Чим і як відмити вироби з кришталю до блиску

Кришталь – це краса та розкіш. І якщо ви маєте, варто підтримувати красу зовнішнього вигляду. При правильному догляді кожен візерунок на виріб радуватиме око своїм блиском і переливанням світлових променів у відображенні.

правильне миття кришталю

Основні правила очищення кришталю

При миття будь-якого предмета посуду слід виконувати певні правила. Вони дозволяють не нашкодити зовнішньому вигляду та зберегти блиск.

Основні моменти в чищенні кришталю:

 1. Не варто старатися з температурою води для миття. Буде достатньо 35 градусів за Цельсієм, або навіть нижче.
 2. Якщо повинна засяяти чистотою кришталева люстра, зніміть підвіски та очистіть їх у окремому тазику.
 3. Для певних видів забруднень застосовують окремі рецепти миття. До таких можна віднести боротьбу із білим нальотом або жовтизною.
 4. Пам'ятайте, що будь-які агресивні засоби та абразивні губки шкодять цілісності багатьох покриттів. Кришталь у тому числі. Подряпини та сліди ви вже не зможете видалити. Тому є інші предмети і можна вибрати, чим почистити кришталь без подряпин в домашніх умовах. Придбайте ганчірочки з мікрофібри та користуйтеся ними.
 5. Зверніть увагу на техніку безпеки! Розбитий кришталь виглядає некрасиво, та й порізатися їм багато не складе. Тому, знизу застелите м'який рушник або хб тканину.
 6. Навіть якщо помили правильно і кришталь заблищав, його вигляд може порушити неправильне сушіння. До такого розряду відноситься витирання посуду тканиною з ворсом та рушник з махри. Замініть ці тканини чистою серветкою без ворсу або паперовою серветкою.
 7. Якщо довелося залишити кришталеву люстру на вазі, робіть це обережно. Розчин повинен бути без мила, нанесений на м'яку тканину або можна одягнути тканинні рукавички та обмокнути їх у засобі. Умови виконання правильних рухів: вони мають бути зверху донизу та по колу.
 8. Не дозволяйте виробам сохнути самостійно. Це спричинить утворення водних розлучень. Краще витирати насухо паперовими серветками або м'якими тканинами без ворсу, щоб не залишалися ворсинки на предметах.

миття зрусталю під краном

сушка кришталю

миття кришталевої люстри

Відмити кришталь буде незручно у раковині разом з іншим посудом. Для цього, краще використовувати тазик, заповнений водою та м'якою тканиною знизу.

відмивання кришталю

Що використовувати забороняється

Щоб зберегти красу кришталю, важливо не тільки правильно мити його, але й використовувати. Наприклад, можна віднести використання кришталевого посуду в мікрохвильовій печі. Це вкрай заборонено. До інших варіантів заборони належать:

 • Кошти для миття з агресивними складами. До цієї кількості можна віднести соду. Від її застосування кришталь темнітиме. Виняток тому буде, розчинена сода у воді.
 • Не потрібно застосовувати металеві та пластикові щітки.
 • Побережіть свої руки та кришталевий келих від гарячої води.

миття кришталю гарячою водою

До цього списку деякі експерти відносять використання пральної машини. Але це питання залишилося спірним.

Чи можна мити в посудомийній машині

Насправді, немає 100% гарантії, що миття в машині не завдасть шкоди кришталю. Від чого це залежить? На результат впливає сам виробник подібної техніки. Одні навіть вказують в інструкції із застосування, про заборону використання скла подібного виду.

У той же час інші виробники створили техніку, що дозволяє мити в ній всі види скла і навіть кришталь.

миття кришталю в посудомийці

Сама по собі будова цього матеріалу настільки ніжна, що при неакуратній роботі з ним руками вона може луснути. Що вже казати про техніку, яка працює за заданою програмою.

вироби з кришталю

Якщо ваша посудомийка дозволяє мити там ніжні келихи, дотримуйтесь кожного правила:

 1. Режим має бути делікатний.
 2. Миючі засоби без агресивних компонентів. Найкраще підійдуть “м'які” гелі.
 3. Зверніть увагу, щоб у складі кришталю не було свинцю.

кришталь у посудомийці

Цілком логічним буде питання щодо третього пункту. Відповідь у тому, що й у складі посуду з кришталю доданий свинець – посуд у процесі чищення в посудомийці буде зіпсована. Якщо там є барій, подібних неприємностей не станеться і мити можна цим способом.

посудомийна машина

Зверніть увагу! Якщо у складі є свинець, у ньому не бажано залишати на тривалий час вино. Так як вони входять у реакцію, і келих може просто луснути.

Як помити вироби з кришталю до блиску народними способами

У багатьох процесах чищення свою руку приклали народні умільці та їх домашні способи доведення до блиску речей. Для процесу миття кришталю можна використовувати народні варіанти, які коштують, недорого та відрізняються своєю ефективністю.

чищення кришталю народними засобами

Крохмаль

Має слабку абразивну дію, застосовуючи її, не натискайте сильно на кришталевий предмет. Використовувати можна без створення суміші, чи крохмаль всього наноситися на ганчірку з мікрофібри. Цей засіб поверне блиск та чистоту виробам від протирання їм.

