Чим і як видалити віск від свічки з меблів

Іноді буває так, що при необережному поводженні з декоративними свічками, матеріал з якого вона виготовлена, капає та забруднює поверхню. Пролитий на меблі віск – одне з найнеприємніших забруднень.

Свічка

Не всі знають, як прибрати віск з меблів, якими засобами краще користуватися і чи можна безслідно його усунути.

Властивості та особливості воску

Віск має свої особливості та властивості. Тому, щоб дізнатися, як усунути віск зі столу або будь-якої іншої поверхні з ними необхідно ознайомитися. Віск – це речовина натуральна, яку не створює людина, вона переважно існує в природі.

Свічки є

Віски бувають тваринного походження, допустимо бджолиний або віск олії каштанів. А ще виділяють рослинні: яблучний, сливовий. Ще існує схожа на віск речовина – парафін. Віск не горить, а лише поступово плавиться від високої температури.

віск

При цьому утворюється кіптяву. Саме тому з нього найчастіше виготовляють свічки, які щільно увійшли в ужиток багатьох людей. Це дуже м'яка речовина, яку легко розрізати навіть у твердому вигляді. Він пластичний і гнучкий.

позбутися засохлого воску

Як видалити залишки свічки зі столу чи дивана

Найчастіше питання після необережного використання декоративних свічок, як усунути віск від них з дивана або столу. Способів видалення існує кілька, але глобально вони поділяються на дві категорії – гарячі та холодні.

видалити віск

Так як властивості воску неоднозначні, то видаляти його можна використовуючи різні методи. Кожен може підібрати собі підходящий метод, тому куди потрапило забруднення. Не кожен наважиться проводити гарячою праскою по натуральному шкіряному дивані або обливати замшу окропом.

видалення забруднень

Кожен метод має свої переваги, недоліки та особливості. Про них зараз детальніше.

Видалення воску гарячим способом

Гарячий спосіб у свою чергу поділяється на кілька. Видалити віск можна за допомогою праски, пари, окропу та фена. Кожен підходить для певного матеріалу та масштабу забруднення. Тому кожен зможе вибрати для себе підходящий і точно позбудеться плями на будь-якій поверхні.

Фен

За допомогою праски

Зверніть увагу! Спосіб застосовується тільки для тканини, яка витримує термічні обробки на високих температурах.

Якщо забруднена тканина входить до категорії таких, які можна нагрівати, то для видалення воску можна застосувати відомий та ефективний спосіб. Полягає він у використанні всього двох «компонентів» – праски та паперу.

Використовуйте праску

Береться папір (паперова серветка), що складається у кілька шарів, буде достатньо 2-3-х. Вона кладеться на пляму воску. Важливо сказати, що спосіб підійде, як для воску, що тільки що пролився, так і для вже застиглого. Візьміть складену в кілька разів паперову серветку або аркуш паперу та підкладіть її під пляму.

від кольорового воску

Якщо є можливість зняти оббивку, краще не полінуватися і зробити це. Потім з другого боку також прикладається паперова основа. Праска трохи розігрівається на середній температурі. Необхідно обережно пропрасувати пляму, починаючи спочатку кінчиком, а потім усією поверхнею.

для видалення воску

Віск – це жир. Він почне поступово плавитися і вбиратися в папір. Якщо пляма велика і не вдалося все прибрати з першого разу, можна зробити ще кілька спроб очистити поверхню. Щоразу змінюються паперові підстави з обох боків.

видалити віск

Видалення пором

Якщо річ не піддається впливу високих температур, можна скористатися методом з парою. Якщо в будинку є парогенератор, завдання спрощується у кілька разів. З його допомогою можна легко видалити пляму від воску із поверхні столу. Робиться це в такий спосіб.

Віск часто

На віск кладеться бавовняна серветка. Вона має бути дуже щільно притиснута. Гарячий струмінь пари прямує прямо на неї. У цей час віск поступово розм'якшуватиметься, і вбиратиметься в прикладений матеріал. Нагрівати можна, доки поки не відійде все забруднення. Далі все акуратно видаляється, а поверхня протирається засобами, що чистять.

необхідно почистити

Ну, а якщо в будинку немає такого пристосування, доведеться скористатися іншим способом. Необхідно взяти каструлю з водою та поставити її кип'ятитися. Як тільки вода почне випаровуватись, над ним вноситься забруднений виріб. Віск, що розплавився, так само забирається за допомогою паперу або бавовняного матеріалу.

свічки

Важливо! Так як спосіб передбачає близький контакт з гарячим повітрям необхідно дотримуватись усіх заходів безпеки.

Як видалити окропом

Необхідно закип'ятити необхідну кількість води та помістити в неї забруднений виріб.
Але так як диван або стіл не помістити в каструлю з водою, рекомендується використовувати спосіб за наступною схемою. Береться широка ємність та наповнюється гарячою водою.

гарячої води

Акуратно переноситься до приміщення із замаранним виробом. За допомогою ганчірки на будь-якій паличці, щоб не обпектися, пляма протирається водою. Миттєво необхідно витерти віск, що розплавився, з поверхні. Допоможе в цьому бавовняна тканина чи папір. Виробляти труть не потрібно, вона просто кладеться локально на пляму. Дія повторюється до видалення забруднення.

Зверніть увагу! Робота з гарячою водою може бути небезпечною. Важливо завжди про це пам'ятати та застерігати себе від травм. Для цього використовуються все можливе методи та засоби, оскільки гарячу воду не вдасться чіпати голими руками.

видалити свічковий віск

Спосіб видалення феном

Для цього гарячого методу знову знадобиться якийсь шматок бавовняної тканини. Спосіб хороший тим, що підійде як для поверхні дивана, так і для столу. Оббивку з дивану можна не знімати.
Пляма, як і попередніх способах, накривається тканиною. Фен вмикається на максимальну температуру.

Фен

Потік гарячого повітря прямує на віск. Протримати його так необхідно, поки він не почне пом'якшуватися і вбиратися в матеріал бавовнику. Можна спробувати кілька разів видалити у такий спосіб забруднення. Головне своєчасно остуджувати оббивку (якщо це стіл, то все забереться набагато швидше).

Кольоровий віск

Як видалити холодним методом

Видалення холодним методом передбачає навпаки затвердіння воску. Цей спосіб трохи безпечніший, якщо забруднені матеріали не підтримують вплив гарячої критичної температури. Можна спробувати використати холодну воду за таким же принципом, як і гарячу.

гарячий віск

Тільки тканина вже буде застосовуватися не для всмоктування воску, а для видалення зайвої рідини. Жирна освіта поступово твердне. Після чого його необхідно відколупати або стерти щіткою із середньою ворсистістю. Якщо в будинку є кубики льоду, їх також можна застосувати. Цей метод підійде для столу або дивана зі шкіри.

Свічковий віск

Додаткова інформація! Видалити віск не вийде, якщо відразу після попадання почати втирати його (це стосується оббивки дивана). Це збільшить площу поразки, і склад, що потрапив, швидше вбереться.

Важливо не забувати, деякі матеріали можуть не витримати впливу, тому діяти необхідно з величезною обережністю.

віск видалити

Безслідно ліквідувати пляму можна, якщо діяти швидко і правильно, дотримуючись усіх рекомендацій. Перелічені способи підійдуть і видалення плями з одягу.

Відео: як відтерти віск з меблів

WowCracy
Додати коментар