Чим і як відпрати жирну пляму на джинсах – способи очищення

Жирні плями є одними з тих, що важко відчистити. Як вивести жирну пляму з джинсів рекомендують експерти та народні умільці. Всіх цих порад достатньо, щоб вибрати відповідний спосіб.

жирна пляма на джинсах

Що потрібно зробити одразу після появи плями

У разі будь-якого виду забруднень, час від утворення сліду і до чищення має бути вкрай маленьким. Чим швидше починаєте процес очищення, тим менше шансів дати жиру проникнути глибоко у волокна або поширитися на велику площу.

Наприклад, якщо ви знаходитесь в гостях і не знаєте жирну пляму на джинсах, як вивести, і одяг не може бути запраним. Тоді, потрібно зменшити кількість жиру на плямі – накрийте зверху матеріалом, що вбирає. Це може бути проста або волога серветка.

промокання жирної плями

Хтось із гостей може вам запропонувати засипати пляму сіллю, нібито вона вбере масло. Цей народний варіант є ефективним, але не настільки, щоб повноцінно позбавити предмет гардероба сліду.

сіль на жирну пляму

Як відчистити джинси від жирної плями народними способами

В цілому, народний метод може допомагати, як позбутися свіжої та старої жирної плями на джинсах недорого та своїми руками. Це ті продукти чи препарати, які є у кожного будинку. Якщо ні, і доведеться купувати, але це буде в рази дешевше ніж купити ефективний пральний порошок або гель.

 1. Соду змішуємо з водою, наносимо на пляму. Чекаємо на півгодини. Стираємо джинси.
 2. Очищення зубною пастою можна використовувати у перші хвилини після забруднення. Беріть пасту без барвників (білу), нанесіть на пляму та залиште на 15 хвилин. У результаті, місце натирається госп. милом і запрається вручну.
 3. Гірчичний порошок використовуємо для приготування кашки сметаного образного стану. Для цього порошок змішують із водою. Наноситься на пляму і залишається на 30 хвилин. Після завершення прання.
 4. Господарське мило у процесі видалення плями застосовується найлегше. Їм потрібно просто натерти пляму і залишити так на 20-60 хвилин.
 5. Нашатир. Універсальний варіант очищення багатьох видів забруднень. У тому числі й жирних. Для ефективності необхідно нанести нашатирний спирт на ватяний диск і втерти в жирну пляму. Зверху накрити хб тканиною і пройтися праскою.

  Важливо! Використовувати не чистий нашатир, а розчин: на 0,5 літра теплої води додається 1 чайна ложка нашатиря.

 6. Оцтом можна протирати як індивідуальним засобом, так і в поєднанні з іншими компонентами. Ними можуть бути: сіль, нашатир та інші. Після нанесення на пляму потрібно почекати півгодини, і піддати брюки пранню. У разі використання одного компонента ефект буде, але може бути слабким. У комбінації з іншими інгредієнтами сила впливу на пляму посилюється.
 7. Гліцерин не потрібно ні з чим розводити. Достатньо нанести пару крапель на слід і почекати 30 хвилин. Витерти чистим ватним диском або ватяною паличкою.

сода харчова

біла зубна паста

гірчичний порошок

господарське мило

нашатирний спирт

оцтова есенція

гліцерин для виведення плям

Будь-який із вибраних варіантів завершується пранням. При цьому не забувайте з яким матеріалом маєте справу. Не варто вибирати високі температури води та стирати лицьовою стороною.

прання джинсів у машині

Інші дієві способи

Серед народних засобів безліч варіантів для використання підручних компонентів. До них можна віднести:

 • Миючий засіб для посуду.
 • Засіб для зняття лаку.
 • Магнезія з ефіром.
 • Цукор для діабетиків.

засіб для миття посуду

рідина для зняття лаку

магнезія з ефіром

Чим і як відпрати жирну пляму на джинсах - способи очищення

У кожному з методів залишається головним – це правильно виконувати кожну умову. Змішування в необхідних пропорціях, очікування певного часу, щоб засіб подіяло і обов'язкове прання в кінці процесу.

Крім народних засобів, в магазинах побутової хімії представлено безліч варіантів для прання забруднень олійного походження. У тому числі і жирних плям.

Кращі засоби для виведення плям проти жирних плям

Вибрати потрібний засіб складно. У кожного з них в інструкції зазначено, як вони чудово справляються із забрудненнями. І з жирними слідами у тому числі. Але за фактом, не завжди виходить так, як очікується. Варто звертати увагу на відгуки та рекомендації не лише виробників та реклами, а й на простих покупців.

Рейтинг покупців визначив своїх фаворитів, ними стали:

 • Амвей;
 • Фаберлік;
 • Ваніш;
 • Ас;
 • Бос;
 • Оксі;

вивідник плям амвей

засоб для виведення плям

засоб для виведення плям

засоб для виведення плям

засоб для виведення плям

засоб для виведення плям

І цей перелік можна продовжувати. Завдати засіб на пляму і залишити, в цьому випадку – мало. Прати можна або вручну, або за допомогою машинки. Якщо машина-автомат має функцію «прання + попереднє прання» – використовуйте її. У разі прання руками теж варто попередньо запрати джинс.

Правильна процедура дає більше шансів отримати бажаний результат. Ручний процес слід проводити з виконанням таких правил:

 1. Після наливання води в тазик, додайте засоб для виведення плям. Якщо він не рідкої форми, а в гранулах – розчиніть їх.
 2. Штани поміщаються у воду на пару годин і тозі стираються в машинці або вручну.

прання джинсів у тазіку

Зверніть увагу! У складі доданих коштів не повинно бути відбілювачів. Прання проводиться на тканині вивернутої навиворіт і не допускається використання кип'ятіння.

Як вивести застарілу пляму

Найскладніше зникає старий слід, оскільки жир проникає щільно у волокна. Не поспішайте засмучуватись, що річ доведеться викинути або віддати в ательє для нашивки орнаменту для приховування сліду.

Є не один дійсний спосіб, як відіпрати народними засобами жирну пляму на джинсах стару:

 1. Підігрійте спирт, протріть їм пляму, зверху накрийте паперовою серветкою. І в результаті, пропрасуйте праскою, і масло з штанів зникне.
 2. Приготуйте підігрітий на сковороді картопляний крохмаль із кількома краплями бензину. Те, що вийшло, нанесіть на диск. Ввітріть у пляму. Коли зникне слід, слід струшуванням прибрати крохмаль. Цей спосіб для тих тканин, що не будуть в результаті стиратися.
 3. Нашатирний спирт разом із скипидаром. Пропорція розчину має бути 1:1, наносимо на причинне місце, і чекає близько 3-х годин.

прання застарілої плями

Важливо! Спершу проводити пробу прання на маленькій ділянці. І по завершенню випрати пральним порошком і звичайним пранням.

Корисні рекомендації та поради

Як завжди, краще, коли проблему попереджено, ніж справлятися з її наслідками. Але це не завжди можливе. Намагайтеся якнайшвидше видалити забруднення або зменшити кількість жиру, щоб він не розповзся далі і не ввібрався глибше.

боротьба з плямою на джинсах

Замиваючи пляму заздалегідь, ви збільшуйте шанси на його видалення. При пранні в машині, якщо є режим джинси, краще використовувати його. Тоді, техніка підбере вам необхідний температурний режим і часовий відрізок прання.

попереднє прання плями

Дотримуйтесь правил і техніки виконання прання народними методами та спеціальними засобами. Не забувайте про особисту техніку безпеки під час роботи з хімічними засобами.

Відео: три способи вивести жирну пляму з джинсів

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар