через зазори шва, схопить ганчірковий матеріал і не чіпатиме поверхню «мішка».
 • Латання виворітної ділянки проводиться за тими самими правилами, що і склеювання зовнішніх латок. Чищення, знежирення, заклеювання, пресування вантажем.
 • Виправлений шов із внутрішньою латкою повертається через отвір клапана на місце. Акуратно від'єднуються приклеєні ганчірки. Зазвичай склеювання виходить слабке через різницю матеріалу і малої кількості клею, що просочився. Проблеми виникнуть, якщо залишити “мішок” порожнім і клей з'єднає зовнішні ділянки матраца.
 • Знову монтується клапан. У відсіки нагнітається повітря. Перевіряється герметичність шва.
 • Для страховки можна змонтувати тотожну латку та на зовнішній ділянці шва.

заклеювання шва матраца

Виворітна латка після надування матраца ще сильніше притискається до шовної ділянки, забезпечуючи йому кращу герметизацію. Звичайні пошкодження можна було б виправляти «виворітним» способом, зберігаючи зовнішню естетику. Однак процес трудомісткий, і в домашніх умовах простіше усувати зовнішні проколи більш простими способами.

латка на матрац

Як заклеїти дірку з велюрового боку

Власники матраців часто просто не розуміють, як можна заклеїти матрац з велюрової сторони. Ворсиста поверхня велюру перешкоджає накладенню латки. Перед заклеюванням навколо проколу доведеться прибрати весь ворс, залишивши лише гладку основу. Відділення ворсу від поверхні здійснюється за допомогою розчинника клею.

ремонт надувного матраца

Відремонтувати матрац з велюрової сторони можна так:

 • Порція розчинника клею міститься в шприц.
 • Помічається ділянка із проколом. Кордон ділянки повинен на 1-2 см перевищувати розмір латки.
 • За допомогою шприца розчинник акуратно розподіляється ділянкою. Очікується час. Швидкість вступу в реакцію з клеєм вказана на банці з розчинником.
 • Монетою чи жетоном зчищається ослаблений ворсовий шар. Не бажано використовувати для зачистки ніж та гострі інструменти.
 • Поверхня ретельно протирається від розчинника та підсушується. Знежирювати ділянку не обов'язково, тому що органіка не встигне прижитися на агресивно обробленій поверхні.
 • Приклеюється латка, притискається вантажем і очікується необхідний для повного затвердіння клею час.

заклеєний велюровий матрац

Заходи профілактики

Найчастіше пробоїни в матраці є наслідком недбалої експлуатації. Безтурботні користувачі кидають матрац на втикану гострими виступами підлогу. Катання дітей на матраці по траві або снігу призводить до дряпання про каміння та попадання на різні штирі, цвяхи та гострі частини хмизу. Домашні тварини можуть точити пазурі про матрац. Діти часто використовують його як батут, створюючи надмірне навантаження на шви. Не призначений для плавання по воді спальний виріб занурюють у воду. І нарешті, найпоширенішою помилкою власників надувних матраців є перекачування їх відсіків повітрям. Виріб отримує надлишковий внутрішній тиск, що призводить до швидкого зношування.

надувний матрац для сну

надувний матрац для сну

надувний матрац для сну ідеї

надувний матрац для сну.

Дотримання елементарних правил експлуатації допоможе уникнути багатьох неприємностей. Надувний матрац краще зберігати у зібраному вигляді, у темному та сухому місці. Не можна прискорювати його здування шляхом натискання. Строго заборонено використовувати при чищенні матраца абразивні порошки та засоби з агресивними компонентами. Уберегти матрац від пошкоджень набагато простіше, ніж потім латати проколи.

Відео: як заклеїти надувний матрац з велюрової сторони

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар