Чим і як випрати вишню з одягу

Вишня – смачна літня ягода. Варення, компот, повидло чи смачний десерт люблять усі. Вона відрізняється не лише приємним смаком, а й надто барвистим кольором. Вона прикрашає багато страв на будь-якому столі. Але якщо вона вимазує одяг, весь ентузіазм зникає. Адже темно-червона пляма зовсім нелегко випрати.

Вишня

Добре з цим завданням справляються лише перевірені засоби для виведення плям. Але іноді вони не виявляються поблизу, а пляму забрати треба. Тоді на допомогу приходять стандартні поради, як вивести пляму від вишневого соку з одягу.

Чому плями від ягід важко виводяться

Ягідні страви готуються з плодів, які мають інтенсивне забарвлення. Вишня містить багато пігменту антоціану. Ця речовина досить стійка і при нагріванні виділяється аглюкон антоціанідин. Він відповідає за збереження кольору. Саме тому плями заборонено прасувати.

вишня пляма

Зверніть увагу! Пігмент розчиняється не тільки під впливом кисневого середовища, а й від ультрафіолету.

При утворенні плями на речах намагайтеся якнайшвидше позбутися його, поки вона свіжа. Засохлу пляму набагато складніше видалити.

Чим можна відпрати плями від вишні

Всім відомо, що відпрати ягоду, використовуючи доступні засоби можна не завжди. Тому спочатку варто розповісти про варіанти з використанням побутових засобів. Існує кілька можливих способів. Не знаєте, як випрати пляму від вишні на світлому одязі?

Відбілювач

Тоді вам допоможе відбілювач. Вибирайте засіб, у реакції з яким виділяється активний кисень. Воно має більш щадний ефект. Не змінює форму виробу та добре бореться з ягідними слідами.

Важливо! Вибирайте засіб, що не містить у складі хлору. Він може негативно впливати на колір та якість тканини.

професійні засоби

Врахуйте, що для кольорової речі варто пошукати інший засіб. Тут на допомогу прийде якісний засоб для виведення плям. Він швидко впорається з будь-якими речами. Перед виведенням плями вишні підбирайте засіб під певний тип тканини. Використовуйте за інструкцією.

Народні методи

Помітні вишневі плями – це органічне забруднення. З ними можна легко впоратися без таких сучасних засобів, як відбілювач і засіб для виведення плям. Для очищення виробів стануть у нагоді певні види натуральних продуктів. І навіть найпростіші засоби, які знайдуться у кожної господині.

Вишня має у складі органічні кислоти. Їх можна нейтралізувати у лужному середовищі. Більшість народних методів вступають у таку хімічну реакцію. Видалити пляму можна такими засобами:

 • окріп;
 • оцет;
 • сік лимона;
 • перекис водню;
 • сіль;
 • нашатирний спирт;
 • сода;
 • молоко;
 • спирт.

Після застосування зазначених засобів виріб стирається звичним способом.

Окріп

Один із дешевих засобів, який є в кожному будинку – окріп. Він допоможе швидко видалити не лише ягідні, а й фруктові сліди. Але тут важливо дотримуватися запобіжних заходів:

 • гаряча вода очистить забруднений одяг, пляма на якому з'явилася кілька хвилин тому;
 • залити окропом можна вироби з бавовни та льону;
 • речі з вовни рекомендується відпрати делікатним способом і використовувати не дуже гарячу воду;
 • на кольорових матеріалах із поганим барвником не рекомендується спробувати народний метод.

Виріб рекомендується обдати окропом. Тільки тоді ви отримаєте бажаний ефект.

Оцет

Не біда, якщо ви забруднили улюблену блузку. Але як випрати вишню швидко? Для очищення речі потрібно змішати розчин харчової оцтової кислоти та воду. Готуємо рідину з однакових пропорцій. Змочуємо шматочок марлі чи тканини та прикладаємо до місця. Можна налити оцет у пляшку-спрей. Дії повторюємо доти, поки повністю не залишиться слідів.

випрати одяг

Далі стираємо виріб із рідким порошком. При необхідності додаємо трохи відбілювача. Щоб покращити якість прання, додайте трохи оцтового розчину до пральної машинки. Дія прального порошку посилитиметься, а оцет захистить тканини від втрати кольору. Також розчинить мильний наліт, що утворився на тканині через часті прання і неправильну пропорцію засобу. Якщо використовувати оцет як кондиціонер, він робить м'якшу тканину.

Лимонний сік

Скатертина після свята досить складно випрати. А якщо на ній залишилися сліди ягід, тоді це стає проблемою. Можна спробувати позбутися їх за допомогою лимона.

Лимонний сік

Видавлюємо лимон у ложку і розчиняємо сік у половині склянки води, розмішуємо і замочуємо в готовому розчині слід на матеріалі на двадцять хвилин. Можливий спосіб: потріть місце половинкою лимона і потримайте 30 хвилин під ультрафіолетовими променями. Після прополощіть виріб у холодній воді. Пам'ятайте, що основа у лимонному соку – кислота. Вона не підходить для делікатних та кольорових тканин!

Перекис водню

В аптеці можна продавати різний відсоток розчину. Цей дешевий засіб може очистити біла блузка або інший улюблений предмет гардеробу. Для цього підійде мінімальний 3-відсотковий перекис. Якщо одяг світлий його використовують у чистому вигляді, якщо кольоровий потрібно розвести теплою водою.

перекис водню від плісняви

Процедура така:

 1. Покладіть під забруднений виріб кілька паперових серветок.
 2. Намочіть шматочок тканини чи марлі у перекис. Промочуйте пляму, спочатку від країв і рухаючись до центру.
 3. Чекаємо, коли забруднення зникне, споліскуємо річ трохи теплою водою, стираємо звичним способом.

Зверніть увагу! Не використовуйте одночасно кілька засобів. Спочатку ретельно очистіть від попереднього, а потім спробуйте нове. Інакше це лише посилить ситуацію.

Сіль

Сіль – доступний продукт, який є у кожному будинку. Поварена сіль допомагає видалити вишневий сік. Принцип виведення простий. Змішуємо трохи солі із водою до утворення густої маси. Суміш наносимо на пляму і чекаємо 15-20 хвилин. Далі одяг необхідно випрати.

використовуйте сіль

Сіль підходить практично для всіх видів тканин. Яскравий слід можна посипати сіллю. Через час необхідно сполоснути у воді. Якщо пляма залишилася, наносимо повторно сіль. Такий спосіб очищення вимагає прання з використанням засобу для виведення плям.

Нашатирний спирт

Він утворює на будь-якому матеріалі лужне середовище. Вона змінює структуру частинок барвника і це допомагає запустити видалення ягідних слідів. Важливо розуміти різницю між нашатирним спиртом і нашатирем.

Нашатирний спирт

Нашатирний спирт – це 10% розчин, основна речовина в якому гідроксид амонію. Він має різкий та неприємний запах. Якщо назвати простими словами – розведений водою аміак, який не містить речовини, що містять спирт. А нашатир – хлорид амонію.

Зіпсована річ

Речовина білого кольору кристалічної форми, яка не має запаху. Він використовується як добриво або добавки в харчові продукти. Але засіб абсолютно марний при виведенні плям.

Перед виведенням рекомендується:

 • спочатку випробувати дію на прихованому тканинному ділянці;
 • видалення треба починати з країв та рухатися в центр;
 • дотримуйтесь допустимих концентрацій речовини;
 • засіб можна придбати в аптеці;
 • пари отруйні, не вдихайте їх.

вишнева мітка

Сода

Найбільш бюджетний варіант – сода. Вона добре бореться із слідами від ягідного соку. Місце слід намочити і рясно присипати содою. Рекомендується злегка втерти засіб у пляму та залишити на п'ятнадцять хвилин. Далі прополіскуємо і в прання.

Сода

Молоко

Хто міг би подумати, що молочна сироватка може видалити вишневі сліди? Найкращий ефект виходить на шовкових виробах чи натуральних тканинах. На інших матеріалах має слабку дію.

Кисломолочні продукти

Інструкція з використання рідини така:

 • наливаємо невелику кількість у миску;
 • занурюємо лише забруднену частину;
 • витримуємо кілька годин;
 • промиваємо водою;
 • стираємо з рідким порошком.

Якщо сироватки у будинку не виявилося, то врятує тепле молоко. Молоко попередньо нагріваємо та замочуємо виріб на двадцять хвилин, а потім прополіскуємо, і відправляємо у прання.

Спирт

Боротися з щойно отриманим слідом завжди легше, ніж з забрудненням, що в'їлося, які скільки ні три вони все одно залишаються. Для посилення ефекту до гарячої води потрібно додати звичайний медичний спирт.

Етиловий спирт

Свіжий слід від такого рецепту зникне швидше, а давнє забруднення стане світлішим.

Використання спеціальних засобів

Видалити соковиті ягідні сліди можна не лише народними рецептами, а й спеціальними, які продаються у магазині. Чим швидше розпочати процес, тим вас порадує результат. Є кілька перевірених рецептів, які допоможуть видалити ягідний слід швидко.

ваніш

Vanish – досить популярний засіб, який позбавляє не лише ягідні плями, а й інші. Його необхідно нанести на фарбоване місце та витримати п'ятнадцять хвилин. Після чого одяг завантажуємо в прання, а в лоток з порошком наливаємо засіб. Це посилить дію гроші, а річ стане знову білою.

Антип'ятин

Антип'ятин підійде для будь-якого виду тканини. Наноситься на пляму на півгодини. Потім місце заливається окропом, а після висихання прополіскується.

Як очистити білі речі

Сучасні засоби для виведення плям містять не тільки хлор, а й інші активні речовини. Вони прибирають плями не тільки з білого одягу, але і світлого гардеробу. Але активний хімічний процес може руйнувати делікатні волокна волокна. Надалі це псує вигляд, форму виробу і прискорює знос.

при видаленні плями

Що стосується народних засобів, то вони відрізняються дбайливим підходом у порятунку від труднощів. Найбанальніший метод – крутий окріп. Але цей прийом ефективний лише зі свіжими плямами. При чищенні забрудненої речі рекомендується розтягнути над будь-якою ємністю. Вишневі плями поливають великою кількістю окропу.

Плями від будь-яких ягід

Білий топік з бавовни зможе очистити пероксид водню. Для рятування добре змочуємо забруднення і залишаємо на півгодини. Це допоможе прибрати вишневі сліди під час звичайного прання. Якщо перекису вдома немає, підійде нашатирний спирт.

нові технології

Однак під час роботи з такими речовинами не забувайте про власну безпеку. Тримайте вікна у приміщенні відкритими.

Видалення старих плям

Не завжди можна відразу ж видалити пляму, тому в господарському арсеналі потрібно мати кілька рецептів видалення старих забруднень від соковитих плодів.

Старі плями

 • Спробуйте старий перевірений метод: добре намильте слід господарським милом. Перед цим змочіть забруднене місце. Зачекайте півгодини, потім видаліть мильний склад. Якщо слід не зовсім зник, а трохи посвітлішав, виконайте дії ще раз, поки виріб не стане чистим.
 • Білий гардероб вимагає сильнішої речовини. Найбільш доступний спосіб усунення слідів від ягід вважається пероксид водню. Вона знайдеться у будь-якої господині. Залийте забруднене місце розчином, залиште на півгодини. Після цього помістіть у прання.
 • Аміак. Доступна речовина, але зрівняється з сильним відбілювачем. Після того, як його використовували, добре провітріть приміщення. Залийте слід рідиною, зачекайте двадцять хвилин і простягніть на швидкому пранні.

Яскраві сліди залишаються не тільки на предметах гардеробу, а й на м'яких меблях, килимових покриттях та ін. Важливо знати швидкі та якісні способи боротьби.

Як відтерти плями з меблів та килимів

Щоб повернути вашому килиму та меблів колишню чистоту, виконуємо прості дії:

 1. Видаляємо залишки від ягід. Просочуємо сік серветкою, що добре вбирає. Заздалегідь підготовлене місце для чищення забезпечить хороший результат при боротьбі з соковитими плодами.
 2. Злегка змочену поверхню засипаємо густим шаром солі, залишаємо на годину, прибираємо мокру кашку і приступаємо до подальшого виведення слідів.
 3. Також підійде миюча рідина для посуду. Трохи рідкого засобу розводимо у теплій воді та губкою ретельно вимиваємо забруднене місце. Пінні та мильні залишки видаляємо, використовуючи паперову серветку. Далі беремо пилосос та видаляємо залишки з дивана чи килима.
 4. Беремо 15 мл. аміаку та розчиняємо в 200 мл. підігрітої води. Місце забруднення потрібно добре промокнути. Видаляємо зайву рідину. Обов'язково провітрюємо приміщення.

вишня на дивані

витерти диван

прати

Профілактика появи плям

Використовуйте вищезазначені методи завжди, коли перед вами стоїть складне завдання, як вивести пляму від вишні. І навіть якщо рецепт не допоміг одразу ж, повторіть його. Це знебарвить яскравий слід і, зрештою, ви позбавитеся його. Після описаних методів стирайте одяг, оскільки ви звикли.

Господарське мило

Видаляти складні народними методами не складно, якщо відразу після утворення соковитих слідів розпочати їх виведення. В особливих випадках, коли методи не є дієвими, одяг несуть у хімчистку. Тепер вам відомо, чим випрати свіжий вишневий сік. Ці корисні поради стануть вам у нагоді влітку.

Важливо! При появі плям на дитячому одязі підбирайте щадну речовину, яка буде безпечною для здоров'я дитини.

видалення плям

Слідкуйте за тканинною структурою. Бережне виведення продовжить життя вашого одягу. І пам'ятайте, що запобігти забрудненню набагато легше, ніж з ним боротися.

Відео: як вивести пляму від вишні з одягу

WowCracy
Додати коментар