картопляний крохмаль

Сіль та оцет

Універсальний рецепт для багатьох предметів. Ці компоненти добре себе зарекомендували у боротьбі з жовтизною, чорнотою, помутнінням і навіть нальотом на кришталі. Для застосування необхідно змішати: один літр води з ложкою оцту та половиною ложки солі. Після промивання подібним розчином обов'язково витріть насухо всі келихи та підвіски.

Чим і як відмити вироби з кришталю до блиску

столовий оцет

Перекис та нашатирний спирт

Перекис застосовується разом із нашатирним спиртом. У воді потрібно розчинити ці 2 компоненти в кількості 2 столові ложки кожного. Предмет опускається в розчин на 30 хв., Після того полощається і витирається насухо.

перекис водню

Картопля

Потрібно розрізати на дві частини та протерти ним вироби. Завершенням буде полоскання в розчині синьки та в чистій воді. Спосіб призначений, щоб зникла жовтизна, і припинився її початок.

З цим видом забруднення можна боротися й іншим рецептом: картопля натирають на великій тертці, наносять на предмети з кришталю і за кілька хвилин змивають.

натерта картопля

Нашатир

Цей вид спирту поєднується з водою в пропорції 1:3. Предмети опускають у цей розчин, залишають і в результаті витирають насухо. Нашатирний спирт позбавляє помутніння і наводить кришталевий сервіз до первозданного блиску.

нашатирний спирт

Розчин синьки

Використовують у поєднанні з іншими компонентами. Один із рецептів описаний вище у розділі про чищення картоплею. Для постійного очищення можна застосувати наступний варіант: суміш виготовляють з товченої крейди та води (по 2 ст. л.) з чвертю 1ч. ложки синьки.

Інші дійсні способи

До інших і надійних способів як безпечно помити кришталеву люстру щоб блищала можна віднести звернення до клінінгової компанії. Професіонали з миття та чищення знають, як швидко і без втрат почистити будь-які поверхні, у тому числі такі ніжні та крихкі.

Для самостійних робіт можна використовувати інші методи, крім вищеописаних методів.

 • Розчин органічної кислоти – це лимонна, щавлева або оцтова. Усі вони видаляють білий наліт. Який може бути, наприклад, на кришталевій вазі через постійний контакт з водою. Для зручності миття цього посуду можна використовувати йоржик.
 • Шийка посудини виявилася тонкою, йоржика під рукою немає, тоді можна використовувати спеціальний рецепт. Сирий протертий картопля або подрібнений папір засипається в тару, заливається теплою водою і накривається кришкою. Внаслідок активної тряски забруднення відстане.
 • Замочування у картопляній воді. Попередньо варитися картопля, зливається вода, чекає, поки вона охолоне і потім опускається до неї склянку з кришталю, наприклад. Через 25 хвилин прополощіть у холодній воді.
 • Крейдою народні умільці видаляють старий наліт. Рецепт: змішується по дві столові ложки розтертої крейди та води, і доповнюється це все розчином синьки у кількості 0,25 ч.л. Цю суміш наносять на особливо важкі для очищення місця.
 • Ванни з солі великого помелу.

лимонна кислота

До інших засобів можна віднести гроші з магазину. Це: для миття посуду та вікон, та засоби для миття кришталю. Останні потрібно використовувати, суворо дотримуючись інструкції із застосування. Із засобів для миття посуду краще віддати гелям.

засіб для миття посуду

Як прибрати наліт і жовтизну

У боротьбі з нальотом або жовтизною також можна використовувати магазинні та народні засоби. З магазинних товарів можна віддати перевагу:

 • Доместос;
 • Комет;
 • Сиф.

доместос для кришталю

комет для чищення кришталю

сиф для чищення кришталю

Застосування коштів слід проводити відповідно до загальноприйнятих правил миття. Використовуйте м'яку тканину або губку, наносьте гель і збивайте його в густу піну. Для кращої ефективності можна залишити скляний предмет на пару хвилин і потім промити чистою водою.

очищення кришталю

З народних засобів підходять рецепти з використанням:

 • Крохмалю.
 • Картоплі.
 • Оцту з кухонною сіллю.
 • Гірчиця порошку.

гірчичний порошок

Дотримуйтесь техніки безпеки під час роботи з будь-яким із вибраних методів миття.

Як доглядати за кришталевим посудом

Щоб блиск розкішного матеріалу радував око ще довго, варто пам'ятати, як доглядати кришталевий посуд:

 1. Проводьте щомісячне чищення, протираючи вироби спиртом або оцтом.
 2. Не мийте вироби над твердою поверхнею та не в пластиковому тазі.
 3. Не використовуйте посудомийку. Якщо ж ваш виробник вказує, що це можна, вибирайте найделікатніший режим.
 4. Не мийте у гарячій воді з використанням шкідливих для цілісності предметів та засобів.

догляд за кришталевим посудом

Ваша кришталева гордість блищатиме і радуватиме вас з гостями все довше, якщо ви за нею дбайливо доглядатимете і вибиратимете: чим мити кришталь. В сучасності є маса більш практичних та красивих конкурентів кришталю. Він все ж таки займає лідерські позиції серед любителів прекрасного.

Відео: як почистити кришталь

WowCracy.com - Жіночий онлайн-журнал
Додати коментар